Trenulet

DeletedUser

Salut, am si eu o intrebare asa ca o voi posta aici. Daca de exemplu, eu dau un trenulet de nobili si reusesc sa ii distrug piata centrala din primul atac. Daca respectivul reuseste sa bage trupe intre atacurile mele, trupele lui vor mai ajunge daca ii distrug piata centrala ?
 

DeletedUser39696

da .... :) , doar ca nu va vedea de pe satul pe care i-ai disstrus piata daca ajung ....
 

DeletedUser5809

Atata timp cat face asta de pe satul pe care ii distrugi piata inainte sa ajunga atacul si chiar sa o distruga, atunci da.
 

DeletedUser30910

Atata timp cat face asta de pe satul pe care ii distrugi piata inainte sa ajunga atacul si chiar sa o distruga, atunci da.

de pe orice sat vin trupe, ele vor intra in sat chiar daca ai sau nu piata;)

Scopul pietii centrale e de a da comenzi trupelor.
 

DeletedUser

omul a intrebat in cazul in care distruge piata centrala si aparatorul a facut dodge cu trupele locale nu in cazul in care isi trimite trupe din alt sat
 

DeletedUser30910

omul a intrebat in cazul in care distruge piata centrala si aparatorul a facut dodge cu trupele locale nu in cazul in care isi trimite trupe din alt sat

nu vad sa fi zis ceva de trupe de pe acelasi sat, si oricum afirmatia lui Jack nu e adevarata..."atata timp" = doar daca se face cum a zis el, restul ar fi exclus, ceea ce nu e adevarat:p

Daca respectivul reuseste sa bage trupe intre atacurile mele

poti face asta de pe orice sat:)
 

DeletedUser

DeletedUser30910

dodge

Evitare (Dodging): Tehnică de joc în care un jucator care consideră că nu poate înfrunta un atac trimite toate trupele din sat chiar înainte de sosirea lui, prin urmare, cruţă trupele proprii. Trebuiesc avute în vedere pierderea zidului şi a clădirii principale cu ocazia primului atac (de curăţare)


lol, acum observ o greseala aici, de unde regula asta?
daca faci dodge pierzi principala?:)
poti sa faci dodge si la atacuri care nu au catapulte, iar daca au catapulte cine zice ca sunt puse pe principala?:D
scuze offtopic-ul

celalalt e split/snipe, cu introdusul trupelor intre nobili, nu avea cum sa intre in discutie dodge-ul:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu cred ca se referea la altceva explicat in postul lui soledad :)
 

DeletedUser

Ce va mai place sa despicati firul in 14! Omul a pus o intrebare care nu avea nevoie de carti intregi pentru a i se putea raspunde!
N.Paul a spus:
trupele lui vor mai ajunge daca ii distrug piata centrala ?
Raspuns: DA!
Scurt si la obiect!
 

DeletedUser

Multumesc carrier, si tuturor celor care si-au batut capul. Am inteles cum sta treaba, deci puteti sa dati TC :)
 
Sus