TB & 4Fun vs CARTEL Mamut Family

  • Autor subiect DeletedUser47204
  • Data de început

DeletedUser48801

Noob, tu mie nu ai ce sa imi reprosezi ok? Pe tine nici nu te socot de jucator.
Am eu barbare luate? ok am, absolut toate is in granita luate, pentru ca am avut zona ''safe'' cum ziceti voi, si uite ca am luat barbar in zona cartel, in 10 zile am scos curtea si culmea v-am si luat sat, dada, intelegi bine, am luat barbar dupa care cu un singur barbar in zona am luat sat, si nici macar recuperarea nu a mers. Azi noapte v-am aratat un masterclass

Bai mare jucator arata-mi pe harta cat esti de bun, nu aici :))) " n00b, tu mie nu ai" ce vorba de papagal, cred ca de la sefu' lui a invatat sa fie asa arogant :)))) Pana sa cresti barbarele alea nu auzise nimeni de tine :)) "ai luat sat din cartel" dar ai luat numai de la jucatori penali, inactivi, ca tot tribul vostru de altfel. Crezi ca eu nu stiu de la ce jucatori ati luat voi sate din fostul B.W. ? Nici nu anuntau ca aveau atacuri, se trezeau colegii cu rapoarte rosii direct si satul era pierdut instant... Nu ati avut niciun trib serios intre voi sa va puna probleme si tot ati rupt barbarele si internele desi pozitia voastra va dadea sansa sa va dezvoltati mult mai bine ca noi. Voi sunteti buni doar sa radeti ca in rest sunteti niste manelisti...cam obositi, care nu stiu cum sa o dea la intors. Ce te-ai atacat tu ca ti-am zis de barbare, sa nu te superi sa ne innobilezi pe toti intr-o noapte :))

Marele jucator a inceput cu un sat de 700 cucerit si apoi barbare la greu si acum ne vinde noua povesti de adormit copiii :)))))

Pai tu te plangi de noi ca avem interne* cand sefu' tau e numarul 1 pe interne si barbare ? Si cu 4 academii :)) Si cand iti zic adevarul ca esti un barbarist zidar te superi :)))

Ba tu esti paralel rau ::)) Noi dam afara pe aia care nu participa la organizate, nu invers. Din raport se vedea ca i-am rupt eu full-ul de atac fiindca nu facea nimic cu el dar tu esti prea concentrat sa cresti barbare :)))))) Eu cred ca asta faceti voi. Nu ti se pare suspect ca Roby Roberto are 30 sate si doar 200.000 inamici ca agresor ?

Eu ma opresc aici din a face conversatie cu mari jucatori ca tine care nu stiu sa vina cu argumente si incep sa jigneasca, facandu-i sa se simta altceva decat sunt.

Te astept sa ne innobilezi pe toti raule
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser48731

Bai mare jucator arata-mi pe harta cat esti de bun, nu aici :))) " n00b, tu mie nu ai" ce vorba de papagal, cred ca de la sefu' lui a invatat sa fie asa arogant :)))) Pana sa cresti barbarele alea nu auzise nimeni de tine :)) "ai luat sat din cartel" dar ai luat numai de la jucatori penali, inactivi, ca tot tribul vostru de altfel. Crezi ca eu nu stiu de la ce jucatori ati luat voi sate din fostul B.W. ? Nici nu anuntau ca aveau atacuri, se trezeau colegii cu rapoarte rosii direct si satul era pierdut instant... Nu ati avut niciun trib serios intre voi sa va puna probleme si tot ati rupt barbarele si internele :)) Voi sunteti buni doar sa radeti ca in rest sunteti niste manelisti...cam obositi, in frunte cu seful vostru. Ce te-ai atacat tu ca ti-am zis de barbare, sa nu te superi sa ne innobilezi pe toti intr-o noapte :))

Marele jucator a inceput cu un sat de 700 cucerit si apoi barbare la greu si acum ne vinde noua povesti de adormit copiii :)))))

Pai tu te plangi de noi ca avem interne* cand sefu' tau e numarul 1 pe interne si barbare ? Si cu 4 academii :)) Si cand iti zic adevarul ca esti un barbarist zidar te superi :)))

Ba tu esti paralel rau ::)) Noi dam afara pe aia care nu participa la organizate, nu invers. Din raport se vedea ca i-am rupt eu full-ul de atac fiindca nu facea nimic cu el dar tu esti prea concentrat sa cresti barbare :)))))) Eu cred ca asta faceti voi. Nu ti se pare suspect ca Roby Roberto are 30 sate si doar 200.000 inamici ca agresor ?

Daca tu zici ca aveti jucatori penali si inactivi, atunci noi ce sa mai credem de voi?

Sat de 700 cucerit? pai era inceput de lume, ce trebuia sa cuceresc ca nu inteleg?, sau mai bine faceam ca tine, primele 2 sate interne (fara pierderi de trupe) dupa care 2 cuceriri normale si inca 2 interne, inca una normala si inca 2 interne si tot asa :)))

Noob, noi avem 4 academii de la inceputul lumii, voi ati avut 13, acum cate aveti? unde-s toti jucatorii aia? iti zic eu, tu si devil aveti cucerita o academie singuri.

Nu ti se pare suspect ca Devil are 26 sate si nici 150k la inamici ? :))))

EDIT: Ma opresc si eu aici cu mesajele

P.S Pawl, din ultimu mesaj am inteles ca nu e sens sa mai raspund la mesajele tale.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser48801

Aia sunt fostul BoB, iar eu eram in B.W. si aveam razboi cu Rock Si BoB, sunt luate de la dusmani nu interne nebunule :)) Atat de slab esti incat tu nu stii ca nu existau atatea Carteluri pe timpul ala :)) ?

Aveam pretentia sa iei sate ca lumea ba nu de 700 , apoi sa cresti barbare si sa te dai rotund :))

Primele 5 sate sunt cucerite cu adevarat nu ca la tine,de 700 puncte si dupa ai rupt barbarele :))) Da ma am 7 interne din care 3 cedate ca s-au lasat, care e problema ? Tie daca iti ceda un coleg satele nu le luai ca se puneau ca interne :)) ? Si din restul de 4, 3 sunt de la eta2u care m-a jignit peste tot ca am avut tupeul sa il bag la interne dupa ce a dormit mereu cu trupele in sat si intra o data la 30 ore cand i se intorceau trupele de la curatat.

Si pana la urma, eu sau tu te-ai dat rotund si mare jucator ? Eu doar voiam sa-ti dovedesc ca esti si tu in aceeasi situatie ca noi si nu trebuie sa razi de altii. Crezi ca daca iei barbare in loc de interne te face mai baiat :)) ? Pe langa ca tu ne-ai atacat fara sa te gandesti ca Roby Roberto e mai rau ca noi... Si dupa ai inceput sa jignesti si sa te crezi superior, ca asta fac oamenii redusi cand raman fara argumente.

Suferi ca ai luat un sat, pai Saladin 1 de care te plangi tu, a facut ce ai facut tu dar la un nivel de 10 ori mai mare :)) A luat sat intre 4fun si a rezistat mult si bine, sa nu mai zic cate full-uri le-a spart lui neo si speedy. Tu nici nu l-ai luat bine ca ai inceput sa te lauzi pe forum, de aici ne dam seama cat de bun esti tu. Primul tau sat cucerit cu adevarat de la inamici :))

Acum gata, chiar ca nu iti mai raspund
 

Atașamente

  • 1alcool1.png
    1alcool1.png
    27 KB · Vizualizări: 76
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser48731

Aia sunt fostul BoB, iar eu eram in B.W. si aveam razboi cu Rock Si BoB, sunt luate de la dusmani nu interne nebunule :)) Atat de slab esti incat tu nu stii ca nu existau atatea Carteluri pe timpul ala :)) ?

Aveam pretentia sa iei sate ca lumea ba nu de 700 , apoi sa cresti barbare si sa te dai rotund :))

Primele 5 sate sunt cucerite cu adevarat nu ca la tine,de 700 puncte si dupa ai rupt barbarele :))) Da ma am 7 interne din care 3 cedate ca s-au lasat, care e problema ? Tie daca iti ceda un coleg satele nu le luai ca se puneau ca interne :)) ? Si din restul de 4, 3 sunt de la eta2u care m-a jignit peste tot ca am avut tupeul sa il bag la interne dupa ce a dormit mereu cu trupele in sat si intra o data la 30 ore cand i se intorceau trupele de la curatat.

Si pana la urma, eu sau tu te-ai dat rotund si mare jucator ? Eu doar voiam sa-ti dovedesc ca esti si tu in aceeasi situatie ca noi si nu trebuie sa razi de altii. Crezi ca daca iei barbare in loc de interne te face mai baiat :)) ? Pe langa ca tu ne-ai atacat fara sa te gandesti ca Roby Roberto e mai rau ca noi... Si dupa ai inceput sa jignesti si sa te crezi superior, ca asta fac oamenii redusi cand raman fara argumente.

Suferi ca ai luat un sat, pai Saladin 1 de care te plangi tu, a facut ce ai facut tu dar la un nivel de 10 ori mai mare :)) A luat sat intre 4fun si a rezistat mult si bine, sa nu mai zic cate full-uri le-a spart lui neo si speedy. Tu nici nu l-ai luat bine ca ai inceput sa te lauzi pe forum, de aici ne dam seama cat de bun esti tu. Primul tau sat cucerit cu adevarat de la inamici :))

Acum gata, chiar ca nu iti mai raspund

Pai ai mai zis odata ca nu raspunzi :))))

OK, hai ca si din mesajul tau am inteles ca nu esti mare jucator, satu de 700p a fost luat inca la inceput de lume, cu 17 zile inainte sa cuceresti tu primele 2 interne (fara pierderi).

Tu zici ca primele 5 sate ale tale sunt cu adevarat cucerite.... NOOOOOOB, serios? eu nu-s jucator din cartel sa cred tot ce ziceti voi.

Pentru cei ce citesc acest forum si chiar cred in ceea ce zice acest noob, cica is fost jucatori BOB si el i-a luat de la inamici, verificati schimbarile de trib care le-au facut jucatorii aia, plus tu i-ai cucerit nu cand ei erau bob sau rock, dar cand deja erau in cartel, au stat putin in cartel, ati facut verificari si uite asa ai luat satele, deci tu pe langa mine esti x10 noob, daca ma acuzi ca eu am laute doar barbare si tu doar sate de la inamici. Ce vedem noi de la tine? 11 interne luate toate in zona, si tu imi zici mie de 4 barbare luate toate in granita?

Tu il faci pe Saladin mare jucator, da? Hai ma hippnotic, nici nu mai vreau sa comentez de jucatori ce nu pot farma in 2 luni milionu de resurse. P.S vezi ca azi a luat sate de 200 si 400 puncte :))))) Cred ca si cei de la voi il cred pe Saladin un noob jumate'.

Si cum v-am jignit eu ma Hippnotic? va zic ca sunteti noobi? Pai nu e asa sau ce? Hai ca vedem cum sta harta in o luna, si mai vorbim atunci :))
 

DeletedUser48786

Vreti si voi ceva interne de la noi sau ce?

Tu neo ai grija sa nu ajungi iar ferma Cartelului :)
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
:) ne auzim acusi

Ma bucur sa te vad!
Abia astept, sa ne auzim din nou. Incepe sezonul 2, i4Fun ?
Vezi ca ma apuc de batut niste taleri. Pune inmagazinarile pe sate si mai ridica putin minele, pana ne auzim. :cool:

@XXXHYPE observ ca suferi grav, de grija mea. La 2 postari, duci grija lui devil. Chiar v-as purta respect maxim, daca ati face mai multe demonstratii pe harta si mai putine, pe forumul extern.
Chiar ai luat barbar si sat din CARTEL? Tu esti profesor! Ma scuzi ca nu urmaresc "playeri" ca tine, pe harta. Daca o sa te studiez mai atent, in viitor, promiti sa nu mai mananci ciuperci pe aici?

Ma amuza, sa vad cat de jucatori sunteti voi, cand sunteti departe si va merge "treaba".

Unde o fi @Terente81 ?? Parca e mai jucator, decat multi dintre voi. :(
 

samY.

member
Scor reacție
0
Roaga-te sa mai dureze L60 nabule, ca daca terminam treaba acolo te dresam si pe L62 :*

P.S. Condoleantele noastre, in memoria DeleTe
 

DeletedUser48801


Tu ai citit macar ultimul mesaj postat de mine :))) ? Si vezi ca ai pus una de la tine, unde m-am innobilat singur , ala e sat luat de la dragutul vostru fost coleg "Cu cine faci Banking" deci sunt 10/17 din care 3 sunt luate de la dusmani, deci raman tot 7 cum am zis eu, credeam ca eu nu mai stiu sa numar...

Valhalla (468|523) K54 3,284 emilianne [+CRT=] Hippnotic [C@RT]
Minas Tirith (465|517) K54 2,673 popey100 [+CRT=] Hippnotic [C@RT]
KIC 8462852 (468|526) K54 2,978 duteee3 [+CRT=] Hippnotic [C@RT] 2018-02-16 10:31:04

Astea de care zici tu sunt de fapt de la jucatori din BoB ( tribul lui Iulian ), iar eu eram in Academie B.W. si eram in razboi cu ei :)) Ca sa iti dai seama, uita-te cand sunt innobilarile si cand ati inceput voi razboi (ca ati declarat razboi la cateva ore cum am devenit academie Cartel... 26 feb parca) 4 academii contra noastra,una singura, cu jucatori slab dezvoltati in mare parte :)) A doua zi dupa noi, BoB au devenit si ei academie Cartel.
Tu ar trebui sa stii mai bine ca doar ati vrut fuziune cu noi. De abia dupa ce draga conducere din fostul B.W. a plecat de frica TB-ului in 4Fun, fara macar sa fim anuntati, am decis sa nu mai avem treaba cu marea voastra alianta TBFun. Sa nu mai vorbesc de magariile pe care le-ati facut voi, ca ati avut alianta si cu noi si cu TB ca sa va dezvoltati linistiti. SI in sfarsit ce ati facut ? Ati fugit cu coada intre picioare in TB , sa va salveze satele. Sunteti deprimati rau nu ? Ca nu v-a mers planul vostru, bine pus la punct ca doar era cu luni inainte facut.


Eu am 7 interne (3 cedate, tu nu le-ai fi luat :)) ? ) si el are 6 barbare si 2 interne. Ce bine sta el, a venit cu un barbar lesinat langa noi si in 2 sapt a avut timp sa-l blindeze cat vrea.
Si nu eu m-am dat mare jucator , cu sate luate numai de la inamici :)))) Eu voiam doar sa atrag atentia ca si el e in aceeasi situatie. Voi ar trebui toti sa faceti fuziune cu Hotii ca voi sunteti pe filosofia "Hotii striga hotii" . Apropo, vezi ca tu ai 8 :)) sa nu mai pun jucatorii pe care i-ai dat afara special ca sa ii innobilezi, sa ajungi in granita ( berbesti ) ... Tu esti genul care pune 3 persoane sa-si rupa atacul ( 2 si nobilii ) ca sa iei tu un sat ( de la reduo ) si ala care dormea, cu toate satele in granita in seara organizatului.

Eu cred ca va roade ca nu mai lasam toti jucatorii inactivi si pe cei care nu ii intereseaza, ca sa puteti lua voi sate linistiti si dupa sa va laudati cat de buni sunteti voi.
Vezi ca si pe la voi se doarme cu sprijinul la inamici, unii retrag dupa saptamani, altii daca nu faceati fuziunea TBFun, nu retrageau deloc. Unul din ei e chiar prietenul vostru, GoodFeeling sau poate chiar era cu noi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10188

Roaga-te sa mai dureze L60 nabule, ca daca terminam treaba acolo te dresam si pe L62 :*

P.S. Condoleantele noastre, in memoria DeleTe

Auzi...tu esti ala de te-am batut pe 55? Daca-mi demonstrezi cum se joaca triburile ca pe 55, prin stergere cont, atunci e clara treaba...un barbar in plus pe harta!
 

samY.

member
Scor reacție
0
Dada, ala-s. Am pierdut acolo din pacate :(.. dar nu cred ca ai pupat tu sau cei din tribul tau vreun sat, de la mine.

Lumi si lumi, vedem aici ce-o fi. Nu cred ca trebuie sa exagerezi cu "barbar pe harta" :)) stii bine ca n-a fost asa.

Oricum spor aici, ne vedem, poate!
 

DeletedUser48731

Ce sa mai comentez la Hippnotic, daca statistica arata negru pe alb 10 interne, iar el zice ca nu e asa? Concluziile le face fiecare.

Devil, e prima mea lume pe serverul .ro, nu pot zice nimic de tine din lumile trecute, ce tine de lumea asta.. eu zic ca esti pe 1 la clasamentul de noobi. Cel mai frumos ce a fost din partea ta , a fost cand ziceai de abmurgu ca e jucator de farmville, si acum ce vedem? Tu ai 20 interne luate, nimic inamici, esti cel mai departe de granita, deci ce ai facut tu timp de 2 luni jumate in aceasta lume? Farmville.. nimic altceva
 

DeletedUser48801

Bai baiatule nu intelegi ca primele 3 ( le-am enumerat mai sus ) nu sunt interne :)) Nu aveam noi nicio treaba cu BoB pe vremea aia, ba chiar eram dusmani :)) Daca intre timp s-au schimbat numele si apar asa ce vina am eu ? Noi tragem concluzia ca voi sunteti niste hateri amarati care nu aveti de ce sa va legati. Tu ai mai multe barbare + interne decat mine si tot tu ai fost cu gura mare ca esti mare jucator si ca ai luat sate numai de la inamici.
Tu crezi ca la nici o luna dupa ce a inceput lumea imi dadeau mie alte triburi interne la greu :)) ? Ai o gandire, sa te caci in ea. Eu cred ca asta e prima ta lume unde ai ajuns si tu "in top" dupa ce ai rupt barbarele si ne iei pe noi cu povesti.

Interne pe diferite motive am vazut in toate triburile ( unele chiar foarte bune ) , nu doar bulina galbena, cum zici tu ca jucatorul intra la interne doar cand devine inactiv :)) Cea mai mare aberatie tu puteai s-o scoti
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser48731

Noob despre ce BoB vorbim? jucatorii aia nu au facut niciodata parte din BoB. Plus au fost cuceriti cand erau deja in Cartel, asa ca lasa povestile astea pentru cei din tribul tau.
 

samY.

member
Scor reacție
0
Uitasem mai noobster.. voi sunteti noobii aia de n-ati rezistat o saptamana pe harta si va milogeati de-o alianta, pe L60? :))

Despre ce vorbim, ati incasat-o original acolo, aici faceti pe vedetele.. pe o lume cu echipe inchegate n-ati rezistat o saptamana.. :)) dar o luati si aici la cat de nabi sunteti
 

DeletedUser48731

Bai baiatule nu intelegi ca primele 3 ( le-am enumerat mai sus ) nu sunt interne :)) Nu aveam noi nicio treaba cu BoB pe vremea aia, ba chiar eram dusmani :)) Daca intre timp s-au schimbat numele si apar asa ce vina am eu ?

Tu crezi ca la nici o luna dupa ce a inceput lumea imi dadeau mie alte triburi interne la greu :)) ? Ai o gandire, sa te caci in ea. Eu cred ca asta e prima ta lume unde ai ajuns si tu "in top" dupa ce ai rupt barbarele si ne iei pe noi cu povesti.

Interne pe diferite motive am vazut in toate triburile ( unele chiar foarte bune ) , nu doar bulina galbena, cum zici tu ca jucatorul intra la interne doar cand devine inactiv :)) Cea mai mare aberatie tu puteai s-o scoti


Si nu mai baga atatea edit-uri sa pari tu mai destept si sa iasa ca nu iti raspund eu la mesaje. Iti dadeau interne? Normal ca nu, ati bagat verificari cand au facut astia fuziune, ai vazut cine si cum o duce, dupa care i-ai luat cand erau ei off

Cei pe care i-ai luat la inceput is din Rock, ba chair mai mult, si tu erai rock, deci ce vedem ? backstab nu? haia stept sa raspuns sa vad ce mai zici de data asta
 

DeletedUser48801

Noob despre ce BoB vorbim? jucatorii aia nu au facut niciodata parte din BoB. Plus au fost cuceriti cand erau deja in Cartel, asa ca lasa povestile astea pentru cei din tribul tau.

Inseamna ca esti mare jucator daca nici nu stii ce triburi au existat la inceput. Intreaba-l ba pe Neo ca el stie, si el facea parte din alianta asta impotriva lor si nu mai scoate aberatii :))

Eu nu umblu cu cioara vopsita ca tine :))

Backstab :)) Am plecat fiindca pana si conducerea plecase din Rock ma desteptule :)) La ce voiai sa raman ? Sa devin ferma altora :)) ?

Ramai un penal ba cu mai multe barbare + interne decat mine asa ca nu mai vorbi, taci dracu si du-te si mai ia cateva sate de 2.000 de la jucatori dati afara din diferite triburi
 

DeletedUser48731

Incredibil ce penibil esti.

Eu stiu ce triburi au existat la inceput, deci tu zici ca ai luat jucatori din BoB , da? cu care aveati raboi, ok hai ca bag screenuri pentru cei interesati :

Hipnotic - fost jucator rock https://prnt.sc/iw56o9

Primele 6 cuceriri Hipnotic - https://prnt.sc/iw572s

Prima cucerire Hipnotic - https://prnt.sc/iw57h9 (fost jucator rock, venit in cartel)
A 2 cucerire Hipnotic - https://prnt.sc/iw57wb (fost jucator rock, venit in cartel)
A 3 cucerire Hipnotic - https://prnt.sc/iw58dc (fost jucator rock)
A 4 cucerire Hipnotic - https://prnt.sc/iw58oh (fost jucator rock)
A 5 cucerire Hipnotic - https://prnt.sc/iw591r (fost jucator rock, venit in cartel)
A 6 cucerire Hipnotic - https://prnt.sc/iw59f2 (fost jucator rock, venit in cartel)

Lista continua mai departe tot asa

EXPLICARE PENTRU NOOBI DIN CARTEL : Hippnotic a fost in Rock, stia ce trupe au toti colegii lui, dupa care a intrat in Cartel, backstab la 6 jucatori, 6 interne luate fara pierderi. Acest jucator mai are curaj sa comenteze pe extern?

Checkmate Hippnotic, lasa povestile pentru cei din cartel.
 

DeletedUser48731

Dupa cum vedeti, raspunsu lui e mai sus facut iar prin edit, cei ce citesc aceste mesaje sa creada ca el a scris inaintea mea.

Si oricum, intrebare ... despre ce BoB vorbea Hippnotic ? :)))))))))
 
Sus