TOM vs MRC

  • Autor subiect DeletedUser42199
  • Data de început

DeletedUser

Stiu, intradevar nu a fost o mutare ft reusita insa avem arii de dezvoltare diferite iar interesele noastre nu prea intra in conflict, desi intradevar sunteti buni nu suntem adversari reali.
 

DeletedUser

Imi cer scuze pentru confuzia facuta, stiu ca best de pe lumea 3 era in tribul noob, si dupa atatia ani de pauza te mai inseala si memoria dar asta e.
Din cate observ eu, razboiul acesta se da mai mult la nivelul declaratilor, multe caractere puternice, multi oameni care vor sa demonstreze ca sunt cineva pe joc, iar in cazul in care la nivelul jocului este inferior se trece la viata reala, la persoana din spatele nick-ului si se jigneste. E pacat ca pe forumul unui joc in care joaca foarte multi copii se jigneste, am ajuns niste oameni cu ambitii niste oameni care dorim sa demonstram cat de smecheri suntem noi si cat de josnici sunt altii.Stau sa ma gandesc ce mentalitate pot avea unele persoane "trecute prin viata" care nu mai sunt la 12-13 ani, persoane care jignesc care au uitat ce e bunul simt, care au uitat ca e un joc, care nu stiu ce inseamna sa fii fair play, care nu stiu sa piarda.
Sa fiu on topic: Impresile membrilor din TDM, arogantele lor nespus de mari deoarece au fost in top ii costa acum, ce pot spune vati crezut superiori, ati crezut ca rupeti vestul ca toti sunt noobi iar acum trebuie sa indurati razboiul, multe triburi impotriva voastra e momentul sa demonstrati ce puteti si pe harta, de altfel la nivelul vorbelor nu va temeati va urez succes.
Mrc in schim un trib format peste noapte, un trib care nu a jucat fair play, un trib in care conteaza doar sa fii pe primul loc, cu leaderi care nu stiu ce inseamna respectul, oameni cu un orgoliu imens care jignesc pe toti cei care nu ii iau cu sarama. Din pacate am vazut in joy o persoana care nu stie sa se poarte civilizat, cu un limbaj neadecvat unui joc, un limbaj care lasa de dorit mai ales cand ii te adresezi unei doamne.
In concluzie fiecare are vina sa, oricum razboiul este putin impartial prea multe triburi contra TDM, insa daca vor juca cu prietenie, respect loialitate pot castiga daca vor sacrifica totul pentru un coleg.
Cea mai mare greaseala a TDM a fost ca au declarat razboi NOFA, care din punctul meu de vedere e un trib de admirat!
 
Scor reacție
209
Descriere
(-_-)

A fost înfiinţat.
Contact :

paladinflama
&
wooley


Daca sti ce inseamna un trib ,
Incearca sa ni te alaturi.

In acest trib colaborarea
este considerata cheia succesului.

Avem nevoie de jucatori activi.

Ce nu sti POTI invata.

Invitatiile se cer nu se ofera .
SITTER DE VERIFICARE OBLIGATORIU
CINEVA a scris:
MAI BINE 10 CAINI
DECAT 100 DE OI

De acord la partea cu oile.
Si as mai adauga : Nu poti sa faci din oi lupi.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
ro31.png


Orientativ...:)
 

DeletedUser

Ma uitam pe harta in joc in sudul k44, unde sunt TACIT, HaRD SI [h] gandindu-ma cum ar incepe balanta sa atarne in cealalta parte odata cu intrarea lor in razboi alaturi de noi. Neutralitatea cred eu dauneaza acestor triburi care ma indoiesc ca au de gand sa le ofere celor din MRC Aliens si 4Fun sansa sa cucereasa k44. Un alt lucru care ma nedumereste e momentul cand cei din NBZ vor decide sa intre in actiune, sper eu contra MRC-ului. Ei sunt ca familie nr1 pe l31 si cred ca e cazul sa le taie elanul mercenarilor care ar disparea la fel de repede cum au aparut :). Dar insa nu sunt diplomatul tribului asa ca ceea ce spun eu aici sunt pure speculatii.
Cat despre afirmatiile repetate ale unora referitor la ingamfarea celor din TOM (TDM acum) am de zis atat. Am fost in familia ARH care la un moment dat domina k44, undeva in primele zile. S-a realizat o fuziune impotriva careia am protestat in fata conducerii dar care s-a realizat. TRibul nou format alaturi de alte cateva au intrat in razboi impotriva celor din Tom initial, la care s-a adaugat n00b si Patria ulterior. Rezultatul a fost o victorie totala a celor din Tom si aliatii, asa ca e de inteles oarecum o anumita aroganta de care m-am lovit si eu si pe care o descurajez.
Formarea tribului MRC din membri n00b, patria si alte triburi zic eu creaza un mare deranj pt toate triburile, nu doar TDM. Intrarea in razboi a celor din Aliens si 4Fun ma surprinde, am impresia ca conducatorii celor 2 triburi nu prea stiu care le e interesul. Care e scopul in a sprijini un trib format din mercenari din toate triburile din jur, mercenari care de fapt vizeaza zona lor de dezvoltare si care nu vor face decat sa le inchida harta, condamnandu-i la o moarte lenta si mizerabila de care au parte triburile din centru ce ajung sufocate si fara spatiu de manevra. Chiar daca mai tarziu vor intoarce armele, va fi greu sa razbeasca impotriva unora care au prosperat cu ajutorul lor. Uitati-va pe l30 unde cei din War au ales sa fie prieteni cu cei din SR, prieteni pe care ii puteau macelari atunci cand erau in avantaj. Acum ei sunt cei care sunt carne de tun si asta numai pentru ca au permis unor jucatori mai oportunisti sa profite de lipsa lor de reactie. Asa ca daca vreun conducator din Aliens sau 4Fun citeste acest forum, il rog sa ia aminte la ceea ce am scris si sa transmita asta colegilor de trib, sa ii intrebe daca sunt dispusi sa fie trasi pe sfoara in final de unii pe care i-au lasat sa ajunga in top. Cu totii am vazut ce fel de om este conducatorul lor joy, m-am convins ca nu are nici o problema in a ataca si insulta oameni fara motiv, cu mentalitate de borfas avand in jurul sau oameni asemeni lui. Ramane la latitudinea fiecaruia cum are de gand sa gestioneze situatia, sper ca cei din 4fun si aliens sa onoreze alianta pe care noi am incheiat inainte ca ei sa se alature inamicilor.
Astea fiind spuse, le urez spor la joc colegilor din TDM!!!
 

DeletedUser

Ma uitam pe harta in joc in sudul k44, unde sunt TACIT, HaRD SI [h] gandindu-ma cum ar incepe balanta sa atarne in cealalta parte odata cu intrarea lor in razboi alaturi de noi. Neutralitatea cred eu dauneaza acestor triburi care ma indoiesc ca au de gand sa le ofere celor din MRC Aliens si 4Fun sansa sa cucereasa k44. Un alt lucru care ma nedumereste e momentul cand cei din NBZ vor decide sa intre in actiune, sper eu contra MRC-ului. Ei sunt ca familie nr1 pe l31 si cred ca e cazul sa le taie elanul mercenarilor care ar disparea la fel de repede cum au aparut :). Dar insa nu sunt diplomatul tribului asa ca ceea ce spun eu aici sunt pure speculatii.
Cat despre afirmatiile repetate ale unora referitor la ingamfarea celor din TOM (TDM acum) am de zis atat. Am fost in familia ARH care la un moment dat domina k44, undeva in primele zile. S-a realizat o fuziune impotriva careia am protestat in fata conducerii dar care s-a realizat. TRibul nou format alaturi de alte cateva au intrat in razboi impotriva celor din Tom initial, la care s-a adaugat n00b si Patria ulterior. Rezultatul a fost o victorie totala a celor din Tom si aliatii, asa ca e de inteles oarecum o anumita aroganta de care m-am lovit si eu si pe care o descurajez.
Formarea tribului MRC din membri n00b, patria si alte triburi zic eu creaza un mare deranj pt toate triburile, nu doar TDM. Intrarea in razboi a celor din Aliens si 4Fun ma surprinde, am impresia ca conducatorii celor 2 triburi nu prea stiu care le e interesul. Care e scopul in a sprijini un trib format din mercenari din toate triburile din jur, mercenari care de fapt vizeaza zona lor de dezvoltare si care nu vor face decat sa le inchida harta, condamnandu-i la o moarte lenta si mizerabila de care au parte triburile din centru ce ajung sufocate si fara spatiu de manevra. Chiar daca mai tarziu vor intoarce armele, va fi greu sa razbeasca impotriva unora care au prosperat cu ajutorul lor. Uitati-va pe l30 unde cei din War au ales sa fie prieteni cu cei din SR, prieteni pe care ii puteau macelari atunci cand erau in avantaj. Acum ei sunt cei care sunt carne de tun si asta numai pentru ca au permis unor jucatori mai oportunisti sa profite de lipsa lor de reactie. Asa ca daca vreun conducator din Aliens sau 4Fun citeste acest forum, il rog sa ia aminte la ceea ce am scris si sa transmita asta colegilor de trib, sa ii intrebe daca sunt dispusi sa fie trasi pe sfoara in final de unii pe care i-au lasat sa ajunga in top. Cu totii am vazut ce fel de om este conducatorul lor joy, m-am convins ca nu are nici o problema in a ataca si insulta oameni fara motiv, cu mentalitate de borfas avand in jurul sau oameni asemeni lui. Ramane la latitudinea fiecaruia cum are de gand sa gestioneze situatia, sper ca cei din 4fun si aliens sa onoreze alianta pe care noi am incheiat inainte ca ei sa se alature inamicilor.
Astea fiind spuse, le urez spor la joc colegilor din TDM!!!

Sunt membru in conducerea TACIT. Sunt bucuros ca nu exista interes la noi pentru a ne ralia TDM contra MRC. De doua ori am intins mana catre n00b, doua servicii mari le-am facut la solicitarea lor si de fiecare data mi-au tras clapa, au luat decizii contrare interesului meu si al colegilor mei din acele perioade. Am strans din dinti cand conducerea TACIT a propus PNA, in folosul colegilor din zone mai vulnerabile. Insa cu cei care opteaza mereu contra ta nu am de ce sa concep colaborare, decat pe baze juste, care sa fi vindecat ranile trecutului. Suntem contra MRC, am luptat contra lor, nu avem razboi declarat. Din doua rele nu am acceptat niciunul, doar am inchis ochii la unul din ele.
Sunt de acord cu analiza pe care ai facut-o la perspectivele strategice ale 4fun, aliens si Nbz. Cred insa ca in aceste triburi exista o preocupare majora de a se proteja de provocari, la nivelul bazei.
 

DeletedUser42476

Aliens si 4Fun care au avut alianta cu mine,dupa care au facut alianta cu dusmanul dar ar fi vrut unul dintre ele mai exact Aliens sa pastreze si cu noi alianta.
Aliens si 4Fun doua triburi care dau din greseala accept la razboi bla bla bla....concluziile tragetile voi.
Faza proasta pt ei este ca daca pica TDM vor pica si ei deoaree mi-e greu sa cred ca Joy Kitikonti ai va mai tine ca aliati,dar pt strategia marsava pe care o au isi va merita pe delin soarta.
florinel the lord of war- pt a nu va mai bate capul ...pt sfaturi pe marius(b3sT) al gasesti pe 30 pe lupu 87,aici pe cont caius(DREAD LORD L7 TSL)...(twisster n00b L9) etc....daca nu ma insel imi erai dusman pe 9...eu n00b tu IMMO :))

Scz pt spam,dar vroiam sa clarificam lucrurile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ahh si e pe lumea 7, cat si de pe lumea 9 te tin minte:D..putin timp pe care-i il acord acestui joc nu imi permite sa progresez, si nici nu o sa am timp sa discut cu b3sT dar multumesc de informare.
SI oricum MRC vor avea unele probleme in viitor asta iti garantez eu
 

DeletedUser42476

ahh si e pe lumea 7, cat si de pe lumea 9 te tin minte:D..putin timp pe care-i il acord acestui joc nu imi permite sa progresez, si nici nu o sa am timp sa discut cu b3sT dar multumesc de informare.
SI oricum MRC vor avea unele probleme in viitor asta iti garantez eu

Nu vad ce probleme ar putea avea cel putin momentan...oricum MRC gresit spus trib de mercenari ci ma degraba MRC=trib de papagali.
Zic asta deoarece un trib de mercenari nu face 15 aliante pt a ne scoate pe noi de pe harta.
In mom de fata au facut diplomatie cu 14 triburi nu mai pun si academiile acestor triburi ca ajung la peste 20,academi care nu sunt si ele bagate in razboi pt a nu da prost la statistica,ca de altfel strategia de a da jucatori afara inainte de a pierde un sat,tot pt statistica.
Dar asta e tot ce poate Kenji.
 

DeletedUser

Nu vad ce probleme ar putea avea cel putin momentan...oricum MRC gresit spus trib de mercenari ci ma degraba MRC=trib de papagali.
Zic asta deoarece un trib de mercenari nu face 15 aliante pt a ne scoate pe noi de pe harta.
In mom de fata au facut diplomatie cu 14 triburi nu mai pun si academiile acestor triburi ca ajung la peste 20,academi care nu sunt si ele bagate in razboi pt a nu da prost la statistica,ca de altfel strategia de a da jucatori afara inainte de a pierde un sat,tot pt statistica.
Dar asta e tot ce poate Kenji.

Mi se pare un mecanism pe deplin rezonabil in acest joc politico-militar. Un razboi se duce si cu mijloace politice iar o diplomatie larga contra dusmanului imi pare inteleapta, indiferent de eficacitatea ei. In sah se spune ca amenintarea este mai importanta decat realizarea ei.
Iar scoaterea jucatorilor din trib inainte de nobilare este un gest intelept pt conducerea unui trib, avand si efecte de imagine suficient de importante ca sa merite. Nu cunosc cine anume din MRC aplica aceste procedee dar eu le apreciez ca pe deplin justificate, pe baza unui set propriu de valori ale conducerii.
 

DeletedUser

Parte 1:
Triburi: TDM
Parte 2:
Triburi: MRC

Timeframe: Dintotdeauna



Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3
Tabăra 2: 3
Diferență: 0

chart
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Intelept sau nu, strategia MRC este caculabila. Cand nu vor mai avea ce concedia, vor fuziona iar. E mai simplu ca buna ziua.
Azi am vazut un atac frumos din partea lor. Nobil si curatare la 100 ms distanta..nu ne/au dat nici macar o sansa de dodge, nici macar backtime.Nici noi nu ne/am lasat pe/o ureche si le/am sterpelit un sat..pe/al doilea l/am ratat doar din cauza unei proaste coordonari..am pierdut pe mana noastra...asa e jocul.
Pentru azi e 1 la 1... :) deocamdata, pentru ca inca se fac calcule si pregatiri pentru ziua urmatoare, chiar si pentru seara asta.
Cu fiecare sat sau jucator pierdut, sprijinul lor...scade.Recomand analizarea hartii din 24 in 24 de ore a continentului 44 cu specific MRC-central.Se schimba zilnic.
 

DeletedUser

totusi sa nu uitam ca-ci si TDM recurge la aceasti strategie, insa ei recruteaza in masa dupa ce ameninta jucatorii ori vii la noi ori te atacam=))
 
Sus