Superioritatea jocului defensiv vs all

  • Autor subiect DeletedUser6077
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6077

Ce parere aveti si argumente.



p.s.as ruga spammerii sa se abtina.Multumesc!
 

DeletedUser38895

Cum a zis inventatorul, fiecare cu fetishurile lui .. :D

Jocul defensiv nu-i superior pentru ca ti se va atribui titulatura aia urata de "defer nasol" si nici lu'Sexy Sadyk n-o sa ii mai placa de tine .. :eek:
 

DeletedUser

imi musc din degete.. si ma abtin.

ps
poate ne explica si noua cineva cum este mai avantajos, formule de aparare, atac.. de ce este mai bine sa fac aparare sau de ce ce este mai bine sa fac atac? sau e mai bine cu sate mixte?
cind si de ce se foloseste cavaleria grea? etc
 

DeletedUser39708

Depinde de zona in care pici, de jucatorii de langa, de timpul de care dispui...
 

DeletedUser18865

imi musc din degete.. si ma abtin.

ps
poate ne explica si noua cineva cum este mai avantajos, formule de aparare, atac.. de ce este mai bine sa fac aparare sau de ce ce este mai bine sa fac atac? sau e mai bine cu sate mixte?
cind si de ce se foloseste cavaleria grea? etc

Pai eu fac cam asa.Primul sat fac mixt (si totusi ceva mai multa ofensiva) dupa care al doilea il fac ofensiv (presupunand ca mi-am rupt ofensiva din primul sat curatand al doilea sat).Al 3-lea ofensiv,al 4-lea defensiv...
Intr-o faza mai evoluata a jocului folosesc ofensiva pe granita si defensiva in int.Doua sate mixte nu am avut niciodata (daca fugi dupa doi iepuri nu prinzi nici unul).
 

DeletedUser

Pai eu fac cam asa.Primul sat fac mixt (si totusi ceva mai multa ofensiva) dupa care al doilea il fac ofensiv (presupunand ca mi-am rupt ofensiva din primul sat curatand al doilea sat).Al 3-lea ofensiv,al 4-lea defensiv...
Intr-o faza mai evoluata a jocului folosesc ofensiva pe granita si defensiva in int.Doua sate mixte nu am avut niciodata (daca fugi dupa doi iepuri nu prinzi nici unul).

pai si curtea nobila? la ce numar de puncte faci nobilul? si... ce sat iei?
da mai multe detalii....
 

DeletedUser6077

Pai eu fac cam asa.Primul sat fac mixt (si totusi ceva mai multa ofensiva) dupa care al doilea il fac ofensiv (presupunand ca mi-am rupt ofensiva din primul sat curatand al doilea sat).Al 3-lea ofensiv,al 4-lea defensiv...
Intr-o faza mai evoluata a jocului folosesc ofensiva pe granita si defensiva in int.Doua sate mixte nu am avut niciodata (daca fugi dupa doi iepuri nu prinzi nici unul).

Iata un punct de vedere!Bravos!
 

DeletedUser18865

pai si curtea nobila? la ce numar de puncte faci nobilul? si... ce sat iei?
da mai multe detalii....

Nu joc dupa o anumita forumula, deci nu pot sa iti zic cu precizie dar, asa orientativ, pe la 2,5-3 mii de puncte.
Deobicei daca vecinul este dezvoltat incerc sa ii iau lui satul (am zis sa fiu modest,sa nu zic ca si reusesc) daca nu iau cel mai apropiat sat de mine care este bine dezvoltat.(barbare in cazuri foarte speciale).
Dar intrebarea se referea la defensiva si ofensiva nu la ce sate iau si cand iau.

P.S.:In caz ca postul tau a fost umplut mai intai cu o doza de sarcasm (sau poate doar ironie?) rafinat si apoi postat "bad luck".
 

DeletedUser

Ofensiv la inceput, ti se pune pata pe unu, ii faci ceva pagube daca nu il faci ferma.

Daca joci defensiv ti se va spune in fel si chip, cum a zis si rh@dookoo, alternative nu prea ai decat sa stai si sa inghiti.
Aviz amatorilor.
 

DeletedUser18865

Ofensiv la inceput, ti se pune pata pe unu, ii faci ceva pagube daca nu il faci ferma.

Daca joci defensiv ti se va spune in fel si chip, cum a zis si rh@dookoo, alternative nu prea ai decat sa stai si sa inghiti.
Aviz amatorilor.

Si nu trebuie decat o clipa de neatentie ca cineva sa vina (tot cu ofensiva) sa curete tot.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus