Sunteti multumiti de modul in care este moderata lumea 18?

Sunteti multumiti de modul in care este moderata lumea 18?


  • Total votanți
    21
  • Sondaj închis .

DeletedUser

In fiecare saptamana va fi un poll pe o anumita tema. Acesta va dura o saptamana, apoi va fi inchis si mutat la arhiva. Va fi deschis alt topic cu un alt poll tot pentru o saptamana si asa mai departe.

Intrebarea saptamanii: Sunteti multumiti de modul in care este moderata L18?


Va rog sa va motivati alegerea!
Puteti veni, de asemeni cu propuneri sau idei pentru imfrumusetarea sectiunii. :)
 

DeletedUser

Prea mult subiectivism, se sterg mesajele userilor in functie de simpatii.
Cand stai si te uiti in gura unor circari e si normal sa decizi stramb.
Nu-l regret pe puschea pe limba, insa e loc si de mai bine.
 

DeletedUser

Nu ii vad rostul acestui poll.
Aceasta lume este moderata destul de bine, din cate vad domnu' Patriot nu e banat ( cu toate ca merita), si nu numai el .
Ceea ce imi place este indulgenta moderatorului.
 

DeletedUser20436

Nu ii vad rostul acestui poll.
Aceasta lume este moderata destul de bine, din cate vad domnu' Patriot nu e banat ( cu toate ca merita), si nu numai el .
Ceea ce imi place este indulgenta moderatorului.

Subscriu celor spuse de Nokia in prima parte, ce nu imi place e ca i se da mult prea multa indulgenta acelui tip care prin postarile sale jigneste pe toata lumea,in rest e ok:):D
 

DeletedUser24440

Eu unul sunt multumit de modul de moderare. Nu am avut probleme incat sa reprosez ceva. Sper ca parerea buna pe care o am sa se pastreze. :)
 

DeletedUser34375

se cunoaste ca avem un alt moderator :) acum este mult mai multa activitate deci... mult mai bine este acum moderata aceasta lume :)
 

DeletedUser

Da este moderata bine. Dupa unele postari la o alta tema, unde am sarit calul, motiv pentru care am si fost atentionat, am crezut ca situatia este incorecta pentru ca in definitiv altii sarisera de mult calul si iapa si magarul si orice alt animal domestic intalnit in/in jurul gospodariei omului...Ca sa nu mai vorbim de gard...Si gardul il sarisera de mult si in afara de niste mici observatii, nu am vazut nimic ( postau in continuare bine mersi). Insa eu fusesem atentionat pentru greseala mea. Corect( cu toate ca inca mai cred ca nu era nevoie sa sar calul daca se respecta-atat de catre participanti cat si de moderator- o minima logica elementara precum si o coerenta necesara-aceea de a se posta la tema respectiva mesaje care chiar au legatura cu tema).
Ca o recomandare, pe viitor poate reusiti sa aplicati din timp regulamentul (mai repede si mai exact) pentru a nu se ajunge in aceste situatii, SAU , daca nu, poate lasati libertate totala de exprimare( aceasta insemnand si limbaj licentios). Pana la urma, cine stabileste pana unde este permis si frumos si unde incepe sa devina grotesc si grosolan?!
 

DeletedUser

Nu ai sarit calul deloc, doar te-ai manifestat intr-un mod natural, asa cum o faci si pe batatura din fata carutei tale cu coviltir. Adica tiganeste, injurand.
Nu va mai chinuiti sa lasati impresia ca voi sunteti nevinovati, am vazut pana unde puteti ajunge cu nesimtirea.

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".

cine vreau? (ce imaginatie bolnava au unii, nici macar un nick nu sunt in stare sa-si aleaga), sa-i multumesti lui plesuv28 ca nu te-a banat definitiv. Asta ii reprosez si eu. Daca v-am corectat de cateva ori am luat vreo 3-4 sanctiuni, altul daca a injurat ca mitocanul a fost doar avertizat. Asta face diferenta!
De ochii lumii sunteti avertizati pe forum, dar sanctiuni nimeni nu primeste. Echidistanta, bat-o vina!
Nu-i bai, ne vom descurca si asa.

Borzesti, tu nu te-ai impuscat inca? Vrei sa te spanzuri? OK, bafta!

PS. Iar mi s-au sters mesajele postate. Ce caractere! :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

I-am multumit! Nu trebuie sa imi spui mie ce sa fac...
Aaaa, ciocu mic si impinge la lopata!
Daca as scrie ca tine ( uite la semnatura mea) si as corecta pe altii as primi rusinat mii de injuraturi de la toti si le-as si multumi! Daca te fac analfabet ( ceea ce si esti) te insult?

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ca o recomandare, pe viitor poate reusiti sa aplicati din timp regulamentul (mai repede si mai exact) pentru a nu se ajunge in aceste situatii, SAU , daca nu, poate lasati libertate totala de exprimare( aceasta insemnand si limbaj licentios).

Nu pot fi tot timpul online.:) De aceea nu pot sa intervin la timp acolo unde este nevoie. Faceti report post acolo unde credeti ca s-a incalcat regulamentul si totul se va rezolva mult mai repede.
Libertate totala de epxrimare, te asigur, nu va fi, ;) pentru ca nu putem stabili acele limite de care vorbesti tu. Totusi, consider ca aveti o libertate foarte mare si ca regulamentul nu va ingradeste prea mult.

sa-i multumesti lui plesuv28 ca nu te-a banat definitiv. Asta ii reprosez si eu.

Ban-ul definitiv se da doar in cazuri extreme.

Accesul la forum

Accesul pe acest forum nu este un drept, ci un privilegiu.

Un privilegiu de care va bucurati toti, in mod egal, in sensul ca aveti accesul la a posta aici.
Acel privilegiu amintit de mine "se ia" doar in cazuri extreme!
Au fost foarte putine cazuri de ban definitiv.

6.4. In cazuri extreme, ne rezevam dreptul de a inchide conturi chiar daca nu se aplica nici una din regulile de mai sus.
 

DeletedUser

Nu mai sterge....:)) Ce era de necitit? Si ce era incorect?
Mai postez odata? Pot? :)
 
Sus