Trib mamut

  • Autor subiect DeletedUser3192
  • Data de început

DeletedUser

Trib mamut = trib cu multi membri.

De obicei in astfel de triburi intra foarte multi incepatori care au impresia ca superioritatea numerica le ofera protectie.

Cand un astfel de trib are harta albastra datorita recrutarilor masive, punctaj total mare si medie mica de puncte/jucători, incepe sa se asemene cu un lagar de exterminare. Pentru ca jucatorii din mijloc nu au ce sa cucereeasca, acestia devin inactivi, se lasa de joc, nobilarile interne sunt la ordinea zilei. Cine iese din trib de capul lui e mancat pentru ca nu are alt trib unde sa se duca, decat daca e in zona de granita.

In rest ce poate sa se intample intr-un mamut? Comunicarea e praf din cauza numarului mare de membri, iar atacurile sunt haotice. Singurul avantaj - vezi cazul LR - e ca pot trimite suport la granita din sate aflate inafara razei de actiune a nobililor inamicilor.
 

DeletedUser

explicatzimi si mie ce inseamna un trib mamut...ca nu prea stiu..ca nu citesc de foarte mult forumul...

Tribul mamut este un trib care are in componenta sa jucatori multi (o foarte mare parte din ei fara experienta in triburile ) , spioni cu gramezile ; este un trib care recruteaza haotic ( nu toate triburile mamut fac asta dar in mare parte cam asa sta treaba :) )
In final triburile mamut ajung sa fie ferme si crescatori de sate :p

Cam asta inteleg eu prin trib mamut :D

L.E. Ai fost mai rapid morbent :p :D
 

DeletedUser

Cu 18 secunde.

Uitasem sa spun de spioni cu carul prin mamuti. Spionii sunt rezultatul recrutarii masive, fara verificarea prealabila a jucatorilor invitati => aia care trimit invitatii sunt niste noobi care executa ordinul noobilor din conducere "trimitetzi kt mai multe invitatzii pls!". :D:D:D
 

DeletedUser

aia care trimit invitatii sunt niste noobi care executa ordinul noobilor din conducere "trimitetzi kt mai multe invitatzii pls!". :D:D:D
=)))
mi-a placut.
dar cam asta e adevarul cu mamutii.



Si daca suntem un trib de "mamuti" ce ai cu noi? ai fi tu mai bun... uite ce ma enervati....poc apare un trib...trebuie sa il critice cineva...
Tu nici macar nu joci pe lumea 3 asa ca...SSSssss

nu sunteti un trib de mamuti ci sunteti un trib mamut))
e o mica diferenta.
e sectiunea de propaganda asa ca putem sa-ti criticam tribul mamut
 

DeletedUser

Avem deja doua definitii ale tribului mamut, dar oare ce inseamna "trib de mamuti"?:D:D:D
Nu cred ca e vorba despre un trib ai carui membri au cate 5000 de sate fiecare.

LE.
"trimiteti cat mai multe invitatii!" e pe bune. Pe L5 am intrat intr-un trib in care sefu' a facut concurs pe forum - cine trimite 250 de invitatii primeste orice drept ii va cere. Am trimis 330 de invitatii, i-am cerut dreptul de intemeietor, nu mi l-a dat, mi-am sters invitatiile, am parasit tribul. I-am scris ca e neserios, mi-a zis sa vin inapoi ca-mi da dreptul ala, numai sa trimit multe invitatii. Ce puteam sa fac dupa ce m-am vazut intemeietor? :D Daca era mai atent pe cine invita, poate avea si acuma tribul. Putea sa verifice destul de usor citindu-mi profilul, ca scrie acolo destul de clar "m-ai trimis invitatie, te-am ars", dar cu alte cuvinte.

"trimiteti cat mai multe invitatii!" se aude in orice trib mamut, chiar daca pe forumul extern s-a zis de o gramada de ori ca o asemenea politica de recrutare nu aduce intr-un trib decat incepatori, noobi, spioni, inactivi, refugiati, ferme, tradatori, sau alte scursuri.
In concluzie recrutorii si sefii mamutilor sunt noobi, iar daca-i lasi in pace sa se dezvolte si capata o oarecare experienta, ajung niste monstri care strica farmecul jocului pentru membri lor si ofera nopti nedormite inamicilor.

Imi pare rau numai pentru incepatorii care intra in triburile mamut, pentru ca acestea fiind conduse de noobi, nu prea au cum sa invete si sa joace jocul neavand parte de prea multa actiune, de ghiduri si tutoriale bune, iar cand sunt cuceriti, nu dau restart ci parasesc Triburile.ro cu o parere nu tocmai buna.

Intemeietorului din apasii i-a fost furata parola si a dat dizolvare.
Oare cati au mai primit mesajul asta?
" Geo The Best în data de 04.04. la ora 23:05
vi te rog la noi in trib apasii ca sa fim un trib cum am fost mereu[respectat] rangul 36 nui un rang de mandrit cu tine neam putea reintoarce in trecutul unde rangul 22 se numea apasii team face orce ai dori tu intemeiator adjunct rce doar terog raspundemi la rugaminte eu nu ma voi supara daca nu accepti doar ...atat am vrut sa zic bafta la joc "


Pacat ca nu mi-a fost trimis mie mesajul asta la timp, ca zburam cu viteza luminii la ei in trib pregatit de fapte mari, dar se pare ca au rezolvat altii :) Partea cu furatul parolei mi se pare o scuza penibila ca sa nu para cineva mai noob decat este, dar poate ca asa a fost.
Doar adminii pot confirma treaba asta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pentru ca ati fost lasati in pace. Daca te uiti la ceilalti mamuti si de pe alte lumi, cum au dat de niste razboaie inainte sa le creasca si lor coltii, s-au prabusit destul de repede.
 

DeletedUser

nu am fost lasati in pace ,tot ce am intalnit am trecut in nefiinta
 

DeletedUser

Pai normal de colegii de trib vorbeste,de fapt fostii colegi pt ca vb lui,au trecut in nefiinta:rolleyes:
 

DeletedUser

Mai citeste forumul sau daca nu intelegi, imparte scorul ala la numarul de membri. Faci asta si cu urmatoarele triburi si ai sa observi diferenta. Faptul ca sunt multi, nu-mi spune nimic.
 

DeletedUser

:D Sorry ca am postat cu numele fratelui meu!!! Chiar nu am observat ca era logat el-se logheaza pentru a citii pe forum unele povesti care sunt chiar interesante

Cat despre faptul ca sunteti un trib de mamuti imi mentin parerea:apropo parerea mea este ca intr-o luna nu veti avea mai mult de 1 milion de puncte asta in cazul in care veti mai exista pana atunci!!!


:) invincibilule te-a ajuns rasu uite ca au trecut cateva luni si din cate se vede te cam diluezi de pe harta :))

aveti noroc ca au intrat jucatori mari la voi de va mai mentine tribul in viata ca de altfel...

si apropo din 2 mil de puncte acum avem 11 mil. dar asta cu munca noastra nu ne-a cresut punctajul e pe urma altora (ca la voi)

cred ca elf va disparea inaintea noastra :D
 

DeletedUser

ELF sunt un trib de incepatori. Asta este tot ce pot sa spun despre acel trib, daca se poate numi trib.
 

DeletedUser

ELF sunt un trib de incepatori. Asta este tot ce pot sa spun despre acel trib, daca se poate numi trib.

E.L.F. m-au cresut intr-o singura noapte cu 500k la aparatori fara sa imi ia vreun sat.au atacat atunci cu tot ce aveau,inclusiv trupe de aparare.kommodoro stie cel mai bine cate trupe si-a spart pe mine:D
 

DeletedUser6376

asa :D

:) invincibilule te-a ajuns rasu uite ca au trecut cateva luni si din cate se vede te cam diluezi de pe harta :))

aveti noroc ca au intrat jucatori mari la voi de va mai mentine tribul in viata ca de altfel...

si apropo din 2 mil de puncte acum avem 11 mil. dar asta cu munca noastra nu ne-a cresut punctajul e pe urma altora (ca la voi)

cred ca elf va disparea inaintea noastra :D


ai dreptate coloratu :rolleyes: vom veni in forta... ajutat de alte triburi ELF o sa dispara cat de curand si noi o sa crestem la puncte de pe seama lor :rolleyes:
 

DeletedUser6376

un nou trib de mamuti : Little Angels
Însuşiri
Porecla: :)
Prescurtare: L}{A
Numărul de membrii: 1067
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 2.674.185
Punctaj total: 8.140.342
Punctaj mediu: 7.629
Rang: 34

L}{A nu mai este acum un trib mamut,ba din contra :cool:
 
Sus