The Aztec III

  • Autor subiect DeletedUser29445
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser29445

Cred ca sunt al treilea care face un asemenea post. Cica
XXX: ba rezolvi ca mai infrumusetezi forumul cu o poveste de calitate :) pe care sigur multi o vor aprecia :)

Ca o fi de calitate ca nu, asta ramane de vazut.
Imi spun parerea asa cum o vad eu.

Sa schimbi 13 triburi (2 pe care le-am intemeiat eu din plictiseala), si asta in decurs de o luna (sper sa nu gresesc).
Am fost un timp destul de mult (sa fiu ironic) in tribul MYM. Cu o conducere exemplara. Pana la urma care a mai ramas in conducere? Nu mai stiu ca se schimbau cum batea vantul. Jocuri politice si asasinate la ordinea zilei.
CaCaTV nu ar fi tinut pasul cu ei. In fiecare zi un nou scandal in "cireada".

Primesti circulare care te duc in eroare.. sau iti demonstreaza cat de inculta e lumea.

1.
Aladin aug 12,2013 20:45
Stimati colegi si colege lipsa de comunicare si colaborare la nivelul conducerii a dus la nenumarate nemultumiri si situatii dificile in ultima perioada astfel o parte a conducerii si-a exprimat dorinta de a incerca sa revitalizeze aceasta familie, iar acest lucru se poate face doar prin infiintarea unui trib care sa fie condus doar de jucatori cu experienta si profesionalism in acest domeniu. Asadar cei care doriti sa jucati in continuare intr-un trib bazat pe colaborare si mobilizare sunteti invitati in tribul [ally]UC[/ally]. Va rog sa raspundeti la circulara daca vreti sa luati parte la acest proiet pt a primi invitatii. De asemenea va rog sa cereti invitatie doar daca sunteti dispusi sa jucati pt trib, individualismul nu este permis in noul trib.

Va multumesc pt atentie si va doresc o seara minunata si spor la innobilat si farmat.

2.
miss în data de 13.08. la ora 03:16
miscarea noastra de tranzitie in alt trib si lungul dialog ce l-am avut cu MAP ne-a expus parerile,prin vocea mea care tind sa cred ca n-a facut-o rau.. am comvenit ca o sa conducem MYM cu drepturi egale , pentru moment : 1-2-3 personal o sa ma ocup de verificari si unele organizari alaturi de .. esentiale, vom cauta poamele stricate si o sa le excludem. Tintim inspre a forma un trib si o academie , o sa lasam in urma gloata si vom forma un grup organizat. Personal imi pare bine ca s-a ajuns aici .. voi.. cei care sunteti oamenii mei si care avem "aceeasi voce" simtiti-va liberi sa ma contactati in legatura cu orice problema si in prealabil se va rezolva, accept orice sfat. Cand v-am spus ca o sa reusim n-am glumit.. aveti invitatie.. atat in MYM cat si in MYM 2 deoarece momentan nu sunt destule locuri in tribul mare, se va solutiona asta odata cu trierea ce v-a avea loc foarte curand.


cei ce nu primesc invitatii pana dimineata or sa primeasca in cursul zilei de maine, nu ramane nimeni pe dinafara.


Spor , noapte buna
3.
-rog colegii cu sate expuse in granitele cu inamicii sa posteze la sectctiunea din forum sprijin permanent granite unde doresc sprijin si odata cu citirea circularei sa incercam fiecare dp posibilitati sa ajutam cu defensiva (un minim de 300 lanci/300spade/200 arcuri si 50 de spioni pe fiecare sat);
-cei care aveti satele comasate in granita incercati sa inobilati si in zone centrale ptr a va face defensiva suplimentara;
-sectctiunea din forum sprijin permanent granite rog sa fie vazuta zilnic de fiecare membru al familiei(se vor face verificari pe satele ce trebuiesc sprijinite...suntem buni colegi pana la un punct,cine nu va participa la atciunile comune ale familiei ne va parasi urgent;

o zi buna


Tu ca jucator, ce Dumnezo sa intelegi? Ca fiecare face ce vrea.. debandare totala.

Oare ei stiu ? (Conducerea)
RRtfk aug 12,2013 20:42
Ce se intampla?

My Friend .aug 12,2013 20:44
habar am .am primit invitatie :| doamne ...


Am trecut peste aceste mutari si remutari, parca eram la a 11-a casatorie ( de ar fi fost lovitra de la 11 metri, era mai bine) . M-am invatat sa imi iau doar haine(satele) si sa ma mut ca un tiganel la noua "familie" (cine nu intelege, tot in acelasi trib, dar cu alt nume, sa dea bine la public).

Intr-un final, jucatori maretului trib din care facem parte. Au inceput sa faca, cum faceau dusmani. Adica : il dam pe x afara, ca are trupele trimise sprijin. Il bagam la interne si gata.
Fiecare se alege cu sate. Ce e ala organizat pe dusmani? Mai bine dam pe internauti, ca's mai profitabili.


Cand am vazut aceste "scamatori" m-am minunat si am apasat "Părăseşte tribul", iar primul care ma scos de la prieteni, Ex. Conducator, a primit un mesaj de la mine. Cu motivarea plecari mele. Mi sa reprosat ca, trebuia sa raman sa imi spun pasul si apoi sa plec. Practic, era tot acolo, aceeasi Marie dar cu alta palarie.

Dar inainte sa parasesc tribul, am incercat la "vecini", sperand ca acolo dau peste noi oameni. Voiam sa iau exemplul altui coleg care plecase in graba la ei.
Am scirs un mesaj in fuga, am primit un mesaj foarte ne la locul lui. Ca dupa un schimb de replici sa mi se spuna ca " nu ne tragem de sireturi" eu, nefacand nici o afirmatie la adresa "destinatarului". Ca mai apoi sa ii incerc sa ii dau replica si sa ma cert cu cineva pe bune, ca nu o mai facusem de ani de zile. Am primit raspuns la ceva ce credeam eu ca e o replica din filme " Sitterul acum ".

Intru final un bun coleg care era pe faza, facand in asa fel incat, in secunda doi, sa rezerve sate si sa spuna " RRtfk a plecat, liber la innobilat?". Cu asa colegi, sa tot incerci sa faci treaba.
Mi-am facut trib si am incercat sa imi iau prieteni cu mine, dar am primit replici, cum ca vor sa inchida lumea.. (m-am gandit, cum sa o inchizi cand ei se cearta pe interne? )
Ii multumesc lui darkspeed, ca ma invitat si a insistat sa intru in Secure. Ca mai apoi sa primesc invitatie in Topor, pe care nu am acceptat-o nici acum. Inca o am acolo la loc de cinste. Am intrat in Secure, ca sa nu stau asa de capul meu in mijlocul harti, ca sacali erau destui.

Asa am aflat ca tribul MYM, are un fel de PNA dar de care sa nu stie cel mai probabil cei din [M] / Grupul.
Dupa ce am aflat acestu lucru, cei din conducerea MYM au insistat sa fiu concediat deoarece sunt un tradator. Si ei doresc sa ma innobileze.
Iam explicat cum a stat treaba lui Maulll, dar nu cred ca a inteles. Azi au inceput copii sa atace (copii pentru ca nu sau maturizat) eu cand vad X-uri (sunt ca mihai petre) incep sa dau si eu. Am luat 2 sate, pe care nu le-am sprijinit (hopa). Ii multumesc lui Ilidan,sau sitterului ca a scos trupele.
Intre timp am primit mesaj de la maulll citez :

mauLLL aug 23,2013 16:34
auzi, hai ca am ** cu M sa te duci la ei , paraseste tribu si vei primi invitatie

RRtfk aug 23,2013 16:34
Ok :)

mauLLL aug 23,2013 16:35
imi sar astai in cap ca le furi satele :))

RRtfk aug 23,2013 16:35
Suna prea bine, dar daca vrei sa parasesc, plec.
mauLLL aug 23,2013 16:42
vei primi invitatie in M, ** acu cu DSN.

Iam explicat si lui si altor jucatori, ca nu voi primi invitatie in M, chiar daca cunosc jucaotri din acel trib. Deoarece "voi da prost la statistica".

Si uite asa raman singur, singurel in mijlocul harti.

Ii multumesc lui Maulll ca ma refuzat politicos. Dar totusi as fi preferat sa vad acea voce rea, sau acel om cu sange in vene (sa nu zic un om cu oua). Care sa imi spuna verde in fata.

"Ba, nu ai ce cauta aici, nu te vor aia. Aia sunt mai presus de orice jucator."

Cam greu sa mai vezi jucatori de genu.. au trecut ani, lumea se mai schimba. Jocul devine un joc "pacifist". Cred ca cei din TSL, aveau dreptate cand se luptau cu barbari.. asa nu intri pe teritoriul inamicilor.


Tzepes draga, Lectura placuta. Daca o mai fi ceva de adaugat, voi reveni cu noi comentarii.
 

DeletedUser523

Am lecturat cu placere si sigur nu numai eu ;)
Sa sti ca jocul asta nu tine numai de atacuri si aparare :p mai exista si diplomatie, tradari colective si individuale, uneltiri si provocari etc si totul in numele supravietuirii si a castigului ! :D
Spor la joc in continuare, poate totusi vei primi acea invitatie din M ...
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
D-aia e mai bine sa stai la margine...mai farmezi un barbarel, mai scoti un noob, te plictisesti si dai delete...la ce iti mai trebuie nervi din cauza jocului bre nea Rere? :)
 

DeletedUser29445

Am lecturat cu placere si sigur nu numai eu ;)
Sa sti ca jocul asta nu tine numai de atacuri si aparare :p mai exista si diplomatie, tradari colective si individuale, uneltiri si provocari etc si totul in numele supravietuirii si a castigului ! :D
Spor la joc in continuare, poate totusi vei primi acea invitatie din M ...

Ti-am spus, ca nu e mare branza. Ca nu as dori sa postez aceste baliverne.
Sunt fel si fel de jocuri politice, care, la un moment dat te scarbesc.
Sincer nu ma asteptam sa fie atat de multe.

Parerile sunt impartite, fiecare il face pe celalalt pe la spate, ca sa castige ceva sate sau pp-uri(in caz ca inchide lumea). Fiecare e pentru el pe speciala.

Cineva mi-a spus pe privat "In sfarsit cineva care ii mai opreste din interne,mult succes;-)!", sincer, nu ii pot opri sa cucereasca interne. Au si ele rostul lor.
Dar internele de genul inactiv, membru necivilizat, n00b. Nu un jucator care trage pentru trib, care se strofoca.



D-aia e mai bine sa stai la margine...mai farmezi un barbarel, mai scoti un noob, te plictisesti si dai delete...la ce iti mai trebuie nervi din cauza jocului bre nea Rere? :)



Nu eu am cersit invitatie in M. A fost odata pe la inceput cand iam zis lu nervosu si acum o saptaman cred. (ca sa fiu sincer). Am prins in centru, asa ma dat harta, trebuie sa fac reclamatie la Raka..
Daca jucam la margine, tot spre centru intram
 

DeletedUser

o abureala totala...nici tu nu crezi ce zici...sa fim seriosi...
 

DeletedUser29445

Am observat ca intri si postezi, asa doar ca sa te afli in treaba. Ma refer la postarea ta, de la rubrica l35.. unde la fel ai zis, acelasi text.
Altceva mai bun nu ai? Nici nu ma astept sa imi raspunzi, ca nici acolo nu mi-ai raspuns.

Pe alocuri e abureala. Dar sa stii ca uni jucatori, fac orice doar sa fie Rank1.. (barecau de exemplu :D) sa nu dau exemple de aici.

Cu cont activezi pe speciala?
 

DeletedUser

nu cred ca am postat pe l35...probabil nu mai vezi tu bine...cat despre ce spui tu aici...postezi doar ca sa pari o victima...cu toate ca nu esti..
 

DeletedUser29445

Nu postez in victima. Pur si simplu ma scarbeste acest joc. Ai inteles cu totul altceva, probabil ca ai citit printre randuri.

Mai mult, reprezinta niste evenimente de pe harta. Eu sunt tare curios, de acel PNA care era intre MYM si Topor/secure/prastie etc. Sau milogeala unora pentru sate. La ce scopuri ajung ca sa cucereasca un amarat de sat. (bine scopul scuza mijloacele)

Eu nu vorbesc de mine, ca am fost dat afara pentru innobilare. Eu am fost cel care a plecat. Un/o alt/a coleg/a a fost data afara pentru ninfo-mania altora.


Repet, cu ce cont joci? Sau iti este frica de uni care te cauta pe harta? :)
 

DeletedUser29445

Inseamna ca esti genul de jucator ca noi toti... stai in umbra sa nu te bronzezi.
 

DeletedUser

acum cine ** piter?
sau tu ala care erai calare pe tickete ca nu puteai sa ti pasul cu multi de aici?
 

DeletedUser29445

Ce tickete? Daca faci afrimatii, e bine sa aduci si ceva dovezi. Eu nu tin pasul aici? Momentan pot sa zic ca tin.

Daca vezi ca scrie RRtfk la nick name. Cine poate fi? Nervosu ? :))
 

DeletedUser34110

Nu postez in victima. Pur si simplu ma scarbeste acest joc. Ai inteles cu totul altceva, probabil ca ai citit printre randuri.

Mai mult, reprezinta niste evenimente de pe harta. Eu sunt tare curios, de acel PNA care era intre MYM si Topor/secure/prastie etc. Sau milogeala unora pentru sate. La ce scopuri ajung ca sa cucereasca un amarat de sat. (bine scopul scuza mijloacele)

Eu nu vorbesc de mine, ca am fost dat afara pentru innobilare. Eu am fost cel care a plecat. Un/o alt/a coleg/a a fost data afara pentru ninfo-mania altora.


Repet, cu ce cont joci? Sau iti este frica de uni care te cauta pe harta? :)


Nu a fost niciodata PNA,doar s-a incheiat razboiu!:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus