trib

  • Autor subiect DeletedUser6558
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Nu vin cu nimeni.

Hmm... nu as spune ca n-ai nicio sansa, mizez pe faptul ca ai ceva experienta de joc. Dar daca nu astepti tovarasi, intr-o lume cu orientare activ va fi foarte greu. Iar sa apelezi la mass-recruiting nu este o optiune prea frumoasa.
 

DeletedUser6558

Hmm... nu as spune ca n-ai nicio sansa, mizez pe faptul ca ai ceva experienta de joc. Dar daca nu astepti tovarasi, intr-o lume cu orientare activ va fi foarte greu. Iar sa apelezi la mass-recruiting nu este o optiune prea frumoasa.

Am jucat intr-un asa-zis trib de elita. Timp de 2 saptamini. A fost o experienta deplorabila.
 

sf petru

Amin !
Scor reacție
1
pai şi intri aşa, la noroc? sau vii tu cu experienţa proprie, si te faci comunist ... dami un motiv pt care as veni :-?
 

DeletedUser6558

pai şi intri aşa, la noroc? sau vii tu cu experienţa proprie, si te faci comunist ... dami un motiv pt care as veni :-?


Nu pot sa iti dau nici un motiv special pentru a veni sau pentru a nu veni. Evident ca va fi un trib diferit, ramine de vazut daca in acest context sensul cuvintului diferit e conotativ sau e doar denotativ. Sau e de-a dreptul gresit. Masa amorfa a jucatorilor poate oricind sa doboare pamintul de pe spinarea elefantilor.
 

DeletedUser

In fine, eu nu cred sincer ca ai foarte multe sanse. Doar pozitia care ti-ai ales-o pe harta pare a fi una buna, caci nu par sa fie multe triburi pe-acolo.
Iar ce vei face cu tribul tau, cat de sus vei ajunge, va depinde foarte mult de tine, intrand fara cunoscuti in zona aia, va trebui sa-ti inveti tu jucatorii ce sa faca, iar aici se vor vedea calitatiile tale de lider.
Pe cuvant ca ma tenteaza sa aleg directia Nord-Est, doar pentru tribul tau.
 

DeletedUser6558

Obiectivele mele nu cuprind cucerirea lumii, lucru oarecum iluzoriu. Obiectivul de baza este de a vedea daca un anume model de joc poate functiona.
 

DeletedUser6558

Cineva trebuie sa faca si asta. Altfel cum ar putea avea loc evolutia? De la un mod de joc primitiv si visceral, bazat pe umori personale si atitudini extrem de subiective, la unul complet stiintific, bazat pe matematica, adevarata religie si stiinta a lumii moderne? Pacat ca cei mai multi nu apreciaza eforturile mele... Se pare ca va trebui sa experimentez pe propria mea piele, adica pe propriul meu timp...
 

DeletedUser

@Carrhae: Ce spui tu e valabil in viata reala.
Dar nici acolo experimentul nu este urmat neaparat de un progres stiintific. Unii au avut realizari fenomenale in stiinta fara sa experimenteze aproape deloc. Daca vrei iti pot da exemple. Si mai sunt si altii, care au experimentat toata viata, si se lauda ca au descoperit mersul pe jos si apa rece... Progresul uneori vine de la sine, nu e precedat de zeci de experimente. In opinia mea, stiinta experimentala nu este cea mai buna. Ca la o problema de fizica, sau de matematica. Cu calcule gasesti raspunsuri, dar poti sa incerci si de 100 de ori cateva numere, sau sa intuiesti raspunsuri. Dar parca e mai bine sa gandesti raspunsul decat sa incerci pana gasesti solutia corecta.

Si experimentul asta care vrei sa-l faci nu poate sa iti cauzeze nimic rau, poate pierderea a catorva zeci, sute de ore. Dar asta e decizia ta. Si sincer, nu mi se pare nu lucru atat de apreciabil...decat poate ca nu continui pe acelasi tipar pe care sunt facute majoritatea triburilor acum.

P.S: Imi cer scuze pentru Off-topic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28580

chiar ca ma tenteaza si pe mine sa fiu un cobai din acela :)
dar daca nu dai detalii..ora , nume trib..nu o sa iasa un experiment corect..daca tot spui de experimente..stii ca experimentele trebuie calculate un pic inainte prin logica si intuitie..tu spui doar
"nord-vest" .. crezi ca iti va iesi experimentul?:p
unul poate sa se bage la ora 11:00 si altul cu 2 saptamani mai tarziu,tot in nord vest (parca nv era)

oricum..bafta,dar cam greu de realizat asa ceva ..
daca tu reusesti sa aduci tribul asta "experimental" in top 10 eu iti dau 5 sate :))
 

DeletedUser6558

Ce a fost naspa daca poti sa detaliezi putin, cam banuiesc dar totusi .

Prostia si aroganta care merg mina in mina.

@Carrhae: Ce spui tu e valabil in viata reala.
Dar nici acolo experimentul nu este urmat neaparat de un progres stiintific. Unii au avut realizari fenomenale in stiinta fara sa experimenteze aproape deloc. Daca vrei iti pot da exemple. Si mai sunt si altii, care au experimentat toata viata, si se lauda ca au descoperit mersul pe jos si apa rece... Progresul uneori vine de la sine, nu e precedat de zeci de experimente. In opinia mea, stiinta experimentala nu este cea mai buna. Ca la o problema de fizica, sau de matematica. Cu calcule gasesti raspunsuri, dar poti sa incerci si de 100 de ori cateva numere, sau sa intuiesti raspunsuri. Dar parca e mai bine sa gandesti raspunsul decat sa incerci pana gasesti solutia corecta.

Si experimentul asta care vrei sa-l faci nu poate sa iti cauzeze nimic rau, poate pierderea a catorva zeci, sute de ore. Dar asta e decizia ta. Si sincer, nu mi se pare nu lucru atat de apreciabil...decat poate ca nu continui pe acelasi tipar pe care sunt facute majoritatea triburilor acum.

P.S: Imi cer scuze pentru Off-topic

Nu sunt savant. Vreau numai sa aplic un model existent.


chiar ca ma tenteaza si pe mine sa fiu un cobai din acela :)
dar daca nu dai detalii..ora , nume trib..nu o sa iasa un experiment corect..daca tot spui de experimente..stii ca experimentele trebuie calculate un pic inainte prin logica si intuitie..tu spui doar
"nord-vest" .. crezi ca iti va iesi experimentul?:p
unul poate sa se bage la ora 11:00 si altul cu 2 saptamani mai tarziu,tot in nord vest (parca nv era)

oricum..bafta,dar cam greu de realizat asa ceva ..
daca tu reusesti sa aduci tribul asta "experimental" in top 10 eu iti dau 5 sate :))

Pe mine nu ma intereseaza chiar deloc top 10, nici top 100, si nici top 2500. Topurile sunt irelevante.
Din cauza asta nu are importanta ora inceperii. Nu particip la o cursa de cai.

Nu dau detalii din 3 motive.

1.Forumul este foarte slab populat, si de regula de aceleasi persoane, ale caror interese nu coincid cu ale mele.
2. Dureaza prea mult sa fac o expunere sumara a ideilor mele, si nimeni nu le-ar citi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28580

Din cauza asta nu are importanta ora inceperii. Nu particip la o cursa de cai.


pai tocmai,cam conteaza..tribul tau o sa pice ceva de genu:
20 de membrii pe k45 20 pe k46 alti 20 si altii prin k 25
in fine,bafta,chiar vreau sa vad ce o sa iasa :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus