sunt atacat de Agramati :)) Top

  • Autor subiect DeletedUser12715
  • Data de început

DeletedUser12715

Din nou dau de iei (EI)

:)
AGRAMÁT, -Ă, agramaţi, -te, adj., s.m. şi f. 1.. Adj., s.m. şi f. (Persoană) care face greşeli elementare de limbă; p. ext. ignorant, incult. 2. Adj. Care conţine greşeli elementare de gramatică şi de ortografie. – Din lat. agrammatos.

sunt blestemat doar de la ei primesc mesaje :D, revin cu ideea mea, ar trebui sa se dea un mic test la inscrierea in triburi.ro

2.

:rolleyes:
1.



Daca mai aveti si voi mesaje primite de la 'telectuali', postati-le sa vedem cine ajunge pe primul loc


Buna, din nou.
sa incepem, dai o bere pentru asta,ok?
in primul rand ...
dezacorduri (le-am subliniat)
greseli grave (sunt ingrosate)
si nu in ultimul rand te fac foarte cunscut pe forum, sa citesti astazi dupa ora 22 .00 pe urmatoarea adresa http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=7096
perlele tale
vorba dvs. domnule avocat e foarte FRAV (grav, nu?)daca ajung sa ma reprezinti in instanta........:D
CesarS în data de 25.09. la ora 23:51
dar a ta care e?
dar trebuie sa te dazamagesc.

nu joc triburi decat 30 min pe zi, (dar joc cu cap) si sunt avocat.pt asta daca poate sti k iti trebuie facultate de drept dar la tine in sat poate nu ati auzit inca.

IvanB astăzi la ora 07:50
serios? it trebuie facultate de drept ca sa fii avocat? :)))
esti tare !!!!
:D
bine ca mi-ai spus, sper sa nu ajung pe mana unui avocat(ca tine) sa ma reprezinte

CesarS astăzi la ora 09:09
eu am fost corect si ti-am spus cu ce ma ocup totusi tu mi-ai ramas dator cu meseria ta.
sau tie (ti-e)rusine cu ea?
oricum nici eu nu as vrea sa ajungi sa te reprezint eu ca atunci e frav pt tine ca nu vei ava (avea)bani sa ma platesti.am onorarii ff mari si de aceea imi permit sa joc si triburi

[/quote]

[/quote]
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
:D:D:D

Sigur...si eu cand aveam 12 ani imi doream sa fiu avocat...am vazut la americani in filme ca se castiga bine. :eek:
 

DeletedUser12715

Concluzia ptr domnul avocat!!!

Nu ai bani......nu-ti permiti sa te joci :D:D:D
si e FRAV
 

DeletedUser

GENIAL!!! Din aceasta cauza joc triburile.ro!!!!!!!!!!

tutunache în data de 20.08. la ora 15:39
lasa nu mai venii...daca iti simt lipsa o sa te chem eu:))
Viv Denly în data de 20.08. la ora 14:46
bine; vin sambata seara, cum ii sta bine unui musafir politicos :))
tutunache în data de 20.08. la ora 14:23
pai vezi...mai bine ma lasi sa cresc si eu putin:D
Viv Denly în data de 20.08. la ora 13:07
m-ai suparat, nici apa n-am gasit la tine! si erau obositi de pe drum!
Viv Denly în data de 20.08. la ora 13:02
oooo...n-am vazut, scuze!
..dupa nume credeam ca esti un marinar din Tulcea :))
tutunache în data de 20.08. la ora 12:47
atacati fetele???eu credeam ca trebuie sa fiti gentelmans...dar se pare ca nu se mai poarta in ziua de azi:D


am sute de mesaje... stati numai sa le gasesc!

Quote: "Iisus a zis : "ridica-te si mergi la scoala !!!" "
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu isi are locul aici dar totusi....

"cat ma costa ca sa intru la tine in trib...sa sti ca nu am card pentru ca am 9 ani dar imi da mama bani"
 

DeletedUser

:)


Buna, din nou.
sa incepem, dai o bere pentru asta,ok?
in primul rand ...
dezacorduri (le-am subliniat)
greseli grave (sunt ingrosate)
si nu in ultimul rand te fac foarte cunscut pe forum, sa citesti astazi dupa ora 22 .00 pe urmatoarea adresa http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=7096
perlele tale
vorba dvs. domnule avocat e foarte FRAV (grav, nu?)daca ajung sa ma reprezinti in instanta........:D
CesarS în data de 25.09. la ora 23:51
dar a ta care e?
dar trebuie sa te dazamagesc.

nu joc triburi decat 30 min pe zi, (dar joc cu cap) si sunt avocat.pt asta daca poate sti k iti trebuie facultate de drept dar la tine in sat poate nu ati auzit inca.

IvanB astăzi la ora 07:50
serios? it trebuie facultate de drept ca sa fii avocat? :)))
esti tare !!!!
:D
bine ca mi-ai spus, sper sa nu ajung pe mana unui avocat(ca tine) sa ma reprezinte

CesarS astăzi la ora 09:09
eu am fost corect si ti-am spus cu ce ma ocup totusi tu mi-ai ramas dator cu meseria ta.
sau tie (ti-e)rusine cu ea?
oricum nici eu nu as vrea sa ajungi sa te reprezint eu ca atunci e frav pt tine ca nu vei ava (avea)bani sa ma platesti.am onorarii ff mari si de aceea imi permit sa joc si triburi

[/quote][/QUOTE]

"Ati" e corect, desteptule.
 

DeletedUser12715

da:D
e pe principiul "rade ciob de oala sparta":)

"Ati" e corect, desteptule.

citatul era asa
"dar la tine in sat poate nu ati auzit inca."
nu va zgarie putin??????

e foarte FRAV vorba domnului avocat
deci, domnilor eddypatrascu
Senior Member si Helyas

, sper ca voi 2 glumiti, nu?
un mic test pentru voi doi
, un dictionar …

ABUZ= (Om) fara buze

APOI= apa mare

BIZAR=zar dublu

MACEL= mac mic

MICROSCOP= scop marunt

SOIOS= de soi

INVIORAT = Prevazut cu vioara

INFOCARE = transformare in foca

IMPRASTIERE = rezultatul procesului prin care betivii se fac prastie

GHINIOANE = varianta moldoveneasca pentru ardelenescul “Bine, Ioane”

LESINA = pe unde merge “le tren”

MERITORIU = teritoriul ocupat de livada de meri

RATEU = pateu din carne de ratza

SCARABEU = cetatean ce locuieste la bloc, la scara a doua; din aceeasi familie de cuvinte se cunosc scaraceu si scaradeu.

TRACTOR = actor cu mult trac

TUTUN = a-a-arma de-de-de a-a-artilerie

TZURTZUR = Sunetul soneriei, iarna

BATALION = fratele mai mic al plutonierului Batal GheorgheRadu

"dar la voi in trib cred ai sti asta" suna bine nu?:D

rade ciob de oala sparta........penibil,:D sper sa nu fie adevarat, pentru ca o sa fiu nevoit sa va deschid un nou topic doar pentru voi
 

DeletedUser


"Ati" e corect, desteptule.

citatul era asa
"dar la tine in sat poate nu ati auzit inca."
nu va zgarie putin??????

e foarte FRAV vorba domnului avocat
deci, domnilor eddypatrascu
Senior Member si Helyas

, sper ca voi 2 glumiti, nu?
un mic test pentru voi doi
, un dictionar …

ABUZ= (Om) fara buze

APOI= apa mare

BIZAR=zar dublu

MACEL= mac mic

MICROSCOP= scop marunt

SOIOS= de soi

INVIORAT = Prevazut cu vioara

INFOCARE = transformare in foca

IMPRASTIERE = rezultatul procesului prin care betivii se fac prastie

GHINIOANE = varianta moldoveneasca pentru ardelenescul “Bine, Ioane”

LESINA = pe unde merge “le tren”

MERITORIU = teritoriul ocupat de livada de meri

RATEU = pateu din carne de ratza

SCARABEU = cetatean ce locuieste la bloc, la scara a doua; din aceeasi familie de cuvinte se cunosc scaraceu si scaradeu.

TRACTOR = actor cu mult trac

TUTUN = a-a-arma de-de-de a-a-artilerie

TZURTZUR = Sunetul soneriei, iarna

BATALION = fratele mai mic al plutonierului Batal GheorgheRadu

"dar la voi in trib cred ai sti asta" suna bine nu?:D

rade ciob de oala sparta........penibil,:D sper sa nu fie adevarat, pentru ca o sa fiu nevoit sa va deschid un nou topic doar pentru voi

Bai, scolare. Nu stiu ce aspiratii ai tu la intelectualitate, da' io ti-am zis ca tu ai ingrosat "ati".
Ce faci? Iti dai singur cu sutu-n fund? "F" e tasta de langa "G", deci nu e foarte greu de conceput sa le incurci...

Oricum, topicu' e un cretinism pana la cer. Doar pe L7 sa ma uit si gasesc mai multe mesaje cu greseli decat sunt pe tot topicul asta. Dar trebuie sa fi si putin inapt ca sa faci asa ceva...

Deschizi un topic pt. mine? Si cu fanclubu' cum ramane? Nu mai faci tricouri si acadele cu fata mea? Nu mai pui postere la Universitate. E, ma rog... Stiu ca nu te lasa maica-ta cu bicicleta decata pana la paine si inapoi...

Hai, mai, mufa! Deschide! Fa-te de rahat pana la gat, ca brau' e, deja, cufundat... :rolleyes:

A... Si sa nu uit. Ar trebui sa faci pereche cu Sylvestru. Sometimes, the stupidity looks better when it is bigger. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8715

a-ti este forma de infinitiv reflextiv.
exemplu: a-ti cumpara un pix, a-ti uita ceva...

iar ati este marca a perfectului compus:
eu am scris
tu ai scris
el a scris
noi am scris
voi ati scris
ei au scris

si se scrie legat. perfectul compus se numeste este asa tocmai pentru ca este format din auxiliar +verb de conjugat.

toata chestia este ca tu ai ingrosat acolo "ati", dar contexul(asa cum ti-am explicat mai sus) cerea a se scrie legat.
 

DeletedUser8715

a-ti este forma de infinitiv reflexiv.
exemplu: a-ti cumpara un pix, a-ti uita ceva...

iar ati este marca a perfectului compus:
eu am scris
tu ai scris
el a scris
noi am scris
voi ati scris
ei au scris

si se scrie legat. perfectul compus se numeste asa tocmai pentru ca este format din auxiliar +verb de conjugat.

toata chestia este ca tu ai ingrosat acolo "ati", dar contexul(asa cum ti-am explicat mai sus) cerea a se scrie legat.



"dar la tine in sat poate nu ati auzit inca."

tu poate te-ai referit la dezacordul dintre "la tine" si "ati auzit"

oricum, exagerezi cu faptul ca-i cauti peste tot pe astia. sunt convins nici tu esti un "prieten" al Gramaticii Academiei limbii romane.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12715

Bai, scolare. Nu stiu ce aspiratii ai tu la intelectualitate, da' io ti-am zis ca tu ai ingrosat "ati".
Ce faci? Iti dai singur cu sutu-n fund? "F" e tasta de langa "G", deci nu e foarte greu de conceput sa le incurci...

Oricum, topicu' e un cretinism pana la cer. Doar pe L7 sa ma uit si gasesc mai multe mesaje cu greseli decat sunt pe tot topicul asta. Dar trebuie sa fi si putin inapt ca sa faci asa ceva...

Deschizi un topic pt. mine? Si cu fanclubu' cum ramane? Nu mai faci tricouri si acadele cu fata mea? Nu mai pui postere la Universitate. E, ma rog... Stiu ca nu te lasa maica-ta cu bicicleta decata pana la paine si inapoi...

Hai, mai, mufa! Deschide! Fa-te de rahat pana la gat, ca brau' e, deja, cufundat... :rolleyes:

A... Si sa nu uit. Ar trebui sa faci pereche cu Sylvestru. Sometimes, the stupidity looks better when it is bigger. :D
fara comentarii
 

DeletedUser12715

"dar la tine in sat poate nu ati(ai) auzit inca"
suna ca..... si cum as merge cu bicicleta impreuna cu mama lui Helyas
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

fara comentarii
Pfaaa! Suna, ba, la stiri!

Ce treaba am eu cu Sylvestru???
Oricum ma steptam deja la injuraturi!
Mai am rabdare
Imi cer scuze dar
"dar la tine in sat poate nu ati(ai) auzit inca"
suna ca..... si cum as merge cu bicicleta lui Helyas

Cu bicicleta? Ti-ar prinde bine. La anii tai, cati sunt si aia, nu te vad prea bine sa blegesti ochii dupa orice greseala mai mult sau mai putin vinovata. Bate si tu besica...

L.E.: Pare ca tot n-ai inteles faza cu "ati", asa ca roade si tu un pic pixu' ala la gramatica si poate te prinzi.

Cat despre "ce treaba am eu cu Sylvestru???", ti-am raspuns anticipat in ultima propozitie a postului meu anterior.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

saracutul:)))

Free. a spus:
zekoOo în data de 26.09. la ora 19:12
mai iesi pe afara mai tampitule:) mai cunosti cum e afara:) la cat stai sa joci imi dau seama . .*** va`m facut fata la toti:) copii fara parinti care va las prea mult . .ar trb sa te educe mata aia . .ca te las prea mult la jucat . .numai jucat. .dac as sta *** eu asea . .era ceva . .asea ca

ps. ma pis in el joc. .macar cunosti ce`i aia gagika ? sunt sigur ca nu ai. .sau u iti faci prieteni din toate orasele:)))



zekoOo în data de 26.09. la ora 19:15
stiam asta:))

zekoOo în data de 26.09. la ora 19:32
stiam asta . .:)) cat de penal esti . .dar penal tare:) o sa ma rog pt u:)) ma rog sa nu mai ajungi ziua de maine sau ce vrei?:D
:)))))))



zekoOo în data de 26.09. la ora 19:36
: )) spune`i lu mata aia:x sa te inv sa te mai creasca: ) o sa ajungi inapoiat tare: ) . .are cine ma iubi . .*** ma iubi destul de mult: ) dar deviem de la subiect:) *** nu`s disperat: ) *** dac vrei iti arat ca nu ajung: ) numai ca nu o sa mai joc: ) dar dac ma provoci iti arat ca nu o sa ajung:)

zekoOo în data de 26.09. la ora 19:43
poi boule . .ma duceam la munnca: ) mai am *** munca . .dar u ia *** joaca acolo *** taci . .am incheiat subiectu . .punct: )
ps. sa nu cumva . .sa te dezlipesti de acolo . .: ) ca nu te mai primeste pe triburi . .dute cu tot cu triburi:) *** fa`ti rost de o gagika ca sunt sigur ca nu ai parte de asea ceva: )



zekoOo în data de 26.09. la ora 20:55
bai istetule : )) nu se vede . .scrie *** u normal . .dac nu . .numai scrie . .*** spune`i lu dromaderu ala de scarlet:x al u:)) ce travestiti ce sunte`ti voi . .ca o . .: ) stiea ea mai bene: )) scarlet . .ptiu . .*** acum esti on ? spune ca nu esti ca nu te cred: )) cum sa cred asta: ))pleaca societati:)
 

DeletedUser

erau prea multe smiley-uri, nu mi-a dat voie serverul sa postez tot :)) nu aveam chef la ora aceea sa stau sa despart si sa anulez pe fiecare dintre ele :p
 

DeletedUser

E foarte naspa sa nu stii sa scri nici macar o mica injuratura dar nu e permise injuraturile asha ca e mai n sa nu le scrii.
 
Sus