Trib de avansati de pe toate lumile

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Se face un trib cu jucatori de pe toate lumile existente. Tribul se va numi FAUST. Toleranta va fi 0. In primele 3 zile, noobi vor disparea din trib. Cei ce vor sa faca parte din acest trib, sa imi ceara invitatie cand se deschide lumea. Noi ne punem in NV.

Bafta.
 

DeletedUser

Se face un trib cu jucatori de pe toate lumile existente. Tribul se va numi FAUST. Toleranta va fi 0. In primele 3 zile, noobi vor disparea din trib. Cei ce vor sa faca parte din acest trib, sa imi ceara invitatie cand se deschide lumea. Noi ne punem in NV.

Bafta.

In cazul in care m-ar interesa, ai putea explica care va fi politica tribului ? Ma refer la diplomatii si extindere teritoriala. Conducerea si structura ei e definitivata deja ? Care sunt conducatorii ? In afara de tine, mare lider.
 

DeletedUser

In cazul in care m-ar interesa, ai putea explica care va fi politica tribului ? Ma refer la diplomatii si extindere teritoriala. Conducerea si structura ei e definitivata deja ? Care sunt conducatorii ? In afara de tine, mare lider.

Mai intai trebuie sa imi fac o lista cu statistica, si cei mai buni conducatori de pe toate lumile. Apoi ma voi decide pe aza marturiilor unor jucatori care sunt cei mai potriviti. Structura forumului e deja stabilita, mare parte din trib e deja stabilita. Initial am vrut sa alegem numele LIGHT dar era deja luat...NU vrem sa ne incarcam de diplomatii, dar nici sa nu avem niciuna. Vom face aliante doar cu triburile care promit a deveni ceva. Degeaba ne aliem cu tribul de pe 1, daca toti sunt slabi. Nu vom recurge la mass recruting, ci doar la mass-concediere a noobilor. Cei mai buni vor ramane in trib, desigur trebuie ca cei buni sa fie alaturati.
 

DeletedUser

Deci, vor fi conducatori ai triburilor din celelate lumi, sa inteleg. Poti da cateva exemple ? Si, ca sa faci mass concediere, nu trebuie sa faci mass recruiting intai ? Cum sa concediezi "avansatii" care spui ca vor fi in trib ? Ca asa ai anuntat, "trib de avansati". Si ce inseamna pt tine "avansat" ?
Si ce jucatori crezi tu ca sunt potrivit sa "depuna marturie" ?
Si ultima intrebare, ce inseamna FAUST ? E acronim sau un simplu nume ?

later edit: cam multe intrebari :p
 

DeletedUser

Am avut grija ca cei mai buni din toate lumile sa afle de acest trib. Da, presupun ca la inceput va fi o recrutare in masa, pentru, ca dupa filtrare sa ramana cei mai buni doar, dar acolo ne vom opri nu vom mai lua ce a ramas pe afara decat in cazuri speciale. Nu pot da cateva exemple, azi centralizez toate mesajele. Ar putea fi lightframe de pe clasica, si alti jucatori de pe german. Poate cativa din MDA de pe 3, sau din Happy de pe clasica.... Avansat pentru mine= jucatori care sa creasca in puncte, sa stie sa isi dezolvte cladirile, sa inceapa farmatul cat de repede pot, sa nu puna intrebari stupide, sa mai fi jucat pe cel putin 1-2 lumi, si altele, definitia e mai complicata, pentru tine ce inseamna? Am cautat un nume care sa fie sonor, nu e acronim, e un nume, nu vreau sa fie comun cu niciun nume de pana acum de pe vreo lume, si asta e numele care a aparut in mintea mea atunci ca =nd m-a lovit inspiratia: FAUST -nume: SFARSITUL...sau depinde aici ma mai gandesc, astept propuneri :D
 

DeletedUser1959

Aveti vreun target in ceea ce priveste pozitionarea?
Nu prea sunt de acord cu ideea multi la inceput :)
 

DeletedUser

Da avem, locul 1 sau 2 ca sa nu fiu prea increzut....:D, nu stiu cat e de bine sa fii pe 1, cei de pe 1 sunt jigniti sau au diverse probleme mai tot timpul, dar pe de alta parte, ar fi o mandrie sa fim pe 1!!
 

DeletedUser

Avansat pentru mine= jucatori care sa creasca in puncte, sa stie sa isi dezolvte cladirile, sa inceapa farmatul cat de repede pot, sa nu puna intrebari stupide, sa mai fi jucat pe cel putin 1-2 lumi, si altele, definitia e mai complicata,

Well, eu prefer jucatorii care la 5 - 700 pct sunt capabili sa farmeze aproape tot imprejur, bazandu-se pe armata si nu pe puncte. Crescutul in puncte va fi din satele adversarilor, nu al cladirilor.
Si tot n-ai raspuns... care ar fi conducatorii de pe alte lumi? Doar lightframe (nu ca as stii cine e) dar...ai folosit pluralul. Deci...?
 

DeletedUser

Se face un trib cu jucatori de pe toate lumile existente. Tribul se va numi FAUST. Toleranta va fi 0. In primele 3 zile, noobi vor disparea din trib. Cei ce vor sa faca parte din acest trib, sa imi ceara invitatie cand se deschide lumea. Noi ne punem in NV.

Bafta.

in ceea ce zici tu s-ar putea sa apara o problema:si anume sa nu se poata alege directia satului iar atunci nu cred ca veti mai reusi sa faceti tribul cu jucatorii pe care ii vreti
 

DeletedUser

Hmm.,..da defintia ta este mai corecta presupun...lasa-ma una doua zile, doar azi am demarat proiectul sunt multe de stabilit, trebuie alesi doar cei mai buni.
 

DeletedUser

Unul din posturile libere in conducere ar putea fii ocupat chiar de tine....presupun ca ai ceva experienta.....defapt nu presupun da asa suna mai bine :D
 

DeletedUser

in ceea ce zici tu s-ar putea sa apara o problema:si anume sa nu se poata alege directia satului iar atunci nu cred ca veti mai reusi sa faceti tribul cu jucatorii pe care ii vreti

Stai linistit, a spus ca vrea sa faca mass concedieri. Deci, va face oricum mass recruiting :) Vor albastri zona imediat :)) Desi, la asa ceva, concurenta e mare :p

Unul din posturile libere in conducere ar putea fii ocupat chiar de tine....presupun ca ai ceva experienta.....defapt nu presupun da asa suna mai bine :D

Din nefericire, nu am jucat decat pe o lume...pe a doua am renuntat deoarece sunt prea noob ca sa joc. Deci, cu parere de rau recunosc ca nu indeplinesc cerintele :(
Si nu sunt avansat...dupa punctul tau de vedere. Asa ca te mai las o zi, doua.. :rolleyes:
 

DeletedUser

Stai linistit, a spus ca vrea sa faca mass concedieri. Deci, va face oricum mass recruiting :) Vor albastri zona imediat :)) Desi, la asa ceva, concurenta e mare :p

pai a zis ca vor fi mari conducatori de pe alte lumi in trib,ce trib vor mai face daca vor fi la distanta de 3-4 k-uri unii de altii?
 

DeletedUser

Oricum, toleranta va fi 0, asa ca am de unde sa concediez. Cine nu se mentine pe pozitie, devine ferma personala, daca nu are o explicatie valida.
 

DeletedUser

pai a zis ca vor fi mari conducatori de pe alte lumi in trib,ce trib vor mai face daca vor fi la distanta de 3-4 k-uri unii de altii?

Crezi tu ca invitatia nu ajunge pana acolo ? :p Stai sa inceapa L7, sa urmaresti dezvoltarea teritoriala a triburilor. Invitatii de la prieten la prieten, indiferent de K-ul unde e, invitatii in jur (ca deh, nu e bine sa ai dusmani) si uite asa, albastru cat incape.

Oricum primele saptamani va fi razboiul invitatiilor, ca de obicei :)
 

DeletedUser

Carcotasilor! Ce va mai place sa stricati bucuria omului :confused:
Eu ma bag ;)
 

DeletedUser

eu ma duc la ei in trib doar daca ma face recrutor:D.ca vreau sa ajut la dezvoltarea tribului
 

DeletedUser

Fa o chestie, aduna toti jucatorii de pe toate lumile, mai aduna inca vreo 100, pe care ii stiu de pe alte servere, si din astia sa zicem ca intra 1 zecime in FAUST. cat de albastra va fi harta? Chiar daca nu se poate alege directia? Dar nu lua o zecime e orea mult spus, haide ia o sutime!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus