transfer

DeletedUser

da, ma rog. putem sa ne concentram pe ideea mea? voi pleca 2 saptamani din tara, asa ca cred ca no sa mai intru...deci vreau ca, cand vin, sa vad ideea pusa in practica, ok?
 

DeletedUser

iti pot spune de acum ca indiferent daca se va accepta ideea ta nicidecum nu va fi pusa in practica in mai putin de 6-7 luni
 

DeletedUser

si inca o propunere: asa cum ati putut face link pentru prelucrare a drepturilor, de ce nu faceti unul si pentru prelucrare a titlurilor?
 

DeletedUser9568

da, ma rog. putem sa ne concentram pe ideea mea? voi pleca 2 saptamani din tara, asa ca cred ca no sa mai intru...deci vreau ca, cand vin, sa vad ideea pusa in practica, ok?

Da, boss, ok!
Acum vorbesc cu cei de la inno si ii instiintez ca tu vrei sa-ti vezi cand te intorci ideea :D

@andreiuntaru: nu e neaparat sa dureze 7 luni...
Poate sa fie pusa in aplicare si dupa 1 luna.

Oricum, nu mi se pare buna ideea.
Toti noobi ar fuziona in serie, mai ales pe lumile fara limita de membrii.:confused:
 

DeletedUser

de cand sunt pe forum nu am vazut o idee dea noastra pusa in practica de catre admini deci nuti face iluzii
 

DeletedUser

esti cam prost informat,eu joc de 2 ani,insa am luat o pauza de un an din cauza unor probleme si mam inscris din nou acum 2 luni

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic.
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
In sat la mine deja se vorbeste de aceasta propunere ... deja nenea politist are ceva oferte, stiind fiind ca se bazeaza mult pe atac iar doamna de la posta e testoasa si poate sustine cuceririle acestuia.
Va fi un merkato foarte interesant in aceasta toamna :) ... deja se vehiculeaza tone de argila si fiare pe aici, ca de lemne cade padurea pe noi.
 

DeletedUser

Eu nu as vrea. Fara suparare mie aceasta idee mi se pare una absurda. Jucatorii sunt persoane si in viata reala traficul de persoane este considerata infractiune. Fiecare jucator este liber sa-si aleaga in care trib doreste sa joace. Cei care doresc fuziuni, despartiri, scindari este liber sa isi convinga oamenii sa ii fie alaturi. Deci nu poti obliga pe cineva sa se alature unui trib daca el nu doreste acest lucru. Mai mult ca sigur aceasta propunere nu va fi luata in considerare.
 

DeletedUser

in nici un caz asta nu e trafic de persoane. e ca si cum un lucrator de la o firma e transferat la o firma partenera.
in plus chiar daca esti intrun trib, chiar daca esti intrun trib aliat cu acela e acelasi lucru pentru mine. mi se pare chiar normal sa existe si o optiune pentru fuziune mai usoara, decat sa ne chinuim sai convingem pe toti sa intre in alt trib.
si repet: ce faci cu jucatorii inactivi? pe aia chiar nui poti convine, iar eu cred ca, cand nu mai intra pe triburile, isi iau riscul de a fi cuceriti si riscul de a fi mutat in alt trib, nu e corect asa?
 

DeletedUser

Un lucrator nu poate fi transferat la o firma partenera fara acordul acelui lucrator. Nu intru in detalii dar nu este posibil transferul fara acordul lucratorului respectiv. Cu jucatorii inactivi poti face un lucru simplu ii innobilezi :D, altceva nu ai ce sa faci cu ei.
Deci nu e corect sa muti pe cineva fara acordul lui dintr-un trib in altul.
 

DeletedUser

pai cand intra in trib nu isi asuma responsabilitatea asta? am dreptate?
 

DeletedUser

sunt de acord cu aceasta idee numai daca jucatorul va trebui sa accepte acest lucru,dar ar fi mai bine la fuziuni sa se treaca direct dintr-un trib in altul fara sa se mai iasa din trib etc...
 

DeletedUser

bine...dar daca un jucator e inactiv si totusi vreau sal mut in celalalt trib din motive obiective, cum mai reusesc? si totusi, as vrea sa se poata muta instantaneu, fara acordul lui, sau, mai complicat putin, sa se ceara acordul lui, iar daca in decurs de 3 zile sa spunem nu raspunde, atunci sa se mute instantaneu in celalalt trib, doar daca nu raspunde inainte pentru a nu se muta. nu e corect asa?
 

DeletedUser

mie mi se pare corect, practic in firma respectiva nu poti fi mutat pentru ca prestezi o anumita munca si primesti un salariu, plus ca implica un contract de munca ce trebuie acceptat. Dar atunci cand faci parte dintr-un trib, mi se pare ceva normal, asa cum nu ti se cere parerea daca sa fi concediat sau nu, sau daca sa se dizolve tribul... si apoi poti parasi tribul daca esti mutat si nu-ti convine. nu zic bine?

haideti mai nu il amagiti pe bietul om, uneori lenea este un fenomen paranormal care deschide mintea umaa la surse divine de inspiratie, altfel nu imi explic de unde atatea pretexte ca nu se poate face, ca e naspa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mersi de replica:D
si as vrea sa se aplice ideea cat mai repede. deja lumea 15 si lumea 16 sunt pline de triburi.
 
Sus