Tipuri de sate

  • Autor subiect the icelandic
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

cât nubism să ai zidul la 20 şi multă apărare la 500 puncte



Aha, condiţiile speciale sunt ca satele de atac să fie utilizate 1 dată pe lună timp de 200-300 luni sau în raţii câte 100 toporaşi la fiecare 10 minute...))

ca sa fiu mai explicit o ferma plina cu aparare poate tine peste 200 sate de atac formate din 6000 topoare 3200 usori si vreo 300 berbeci si toate date in acelas timp:)
 

DeletedUser

ca sa fiu mai explicit o ferma plina cu aparare poate tine peste 200 sate de atac formate din 6000 topoare 3200 usori si vreo 300 berbeci si toate date in acelas timp:)

interesanta ironie.....insa eu am dovada ca am dreptate uite o simulare...simulez 1 sat de deffense DOAR cu trupe
PROPRII -20k sulite- (zid 20,religios,paladin cu halebarda) contra nici mai mult nici mai putin decat forta a 30 sate de atac si anume 150k cavaleri usori...conditii sunt ca atacatorul nu este religios,are moral 30% si ghinion -25%



Agresor Unităţi: 0 0 0 0 0 150000 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 150000 0 0 0 0 0 0


Unităţi: 20000 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Pierderi: 19443 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0

:D

astept sa vad si simularea ta,in caz ca iar nu ai vorbit fara sa gandesti...in caz contrar,abtine-te data viitoare
 

DeletedUser

Atunci gata mă dau bătut...))

pune in simulator un sat de aparare cu 2500 catapulte si flama si atacatorul ataca cu sate fara religie, moral 30 si pe bonus de noapte:D sa stii ca nu e imposib eu pe l11 cu un singur sat de asta am facut peste 5 milioane de inamici invinsi ca aparator fara sa fiu sprijinit de nimeni
 

DeletedUser

pune in simulator un sat de aparare cu 2500 catapulte si flama si atacatorul ataca cu sate fara religie, moral 30 si pe bonus de noapte:D sa stii ca nu e imposib eu pe l11 cu un singur sat de asta am facut peste 5 milioane de inamici invinsi ca aparator fara sa fiu sprijinit de nimeni

Clarissimo...))
 

DeletedUser

interesanta ironie.....insa eu am dovada ca am dreptate uite o simulare...simulez 1 sat de deffense DOAR cu trupe
PROPRII -20k sulite- (zid 20,religios,paladin cu halebarda) contra nici mai mult nici mai putin decat forta a 30 sate de atac si anume 150k cavaleri usori...conditii sunt ca atacatorul nu este religios,are moral 30% si ghinion -25%



Agresor Unităţi: 0 0 0 0 0 150000 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 150000 0 0 0 0 0 0


Unităţi: 20000 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Pierderi: 19443 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0

:D

astept sa vad si simularea ta,in caz ca iar nu ai vorbit fara sa gandesti...in caz contrar,abtine-te data viitoare

uite si simularea mea

Agresor 0 0 6000 0 0 3200 0 0 300 0 0 0
Pierderi: 0 0 6000 0 0 3200 0 0 300 0 0 0

Apărător 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2500 1 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 0 0
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cu destui ani?..conteaza?...jocul nu s-a modificat mult de atunci,si chiar mi se pare ca a involuat
:)
 

DeletedUser

Contează...))
Te las să te scalzi în înţelepciunea ta, poate până mâine o să-ţi dai seama singurel de ce...))
 

DeletedUser

Contează...))
Te las să te scalzi în înţelepciunea ta, poate până mâine o să-ţi dai seama singurel de ce...))

bine pa...cauta-ma alta data,ai reusit sa ma plictisesti cu vorba ta goala
:D
atata timp cat nu ai nici jumate din experienta mea in acest joc,consider vorbele tale "talente" ale varstei in care te "scalzi"
 

DeletedUser

pff...daca stau sa le raspund la toti noobii si nonfactorii de pe jocul asta care n-au idee pe ce planeta sunt dar isi dau impresii de mari artisti,as ajunge in a te baga in seama la fiecare post pe care te scremi sa-l scrii..nu mersi
:)
 

DeletedUser

22.05.2009, 13:30:55
Dragi jucători,

În cursul săptămânii viitoare se va face un update pe toate lumile, la versiunea nouă de joc Triburile 5.4.

-----------
Schimbari :
-----------
- Posibilitatea de a desfasura sondaje pe forumul intern al tribului.
- Cladirea principala: De indata ce resursele necesare sunt disponibile un link pentru a construi cladirea va fi afisat fara a fi nevoie sa se reincarce intreaga pagina.
- BBCode [report_display][/report_display] poate fi acum inserat folosind o iconita din bara BBCode.
- Prima Biserica : Daca un jucator pierde prima biserica , aceasta poate fi reconstruita chiar daca are alte biserici normale construite.
- Credinta : Satele de barbari vor lupta intodeauna cu credinta 100%
- Pe ecranul de informati al satului al satelor proprii atacate toate atacurile asupra satului vor fi afisate.
- Rapoarte publice: Contorul vizualizarilor unui raport nu va inregistra noi vizulaizari atunci cand proprietarul este cel ce vizulaizeaza raportul.
- Bugfix: Nu mai pot fi batuti taleri daca conditiile Curtii Nobilie nu sunt indeplinite. Spre exemplu, daca Fieraria nu este la nivel 20 nu va fi posibila baterea talerilor.
- Bugfix: A fost fixata eroarea ce facea ca in anumite conditii atacuriile ce ajungeau asupra unui sat sa fie afisate in piata centrala intr-o ordine gresita.
- Bugfix: Nu mai apar linck-urile ce permiteau upgradeara unei cladiri daca conditiile de construire ale cladirii respective nu mai sunt indeplinite. Acest lucru se putea intampla in trecut cand un jucator putea upgrada fieraria chiar daca cazarma ii fusese distrusa de catre un alt jucator.
- Bugfix: La mutarea paladinului nu exista nici un text afisat de cate ori acea comanda era afisata, spre exemplu in lista comenzilor.
- Bugfix: Navigarea spre diverse lumi in ecranul de statistica devenise prea ingust pentru lumiile vechi.
- Bugfix: La bifarea optiunii "Arată toate clădirile" in cladirea principala, la iesirea din din pagina si apoi la reintoarcerea pe pagina respectiva de aici inainte nu va avea ca evect afisarea paginii respective cu optiunea bifata.
- Bugfix: Lista ultimilor 10 rapoarte in ecranul de informatii referitoare la sat nu era sortata in mod cronologic in anumite conditii.
- Bugfix: Simbolul din dreptul titlului raportului care indica ca a fost atinsa capacitatea maxima ce putea fi jefuita era vizibil si atunci cand resursele jefuite erau 0/0.


Vă dorim distracţie plăcută în continuare!


Echipa Triburile.ro
 

DeletedUser34369

interesanta ironie.....insa eu am dovada ca am dreptate uite o simulare...simulez 1 sat de deffense DOAR cu trupe
PROPRII -20k sulite- (zid 20,religios,paladin cu halebarda) contra nici mai mult nici mai putin decat forta a 30 sate de atac si anume 150k cavaleri usori...conditii sunt ca atacatorul nu este religios,are moral 30% si ghinion -25%



Agresor Unităţi: 0 0 0 0 0 150000 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 150000 0 0 0 0 0 0


Unităţi: 20000 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Pierderi: 19443 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0

:D

astept sa vad si simularea ta,in caz ca iar nu ai vorbit fara sa gandesti...in caz contrar,abtine-te data viitoare


ok man , e ca tine . cati playeri ataca doar cu calutii ? exista de acord dar.... e un vis frumos sa te atace 1 din astia

din contra , sansele sa fii atacat doar cu topoare sunt mai mari . de ce ? simplu , pentru ca se fac mai repede decat calutii . la 150k topoare in conditiile tale pierzi 17212 lanci + paladin . si daca tii cont si de locul ocupat in ferma ..1 cal = 4 topoare ar iesi 600k topoare . no comment .
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus