Stiri Degeaba 03 - Stabilitate pe harta

Scor reacție
0
Stiri Degeaba 03 - Stabilitate pe harta


Salutare tuturor si bine v-am regasit la o noua editie a Stirilor Degeaba! A trecut ceva timp de cand nu am mai postat, iar pe harta s-a asternut momentan o oarecare stabilitate, ramanand doar triburile care vor avea un cuvant de spus in modul in care se va incheia lumea. Sa nu mai pierdem timpul si sa trecem la subiect :)

HARTA

harta 81 18 apr.png


Harta s-a schimbat destul de mult de la ultima editie, majoritatea triburilor mai mici care nu aveau un aliat puternic au disparut sau au cazut mult (DACIA, GMNY, BW, White, etc). In rest, marile triburi au continuat sa se extinda pe continentele lor, MnKs reusind de curand sa curete in mare parte si tribul Avalon (asta dupa ce mai multi jucatori si-au tradat colegii si au schimbat taberele). Acelasi lucru au incercat si cei din NG impotriva celor din Narcos, insa momentan "traficantii" rezista in continuare pe harta, desi jucatorul de pe locul 1 i-a tradat si a plecat la dusmani ( JustSKILL ). Diplomatia de pe harta este in mare parte stabila, batalia pentru castigarea lumii se va da intre trio-ul NG-SquaD-SCITII se vor lupta cu alianta MnKs-FUTURE-BMB-Narcos. Lucrurile sunt momentan echilibrate intre cele 2 tabere, insa adevaratul razboi abia acum urmeaza. Va las cu niste statistici si o harta a celor 2 tabere.

Parte 1:
Triburi: MnK.s, MnKs, MnKs., GM, ÎMnK.s, NarcoA, NarcoB, NarcoC, NarcoD, Narcos, BMB, BMB A, BMB B, BMB C, BMB D, FUTURE
Parte 2:
Triburi: NG, NG-A, NG-B, NG-G, NG-Y, SquaD, SquadB, SquadH, SquadR, SquadS, SquadV, SquadX, SCITI1, SCITI2, SCITII, Aval0n, Av@lon, Avalon

Timeframe: 29/03/2021 00:00:00la18/04/2021 22:37:36

Cuceriri totale:

Tabăra 1:
1,660
Tabăra 2: 1,631
Diferență: 29



Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
159
Tabăra 2: 60
Diferență: 99



Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1:
2,672,037
Tabăra 2: 2,045,589
Diferență: 626,448



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
554,311
Tabăra 2: 245,283
Diferență: 309,028





harta tabere.png


STATISTICI TRIBURI
LocTribPuncteJucatoriSatePuncte/JucatorPuncte/SatDominanta
1Maniacks5.193.315322138316.128375515%
2Suicide SquaD4.264.127379112611.251378712.2%
3Noua Generatie3.476.879329103910.568334611.2%
4Bombardierii2.321.4652826328.23236736.8%
5Narcos1.474.1532914825.06630585.2%
6SCITII1.058.2051943615.45529313.9%
7Vikings454.6012622891.73515733.1%
8FUTURE847.7766419513.24743482.1%
 

cheles

member
Scor reacție
0
E ca si cum ati cere interviu cu Iuda (personajul biblic, nu playerul, a nu se face confuzie) :rolleyes:. Ar fi mai indicat sa avem un personaj veridic si integru care sa vorbeasca.
 
Ultima editare:

Lord Catau

member
Scor reacție
1
JustSKILL, se pare ca toata harta vrea sa auda ce are de zis, desi personal nu cred ca ar trebui sa zica ceva :)
papaya sau DonCiccio. Personal as fi curios sa le vad viziunea despre lumea asta cum decurge si cum vad ei evolutia narcos, desi nu ii vad sa reziste , pentru NG probabil este sau ar trebui sa fie un tel urgent sa acapareze acea margine de harta
Evoluti0n ,daca este acelasi emil pe cont(sper sa imi amintesc bine numele originalului evolution) as fi curios sa vad cum a ajuns un tip care il stiu a fi de caracter integru intr-un trib care are acuze de marsavii la ordinea zilei. Daca este el este un jucator care a prins toate etapele acestui joc si e in masura sa poarte un interviu cat se poate de interesant.
 

CharLye

member
Scor reacție
0
Poți face interviuri cu jucatori importanți din viața triburilor din care fac parte. Nu cred ca are rost sa auzim ce spune justskill... orice ar spune nu e un motiv întemeiat, plus ca n ar trebui promovați oameni cu principii ca ale lui... pe 77 a trădat fame s a dus in Woc și pe 81 a trădat narcos și s a dus in ng. Nu cred ca ăștia sunt oamenii care ar trebui sa fie promovați aici... in rest spor la joc tuturor și fie ca cel mai bun sa câștige!
 

MariusBr7

member
Scor reacție
0
Poți face interviuri cu jucatori importanți din viața triburilor din care fac parte. Nu cred ca are rost sa auzim ce spune justskill... orice ar spune nu e un motiv întemeiat, plus ca n ar trebui promovați oameni cu principii ca ale lui... pe 77 a trădat fame s a dus in Woc și pe 81 a trădat narcos și s a dus in ng. Nu cred ca ăștia sunt oamenii care ar trebui sa fie promovați aici... in rest spor la joc tuturor și fie ca cel mai bun sa câștige!
vorbeste charlye chaplin de tradari care-s aliati cu tribul care a castigat lumile doar prin tradari,de exemplu si acum cum e harta pe 81 pietraru a ajuns sa umble si pe la gmny cu cioparlica =]] vorbeste charlye chaplin care a pus botu la vrajeala pietricicai ca le dau mnk 35 de locuri :))))) amuzanti mai sunteti de dimineata
 

Tupeu

member
Scor reacție
0
vorbeste charlye chaplin de tradari care-s aliati cu tribul care a castigat lumile doar prin tradari,de exemplu si acum cum e harta pe 81 pietraru a ajuns sa umble si pe la gmny cu cioparlica =]] vorbeste charlye chaplin care a pus botu la vrajeala pietricicai ca le dau mnk 35 de locuri :))))) amuzanti mai sunteti de dimineata
:))))))
 

Ady1995

member
Scor reacție
0
vorbeste charlye chaplin de tradari care-s aliati cu tribul care a castigat lumile doar prin tradari,de exemplu si acum cum e harta pe 81 pietraru a ajuns sa umble si pe la gmny cu cioparlica =]] vorbeste charlye chaplin care a pus botu la vrajeala pietricicai ca le dau mnk 35 de locuri :))))) amuzanti mai sunteti de dimineata
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 

CharLye

member
Scor reacție
0
vorbeste charlye chaplin de tradari care-s aliati cu tribul care a castigat lumile doar prin tradari,de exemplu si acum cum e harta pe 81 pietraru a ajuns sa umble si pe la gmny cu cioparlica =]] vorbeste charlye chaplin care a pus botu la vrajeala pietricicai ca le dau mnk 35 de locuri :))))) amuzanti mai sunteti de dimineata
Ești un frustrat .... o sa pierzi și lumea asta. Spor la joc