TMH vs. PIMP & ~FUN~

  • Autor subiect DeletedUser16887
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser16887

Ocupam locul 3 pe continent din cuceriri doar dat fiind ca nu aveam jucatori acolo inainte.

Am luat jucatorii cu care :

1. colaboram dinainte de mutare
2. le-am analizat si observat prin spioni conduita si ni s-a parut a fi corecta

Numarul total de jucatori luati se ridica la 5.

Academia TMH~Q are durata de viata 7 zile apoi va lua sfarsit. A fost o masura administrativa temporara.

Referitor la fuziunea voastra, permite-mi sa te corectez, devileyes s-a mutat acolo si a primit drepturi de conducere. Daca-ti place mai mult am sa spun ca era inca un trib sub acelasi nume cu al vostru si controlat de voi.
 

DeletedUser16887

Rezultatele razboiului cu EG-B (PIMP-ul care a devenit EG-B iar recent abandonat de cei care mai ramasesera activi) alaturi de celalalte grupuri EG.

De notat insa ca ~EG~ nu recunoaste ca EG-B a fost parte a lor desi :

1. Aveau aceeasi diplomatie,
2. Conducatorul EG-B venise din ~EG~
3. Purtau acelasi nume
4. Toti cei care supravietuisera din EG-B s-au mutat in ~EG~
5. Daca nu ma insel aveau si forum comun si apareau acum ceva vreme pe profilul ~EG~.

Daca apartineau sau nu cei din EG-B de ~EG~ las la latitudinea voastra , luand in considerare chestiunile de mai sus.

Side 1:
Tribes: TMH TMH-N TMH-B2 TMH-A
Players:

Side 2:
Tribes: EG-B EG-B2 EGA ~EG~
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 381
Tabăra 2: 49
Diferență: 332

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,017,379
Tabăra 2: 407,832
Diferență: 2,609,547

image.php


Mentiune (ca sa nu apara controverse pe tema asta) : aceasta statistica priveste inprincipal gruparea EG-B si academiile dat fiind ca doar aceste triburi se afla in raza noastra de actiune imediata , ~EG~ inca intersectandu-se doar vag. Am adaugat si ~EG~ totusi pentru ca o mica parte din acele sate (16 la numar) au apartinut ~EG~ iar EG-B consider ca a facut parte din grupul lor.
 

DeletedUser20869

aaa

Slab slab :))
daca tot faci o statistica fa din ultima luna macar :)
 

DeletedUser16887

Era o statistica de final de razboi cu EG-B avand in vedere ca s-a destramat.
 

DeletedUser

Frumoasa statistica , nu zice nimeni ca nu e asa.
Ma bucur ca i fost mai explicit de data asta.
bafta in continuare.
 

DeletedUser

Spune TMH si trage apa


vreau sa folosesc acest citat spus odata de cineva ca un prewiew al mesajului trimis de mister unui player din getii .trebuie sa-l fac public sa vada si restul lumii fata adevarata a lui mister cand nu este pe forum cand scapa de nu-l vede nimeni .si il public ca sa vada si restul lumii 12 cum avanseaza mongolii cand dau de un obstacol un pic mai greu primul lucru recurgerea la manevre subterane combinata cu ceva atacuri ,dar niciodata direct atacuri curat sa-si dovedeasca valoarea cum fac cryder .aici am gasit ca este cel mai potrivit de postat pt ca se refera la tema deschisa aici sa nu mai fac offtopic dincolo .deci a existat odata tribul pimp si academiile si erau si niste mongoli fiorosi in nord care ocupau 5 k-uri pimp si academiile ocupau numai un k si ce si-a zis mister vazand ca merge destul de greu ,decat sa ma chinui cu ei de ce sa nu profit si sa joc murdar .cei din EG-B la care se refera mister sunt fostii playeri PIMP .



Author a spus:
MisterA în data de 07.10. la ora 00:51
Salut,

Am pastrat cireasa asta ca darul pentru o fecioara abuzata sub un salcam in mijloc de revolutie franceza.

La fel ca insurgentii care au pangarit Turnul Bastiliei ,as putea spune sub acelasi ritm artistic ca : EG-B a fost violat moral dar nu se poate compara cu preluarea Turnului Bastiliei ci mai degraba cu un bordel sfintit de 4 popi.

In traducere si pe scurt :

TMH-ul a avut controlul asupra unor jucatori din EG-B.
Ce au facut cei de pe aceste "conturi" ? (suspansul creste !)

Raspuns :

1.
a. Si-au darmat zidurile si bisericile
b. Au cerut sprijin disperat din trib (EG-B)
c. Cei din TMH au atacat satele cu zid 0 si au macelarit sprijinul celor din EG-B. Da, de mai multe ori,da .

2.
Fulluri intregi care tehnic apartineau voua au fost trimise sprijin jucatorilor TMH cand erau atacati de voi.

3.
Pe unul din aceste conturi am preluat initiativa , am luat id-ul unui membru din conducerea voastra.
Am primit paste-uri cu discutiile voastre pe messenger, cu "planurile voastre de viitor", cam tot ce era relevant in triburile. Faptul ca stiam cine este sitter unde si cine are bulina de inactivitate e doar un bonus.

4.
Bineinteles finalmente TMH a innobilat "spionii" iar ulterior s-a dat inceput nou - stergere cont. Ar trebui sa fi mai atent cu oamenii care vor sa renunte si vor sa ne ofere noua satele.



O zi placuta,
MisterA
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16887

Asta era grandiosul mesaj denigrator ? Nu, serios, asta era ?

Ma bucur ca ai deschis subiectul asta ca sa am ocazia sa povestesc toata chestiunea ca era cazul.

Pe scurt:

In k 24 a existat pentru o scurta perioada TMH-24. Era un trib preluat de noi de 2 zille. Totodata aveam o intelegere cu fostii getii si EPI (care ulterior formasera ~EG~ si reintorsi iar la formula getii in prezent). Aceasta intelegere consta intr-o absorbtie a triburilor lor in TMH-24 ei urmand sa primeasca drepturile aferente.

S-au mutat in TMH-24, au primit drepturile iar pasul urmator a fost sa concedieze toata conducerea TMH din acel trib. Au preluat tribul. Nefiind sub umbrela noastra decat de 2 zile si fara o pozitionare corespunzatoare miscarea lor a functionat.

Ulterior ~EG~ preluat tribul PIMP cu care noi eram in razboi transformandu-l in EG-B.
Dupa infrangerea lor si in apropiere de destramare devileyes79 (conducator getii) si wormhole au inceput sa implore sa fie recrutati (mesaje care le-am oferit cu o deosebita placere tuturor membriilor EG-B. e inadmisibil ca intemeitorii unui trib sa paraseasca membrii ramasi ca sa-si scape fundul).

Se mai adauga ca domnul wormhole (oricare ar fi cont cel care controla acel cont) avea inca 1 sau 2 conturi in mod cert. La un moment dat a fost sanctionat de administratori pentru aceasta neregula.

Alma110 se lauda in gura mare ca are mai multe conturi decat degete pe lumea 12.

La tot balciul se adauga mesaje sfidatoare, jignirea TMH prin circulara date in EG-B si alte manifestari josnice.

Trecand la partea cu "spionii".

Maretul spion a fost touray, fost membru EG-B. Domnul touray in cea mai buna forma a sa a avut 100k puncte. Avea circa 10 sate in total.
Evident un cont care in cea mai mare parte a existentei lui de fapt a avut in jur de 60 k nu a putut avea mare impact pe harta dar gestul conteaza.

Tot ce am scris in acel mesaj a fost din principiu,ca raspuns la marsavia cu TMH-24.

Nu-mi amintesc nici sa fi tinut secret mesajul. L-am trimis fiecarui conducator din actualul Getii la vremea respectiva. A fost ceva demonstrativ, ori mai bine spus sa primiti ceea ce meritati ca gest. Sincer sa fiu chiar mi-as fi dorit sa credeti ca erau si mai multi tradatori la voi. Unor oameni atat de parsivi ca cei care au fost implicati in problema TMH-24 nu li se poate raspunde decat cu un asemenea gest.

Cat despre "ceva mai rezistent" cred ca glumesti. In pimp am intrat ca-n unt. Au fost slabi si cu o conducere lasa si asta s-a vazut la vremea respectiva in statistici (381 - 49 ultima inregistrata oficial).

Momentul in care imi voi trada aliatii sau in care voi submina un trib care joaca acest joc fara multi-accounting, inselatorii, minciuni si injurii va fi momentul in care ma voi retrage de rusine. In cazul EG-B nu resimt nici un regret ori vreun gram de rusine. I-am avertizat. Au continuat magariile pana la extrem. Singurul regret pe care-l am este ca touray a fost prea mic ca sa acopere tradarile colosale infaptuite de unele persoane din Getii.

Cat despre conversatiile mele cu acea persoana din fostul EG-B , da, mi-au oferit informatii despre intentiile lor de a face fuziune si de o actiune de trimitere de sprijin. De atac nici nu se pune problema. Pimp nu mai aveau forta necesara ca sa atace cel putin nu cum trebuie.
La sfarsit , pentru ca s-a dovedit a fi un om onest care nu merita sa faca parte din mocirla numita EG-B i-am spus cine sunt. Intre timp ea fusese innobilata. I-a fost oferit un cont de 3 ori mai mare decat fusese contul ei in forma cea mai buna. Pur si simplu merita sa continue pe aceasta lume.

P.S. nu stiu daca ai aflat pana in prezent daca cine este inactiv poti verifica si pe twstats.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ma bucur ca pt tine nu e denigrator si te poti lauda cu asa ceva spor la cat mai multe marsavii de genul ,cu EG-B nu ai dreptate ei au fost PIMP si au facut numai o schimbare de nume dar nu au avut nici un fel de legatura cu GETII la care te referi ,de la inceputul lumii au fost un trib separat de getii si la o perioada de la inceputul razboiului si-au schimbat numele dar sti de ce este denigrator ?pt ca voi fiind atat de mari fata de ei a trebuit sa recurgeti la astfel de metode pt a castiga .deci in nici un caz nu poti pune in carca celor din PIMP fapta celor din getii ,si daca stam si ne gandim ce au facut rau cei din getii in cazul k24 doar tribul de acolo nu era de drept al vostru si al tau i-ati convins pe liderii lor sa treaca la voi .

vad ca ti-a crescut inima credeai ca am informatii despre alte marsavii mai tapene decat asta ,stai linistit ca o sa iasa la lumina si alea .

p.s ,da am aflat ca poti verifica cine este inactiv de pe twstats dar nu este o metoda sigura poate face armata si nu puncte .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16887

Devine plictisitor. Daca in dementa ta ai impresia ca am castigat un razboi cu un cont de 60 k la "dusman" atunci trebuie sa schimbi jocul cat de curand.

Alte "marsavii"? Din nefericire pentru tine nu am "alte marsavii" la activ.
Ce ai spus tu nu am tinut secret ci am publicat chiar eu "in triburile". Altfel nu o trimiteam tuturor conducatorilor de atunci din grupul EG (getii). Au meritat-o din plin ca gest. Din nefericire mai mult decat 3 sate de sprijin intr-o saptamana (caci asa se raspundea acolo la cererile de sprijin urgente) nu am apucat sa radem si circa 4 atacuri am eliminat cu faimosul cont touray.

Nu ai capacitatea se pare sa procesezi este ca touray NU a avut un impact pe harta ci a fost vorba de GEST. O fapta (problema TMH-24) care cerea un asemenea GEST. Probabil nici nu o sa intelegi prea curand.

Si da , eg-b nu apartinea de eg, avea aceeasi diplomatie, aceeasi conducere , jumatate din membrii s-au mutat in ~EG~ dupa destramarea eg-b, forum comun, cei cu drepturi au fost mutati din ~EG~, acelasi nume, intr-adevar. nici o legatura !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Si da , eg-b nu apartinea de eg, avea aceeasi diplomatie, aceeasi conducere , jumatate din membrii s-au mutat in ~EG~ dupa destramarea eg-b, forum comun, cei cu drepturi au fost mutati din ~EG~, acelasi nume, intr-adevar. nici o legatura !

Nu avea aceasi diplomatie!
Nu avea aceasi conducere!
3 sau maxim 4 membrii am acceptat in Getii!
Nu am avut forum comun!

Si nici acuma nu stiam ca eg-b e fostul pimp.
iuliaedy TMH 1,51 Mio. 127 127
The best trib TMH 841.262 89 131
stavrosBB TMH 784.343 75 75
lacika73 TMH 772.901 74 78
JohnyOk TMH-B 708.158 66 66
Acesti jucatori erau in PIMP din cate imi amintesc!!!

Plus ca pe k24 chiar nu intelegi inca o data ca ne-am luat tribul inapoi!
Ce cauta TMH-24 pe k24? Ne zgaria urechile!!! Datorita faptului ca l-ai dus cu presul pe crocodiluluky care a acceptat si a iesit pe usa din dos din fosta noastra alianta.
DACA VREI SA STI TMH-24 A FOST CREAT DE CRISANCA ACTUALMENTE JUCATOR IN GETII!!
Asa ca nu mai comenta ca o faci degeaba .
Si de te mai aud ca zici ceva urat de GETII incep sa fac "depresii" si sa vorbesc urat cu tine .. mai ..........
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16887

Da, aia erau 6 jucatori de acolo, jucatori care au parasit tribul dupa ce au vizionat mesajele in care devileyes (conducatorul eg-b) implora sa fie recrutat in TMH.

Nu , aceeasi conducere nu era, devileyes se intampla doar sa fi fost conducator in ~EG~ , mutat in EG-B cu drepturi depline si dupa iar la destramare revenit in ~EG~ tot cu drepturi de conducator.

Nu stiai ca sunt fostii PIMP ? Glumesti ? Cred ca am mai avut discutia asta de cateva ori.

AVL a devenit TMH-24. In AVL era intemeietor crocodilul asadar el avea dreptul de a decide. L-am dus cu presul ? Ai impresia ca e copil tampit si ca i-am facut "ochi dulci" ?? A fost o negociere si am ajuns la o concluzie cu el. Acum crocodilul se afla la noi si ne intelegem de minune. Am mai vorbit cu el de multe ori din acel moment si nu regreta alegerea. L-am dus cu presul ? Probabil pentru voi oricine se alatura noua e "dus cu presul".

Referitor la diplomatie, pacat ca nu mai pot da copy-paste acum.
3-4 membrii ? Da, o parte au fost trimisi in academiile voastre. Promit sa caut pe twstats.

Tare greu imi vine sa cred ca nu stii ceea ce am spus pana acum asa ca nu-mi ramane sa cred decat ca e rea vointa.
 

DeletedUser

Da . Si eu pot spune ca eshti rau voit!
de ce?
ti-am explicat de atatea ori ca tmh-24 e fostul AVL unde intr-adevar crocodiluluky era intemeietor deoarece seth si cu crisanca probabil stateau prost cu timpul. ti-am explicat de atatea ori ca el a ales sa paraseasca alianta formata din getii- epi si avl prin masuri dictatoriale. fara supunere la vot , fara nimica. Noi doar am facut o "revolutie" prin care am inlaturat dictatura. Tin sa iti reamintesc ca toti jucatorii au ramas acolo nu v-au urmat. de ce oare?
Da stiam ca eg-b e un sfert din fostul PIMP . Dar ce a facut devil acolo habar nu am. Ti-am spus de atatea ori ca am facut doar un PNA cu ei si nu aveam forum comun cu ei. Asta o pot spune toti de pe k45 care au fost impliicati in actiunea TMH-PIMP !!! Devil era si este vecinul meu pe k45, ca nu a reusit sa faca ce dorea cu fostul pimp asta nu ma intereseaza.
Atata stiu doar : k45 era condus de PIMP. Voi nu ati inlaturat PIMP innobilandu-i ci doar atragandu-i la voi (ma refer la ceio mai buni jucatori de pe k45) , iar restul inactivi i-ati innobilat.
Cu greu l-am primit pe wormhole la noi si asta la rugamintile lui devil. Si parca a mai venit georgeniki pe care l-ati innobilat ca si el era inactiv.

Sti ce ma uimeste?
Ca tie ti-am mai explicat aceste lucruri de cateva ori, si tu vad ca nu ai inteles.Ti-ai format (datorita orgoliului) propria "realitate" formata din minciuna.
Intelege odata ca PIMP a fost un trib iar Getii altul. (asta poate ti-o pot confirma proprii jucatori din PIMP care sunt in randul tmh-ului momentan).
Si mai intelege ca jucatorii AVL au fost bagati obligati in TMH (adica o redenumire). Chiar daca nu preluam conducerea acolo, veneau ei singuri. Am dovezi clare.


Nu te mai amagi singur . Spre binele tau!
 

DeletedUser

Si probabil ar trebui sa sti singur ca dadeai mesaje la toate triburile sa vi se alature.
Ce mai atata vorbarie, cand e totul clar ca lumina cerului?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus