Top 20 !

DeletedUser

pai nu da hai 1 academie 2 3 4 zici domne sa fie 200 d ejucatori da atata ma nene cat vor :| sa nu credeti dragi conducatori ai triburilor TMH ca daca luati multi jucatori in trib se va ajunge mai greu la voi sa fiti inobilati sat cu sat tot se ajunge :D
 

DeletedUser16887

pai nu da hai 1 academie 2 3 4 zici domne sa fie 200 d ejucatori da atata ma nene cat vor :| sa nu credeti dragi conducatori ai triburilor TMH ca daca luati multi jucatori in trib se va ajunge mai greu la voi sa fiti inobilati sat cu sat tot se ajunge :D

Sa-ti explic gradat ca sa poti asimila :

1. Nu sunt academii, nu functioneaza pe acelasi principiu.

2. Au fost formate atunci cand am intrat pe harta si am venit cu o serie de jucatori de pe l8 din fostul meu trib iar intrand concomitent am fost rarefiati pe mai multe continente. Fiecare s-a ocupat de zona lui si asa s-au format triburile TMH care formeaza grupul TMH sub conducerea comuna a mea si a lui vaii.
Daca vrei neaparat academii vezi ca sunt vreo 2 amarate din care una se va desfiinta cat de curand si daca vrei si a doua portie de academii uita-te la triburile ~W.A~.

3. Grupurile TMH daca observi se afla pe locuri decente in clasament, nu sunt jucatori care sforaie iar daca cumva unuia din ei ii pica sfecla pe birou si nu face fata ritmului de dezvoltare (pe toate planurile) este innobilat intern (cu o placerea deosebita!).Se fac controale prin sitter periodic in acest sens. In rest de innobilat daca holbezi bine ochii pe harta vei vedea ca e destul si printre noi deocamdata.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Dragule, dacă nu pomeneai de ~W.A~ treceai neobservat, aşa cum eşti în clasament. Dacă tot vă inspirăm, fă-ne mândrii.

Inamici învinşi (Triburi)
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Numele tribului Cucerit

1 White Angels 6,72 Mio.
2 Legacy 6,55 Mio.
3 Ruff Ryders 4,46 Mio.
4 Unique Team 4,20 Mio.
5 MakeLoveNotWar 3,66 Mio.
6 WRATH 3,57 Mio.
7 Land Warriors 3,50 Mio.
8 UNITED SOLDIERS 3,03 Mio.
9 Corvus Corax 2,97 Mio.
10 P.I.M.Ps 2,82 Mio.
11 Knights Of Dark 2,62 Mio.
12 ELLITE WaRLordS 2,57 Mio.
13 The Empire of Rohan 2,51 Mio.
14 Only~Special~Players 2,32 Mio.
15 HAYTA 2,30 Mio.
16 Guardian AnGeLs Academy 2,29 Mio.
17 Energy Of Aliens 2,13 Mio.
18 AEROZONE 2,11 Mio.
19 :::NeMuRiTorii::: 2,08 Mio.
20 Tampitii de la 1 la 50 2,01 Mio.

Următorul post când vă regăsiţi aici, corect ?
 

DeletedUser16887

Ca agresor :

Rang Numele tribului Cucerit
1 Legacy 5,48 Mio.
2 White Angels 4,90 Mio.
3 Ruff Ryders 3,40 Mio.
4 MakeLoveNotWar 3,07 Mio.
5 Land Warriors 2,96 Mio.
6 Unique Team 2,71 Mio.
7 Corvus Corax 2,46 Mio.
8 WRATH 2,26 Mio.
9 P.I.M.Ps 2,24 Mio.
10 Knights Of Dark 2,12 Mio.
11 UNITED SOLDIERS 2,03 Mio.
12 HAYTA 1,77 Mio.
13 The Mongol Hordes - Negation 1,75 Mio.
14 Guardian AnGeLs Academy 1,69 Mio.
15 :::NeMuRiTorii::: 1,67 Mio.
16 The Mongol Hordes - Hoarda K25 1,55 Mio.
17 Tampitii de la 1 la 50 1,47 Mio.
18 Death 1,42 Mio.
19 The Mongol Hordes - Hoarda K35 1,42 Mio.
20 Energy Of Aliens 1,39 Mio.

Iar ca sa-ti clarific :

1. Nu am zis de tribul principal ci de numarul de academii.

2. Nici nu ma mai obosesc sa subliniez anumite diferente de pozitionare si momentul aparitiei pe harta.

3. Ai promisiunea solemna ca TMH-N , TMH-I si TMH-B vor avea o urcare subita in acel clasament (ca agresor) in urmatoarele 7 zile.

4. Da, probabil am putea si noi sa unim jucatorii cei mai buni intr-un singur trib, in rest sa le numim academii si sa stea undeva la coada si sa avem puncte multe la toate capitolele dar prefer structura pe 1 grup / K.

5. Nu neg ca ~W.A.~ poate e un trib bun, cel putin din cifre, necunoscand concret situatia interna.
 

DeletedUser

Dragule, dacă nu pomeneai de ~W.A~ treceai neobservat, aşa cum eşti în clasament. Dacă tot vă inspirăm, fă-ne mândrii.

Inamici învinşi (Triburi)
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Numele tribului Cucerit

1 White Angels 6,72 Mio.
2 Legacy 6,55 Mio.
3 Ruff Ryders 4,46 Mio.
4 Unique Team 4,20 Mio.
5 MakeLoveNotWar 3,66 Mio.
6 WRATH 3,57 Mio.
7 Land Warriors 3,50 Mio.
8 UNITED SOLDIERS 3,03 Mio.
9 Corvus Corax 2,97 Mio.
10 P.I.M.Ps 2,82 Mio.
11 Knights Of Dark 2,62 Mio.
12 ELLITE WaRLordS 2,57 Mio.
13 The Empire of Rohan 2,51 Mio.
14 Only~Special~Players 2,32 Mio.
15 HAYTA 2,30 Mio.
16 Guardian AnGeLs Academy 2,29 Mio.
17 Energy Of Aliens 2,13 Mio.
18 AEROZONE 2,11 Mio.
19 :::NeMuRiTorii::: 2,08 Mio.
20 Tampitii de la 1 la 50 2,01 Mio.

Următorul post când vă regăsiţi aici, corect ?


Adevarul e ca nici cu Wa nu imi e rusine :D e la fel ca tmh poate si mai rau sau poate nu asta ramane de vazut dar tinand cont de statistica care ai aratato nu releva nik la atacatori sunteti pe 2 iar la aparatori pe 1 ceea ce => sunteti pe 1 la total datorita aparari ceea ce este destul de uratel pt un trib ce se vrea conducator peste l12
 

DeletedUser

ca sa nu mai spun de TMH de ei imi este chiar jena atata zarva si unde va aflati voi baietasi inafara faptului ca sunteti pe locul 2 ? :| mi-ar fi rusine
 

DeletedUser16887

ca sa nu mai spun de TMH de ei imi este chiar jena atata zarva si unde va aflati voi baietasi inafara faptului ca sunteti pe locul 2 ? :| mi-ar fi rusine

M-as uita unde te afli tu in primul rand dar asta e alta discutie.

Imi pare rau ca te dezamagim ca

1. nu avem puncte la aparatori (poate pentru ca nu prea am fost atacati si implicit nu am "pierdut" sate decat in innobilari interne!)

2. nu suntem pe locul 1 la agresori ci doar pe 13 pt. ca adversarii nu au facut fata in general desi trebuie sa recunosc ca nu au fost extraordinar de multi dar au fost. precum spuneam verifica iar clasamentul la agresori peste 7 zile. avand in vedere ca pana ceea ce am spus s-a intamplat cred ca nu o sa te dezamagesc la acest capitol.
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Iar ca sa-ti clarific :

1. Nu am zis de tribul principal ci de numarul de academii.

2. Nici nu ma mai obosesc sa subliniez anumite diferente de pozitionare si momentul aparitiei pe harta.

3. Ai promisiunea solemna ca TMH-N , TMH-I si TMH-B vor avea o urcare subita in acel clasament (ca agresor) in urmatoarele 7 zile.

4. Da, probabil am putea si noi sa unim jucatorii cei mai buni intr-un singur trib, in rest sa le numim academii si sa stea undeva la coada si sa avem puncte multe la toate capitolele dar prefer structura pe 1 grup / K.

5. Nu neg ca ~W.A.~ poate e un trib bun, cel putin din cifre, necunoscand concret situatia interna.


1. Numărul nu contează, nu ai dreptate. Ca să mă explic, o strategie a conducerii, nu sunt neapărat de acord dar de obicei prieteni de pe alte lumi pe care îi vor aliaţi decât inamici. Nu academie în sensul adevărat, deşi creşterea jucătorilor şi promovarea lor în tribul mare mi se pare un lucru pozitiv în dezvoltarea unui trib care nu se doreşte elitist.

2. Nu te mai obosi, sunt scuze subiective. Ne putem documenta de prin statistici, personal am intrat la 2 sau 3 zile de la deschidere şi nu cu gânduri de statornicie.

3. Sunt cu ochii pe voi :). Serios vorbesc, cam agresaţi acum cu atâtea topuri, dar în lipsa activităţii pe P&P L12 sunt bune şi astea. Este frumos să îţi faci imagine, dar rişti să fii apostrofat de no-name (vezi papusica xexoasa - no comment).

4. Numerele prezentate sunt ale tribului, nu ale jucătorilor ! Punctajul da, vii cu el şi se adună la zestrea tribului, dar ODA şi ODD le faci sub trib, aşa că iar nu ai dreptate. Şi apoi, există anumite tehnici de recrutare interzise ? Dacă vreau să iau top 20 jucători în trib este o problemă ?

5. Când nu ştim nu vorbim, corect ? Se elimină confuziile zic eu.
 

DeletedUser16887

1. Numărul nu contează, nu ai dreptate. Ca să mă explic, o strategie a conducerii, nu sunt neapărat de acord dar de obicei prieteni de pe alte lumi pe care îi vor aliaţi decât inamici. Nu academie în sensul adevărat, deşi creşterea jucătorilor şi promovarea lor în tribul mare mi se pare un lucru pozitiv în dezvoltarea unui trib care nu se doreşte elitist.

2. Nu te mai obosi, sunt scuze subiective. Ne putem documenta de prin statistici, personal am intrat la 2 sau 3 zile de la deschidere şi nu cu gânduri de statornicie.

3. Sunt cu ochii pe voi :). Serios vorbesc, cam agresaţi acum cu atâtea topuri, dar în lipsa activităţii pe P&P L12 sunt bune şi astea. Este frumos să îţi faci imagine, dar rişti să fii apostrofat de no-name (vezi papusica xexoasa - no comment).

4. Numerele prezentate sunt ale tribului, nu ale jucătorilor ! Punctajul da, vii cu el şi se adună la zestrea tribului, dar ODA şi ODD le faci sub trib, aşa că iar nu ai dreptate. Şi apoi, există anumite tehnici de recrutare interzise ? Dacă vreau să iau top 20 jucători în trib este o problemă ?

5. Când nu ştim nu vorbim, corect ? Se elimină confuziile zic eu.



1. Era vorba de numar dat ca exemplu xexoasei , accentuand faptul ca mai sunt grupuri formate din mai multe triburi pe aceasta harta si nu numai tmh este cazul unic al deceniului

2. Noi am intrat daca nu ma insel la 1-2 saptamani dupa ce s-a deschis lumea 12. 1-2 saptamani conteaza in ceea ce priveste dezvoltarea mai ales ca inca ne concentram pe l8 mai mult.

3. Nu evitam critica , dimpotriva. Laude si 'supraestimari' nu dorim. Fiecare spune ce crede atata timp cat are argumentele necesare pentru a isi sustine afirmatia.

4. Ai dreptate privitor la ODA.

5. O privire din exterior poate evalua macar partial
 

DeletedUser

Cred ca mai bine am lasa timpul sa isi spuna cuvantul si sa vedem cine va avea 'succes' si cine nu pe aceasta lume...cred ca top 20 se poate schimba foarte repede si nu reprezinta nimic stabil si de viitor...am vazut triburi de rang 1 dizolvandu-se in cateva zile...avem si pe l12 cateva exemple...cum ar fii tribul [-_-]....O seara buna si succes tuturor...:D
 

DeletedUser17342

Adevarul e ca harta e destul de interesanta si spre extremitatile ei. Ma refer la oamenii/triburile intrate mai tarziu pe l12. Poate pana la urma urmei nu va fi chiar asa de plictisitoare l12. Cred ca strategia de dezvoltare a tribului trebuie gandita foarte bine, pt ca va avea un impact enorm in urmatoarele luni. Cu ale cuvinte ai de ales cu ce triburi te bati, pt ce parte a lumii :D

Chiar vorbeam in -RR- cu colegii mai pe la inceputul lumii si mai mult de cateva luni nu i-am dat tribului [-_-]. Multi oameni(buni) care se plictisesc repede si intra pe fiecare lume incercand sa o domine la inceput. In schimb Legacy si UNIQUE, ii vedeam in top si peste un an:)


PS: oricum imi pare bine sa vad ca nu a intrat lumea intr-o stare 'letargica'
 

DeletedUser

despre [-_-] asta e parerea voastra eu zic altceva :)

Si legat de aparare normal ca nua re cn sa ii atace pe cei din TMH pt ca nu au razboaie ei vor aliante si dastea daca tribu meu ar fi ca ei nu ar maia vea nici o alianta voi nu stiti cum e diplomatia in familia noastra daca ati vedea credetima ati fi speriati :D


A si legat de mn care este problema ? :D ce legatura am eu cu top 20 ?
 

DeletedUser

am aruncat acuma o privire

Academii: ~W.A~2, ~W.A~3, ~W.A~4,
~W.A~5,~W.A~A,~W.A~B + tribul mama ~W.A~
=> 7 :O:O:O


Grupul T M H


۞ TMH-N ۞ TMH-A ۞ TMH-B ۞ TMH-I ۞ HerTMH ۞ TMH-F ۞

=> 6 :D



SE vede o lupta la care are mai multe academi cred :p
 

DeletedUser17342

xexoasa tu zici de diplomatia familiei tale dar iti zic eu ca sunt si alte triburi care de cand a inceput lumea au inceput-o 'pe rosu' adica vs. all si in plus nici nu si-au facut academii sau 'familii' :p asa ca poate tu ai fi speriata daca ai fi vazut diplomatia aia :))

oricum treaba cu [-_-] nu stiu si nici nu ma prea intereseaza ce s-a intamplat, sau ce se intampla, ideea era ca am intuit bine inca de la inceput ce va fi :) in schimb Legacy, tot respectul ca se mentin si stiu sa joace impreuna. Numai sa nu uitam si de triburile mai tarziu formate, care vin din urma :D
 

DeletedUser

o sa vezi ca o sa aibe inobilari interne gramada...ca ala are alalalt nu are si tot asa...o sa mai vedem peste o luna
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Îmi dau seama că postez degeaba, oricum nu înţelege nimeni ...
Aveţi cu toţii dreptate ! Recrutorul nostru a albăstrit harta ca să avem ce înobila intern jucători care renunţă sau sunt concediaţi ... aceştia au atacat şi s-au apărat, crescându-ne punctele în atac şi apărare şi iată-ne în top 20 ...
Foarte bine, mai avem încă 20 de aliaţi şi vreo 20 de pacturi, duşmani ne sunt doar satele de barbari/părăsite/bonus şi bineînţeles, noi înşine !
Atât ne pricepem şi noi, ce să facem ?
 

DeletedUser

..Cred ca fiecare trib si-a facut o anumita 'strategie'...daca este buna sau rea...ramane de vazut mai incolo...dupa parerea mea top20 conteaza prea putin acum....conteaza ca fiecare trib ca isi domine zona lui...cand vom ajunge sa dominam 50-60% macar din k' unde s'a infiintat tribul...atunci ne putem uita si la top20...deocamdata eu unul il consider irelevant...
 

DeletedUser

pai voi va bazati pe inobilari interne mai si recunoasteti asta **** cum jucatori aia mai stau in trib poate ca spera sa creasca da fiecaruia ii vine randu ca sa cresteti mai usor punctele conteaza nu ?
 

DeletedUser22883

aaa si ii laudai pe unique care nu prea mai sunt nici prin top 40 si -_- care nu mai sunt deloc...si tmh-n nu a ales inca alte 5 triburi din top 40 sa ii fie academie sa fie mai puternici...toate triburile au muncit sa ajunga pe ce loc sunt acuma
 
Sus