Superioritatea jocului defensiv vs all

  • Autor subiect DeletedUser6077
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser38895

Eu, de obicei, la primul sat imi cresc minele si plec spre curte .. In paralel cu fieraria imi fac 8 cavalerie usoara, iar cand curtea nobila este gata, astept sa fac 4 bucati noblemani, dupa care colegului de langa mine cu cel mai mare sat ii spun ca viata reala este mult mai importanta decat acest joc, a doua zi ma rog la biserica, iar a treia zi am 2 sate ..
In a 4-a zi deschid topic pe forumul extern cu titlul "Ce n00b!" si cu continutul "uite ce i-am prins fraierului in deplasare" ..
 

DeletedUser6077

eu as merge pe full defensiv totusi. iau un sat mic de barbari de linga mine si il fa atac. nu da gres formula asta. am incercat-o pe mai multe lumi. nimeni nu a reusit sa ma farmeze.

Eheeee...de aici se nasc mai multe intrebari ;) Spade,lanci sau spioni?!
 

DeletedUser

spioni cit mai multi.
cine nu vede ce am in sat sigur nu ataca!
hai zi ca nu-s meserias
 

DeletedUser6077

Eu, de obicei, la primul sat imi cresc minele si plec spre curte .. In paralel cu fieraria imi fac 8 cavalerie usoara, iar cand curtea nobila este gata, astept sa fac 4 bucati noblemani, dupa care colegului de langa mine cu cel mai mare sat ii spun ca viata reala este mult mai importanta decat acest joc, a doua zi ma rog la biserica, iar a treia zi am 2 sate ..
In a 4-a zi deschid topic pe forumul extern cu titlul "Ce n00b!" si cu continutul "uite ce i-am prins fraierului in deplasare" ..

Bine,tu esti mai habotnic,asa...
 

DeletedUser18865

Banuiesc ca la atacuri se referea...

Jocul se numeste triburile.Trebuie sa sti sa socializezi cu tribul sau cu cei de langa tine.Odata ce te-a atacat si si-a rupt toata armata, ii trimiti frumos raport celui mai apropiat coleg care are ofensiva, ca "ala" nu mai are trupe in sat.Si gata povestea.

P.S.:Dar in caz ca colegul e inactiv,eu am sat mixt asa ca vai de mama la amandoi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38895

[YOUTUBE]dnibetHAtC0[/YOUTUBE]

On: defensiv nu este ca ofensiv .. ;)
 

DeletedUser6077

Jocul se numeste triburile.Trebuie sa sti sa socializezi cu tribul sau cu cei de langa tine.Odata ce te-a atacat si si-a rupt toata armata, ii trimiti frumos raport celui mai apropiat coleg care are ofensiva, ca "ala" nu mai are trupe in sat.Si gata povestea.

N am inteles nimic...:((
 

DeletedUser18865

@badboyboogie: Ziceam ca daca sti sa comunici poti sa scoti usor un jucator de pe harta fara sa stai sa "inghiti".
 

DeletedUser

Jocul se numeste triburile.Trebuie sa sti sa socializezi cu tribul sau cu cei de langa tine.Odata ce te-a atacat si si-a rupt toata armata, ii trimiti frumos raport celui mai apropiat coleg care are ofensiva, ca "ala" nu mai are trupe in sat.Si gata povestea.


sa stii ca eu am vrut sa socializez cu ceva colege de trib.. dar m-au trimis la mama :D

pai daca "ala" joaca ofensiv.. te rupe si danseaza tontoroiu in satul tau. daca e atacant bun... va avea de cel putin 2-3 ori mai multa armata ca voi. adica catapulte mai multe. pe cind tu si colegii tai.. deabia va taraiti cei 100 de cai sa afrmati 5 sate pe zi.
iar timp[ul de recuperare al atacului este infinit de mic comparativ cu defence-ul.
e... atac, mixt sau defence? :D
 

DeletedUser18865

sa stii ca eu am vrut sa socializez cu ceva colege de trib.. dar m-au trimis la mama :D
daca e atacant bun... va avea de cel putin 2-3 ori mai multa armata ca voi. adica catapulte mai multe. pe cind tu si colegii tai.. deabia va taraiti cei 100 de cai sa afrmati 5 sate pe zi.

Aici vorbim deja de altceva.De experienta.Daca ca nivel de experienta doi jucatori sunt egali atunci, intotdeauna (si pururea) va castiga cel care are mai multi jucatori de partea lui.Apoi e vorba de timpul de care dispun jucatorii si asa mai departe.
Nu poti sa compari pe x care acum a venit pe lumea 27/26 si face numai principala cu y care a jucat de cand lumea.
Atata timp cat eu stiu sa imi contruiesc defensiva (pe care dealtfel o si construiesc in functie de vecini) poate fi atacantul cat de bun ca tot se rupe in mine si eu in el.
Topoarele sunt in medie mai scumpe care lancierii de exemplu.Partea urata la defensiva este "greaua" care costa mult dar, in rest defensiva iese in medie mai ieftina decat ofensiva.

Dupa cum am spus si in primul post, pentru primul sat aleg mixt.
 

DeletedUser6077

Aici vorbim deja de altceva.De experienta.Daca ca nivel de experienta doi jucatori sunt egali atunci, intotdeauna (si pururea) va castiga cel care are mai multi jucatori de partea lui.Apoi e vorba de timpul de care dispun jucatorii si asa mai departe.
Nu poti sa compari pe x care acum a venit pe lumea 27/26 si face numai principala cu y care a jucat de cand lumea.
Atata timp cat eu stiu sa imi contruiesc defensiva (pe care dealtfel o si construiesc in functie de vecini) poate fi atacantul cat de bun ca tot se rupe in mine si eu in el.
Topoarele sunt in medie mai scumpe care lancierii de exemplu.Partea urata la defensiva este "greaua" care costa mult dar, in rest defensiva iese in medie mai ieftina decat ofensiva.

Dupa cum am spus si in primul post, pentru primul sat aleg mixt.

In ce proportie? :confused:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus