top triburi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

daca nu as fi fost intrerupt de un neavenit, probabil ca as fi indreptat discutia catre o tema interesanta pentru multi jucatori: ezista o deosebire frapanta intre top 20 triburi punctaj si top 20 inamici invinsi. si desi in timp este posibil ca aceste doua topuri sa reuneasca acelelasi nume de triburi (atat prin cresterea la inamici invinsi a triburilor crescute prin pp, cat si prin cresterea in puncte dupa nobilari a triburilor mai agresive), inventia asta cu pp-uri contra dezvoltare faca ca lumea asta sa nu mai semene deloc cu celelalte.

Lumea este la inceput, incep sa apara nobilii, sa vadem cum va evolua si topul triburilor ca si punctaj. Legat de inamici invinsi, eu personal apreciez mai mult eficienta atacurilor, a satelor luate decat a punctajului.

E normal ca facilitatile oferite de contul premium sa creeze un curent impotriva lui, fiindca da, avantajeaza pe cei ce isi pot permite sa il foloseasca.
Totusi, indraznesc sa afirm ca nu contul premium va favoriza castigarea acestei lumi, ci priceperea in joc.
Incepatorii nu vor folosi premium fiindca nu te ajuta cu nimic daca nu stii jocul. Cei cu adevarat priceputi il vor folosi mai devreme sau mai tarziu, dar intrucat eu cred ca il vor folosi toti cei ce vor conta in joc, diferentele vor fi date de priceprea la joc si de politica tribului.
Si mai cred ca e prea devreme pentru a discuta despre topul triburilor. Acum e momentul dezvoltarii individuale, adevarata lume 28 va incepe cu primele razboaie adevarate.

Contul premium ajuta din ce in ce mai mult un jucator, nu stiu daca poate il face si bun neaparat. Castigarea lumii... o vor castiga cei care au suficient timp, chef sa joace. E un joc de anduranta, dureaza ani sa castigi o lume. Trebuie sa existe ceva pe acea lume care sa te tina sa joci atata timp.
 

DeletedUser

Top 5 o sa fie dominat multa vreme de R.S si de circus pentru ca au multe academii si iau in tribul mare jucatorii cu punctaj mare din academii. Posibil ei sa si castige lumea infiintand zeci de academii :)
 

DeletedUser22307

nu trebuie sa fuzioneze trebuie sa detina secretele lumi ca sa castige astai si rostu academiei cu cat mai multe academii cu atat ai sanse mai mari sa faci colectia de secrete recrutezi din academie doar jucatoru care are satu secret cred ca asa va fi mai usor
 

DeletedUser38023

nu trebuie sa fuzioneze trebuie sa detina secretele lumi ca sa castige astai si rostu academiei cu cat mai multe academii cu atat ai sanse mai mari sa faci colectia de secrete recrutezi din academie doar jucatoru care are satu secret cred ca asa va fi mai usor

What the fuc
letter%20K.jpg
?! :D
 

DeletedUser

nu trebuie sa fuzioneze trebuie sa detina secretele lumi ca sa castige astai si rostu academiei cu cat mai multe academii cu atat ai sanse mai mari sa faci colectia de secrete recrutezi din academie doar jucatoru care are satu secret cred ca asa va fi mai usor

da nu mai bine cuceresti satul secret?:
 

DeletedUser39368

Top 5 o sa fie dominat multa vreme de R.S si de circus pentru ca au multe academii si iau in tribul mare jucatorii cu punctaj mare din academii. Posibil ei sa si castige lumea infiintand zeci de academii :)



Tot o joaca de copiii ! :D:D
 

DeletedUser22307

da nu mai bine cuceresti satul secret?:

nu stiu daca am inteles bine ce scrie pe acolo cu satu secret dar il poti ascunde de vazu celorlalti si atunci mai indicat ar fi sa il ei frumos de la academie zic si eu oricum astept sa vad si minunea asta de sate secrete sau daca stie cineva in ce data apar pe harta sau intervin cu satele cand se plictiseste lumea de viteza asta:D
 

DeletedUser41589

Top 5 o sa fie dominat multa vreme de R.S si de circus pentru ca au multe academii si iau in tribul mare jucatorii cu punctaj mare din academii. Posibil ei sa si castige lumea infiintand zeci de academii :)

Aici te inseli circus are academii cum zici tu da este adevarat dar daca esti atent si daca faci si o harta iti dai seama cum sunt grupate fiecare pe k.
Nu se recruteaza din academii deloc.
 

DeletedUser23756

Am observat ca CIRCUS are academiile plasate fiecare pe cate un k insa tactica asta este cu dus si intors.Daca lasi o academie sa se dezvolte individual (diplomatie in functie de zona si dezvoltarea intr-o directie diferita), e posibil ca mai tarziu sa aveti surprize.Dar voi stiti mai bine ce aveti de facut.
 

DeletedUser41589

Am observat ca CIRCUS are academiile plasate fiecare pe cate un k insa tactica asta este cu dus si intors.Daca lasi o academie sa se dezvolte individual (diplomatie in functie de zona si dezvoltarea intr-o directie diferita), e posibil ca mai tarziu sa aveti surprize.Dar voi stiti mai bine ce aveti de facut.

Poi noi avem ceva in gand,oricum e doar o ideee mica,suntem la inceput cine stie.
Timpul dezvaluie tot :)
 

DeletedUser23756

317bkt4.jpg

Relativ ok, daca echipa din 54 are directie centrala si celelalte 2 merg spre margine.
 

DeletedUser17308

tullio stiii unde are directia Circus? spre lumea 7 ca o deschid curand:))
 

DeletedUser41589

Te bagi in discutie ca un om fara rost in viata! Mai bine veziti de treaba ta si plimba-te
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus