~SUN~ +United + Happy! + T-U-A contra TTS?

  • Autor subiect DeletedUser13185
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser13185

Am primit astazi mesajul asta de la un fost coleg de trib.
Mie mi se pare incredibil ca trei triburi atat de mari sa se alieze si sa lupte contra unui trib de pe locul 28.
Ori un simplu jucator se foloseste de numele a trei triburi mari pentru a-si realiza un anumit scop. Adica sa sperie jucatorii [ally]TTS[/ally]




Mesajul luiCocoBongo care a plecat in T~W

Mesajele acestea au fost trimise de către riiosi mai departe.
CocoBongo astăzi la ora 15:39
Ce se intimpla acolo?
De ce nu mai intra colegii in noul trib?
Se infuriaza astia si o sa le declare razboi, inclusic T-U-A si nu cred ca au nevoie de asta.
In plus, UNITED , ~SUN~ si Happy! planuiesc impreuna sa atace intreg tribul TTS
Asta este sigur.
Vor sa planifice atacul pentru luni, 20.10.2008 de dimineata.
Atacurile vor viza pe absolut toti jucatorii tribului TTS.
Mai au o sansa sa se adaposteasca venind aici.
Cu respect,
CocoBongo

As dori sa primesc un sfat cu ce ar fi mai bine sa fac.
 

DeletedUser

Sper ca amicul tau nu o sa pateasca nimic ptr ca ti=a spus aceste detalii.. Daca vrei sa te luptii cu hienele trebuie sa fii o hiena si tu, nu poti lupta cu manusi intr-un razboi...Te vor papa la micul dejun si apoi isi vor face somnul de dupa amiaza...

De ce se aliaza.. E vorba de impartirea prazii...Le consolideaza relatiile dintre triburile lor, iau sate, deci numai de bine ptr ei..

Am uitat de sfat: fii o hiena !!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13185

Sper ca amicul tau nu o sa pateasca nimic ptr ca ti=a spus aceste detalii.. Daca vrei sa te luptii cu hienele trebuie sa fii o hiena si tu, nu poti lupta cu manusi intr-un razboi...Te vor papa la micul dejun si apoi isi vor face somnul de dupa amiaza...

De ce se aliaza.. E vorba de impartirea prazii...Le consolideaza relatiile dintre triburile lor, iau sate, deci numai de bine ptr ei..

Am uitat de sfat: fii o hiena !!!!

Eu nu inteleg de ce trebuie sa se alieze. Unul singur este suficient sa ne distruga. De ce sa nu pastreze prada pentru sine?
 

DeletedUser

Eu nu inteleg de ce trebuie sa se alieze. Unul singur este suficient sa ne distruga. De ce sa nu pastreze prada pentru sine?


Nu stiu relatiile dintre acele triburi asa ca nu iti pot spune exact.

Eu daca as fi un lider de trib si as avea tribul tau langa mine l-as folosi ca sa intaresc relatiile cu alte triburi (aliati mai ales). Ce poate uni mai mult decat o actiune organizata in comun? Se creeaza niste legaturi intre triburi, intre useri, intre lideri triburilor.. Toate astea pe seama altui trib..

Nu stiu daca e asa, dar eu unul in acest mod as vedea lucrurile, de asta nu as lua toata prada ptr tribul meu. Avantajele ar fi mai mari daca as intari aliantele :)
 

DeletedUser

din a juca de placere s-a ajuns la un altfel de nivel al jocului ... se uita ca este un joc , ca sunteti jucatori , iar totul devine mult prea personal . Nu uitati de vechiul Brun , de EC si de alte triburi ... nu s-au mai vehiculat nume precum Dark Magic sau altele ... le stiti voi , cei ce jucati de mai multa vreme decat mine si nu numai ... totul se rezuma la un joc , iar acest joc va rapeste timp , nervi si devine in loc de joc , un loc de refugiu , unde placerea de a juca dispare si i locul ei apare stresul , nervii si alti factori ce nu ar trebui sa apara .
Pacat de cei ce nu au respect si demnitate , dar in joc puteti fi oricum vreti voi , mai important ramane cum sunteti in viata reala .
 

DeletedUser10929

din a juca de placere s-a ajuns la un altfel de nivel al jocului ... se uita ca este un joc , ca sunteti jucatori , iar totul devine mult prea personal . Nu uitati de vechiul Brun , de EC si de alte triburi ... nu s-au mai vehiculat nume precum Dark Magic sau altele ... le stiti voi , cei ce jucati de mai multa vreme decat mine si nu numai ... totul se rezuma la un joc , iar acest joc va rapeste timp , nervi si devine in loc de joc , un loc de refugiu , unde placerea de a juca dispare si i locul ei apare stresul , nervii si alti factori ce nu ar trebui sa apara .
Pacat de cei ce nu au respect si demnitate , dar in joc puteti fi oricum vreti voi , mai important ramane cum sunteti in viata reala .

frumos spus!

Iar atacurile impotriva TTs, sincer...cand am vazut mesajele respectivului, m-a bufnit rasul...orice bazaconie spusa de cineva devine litera de lege?
 

DeletedUser13185

Eu daca as fi un lider de trib si as avea tribul tau langa mine l-as folosi ca sa intaresc relatiile cu alte triburi (aliati mai ales). Ce poate uni mai mult decat o actiune organizata in comun? Se creeaza niste legaturi intre triburi, intre useri, intre lideri triburilor.. Toate astea pe seama altui trib...

Daca ce spui tu este adevarat, inseamna ca eu am gresit. Am gresit in sensul in care credeam ca triburile mari au onoare. Onoare in sensul in care nu se aliaza 3 sa distruga un trib aflat in situatia in care ne aflam noi. Este penibil si jenant. Este un soi de razboi terorist, este Stalin si URSS. Sau asa ceva nu este de dorit decat daca nu putem fi noi in pozitia de a fi cei puternici care calcam in picioare pe cei mici.
Este lipsit de orice onoare sa te lupti cu un trib care va pierde batalia din start.
 

DeletedUser13185

Bon. Adevarul este urmatorul. Am postat mesajul din doua motive.
1. (IN CAZUL IN CARE TRIBURILE NU S-AU INTELES) In opinia mea, tipul care a trimis circulara cu mesajul asta e un tradator. Iar oamenii din SUN, Happy, United si TUA ar trebui sa se sesizeze cand numarul lor este folosit in acest fel.
2. (IN CAZUL IN CARE TRIBURILE S-AU INTELES) Este PENIBIL pentru trei triburi atat de mari sa se uneasca sa rupa un trib atat de mic. Pentru intarirea relatiilor, pentru orice! ESTE PENIBIL!!! Pentru ca nu au cu cine lupta. Ne-au rupt problemele din trib, ne-au rupt jucatorii mai puternici. Este ca si cum ar lua sate parasite. Asa cresc triburile mari? Luand sate parasite? Este ca si cum Rusia si SUA s-ar alia sa cucereasca Luxemburgul.
Dar daca este adevarat, ma inclin in fata marilor triburi luptatoare!!!
 

stou

member
Scor reacție
0
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Da ma amuz copios !!!
Iti voi spune eu ce cred
A se alia aceste triburi impotriva vostra este deja o aberatie !!!
Cel ce a scris circulara sa isi dea delete la cont :))))
E suficient un jucator mare din triburile de mai sus sa va sterga de pe harta !!!
Aveti 116 sate sa fim seriosi !!!
 

DeletedUser13185

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Da ma amuz copios !!!
Iti voi spune eu ce cred
A se alia aceste triburi impotriva vostra este deja o aberatie !!!
Cel ce a scris circulara sa isi dea delete la cont :))))
E suficient un jucator mare din triburile de mai sus sa va sterga de pe harta !!!
Aveti 116 sate sa fim seriosi !!!

My point exactly! La fel gandesc si eu. :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus