Stiri Degeaba 04 - Linistea dinaintea furtunii

dugtrio

member
Scor reacție
0
STIRI DEGEABA 04 - Linistea dinaintea furtunii

giphy.gif


Salut si bine ati venit la a 4-a editie a Stirilor Degeaba, astazi o sa fie o editie mai scurta, vedem ce s-a mai intamplat in ultima saptamana pe harta si cum s-au mai dezvoltat triburile. Saptamana viitoare planuiesc o noua editie cu interviuri interesante, iar dupa aceea cred ca din editii saptamanale o sa trec la editii din 2 in 2 saptamani. Totusi, sa nu mai pierdem timpul degeaba si sa trecem la treaba!

HARTA

harta 6feb.png


De astazi o sa analizez harta la modul general, nu pe continente cum am facut-o pana acum pentru ca granitele incep usor sa se defineasca si pe toate continentele au ramas maxim 3 triburi importante.

In partea de Nord-Vest, tribul Pain a reusit sa scoata in mare parte tribul White, care este la probabil ultima mentiune pe aceasta harta, in schimb RS a reusit sa patrunda mai bine in sudul continentului, reusind in ultima saptamana sa castige 10 sate si sa piarda doar 4 impotriva Pain.

De altfel, samuraii au avut o saptamana foarte buna, reusind sa scoata in mare parte triburile ROM si OdiN, TITS fiind singurul trib ramas pe continentul lor, dar si acestora au reusit sa le ia 20 de sate in ultima saptamana, pierzand doar 2. Pe granita cu DTW, lucrurile au mers la fel de bine, balanta fiind de 14 sate castigate si 0 pierdute pentru RS.

Pentru DTW, lucurile au continuat sa mearga la fel de prost. Acestia au pierdut sate in continuare impotriva Legends (12-5) si DK (6-0) si momentan nu par a avea un viitor prea bun pe aceasta lume. Tribul TBKM a continuat parcursul pasiv de pana acum, insa in curand vor intra si ei in lupta directa deoarce granita cu Legends se apropie, acestia reusind sa isi faca un nucleu destul de puternic in partea de Nord a continentului.

In Nord-Est, Dark a continuat extindirea reusind sa innobileze 58 de sate de la inamicii din New (44) si SPAM (14) in ultima saptamana, pierzand doar 4 (toate impotriva New). Pare a fi doar o chestiune de timp pana cand acestia vor reusi sa acapareze continentul, deoarece niciun trib nu le-a pus pana acum probleme serioase.


STATISTICI

Nu s-au produs mari schimbari aici, din editia urmatoare probabil voi adauga si categorii cu sate, puncte/sat si dominanta.
LocTribJucatoriInternePunctePuncte/Jucator
1 (=)Dark163 (+2)31.331.4148168 (+100%)
2 (=)Pain610 (-96)543.337.3405471 (+103%)
3 (+1)New475 (-184)572.502.7665267 (+122%)
4 (-1)TBKM106 (+5)3488.6584610 (+80%)
5 (=)RS698 (-55)273.061.5734386 (+93%)
6 (=)Legends198 (-7)7743.8873757 (+73%)
7 (=)DTW706 (-58)232.610.3423697 (+89%)
8 (=)SPAM183 (-15)4420.8062299 (+61%)
9 (=)TITS86 (-16)3191.0492221 (+65%)

Cam atat si cu aceasta editie a Stirilor Degeaba, urmeaza o saptamana foarte interesanta pe Lumea 80 asa ca va urez mult succes tuturor!

03e70890c9b60beba3ee40931e79747e.gif


 
Ultima editare:

Deleted User - 2122631

Felicitari! O mica mentiune.
In SE, RS a innobilat din TITS doar proprii suporti sau 2-3 inactivi.
Batalia se va duce vs nucleul dur al TITS. De aici, nu au luat pana acum niciun sat.
 

Deleted User - 793570

Felicitari! O mica mentiune.
In SE, RS a innobilat din TITS doar proprii suporti sau 2-3 inactivi.
Batalia se va duce vs nucleul dur al TITS. De aici, nu au luat pana acum niciun sat.
Poate ai dreptate, dar statistica ramane statistica...
 

algernon

member
Scor reacție
0
Am mai castigat un mic pariu astazi..Doar o cafea si un covrig, nimeni nu a vrut sa parieze mai mult.Pariul a fost ca Robert F nu iese din weekend neinobilat . Acum e perfect, dupa cum spusem anterior, are moral negativ, nu mai e problema sa atace.
 

algernon

member
Scor reacție
0
Si o mica observatie inainte de a ma retrage iar la locul meu.Inca un suport RS din TITS a fost inobilat astazi. Mith.Banuiesc ca nucleul dur al TITS e constituit din satele barbare.
 

Furnik29

member
Scor reacție
0
Felicitari! O mica mentiune.
In SE, RS a innobilat din TITS doar proprii suporti sau 2-3 inactivi.
Batalia se va duce vs nucleul dur al TITS. De aici, nu au luat pana acum niciun sat.

Ce nucleu dur aberezi? un singur organizat la nivel de familie e de ajuns sa iti scoatem tiTzul din cap, o sa ceri ajutor de la barbare cand o sa ti se duca conturile suport in care ai bagat mii de pp-uri. Cred ca tu singur ai format tribul tits, tu si cu, conturile tale suport.
Plange lumea ca nu are ce farma in zona ta, toate barbarele le ai luat, culmea de la inceput de lume.
Sa bagi atatea pp-uri si sa cresti barbare in loc sa iei gata crescute mi se pare jenant sa comentezi atat pe extern, BVO, ai facut o mare realizare, nu ai stiut sa profiti de avantajul pe care l-ai avut de a cucerii sate crescute, ai prapadit pp-uri pe barbare. Asteptam sa cresti barbarele alea sa le luam gata crescute de la tine.
P.S Pe tine nu te mai baneaza pentru multicont sau cedare sate? Ca pe "robert f" nu l-ai spart, a fost cedat simplu.
 

algernon

member
Scor reacție
0
Pacat ca nu mai traieste Homer... Dupa Odiseea si Iliada, ar fi scris si Barbariada...
 

Deleted User - 2122631

Ce nucleu dur aberezi? un singur organizat la nivel de familie e de ajuns sa iti scoatem tiTzul din cap, o sa ceri ajutor de la barbare cand o sa ti se duca conturile suport in care ai bagat mii de pp-uri. Cred ca tu singur ai format tribul tits, tu si cu, conturile tale suport.
Plange lumea ca nu are ce farma in zona ta, toate barbarele le ai luat, culmea de la inceput de lume.
Sa bagi atatea pp-uri si sa cresti barbare in loc sa iei gata crescute mi se pare jenant sa comentezi atat pe extern, BVO, ai facut o mare realizare, nu ai stiut sa profiti de avantajul pe care l-ai avut de a cucerii sate crescute, ai prapadit pp-uri pe barbare. Asteptam sa cresti barbarele alea sa le luam gata crescute de la tine.
P.S Pe tine nu te mai baneaza pentru multicont sau cedare sate? Ca pe "robert f" nu l-ai spart, a fost cedat simplu.

Si mie mi se pare jenant ca tot va dati pe aici mari si tari si nu ati luat niciun sat de la mine.
900 de jucatori sunteti pe K -ul asta. Mi se pare jenant ca n-ati scos pana acum un trib unde sunt 10 persoane active :))) Marii samurai :))
 

Vermele01

member
Scor reacție
0
Si mie mi se pare jenant ca tot va dati pe aici mari si tari si nu ati luat niciun sat de la mine.
900 de jucatori sunteti pe K -ul asta. Mi se pare jenant ca n-ati scos pana acum un trib unde sunt 10 persoane active :))) Marii samurai :))
Nu au luat fiindca nu au atacat. Nu mai latra aiurea.Dupa ce vei trece de primul atac vino si fa pe optimus aici si transforma te.Pana atunci ciocu mic :-D

GJ cu stirile . Keep up the good work!!
 

algernon

member
Scor reacție
0
Cu materialul clientului
"Mi se pare jenant ca n-ati scos pana acum un trib unde sunt 10 persoane active "

Restul ce sunt? Clone ?
 
Scor reacție
0
Samurai...vine de la saramura?
aveam un singur satuc in mijlocul vostru si v-am omorat cam 20 de nobili
va e greu cu un jucator activ care stie putin jocul?
Sa trambitezi ca ai luat 20 de inactivi care nu lasa sitter de control si posteaza rapoarte doar dupa ce sunt innobilati mi se pare penibil
 

Zairuu

member
Scor reacție
0
Samurai...vine de la saramura?
aveam un singur satuc in mijlocul vostru si v-am omorat cam 20 de nobili
va e greu cu un jucator activ care stie putin jocul?
Sa trambitezi ca ai luat 20 de inactivi care nu lasa sitter de control si posteaza rapoarte doar dupa ce sunt innobilati mi se pare penibil
Sa inteleg ca s-a dus sprijinul din pain? mai vorbeste cu baietii poate mai fac un bunker;)
 
Scor reacție
0
Si mie mi se pare jenant ca tot va dati pe aici mari si tari si nu ati luat niciun sat de la mine.
900 de jucatori sunteti pe K -ul asta. Mi se pare jenant ca n-ati scos pana acum un trib unde sunt 10 persoane active :))) Marii samurai :))

Da mai că noi stam sa facem organizat pe TITS cu 900 de jucători pe K, cei mai importanți sunteți voi :)))). Băiatu, tine cont ca am def în RS de se blochează calculatorul când vrem sa îl calculam. Cand o sa te gândești sa faci mega organizat cu nucleul tau forță sa îți aduci aminte de aia 900 de jucători de pe K. :)
 

algernon

member
Scor reacție
0
Inca unul care sta la coada la stiri..la rand, monsher, am fost primul...Ma uit ce titlu inspirat a avut.Chiar fu furtuna :)
 
Sus