Tabere militare

  • Autor subiect DeletedUser33933
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Imagineaza-ti tabara militara ca pe o astfel de arma. Ti-a picat in mana, o testezi si vezi ce iese. Cauti pe goagle, goagal, gugl, google sau care este el, mai gasesti cate 2-3 fraze pe la spanioli, inca 2-3 cuvinte in plus pe la chinezi... Nimeni nu ne opreste sa spunem ca stim totul despre tabara militara cu 1000 de ani inainte sa-i puna adminu romanesc descrierea la ajutor. Sunt jucatori care prefera sa lase nepotilor prin testement asteptarea tutorialului despre tabara militara. De optiunea acestora nu s-a impiedicat si nu si-a spart nimeni capul. Noi sa fim sanatosi. Nu e tabara militara o provocare prea mare.

Tabara militara, ca si biserica pe lumile unde se practica, are si avantaje si dezavantaje. Totul tine de "creierul" care organizeaza miscarea. De exemplu, ul G si Escape-ul ar putea face undeva la 8 tabere, dar deocamdata nu am facut nici una. De ce?! Stam sa isi bata altii capul cu ele, deja stiu unde si cum le vom face si cum le vom folosi, dar pentru asta mai e nevoie de ceva timp. Au fost triburi care au facut tabere care au picat de la primul atac pentru ca au fost gandite cu partea dorsala si folosite de unii care probabil nu au citit nici macar informatiile dupa "eticheta".
E normal sa nu ti se explice mura in gura cum se foloseste tabara, cum se folosesc spadele, nobilii si tot asa. La explicatiile despre nobili, nu cred ca scrie cum sa dai nobili la secunda, sau ca poti da atacuri cu 2-3 nobili (in acelasi atac) pt a fi sigur ca iti scapa unul din ei; sunt jucatori care nu prea au jucat pe lumi cu paladin cu arme si atunci cand dau de chestii de genu nu stiu cum sa ii foloseasca; jucatori extrem de experimentati pe lumi fara biserica se trezesc pe o lume cu biserica si isi fac enspe cruci pana descopera cum sa le foloseasca optim si tot asa. Toate astea sunt ca si in viata... faci scoala de soferi, dar nu te invata cum sa conduci o masina cu volanul pe dreapta; faci fizica, dar nu stii sa schimbi un bec; inveti despre vaca, dar nu stii sa mulgi una si tot asa... romanu s-a invatat sa i se dea, in schimb, daca are tema de gandire, e cam greu sa isi puna la treaba neuronu.
 

DeletedUser

Ce inveti din propriile greseli pe lumea asta, doar daca esti megaghinionist aplici cu succes la urmatorul restart sau pe lumea urmatoare. Nu vad nimic rau in a-ti face un cont doar pentru a testa si a invata. Si mie mi se mai intampla sa revin pe triburi doar pentru a testa o idee, de a ma mai juca putin cu simulatorul etc, apoi dau delete account. Dracu stie cand o sa ma mai pun cu burta pe triburi. Peste un an sau doi, peste zece, poate niciodata, dar pana atunci nu o sa ruginesc stand pe bara.
 

DeletedUser

Nu inteleg de ce se plang unii de "costurile ridicate" necesare constructiei unei tabere. Pentru unii tabara a ajuns mai ieftina decat 1 nobil :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus