Talerii ! intreg-redus

  • Autor subiect DeletedUser46863
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser46863

Degeaba... daca nu facem "scandal" in public... nu se va intampla niciodata nimic... doresc sa-mi exprim nemultumirea fata de ceea ce s-a intamplat. Eu am batut 10 taleri ... la pret intreg, sumele sunt destul de consistente avand in vedere si perioada cand au fost batuti talerii. Dar in pielea mea se afli alti jucatori, care au 20 ... 30 ... de taleri batuti. Va rog frumos, ceea ce se intampla este absolut nedrept. Daca nu se pot deconta resurse, macar sa fie adaugata o productie marita sau ceva de genul. Sincer nu e corect si drept ceea ce se intampla. N-a fost cu intentie greseala, sunt convins de asta, dar... daca gresim ... trebuie sa platim. Sper sa intelegeti mesajul meu cum trebuie, ma refer in special la staff-ul conducerii, si sa nu fie luat... bai tu ameninti aici sau lucruri de genul.

Va multumesc pentru timpul acordat !
 

DeletedUser44858

Sustin! Eu unul nu vreau resurse, vreau sa reparati setarea si sa fie modificat numarul talerilor prin cresterea lor cu numarul de taleri care puteau fi batuti cu diferenta de resurse pierduta.
 

DeletedUser46863

Este si asta o solutie, am zis... orice... adica nu se poate acorda la fiecare in parte ce vrea, sa se ia o decizie sa fie acordata tuturor celor in situatia aceasta... sper sa se rezolve :(... stim ca e de munca... dar si noi am farmat ceva pentru resursele alea, unii le-au cumparat ... etc
 

DeletedUser44858

Este si asta o solutie, am zis... orice... adica nu se poate acorda la fiecare in parte ce vrea, sa se ia o decizie sa fie acordata tuturor celor in situatia aceasta... sper sa se rezolve :(... stim ca e de munca... dar si noi am farmat ceva pentru resursele alea, unii le-au cumparat ... etc

Nu ti-am criticat optiunea in niciun fel, doar mi-am expus-o pe a mea. In fond si la urma urmei, eu cel mai mult imi doresc sa se repare factorul de cost al talerilor. Daca nu se poate face nimic in plus, asta e, dar daca tot s-a scris la setari ca sunt taleri cu cost redus, pai sa fie cu cost redus.
 

DeletedUser46863

Nu ti-am criticat optiunea in niciun fel, doar mi-am expus-o pe a mea. In fond si la urma urmei, eu cel mai mult imi doresc sa se repare factorul de cost al talerilor. Daca nu se poate face nimic in plus, asta e, dar daca tot s-a scris la setari ca sunt taleri cu cost redus, pai sa fie cu cost redus.

Am inteles ca nu mi-ai criticat-o, si e foarte ok ceea ce zici. Numai sa se faca ceva... am zis sa scrie mai multi... ca mna... cu cat mai multi, cu atat mai bine.
 

DeletedUser26181

Deci de aceea am batut eu ieri 10 taleri la pret intreg desi aveam steag de -20%.Ar fii urat sa nu se ia nici o masura...
 

DeletedUser44858

La mine acum apar talerii la costul redus anuntat. Multumiri pentru rapiditate!
 

DeletedUser26181

Degeaba au reparat greseala daca multi au pierdut deja resurse cu care mai bateau 2.Sa zicem ca X si-a luat bonus de resurse pe 7 zile sa bata talerii mai rapid,tot ce a produs bonus-ul in 5-6 zile s-a dus pe bug.
 

DeletedUser44858

Cat timp toata lumea care a ajuns la curte nobila a fost dezavantajata in acelasi mod, nu e chiar atat de grav. Din punct de vedere al pp-urilor investite intr-adevar, aia care baga multe pp-uri au fost mai dezavantajati decat aia care nu baga, dar pana la urma nu toti ne plangem ca vai, pp-uri, facilitati si nebuneli ?
 

DeletedUser46812

Mda, si eu am batut tot aiurea la ei, de ce mai scrie cost redus nu stiu..
.. bine ca nu am primit arma la paladin fara obiect imbunatatit :)))
 

DeletedUser

Neee,o lume fara pp ,sa fie ca lumiile vechi aia ne trebuie noua :).In care sa fie egalitate si in care banul sa nu faca diferenta:p
 

DeletedUser44245

Si pana atunci ce faci? Astepti o minune?

Lumea xx - no PP ?

Crezi ca mai e posibil asa ceva:))?
 

DeletedUser26181

Speciala,dar noobii nu au ce cauta acolo.


Noob-ul ala pe 32 te-a crescut din interne si tu nici split nu erai in stare sa faci.Ai uitat cum ne intrebai zilnic cum se face aia si cum se face cealalta. Mai lasa aroganta asta deoparte ca daca esti intr-un trib bun nu inseamna ca stii si sa joci. Speciala e pentru cei care au foarte mult timp sau au un co-player bun, unii dintre noi spre deosebire de tine mai avem si o viata reala...
P.S.
Nu imi zi despre speciala asta ca are limita de farm si nu necesita mult timp.Mi se pare una dintre cele mai urate setari...
 

DeletedUser39475

Nu înțeleg de ce asociați întotdeauna trecutul cu prezentul. Tu te-ai născut învățat? Pe primul server pe care ai jucat, faceai back time cu aceeași unitate, snipe cu întrerupere și coodonai zeci de atacuri în aceeași secundă, nu?

Toți, înainte de a ne da buni și profesioniști, am fost novici. Însa diferența e că unii au fost dispuși să învețe și deși sunt „tineri” ai jocului, jucând de 1-2-3 ani, spre deosebire de alții, care joaca poate de peste 5-6 ani, dau cu cei din urmă de pâmânt.
Ține mult de conjunctură și de personalitatea ta ca om. Dacă nu rezonezi cu cel ce e mai bun ca tine, când te apuci de joc, vei rămâne nub toată viața.
Așa că...hai să ne vedem de treabă. Nubi am fost, suntem și vom mai fi.

Pe 32, nu era în stare să facă poate, dar să-l vezi acum cum face. Contează că nu știa atunci? Contează că și-a dat interesul și știe acum. Un exemplu ridicol...actualul președinte al României, s-a născut președinte? Nu! Dar hai să ne luăm de el, ce student mucos era la 20, 21 de ani și gata s-a ajuns acum, a ajuns președinte. Trag concluzia că te-a deranjat atitudinea lui. Poate e una greșită, dar nici „capul plecat sabia nu-l taie” nu e o variantă viabilă. E una greșită. Dacă omul are ceva de spus, lasă-l să spună.

Revenind și la speciale. Diferența dintre ele, cum bine ai punctat și tu, pe lângă mult timp liber și coplayer, este că mai trebuie și să ști să joci. Acolo n-ai pp să faci curtea până expira protecția. Acolo dau jucătorii cu tine de pâmânt dacă ești nub.

Și el are viață reală, îți garantez eu. Și eu...și mulți alții. E cea mai ridicolă scuză care o știu de când joc nenorocitul ăsta de joc, pentru a-ți scuza eșecul sau nubismul.

Sănătate!

On: Dă-i dracu de taleri, cai să fie!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus