Team Leaders School

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Nu este cel mai bun de pe jocul asta ,e de pe toate jocurile ,ce zic eu din intregul univers...Din aceastea cauza sfaturile lui se risipesc pe topicul l39.Sa invete toti cum sa inhame pisici la caruta!Poate ar trebui pus la General sau chiar pe pagina de start a jocului.Aici e plin de ignoranti. Ce serial sa bata faza aia cu l-au asteptat pe martian 4 ani sa se intoarca?Abia astept sa aflu daca el s-a intors pana la urma sau l-au asteptat degeaba ..cata drama,sa joace ei asa 4 ani cu ochii in lacrimi asteptand intoarcerea :( :(
 

DeletedUser

multumesc rhadookoo. in ceea ce priveste posturile celorlalti... am sa rog moderatorul sa curete de spam acest forum. m-am simtit la un moment dat dator sa le raspund cu acelasi venin si lui sarmulita care vad ca nici dupa 4 ani nu i-a trecut frustrarea si cheful de razbunare pentru un sut in fund in joc, si lui lady lethal care vad ca si-a facut un scop in viata sa caute nod in papura... dar era un proverb sa nu te pui cu nu mai stiu cine ca te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta...

mi s-a parut normal sa public pe forumul asta genul de scoala pe care o propun pentru ca ce ii invat pe cei care vor sa aiba o echipa este tocmai un lucru: sa nu permita unor oameni care cred ca sunt miezul din fanta sa le atinga echipele. cata vreme o echipa are in randul ei oameni care se ajuta unul pe celalalt echipa functioneaza. cand ai o gasca ce face oua de aur nu te apuci sa o diseci ca sa vezi de ce face ouale de aur, ci o ingrijesti. asa si cu echipa.


si mai am o intrebare: cine poate sa se simta deranjat de posturile despre constructia unor echipe pe principiul: fara egoisti?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Heh multi nu stiu sa citeasca :)
Nu stiu omu asta habar nu am cu ce se ocupa in viata reala desi m-ar interesa sa vad cam din ce parte a societati vin aceste cuvinte.
Trebuie citit si combinat ce va propune el cu ce sunteti voi, cu caracterul vostru cu mintea voastra, acum nu cititi topicul asta si cand se deschide L40, stati aici si incepeti sa faceti trib si apoi sa cititi aici ca pasul 1 facut de martzian trebuie asa, pasul 2 trebuie asa si pasul 3 asa.... Atunci nu mai sunteti conducatori sunteti niste marionete care incearca sa puna in aplicare niste chestii de care habar nu au :) Trebuie sa te duca putin capul sa sti sa culegi ce ti se potriveste din ce spun alti.
@ LadyLethal: tie iti propun sa urmaresti "Tanar si nelinistit" doar in acel film daca il urmaresti de la capat si pana la final o sa afli daca martzian s-a intors pe joc :)))
 

DeletedUser

indiferent de statutul ce il ai in joc ( noob , player de top aka zeu , fost sau viitor conducator ) nu trebuie sa iei cuvant cu cuvant din tot ce zice x sau y si sa incerci sa aplici 'intocmai si la timp' ci trebuie sa inceri sa furi ce e mai bun de la fiecare . martzian vede jocul in felul lui , eu in al meu , lady lethal in al ei samd . nu suntem la scoala unde daca inveti bine poezia iei nota buna ci intr-un joc unde datele problemei difera de la o lume la alta , de la un player la altul . restul e cancan . nu poti fi un bun conducator daca nu esti si un bun player in acelasi timp .
 

DeletedUser11365

Ma bucur cand vad astfel de initiative.Din pacate,au ramas prea putini jucatori capabili sa asculte,sa inteleaga si sa puna in aplicare.In momentul de fata,60% din conducatorii triburilor de pe .ro nu stiu scrie(ca sa fiu bland).

Totusi,e inadmisibil ca un om care promoveaza bunul simt,disciplina,comunicarea si omogenitatea cat se poate de pertinent,in cadrul unui grup,sa fie criticat,in timp ce forumurile is pline de cafele virtuale,mesaje "amuzante" fabricate,si posturi pline de savoare ale unor indivizi aroganti cu 11 clase in spate.

In orice caz,eu iti doresc succes,si sper sa nu-ti faci prea multi nervi..
 

DeletedUser523

Dle profesor ati putea si dvs deschide un topic dedicat invatarii jucatorilor. Sigur ar putea multi incepatori beneficia de sfaturile dvs! ;)
PS pacat ca nu ai venit pe LS4 :p ai pierdut sansa de a castiga o lume :p :D
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Domnule martian,nu ti se pare exagerat sa imi zici proasta doar pentru ca nu sunt de acord cu matale?Unde iti este bunul simt pe care il propovaduiesti cu atata ardoare???Da nu sunt de accord cu dictatura,cultul personalitatii si controlul asupra semenilor,sub nici o forma nici in viata reala nici pe joc.Daca joc nu vreau sa am nici sefi nici slugi,vreau sa joc cu prieteni,buni,rai ,slabi cum or fi .Realitatea crunta e ca nu suntem nici lideri ,nici razboinici ai luminii si sincer ma bucur ca esti doar un personaj pe un joc.altfel eu si familia mea am fi in drum pe Siberia
 

DeletedUser

eu nu-mi aduc aminte sa fi zis de cineva ca-i prost. folosesc de multe ori pilde, si uneori, unii se simt cu musca pe caciula.

si nu popavaduiesc bunul simt ci rasplata cu dobanda.

spre exemplu: ca lider trebuie sa faci bine colegilor tai. daca ei iti raspund cu bine, ofera-le un bine si mai mare, si tot asa ei vazand ca tot binele care il dau catre tine se intoarce la ei si mai mult vor avea incredere ca binele se va amplifica in cadrul echipei.

cand cineva iti raspunde cu prostii, taie-i macaroana. cand cineva e nesimtit, arde-i una peste bot sa-i ramana semnul pe fata si sa nu-i treaca frustrarea nici dupa 4 ani. in felul acesta prietenii vor sti ca au pe cine sa bazeze si dusmanii de cine sa fuga.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
cand cineva iti raspunde cu prostii, taie-i macaroana. cand cineva e nesimtit, arde-i una peste bot sa-i ramana semnul pe fata si sa nu-i treaca frustrarea nici dupa 4 ani. in felul acesta prietenii vor sti ca au pe cine sa bazeze si dusmanii de cine sa fuga.


Pe bune??Nu mai ai halucinatii ca esti Gandalf acum te crezi Nutu Camataru?Cui dai tu peste bot sa nu isi revina 4 ani?Ars peste bot ,semne pe fata?:)))))
 

DeletedUser38023

Pe bune??Nu mai ai halucinatii ca esti Gandalf acum te crezi Nutu Camataru?Cui dai tu peste bot sa nu isi revina 4 ani?Ars peste bot ,semne pe fata?:)))))

In jurul tau e multe, tu nu intelegi nimic.. Dar te ce te chinui? :D

Later edit: Genul de lovitura peste bot din care cineva nu isi mai revine 4 ani de zile e cea pe care a primit-o Sarmulita, care si acum il uraste pe Martzian pentru modul in care a fost inlaturat fortat de pe lumea 10..
Ca tine sunt multe jucatoare de triburile.. Aveti la baza acelasi tipar, cu mici detalii, cum ar fi culoarea parului si numarul dintilor, care mai pot varia din cand in cand..
Sa fie clar un lucru: tipul vostru nu vrea performanta si nu poate sa o obtina decat intamplator! Tipul de jucatori carora li se adreseaza acest topic, doar performanta tinteste..
Tu vrei prieteni, tu vrei floricele pe forum, iepurasi, melodii, seriale bune, sa-ti spuna lumea cat esti de draguta si de originala si pur si simplu, natura ti-a interzis sa intelegi ca pe jocul triburile conteaza doar sa iti castigi razboaiele.. Sa nu ma intelegi gresit, nu te condamn pentru asta, pentru ca invariabil, categoria in care te regasesti nu o sa inteleaga niciodata ca dupa ce o iei in barba, nu e bine sa zici "eu joc pentru prieteni", "eu joc doar la distractie" si "viata reala e mai importanta"..

Am inteles, esti originala, iti place democratia, iti place sa pierzi , esti degeaba pe jocul asta, ti-ai impus punctul de vedere, acum dispari ca nu intereseaza pe nimeni ce crezi tu.. Sau daca intereseaza, fa-ti un topic al tau..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser489

Domnule Martzian, pildele dumneavoastra (unii mai curajosi ar indrazni sa le numeasca metafore transparente) sunt la fel de abstracte ca o pictura renascentista. Cei mai cutezatori dintre noi ar fi replicat ca aplicarea calificativului "prostii", in sine, este o chestiune foarte, foarte relativa si ca "arsul peste bot" nu face parte dintre manevrele crestine de resuscitare.
Daca topicul s-ar fi numit "Arta conducerii in acceptiunea leaderului Martzian", ar fi fost tratat ca atare, nu ati mai fi fost contrazis, iar adeptii s-ar fi abtinut sa trimita infidelii la bucatarie/telenovele.
S-a descoperit recent, de la Galileo incoace, ca nicio teorie nu este perfect adevarata pe termen lung, dar si ca la un rezultat se poate ajunge prin mai multe metode diferite. Daca ati fi adaugat acel mic "dupa parerea mea", ati fi fost asigurat ca, pentru urmatorii 500 de ani, veti fi ramas in istoria triburilor (de la inaltimea mea mica de jucator modest, mi s-a parut interesant modelul de conducere propus).
Asa, profunzimea pildelor, de ambele parti, ma tem ca ramane in stadiu balacareala cu tipete.
 

DeletedUser38023

Recunosc..de exemplu nu inteleg de ce adeptii lui Bivolaru stateau in cerc si consumau pipi.:confused: Le placea gustul sau credeau orbeste in ce le spunea uratul ala?

Nici eu nu inteleg asta, dar stii de ce? Pentru ca privesc de departe.. La fel cum privesti tu..

In legatura cu lucrurile despre care discuta martzian, am fost acolo.. In situatia de fata, doar tu privesti de departe..
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Eu nu contest realizarile lui ca jucator sau conducator,ai dreptate nu am fost acolo.Ce nu imi place e ideea de dictatura,manipulare injosirea unor jucatori care nu accepta ideile cuiva.Automat toti sunt prosti sau noobi doar pentru ca nu se adapteaza .Asta m-a deranjat in discursul lui,si sunt absolut convinsa ca sunt alti conducatori care nu doar si-au dus tribul la victorie ci au si jucat cot la cot cu colegii.Pentru mine exista colegi sau de ce nu,prieteni in masura in care te poti imprietenii cu cineva in spatiul virtual.Colegi nu subordonati.
 

DeletedUser38023

Eu nu contest realizarile lui ca jucator sau conducator,ai dreptate nu am fost acolo.Ce nu imi place e ideea de dictatura,manipulare injosirea unor jucatori care nu accepta ideile cuiva.Automat toti sunt prosti sau noobi doar pentru ca nu se adapteaza .Asta m-a deranjat in discursul lui,si sunt absolut convinsa ca sunt alti conducatori care nu doar si-au dus tribul la victorie ci au si jucat cot la cot cu colegii.Pentru mine exista colegi sau de ce nu,prieteni in masura in care te poti imprietenii cu cineva in spatiul virtual.Colegi nu subordonati.

Nu-i asa..
Jucatorii din tribul lui Martzian au acceptat modul lui de a conduce, pentru ca asa au putut obtine performanta si pentru ca le-a placut sa simuleze intr-un un joc de razboi, razboiul cu toate aspectele lui.. Nu se poate aduce in discutie cultul personalitatii si nu vorbim despre o dictatura militara, ci, mai mult, despre o dictatura a bunului simt.. O echipa extrem de unita, in care toti colegii iti raspundeau frumos, toti te-ar fi ajutat cum ar fi putut si o echipa in care toti au pus interesul comun deasupra interesului propriu.. O echipa alcatuita predominant din oameni trecuti de 30 de ani, dar din care nu lipsea nici spamul de calitate..
Nu iti imagina ca nu misca nimeni in front.. E adevarat ca Martzian avea intotdeauna ultimul cuvant de spus, dar asta nu insemna ca respingea din start ideile bine argumentate..
 

DeletedUser

LadyLethal,ajung la ideea ca si tu ai vrut sa inveti ceva dar te-ai plictisit si te-ai gandit sa mai colorezi un pic topicul
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Eu am citit cu atentie ce a postat,teoretic suna bine,practic nu se mai poate aplica pentru simplul motiv ca jucatorii au evoluat,si-au construit un stil de joc si nu pot sa ii impun unui jucator experimentat sa faca defensiva de exemplu pentru ca o cere interesul tribului in zona respectiva.E timpul lor si banii pana la urma.Oricat mi-as dori eu sa fiu zeita si cuvantul meu sa fie lege nu va fi asa.deci toata teoria cade pentru ca jucatorii au vazut si alte formule de trib,eu am trait recent experienta tribului Leg pe 30 unde conducatorii erau prea cumsecade si modesti sa ameninte sau sa impuna jucatorilor ceva.Cu toate astea tribul a castigat lumea si fara un lider luminat sau dictatura.
 

DeletedUser

saru mana,nu aceeasi e ideea jocului?
ataci,cuceresti,aperi?
cu ce au evoluat asa de mult jucatorii?
pe orice lume inca mai sunt conducatori,inca ti se mai impune ce sa faci,ca de,un conducator asta trebuie sa faca,nu?
conducatorul care nu se impune in fata a 50 de jucatori spre exemplu ala nu il poti numi conducator
multi jucatori experimentati stau in banca lor si asculta ce li se spune si castiga lumi
un jucator care joaca doar pentru el nu traieste mult mai ales in ultima faza a unei lumi
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus