~TFP~ vs IPAL

  • Autor subiect Ingerul Paladin
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

nu e nevoie sa va certati . ieri ~TFO~ a luat 7 sate , IPAL 7 sate . trecutul nu mai conteaza ... In legatura cu numele , daca un moderator nu are ce face il rog sa modifice , daca nu , o sa ne numim The Forbidden (P)ones .
 

DeletedUser

mai guatemaleza
1 cand am iesit de la voi stiu ca am respectat regulile
2 atunci se numea IPA ..nu dupa ce ati fuzionat cu Aliens
3 nu sunt tradator.
 

DeletedUser18044

Deci eu imi fac griji cand declara razboi ,daca confunda triburile si declara la altii ? :D
 

DeletedUser

deci rog un moderator sa schimbe la ~TFP~ sa puna ~TFO~.

multumesc.
 

DeletedUser

mai guatemaleza
1 cand am iesit de la voi stiu ca am respectat regulile
2 atunci se numea IPA ..nu dupa ce ati fuzionat cu Aliens
3 nu sunt tradator.

cauta in dex daca nu stii definitia pt "a trada".Sa iti fie mai usor te ajut eu in caz ca ai chiulit de la ora de limba romana ca sa joci triburile

TRĂDÁ, trădez, **. I. 1. Tranz. A înşela în mod voit şi perfid încrederea cuiva, săvârşind acte care îi sunt potrivnice, pactizând cu duşmanul etc. ♦ A fi neloial faţă de cineva sau de ceva. ♦ A se abate de la o linie de conduită, a dovedi inconsecvenţă faţă de o acţiune, de o idee etc. ♦ A comite o infidelitate în dragoste sau în căsnicie; a înşela. 2. Tranz. (Despre facultăţi fizice sau psihice) A nu mai funcţiona (bine), cauzând dificultăţi. Memoria îl trădează. 3. Tranz. şi refl. A (se) da pe faţă; a (se) da de gol. – Din lat. tradere.


Sursa: DEX '98 | Trimisă de LauraGellner, 28 Jun 2004 | Greşeală de tipar

Nu-i asa ca te redasesti in prima parte a definitiei?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:)
mda in fine ...eu joc jocul asta din placere ..nu stiu de ce va crizati asa
 

DeletedUser

cauta in dex daca nu stii definitia pt "a trada".Sa iti fie mai usor te ajut eu in caz ca ai chiulit de la ora de limba romana ca sa joci triburile

TRĂDÁ, trădez, **. I. 1. Tranz. A înşela în mod voit şi perfid încrederea cuiva, săvârşind acte care îi sunt potrivnice, pactizând cu duşmanul etc. ♦ A fi neloial faţă de cineva sau de ceva. ♦ A se abate de la o linie de conduită, a dovedi inconsecvenţă faţă de o acţiune, de o idee etc. ♦ A comite o infidelitate în dragoste sau în căsnicie; a înşela. 2. Tranz. (Despre facultăţi fizice sau psihice) A nu mai funcţiona (bine), cauzând dificultăţi. Memoria îl trădează. 3. Tranz. şi refl. A (se) da pe faţă; a (se) da de gol. – Din lat. tradere.


Sursa: DEX '98 | Trimisă de LauraGellner, 28 Jun 2004 | Greşeală de tipar

Nu-i asa ca te redasesti in prima parte a definitiei?



of Dz`ule cat de desteapta e fata asta sau google-ul sunt in ceatza ...

citat : "Sa iti fie mai usor te ajut eu in caz ca ai chiulit de la ora de limba romana ca sa joci triburile"
Vorbeste persoana care este Non-stop online:)))
 

DeletedUser184

pentru ca in acest topic nu exista nici cea mai mica umbra de politica si propaganda, il consider deschis inutil, drept urmare voi lua masurile necesare ce se impun si anume - il inchid.

topic inchis
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus