Tipuri de sate

  • Autor subiect the icelandic
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Salut...sunt nou in acest joc si am o nelamurire..legata de nivelele cladirilor..
Inteleg k d a c a ridic toate cladirile la maxim se vor face mai repede trupele si d a c a le las la un nivel mai mic se fac mai incet trupele dar vor incapea mai multe in ferma..V-as ruga sa imi spuneti cei care aveti exeprienta in acest joc, pe ce sa ma bazez: 1.sa am mai multe trupe si sa se faca incet sau 2.sa am mai putine trupe dar sa se faca mai repede.
??
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Viteza recrutarii trupelor depinde de cazarma,grajd si atelier.Celelalte cladiri nu influenteaza cu nimic.Cel mai bine este sa le alternezi,deci poti ridica satul pana la 9000p-9500p si iti mai ramane si loc decent pt. trupe.
 

DeletedUser

Plus ca ai un tutorial care sa te ajute!
Si te mai rog ceva! Vorbeste limba romana!
 

DeletedUser

Cel mai mult conteaza rapiditatea cu care iti poti umple satul.
Cazarma si grajdul la nivel maxim.
Atelierul il poti lasa la 2 sau 5, dar e bine sa fie la 15.
Restul cladirilor, depinde de fiecare.Exceptie facand ferma si minele care trebuie sa fie tot la nivel maxim.
 

DeletedUser24788

eu îmi ridic toate satele la maxim ( joc pe lume fără Biserică) ... când ai peste 50 de sate nu contează dacă mai dai un full atac sau nu ... cam tot acolo ieşi ... însă cum crezi
 

DeletedUser24788

păi daca ai peste 100 de sate + sau - un full tot acolo eşti ...în fine
 

DeletedUser5596

eu îmi ridic toate satele la maxim ( joc pe lume fără Biserică) ... când ai peste 50 de sate nu contează dacă mai dai un full atac sau nu ... cam tot acolo ieşi ... însă cum crezi

conteaza foarte mult....gandeste un pic...ai un sat izolat pe care vrei sa il faci de atac pentru a te intinde in zona aia....pe langa ca ar trebui sa fie un nuke bun sa zicem 5500 t,2500cu,500ca,300 be si 50 cat. iti mai trebuie loc si pentru 4 nobili pentru ca nu cred ca dai cu atacu la 2 ore si cu nobili la 24???? de acea eu ridic cladirile pe satele de atac asa incat sa imi ramana 400 locuri in ferma pentru 4 nobili...pe satele de defens e alta chestie desi si acoolo nu are rost sa ridici de exemplu CP la 30 sau atelierul la 15,ca sa nu mai vorbim de targ.
 

DeletedUser6558

conteaza foarte mult....gandeste un pic...ai un sat izolat pe care vrei sa il faci de atac pentru a te intinde in zona aia....pe langa ca ar trebui sa fie un nuke bun sa zicem 5500 t,2500cu,500ca,300 be si 50 cat. iti mai trebuie loc si pentru 4 nobili pentru ca nu cred ca dai cu atacu la 2 ore si cu nobili la 24???? de acea eu ridic cladirile pe satele de atac asa incat sa imi ramana 400 locuri in ferma pentru 4 nobili...pe satele de defens e alta chestie desi si acoolo nu are rost sa ridici de exemplu CP la 30 sau atelierul la 15,ca sa nu mai vorbim de targ.

cp la 30 e necesara. zidul e esential, la toate nivelele.
 

DeletedUser34369

daca e satul e in marea albastra ce rost are cp la 30 , chiar si zidul ?
 

DeletedUser

Are. Te-ataca vreun castravete din greseala sau mai stiu eu...

Plus ca albastrul nu va ramane pentru totdeauna albastru.
Cel mai bun exemplu care-mi vine-n minte e Omerta pe Lumea Clasica.
'Prietenii' stiu ce zic :rolleyes: ;)
 

DeletedUser34369

eu îmi ridic toate satele la maxim ( joc pe lume fără Biserică) ... când ai peste 50 de sate nu contează dacă mai dai un full atac sau nu ... cam tot acolo ieşi ... însă cum crezi

,
n-ai idee ce inseamna ca trupe diferenta intre 12400 si 9900 x 50 . tu vezi rostul atelierului la 15 cand faci 400 berbeci cu el la 7 -8 in acelasi timp in care faci 5000 topare ? sau targul , il folosesti la nivel maxim sa muti resurse ? ai balanta de resurse , in rest bati taleri


vokiel , din partea mea sa atace . darama ceva la el si ridic la loc sau bag sprijin si tot ies bine , dar n sate ori n populatie = n trupe fffffff utile :)
 

DeletedUser

De fapt, la maxim, pe lume fara biserica e 12.154!
Mie imi plac satele la 10.019 puncte! Adica toate cladirile la maxim, mai putin principala si targul care le opresc la 20!
E mai util sa-l ai la 9000 si ceva, insa mie imi place la 10.019!
Nu am avut niciodata sat la 12154!
Trebuie sa gasesti optimizarea intre puncte si trupe! Nu vei vrea sa stai pitic pana la sfarsitul lumii!
Asta daca prinzi sfarsitul lumii! :)
 

DeletedUser34369

am mers si eu pe 10019 , acum am ridicat cp la 25 si am coborat atelierul la 7 ( crescuse numarul dusmanilor pe harta ) si era necesara pt a ridica zidurile mai repede la nevoie
n-am retinut exact pct maxim pt ca nu ridic atat de sus , acum sunt pe 10248
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pe sat de defensiva,atelierul nu isi are rostul

si in plus,dupa ce ai facut academie,si ai cercetat trupele care iti trebuie,poti darama si fieraria
:)
 

DeletedUser

Cum bre fara atelier? Il lasi la 1 pe lumile unde paladinul nu are arme, intotdeauna e bine sa faci cativa berbeci pentru fake.
 

DeletedUser

Cum bre fara atelier? Il lasi la 1 pe lumile unde paladinul nu are arme, intotdeauna e bine sa faci cativa berbeci pentru fake.

hai sa fim seriosi......cu limita de trupe pentru fake,nu o s poti da decat cateva.....iar un jucator experimentat isi va da seama imediat care sunt fakes si care nu,chiar fara sa foloseasca scripturi
cat despre un n00b sau/si un newbie,acesta cu toata mama scripturilor nu o sa se poata apara chiar daca il ataci direct,fara fakes

in alta ordine de idei,100 berbeci mananca 500 populatie...prefer sa am 500 arcasi de populatia aia
 

DeletedUser

hai sa fim seriosi......cu limita de trupe pentru fake,nu o s poti da decat cateva.....iar un jucator experimentat isi va da seama imediat care sunt fakes si care nu,chiar fara sa foloseasca scripturi
cat despre un n00b sau/si un newbie,acesta cu toata mama scripturilor nu o sa se poata apara chiar daca il ataci direct,fara fakes

in alta ordine de idei,100 berbeci mananca 500 populatie...prefer sa am 500 arcasi de populatia aia

cine a spus ca trebuie 100 berbeci?1 berbec + 50 spioni = 105 locuri in ferma iar partea cu jucatorul experimentat nu o inteleg ... pe o lume dezvoltata poti fi cat de experimentat ca la 10-15.000 atacuri nu iti dai tu seama care sunt fake si care reale :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus