treaba cu nobilul???

DeletedUser

dupa o lunga perioada de app 2 ani...
care mai e faza cu nobilul in L24?
se mai bat taleri? mai e nevoie de resurse? ce costuri mai presupune? :D

multumesc anticipat!
 

DeletedUser35749

Da, trebuie sa bati taleri.

Un taler costa 28.000 30.000 25.000 si nobilul 40.000 lemn 50.000 argila 50.000 fier
 

DeletedUser38225

Ii gasesti cand farmezi prin satele barbare, dar exista o smecherie pt ai face sa vina la tine si aceea e: Meniu de shaorma la fiecare unitate de cavalerie usoara :))
 

DeletedUser38225

Nu cred ca a sustinut nimeni ca e asa ceva,iar in caz ca nu ai observat i s-a raspuns la intrebare, deci nu aveam de ce sa nu ne distram :)
 

DeletedUser38225

Nu stiu de ce ai impresia ca te afli in masura sa ne critici, dar crede-ma te inseli amarnic. Distractia noastra se regaseste in glume si ironii, distractia ta in criticarea altora,deci,ia gandeste-te.. Cine e cel cu probleme?:confused: Cauta si supara pe altcineva, aici ti-ai ales gresit persoana;)
 

DeletedUser

Nu stiu de ce ai impresia ca te afli in masura sa ne critici, dar crede-ma te inseli amarnic. Distractia noastra se regaseste in glume si ironii, distractia ta in criticarea altora,deci,ia gandeste-te.. Cine e cel cu probleme?:confused: Cauta si supara pe altcineva, aici ti-ai ales gresit persoana;)

Dar eu nu ma distrez criticand pe altii.. doar am simtit nevoie sa-mi arat indignarea fata de niste presupusi jucatori buni, vis-a-vis de o intrebare decenta a unui alt jucator. Daca am probleme pentru ca-ti spun ca ceea ce faci tu nu se numeste : "distractie" , "caterinca" ci o incercare puerila de a parea "cool" , "smecher" si de a iesi in evidenta prin intermediul unei ironii de 2 bani.. atunci nu vreau sa-ti cunosc si restul setului tau de valori morale.

Pfff, ce-mi plac replicile de genul : "Cauta si supara pe altcineva, aici ti-ai ales gresit persoana;)". Sunt asa razboinice si preventive, in felul lor copilaresc. :rolleyes:
 

DeletedUser38225

Ce pot spune sunt un copil,deci jocurile, distractiile si incercarile mele de a parea "cool" ar trb tratate ca atare, niste copilarii. E un joc, iar din moment ce i s-a raspuns la intrebare, se putea face cat de multa "caterinca" se putea, fiindca scopu acestei teme era atins, deci pana la inchiderea temei, respectiv mutarea ei, se putea face asa ceva (inclusiv moderatorul a zis ca ii place spam-ul). Cat despre asa zisa "presupunere", nu ma cunosti nici pe mine, nici pe restu, nu ai idee cum jucam, ce stim sau nu stim, deci tineti presupunerile pt tine. Nu este nimeni interesat de un "adult" ce nu isi poate tine gura. Iti sugerez pe viitor sa iti exprimi indignarea prin alte manifestari, daca te deranja tema si raspunsurile, puteai chema moderatorul sa o inchida, tema indeplinindu-si practic scopul. O zi buna iti doresc si sarbatori fericite! Poate cu ocazia asta te mai destinzi si iti dai seama cine e copilu.:rolleyes:
 

DeletedUser

Ce pot spune sunt un copil,deci jocurile, distractiile si incercarile mele de a parea "cool" ar trb tratate ca atare, niste copilarii. E un joc, iar din moment ce i s-a raspuns la intrebare, se putea face cat de multa "caterinca" se putea, fiindca scopu acestei teme era atins, deci pana la inchiderea temei, respectiv mutarea ei, se putea face asa ceva (inclusiv moderatorul a zis ca ii place spam-ul).

Si eu sunt un copil, dar asta nu inseamna ca trebuie folosita varsta ca o scuza pentru faptul ca iti permiti sa iei peste picior (ironizand) un coleg care a pus o intrebare de bun simt. Daca te-ai fi luat de cineva care gafa, sau care se dadea inteligent pe cand era prost facut gramada, din punctul meu de vedere, era ok (asta fiind si scopul ironiilor).. dar in acest caz mi se pare pueril (asta ca sa nu jignesc in vre-un fel pe cineva). Eu nu m-am legat de faptul ca s-a facut Spam, sincer nici nu ma intereseaza cat si cum se spameaza, ci m-am legat de replicile voastre.

Cat despre asa zisa "presupunere", nu ma cunosti nici pe mine, nici pe restu, nu ai idee cum jucam, ce stim sau nu stim, deci tineti presupunerile pt tine.
Presupunerile (cu privire la tine) le-am facut pe baza a celor scris de tine pe Forumul acestei lumi, unde te dadeai mare cunoscator al jocului.. din acest motiv am spus 'presupus', pentru ca nu te-am intalnit pe Harta ca sa stiu cat esti de bun sau nu. Ci doar am presupus, in urma celor postate de tine pe aici.


Nu este nimeni interesat de un "adult" ce nu isi poate tine gura. Iti sugerez pe viitor sa iti exprimi indignarea prin alte manifestari, daca te deranja tema si raspunsurile, puteai chema moderatorul sa o inchida, tema indeplinindu-si practic scopul. O zi buna iti doresc si sarbatori fericite! Poate cu ocazia asta te mai destinzi si iti dai seama cine e copilu.:rolleyes:
Este irelevant cat de adult sau de copil sunt eu. Nu asta face obiectul acestei discutii. Decat sa-mi reprosezi mie ca nu-mi pot tine gura, mai bine ai incerca sa faci misto de cineva bun de pe Harta, nu de oamenii civilizati de pe Forum.

Sarbatori fericite si tie, alaturi de cei dragi tie si o zi minunata in continuare. :)
 

DeletedUser39627

Gata mai incetati cu ironiile.
Adresez si eu o intrebare SERIOASA: Cum pot face rost de taleri (cu exceptia de a-i face in satul meu) ? Ii pot gasiin satele de barbari?
 
Sus