Superioritatea jocului defensiv vs all

  • Autor subiect DeletedUser6077
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12439

treci la somn mariuse si ai grija sa nu ai vre-un cosmar cu alin la noapte.

parca vad ca te trezesti plin de transpiratie maine dimineata:p
 

DeletedUser

eu cred ca intr-un fel aveti dreptate toti, desi nu stiu despre ce dreaq ati vorbit pe aici :rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser6843

totul depinde de la cate puncte de apuci sa faci trupe sau MAREA INTREBARE : PUNCTELE SAU ARMATA?!
 

DeletedUser32745

Punctele... daca ai armata:)))
Daca joci pe cont propriu, depinde de noroc.
Daca intri cu o "echipa", atunci nu prea conteaza, ca unde dai tu gres, te ajuta altii.
 

DeletedUser489

Pana la urma suntem toti clonati pe triburile.
2-3 originale mai joaca inca dar nu mai stiu nici ei care sunt, restu suntem de partea ailalta a unui proxy - asa ca defensiv sau ofensiv, ne zice tati ala care ne da IP-ul.
 

DeletedUser

nu chiar toti,mai sunt destui care vor actiune si chestii....

bineinteles,de asta multi carora le placeau inceputurile au inceput sa nu mai vrea inceputuri ci lumi mai vechi(asta si spionii),dar e pacat...asta e...de la cine are mai mult talent s-a ajuns la cine are mai multe conturi....PACAT:)
 

DeletedUser6681

Pana la urma suntem toti clonati pe triburile.
2-3 originale mai joaca inca dar nu mai stiu nici ei care sunt, restu suntem de partea ailalta a unui proxy - asa ca defensiv sau ofensiv, ne zice tati ala care ne da IP-ul.

eu cred ca mai sunt inca jucatori.. care au conturile originale de altfel si acei proprietari
 

DeletedUser

cum spunea cineva atacul este cea mai buna aparare (dar depinde si de alti factori :) :))) )
 

DeletedUser

eu joc pe cont de aparare..am si atac dar aparare din belsug
am cont de aparare :D

referitor la ceea ce a zis stranuletu, puteti dezbate aici
 

DeletedUser32958

cum spunea cineva atacul este cea mai buna aparare (dar depinde si de alti factori :) :))) )

depinde mult zona de start , daca ai zona cu inactivi nu vezi un varf de lancie la mine in sat , curtea nobila de exemplu eu o fac dupa ce am ferma 28-30 , cazarma 24 , grajd 18 :) (nivelul minelor in functie de setarile lumii respective , si in primul rand de zona de farm)
 

DeletedUser11867

pe ofensiva daca stii sa joci...in primul rand farmezi mult mai mult...deci cresti mai repede si in puncte si in armata si poti juca si singur...referitor la faptul c te poate prinde cineva cu armata in sat atunci esti noob trebuie sa trimiti trupele mereu la farmat...noaptea le trimiti la o distanta in asa fel incat sa se intoarca a 2 zi cand poti intra tu...daca faci aparare trebuie sa ai noroc...sau sa fii intr-un trib bun....
 

DeletedUser

pe ofensiva daca stii sa joci...in primul rand farmezi mult mai mult...deci cresti mai repede si in puncte si in armata si poti juca si singur...referitor la faptul c te poate prinde cineva cu armata in sat atunci esti noob trebuie sa trimiti trupele mereu la farmat...noaptea le trimiti la o distanta in asa fel incat sa se intoarca a 2 zi cand poti intra tu...daca faci aparare trebuie sa ai noroc...sau sa fii intr-un trib bun....

Ma dumieu nu te-ai lasat de joc ? Seful tau aici =)
 

DeletedUser25136

daca vrei sa joci pentru top trebuie sa joci pe ofensiva la greu

daca ai aparare nu o sa faci altceva decat sa farmezi foarte slab fata de unul care are foarte multa usoara si in loc sa iei un sat de inceput de 3-4 k o sa iei de 3-400 de puncte si o sa il cresti pentru altu care e mai jmecher si are atac.

sincer eu tot timpul am jucat sa am trupe de 3 ori mai mult de cat punctele care le am(locuri la ferma ocupate de trupe nu si de cladiri) si desi nu sunt de la inceput in top ca nu imi place mie sa farmez in disperare ajung macar top 50 daca nu mai bine cu atacul pe care il fac.
 

DeletedUser19095

adevarul irefutabil e ca cel mai bine e sa incepi cu un sat de catapulte...
neindoios al doilea sat trebuie sa fie de atac fara nici o catapulta insa.
nu incape discutie...al treilea trebuie sa fie tot de catapulte
al patrulea si cel mai important...satul de nobili...trebuie sa aiba si un nume adecvat, in conformitate cu importanta lui strategica.
apoi se reia...fara a se schimba ordinea.

uitasem...fiecare sat trebuie sa aiba statuie...e esential.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus