sugestie sugeratoare :D

DeletedUser23756

Mai...mi-a venit o idee...cat de idioata este imi spuneti voi mai tarziu, dar mai intai sa o zic :D

Sunt 2 jucatori care joaca cu schimbul pe 2 conturi sa zicem...unu noaptea celalalt ziua...isi dau sitter mereu dar na...poate mai uita omu'...Nu au jucat foarte mult timp impreuna pentru a-si da parolele cu scopul de a juca cu impartire de legatura si ramane in aer contul...nasol nu?

Pentru a imbunatatii jocul cred ca ar fi mai util sa se creeze o optiune in genul...sitter permanent...adica in momentul in care proprietarul intra sa te scoata de pe cont insa sa nu-ti inchida sittingul...sa poti sa-l preiei imediat.

Cred ca ar fi utila optiunea...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

tullio e aiurea, sa presupunem ca prin absurd unu (cu care nu te intelegi prea bine )sa iti fi fost sitter,tu sa fi reintrat pe cont si ala sa isi reia sitteru fara ca sa iti ceara voie:|
atunci nu ar mai fi contu tau pt ca nu tu deti controlul
am inteles la ce te referi atunci cand nu poti juca si mai intri din cand in cand ca sa mai vezi ce si cum, dar tot aiurea ramane ...iar motivul e mai sus
 

DeletedUser

Plus optiunea sa se opreasca acest sittierat permanent , care ar anula ceea ce ai zis tu.
 

DeletedUser23756

exact, il poti opri cand doresti, nu sa se opreasca automat cand te loghezi!

L.E.: Idee e ca daca ai un spion trimis ca santinela poti intra in cazul in care vezi ca e atacat colegul tau si sa-l ajuti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cred si eu ca este buna ideea ta Tulio sa nu ii mai intrerupi de atitea ori pe zi sitterul la unu atunci cind u nu poti intra doar de citeva ori pe zii atunci cind esti ocupat sau ai probleme
 

DeletedUser8140

eh, asa ar sta unu de paza sitter permanent la tot tribul si cand e unul atacat hop top intra, promoveaza prea multa lene pentru unii care obisnuiesc sa lase sitter cam des si nu e prea corect, nu e on si-l ataci problema lui ca n-a lasat sitter
 

DeletedUser23756

ete cuc, ce sa-ti povestesc, tu si Jack v-a gasit harnicia :)))
 

DeletedUser8140

gata nu mai zic nimic :) iei parola mai bine :))

edit: si daca nu are incredere atunci sa stea si sa indure atacurile
 

DeletedUser23756

pa dracu parola...daca intri anonim pe o lume iti da tie tatamare parola ;)) si ce sa indure mah? esti mai sado? :D
 

DeletedUser8140

:) nu mai zic nimic ca-s obosit si se interpreteaza, in opinia mea mi-e indiferent daca se implementeaza sau nu ;))
 

DeletedUser23756

aha... dupa un pic de sado te-a apucat implementatu acu :D Nu te supara Jimmy dar am chef de caterinca :)) nu ai gasit bine momentu sa postezi :))
 

DeletedUser8140

:))) nu ma supara atitudinea ta :)) poate o sa-i supere pe moderatori ca facem off-topic pe aici si o sa ne dea o felicitare de Valentines Day (warn)
 

DeletedUser

ideea este buna:D dar numai prietenii sa isi pot lua sitterul sau ceva de genu:D
 

DeletedUser

Idea e dea dreptul ciudata,ar fi un fel de sitter permanent cu intreruperi, majoritatea sitterelor are ramane active mai mereu, acei jucatori nu ar putea sa colaboreze intre ei, va dati seama ce debandata ar fi.
Cand problemele se pot rezolva organizatoric, implementezi un sistem de lancieri de veghe si sitter de urgenta, si cand un jucator e atacat intra siterul de urgenta.
 

DeletedUser23756

Ciudata e poza de la avatarul tau :D
Debandada ? Daca lasi siterul permanent pentru maxim 2 oameni din celalalt qur al tribului si nu interactionezi cu ei e perfect.Asa ca...
 

DeletedUser

Si dacă in trib se organizează un atac general la care participa toti membrii, sau e un trib mic sub 20 de membrii, plus ca si in cazul de trimitere sprijin nu cred ca mai contează din ce capăt al tribului e jucatorul, si de cand se poate lasa sitter la mai multe persoane simultan?
 

DeletedUser23756

Si dacă in trib se organizează un atac general la care participa toti membrii, sau e un trib mic sub 20 de membrii, plus ca si in cazul de trimitere sprijin nu cred ca mai contează din ce capăt al tribului e jucatorul, si de cand se poate lasa sitter la mai multe persoane simultan?

Referitor la atacul "cu tot tribu" :) nu am ce comenta decat sa zambesc

"si de cand se poate lasa sitter la mai multe persoane simultan?" :eek:

Omule...aici se fac propuneri, tocmai asta e o propunere.Din momentul asta ai un mare ignore din partea mea :D
 
Sus