TOP Triburi

  • Autor subiect DeletedUser22307
  • Data de început

dac ul

member
Scor reacție
2
Seara buna , oameni buni :)

(Sper ca nu am facut off topic)
PS:nu se merita sa tot punem din 10 in 10 minute clasamentul :)
 

DeletedUser

A fi, să fii, fiu, fii, fiii... e greu, e complicat! Nu vă complicați cu gramatica. Nimic bun nu iasă, niciodată, din gramatică.

Nimic bun nu iasă sau nu iese.....

adevarul e ca e grea gramatica asta.... dar suntem eroi cand corectam pe altii,,,,
 

DeletedUser44200

Nimic bun nu iasă sau nu iese.....

adevarul e ca e grea gramatica asta.... dar suntem eroi cand corectam pe altii,,,,

IRONÍE, ironii, s. f. Vorbă, frază, expresie, afirmație care conține o ușoară batjocură la adresa cuiva sau a ceva, folosind de obicei semnificații opuse sensului lor obișnuit; zeflemea, persiflare. ◊ Expr. Ironia sorții = joc neașteptat al întâmplării. – Din fr. ironie, lat. ironia.
 

DeletedUser27882

Prietene, ma doare fix in ***, scriu cum vreau, pun cate virgule vreau, crede-ma ca nu ma intereseaza parerea nimanui, doar ca nu m-i se pare corect ca pentru o banala greseala sa iti sara 5,6 in cap, degeaba va dati mari profesori pe aici, nu imi pasa, daca in viata reala nu faceti nici macar doi bani, stati si comentati toata ziua greselile altora, altceva mai bun nu aveti de facut. Si da, mie nu imi pasa asa de tare de gramatica cum iti pasa tie, a dracu gramatica, “ce sa ii faci bre, doar atata stieste astia mai incultii”, nu ii mai bagati dracu in seama, vad ca va starneste mult interes.


Vezi ca nici cu cratimele nu stai prea bine:)) Nu stiu cum e la tine dar pentru mine gramatica Limbii Romane conteaza, imi spune cam unde se situeaza cu intelectul interlocutorul meu. Nu te mai obosi sa raspunzi fiindca te afunzi si mai mult si devii si mai nostalgic dupa vremurile demult apuse.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu as paria totusi pe ibidem, chiar daca acum sunt ,,in formare''.....
clasamentul acum arata cum v-or arata viitoarele ferme.....
 

DeletedUser44398

clasamentul actual nu reflecteaza viitorul, multe dintre triburile de aici n-o sa mai existe peste o luna
 

DeletedUser

Cati buni se cred pe aici :) Faceti-o pe joc, nu pe extern :p

Vom vedea ce se intampla dupa protectia asta :eek: Care rezista, care nu :D
 

DeletedUser44858

Eu fug primu`, va anunt inca de pe acum sa n-aveti surprize mai tarziu...
 

DeletedUser44200

Bun! De unul am scăpat. Mai rămân... 10.660 + ce se mai înregistrează. Eu zic că e ok.
 

DeletedUser523

fiecare are o strategie. la urma se vede care a fost mai buna
 

DeletedUser

top25.png
 
Sus