Terapiile alternative

  • Autor subiect DeletedUser16450
  • Data de început

DeletedUser16450

Cine stie ceva despre ele? Cum vi se par? Sunt utile? Eficiente?
 

DeletedUser

Putem vorbi de terapia prin dragoste? Este cu adevarat o terapie? Vindeca bolile de inima? Vreau sa stiu mai multe.
 

DeletedUser16450

pot sa fiu terapeutul tau. Incepem?

(serios acum, chiar exista o astfel de terapie, pe bune)
 

DeletedUser16450

touche ! :)
Asa e. (aici pot sa spun ca vreau sa te tin in brate, terapeutic???)
 

DeletedUser

Da, dar sa tamaduiasca. Vom avea o problema:cum masuram daca exista rezultate?
 

DeletedUser16450

Bowtech, dape, cunosc

Este o tehnica terapeutica care are la baza teoria conform careia organsimul in stare de relaxare totala isi activeaza abilitatea de a rezolva orice problema a corpului sau a mintii, prin readucerea acestora in echilibru si armonie.
Am o singura problema in pivinta Bowtech: Am alergie la tot ce inseamna manipulare, fie ca este ea mentala sau corporala, ca in cazul nostru.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16450

ok, cu exagerarea de rigoare, daca doresti.

Eu votez pentru REIKI. Cunoaste cineva tema?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14250

- Tehnica radianta - multe realizari (coincidenta sau nu am o leucemie vindecata in familie)

- Reiki - zero rezultate :))
 

DeletedUser16450

uiti un amanunt esential:
tehnica radianta e drivata din... Reiki.
 

DeletedUser16450

aoleuuuuuuuu
cine ti-a spus asta te-a mintit

pune manutza si actualizeaza informatia:
http://bereiki.tripod.com/id12.html

"Dupa moartea doamnei Takata, Reiki s-a impartit in Statele Unite ale Americii in doua scoli principale. Era vorba despre Tehnica Radianta, fondata de Barbara Weber Ray si de Alianta Reiki, fondata de Phyllis Lei Furumoto (nepoata doamnei Takata) si de ceilalti Maestri ai doamnei Takata. "
De ce si cum, iti spun daca doresti. Cunosc ambele sisteme.

Si nu ajungi deloc usor Maestru reiki, crede-ma pe cuvant. Iti trebuie sa ai ani buni de practica zilnica, implica ani de studiu al enegeticii corpului uman si al anatomiei si fiziologiei lui, etc. Si mai pot continua, daca doresti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14250

Am fost initiat in ambele sisteme. Am avut rezultate doar cu unul. Iar in ce priveste maiestria am mari indoieli.
Putem continua pe privat. Nu cred ca intereseaza pe nimeni subiectul. Am avut o incercare in master, in urma cu ceva vreme, dar a murit din fasa :)
 

DeletedUser16450

continuam aici sau unde doresti. As prefera aici. de-asta e forumul.
 
Sus