Tribal Wars 2 -discuții

DeletedUser43170

Cel mai fain ar fi sa fie deschis de anul nou !
Ar fi o zi de sarbatoare mai speciala !
 

DeletedUser35377

anuntul acesta ma tenteaza sa ma apuc de acest Tribalwars 2,pare interesant.

DAR,daca acest joc nou inseamna doar grafica noua atunci v ati pierdut din start un client.

Daca vor fi aceleasi nesimtiri cu cont premium ce ofera recrutare a trupelor mai rapida/sau a construirii cladirilor,eu zic pas.

Asteptam si vedem,totusi sunt reticent,si tare imi e ca iar va fi un joc in care banii vor face diferenta si nu aptitudinile de joc,asa cum a devenit si triburile din pacate.
 

DeletedUser44123

Avem spital si carciuma.
Acu depinde de noi unde vom sta mai mult!:D

O intrebare: Avem sanse sa ne gandim la portare?:confused:
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Stai prea mult la carciuma...te duci la spital :D

ON : La ce te referi cu "portare" ?
Daca e la ce ma gandesc eu ( contul de pe triburi --> pe tw2 ), nu. Sunt servere separate, trebuie cont nou acolo.

@murron

Nu este vorba doar de grafica noua, iti spun asta ca am apucat sa joc putin pe versiunea Alpha.
Legat de premium, nu stiu ce va fi, dar cu siguranta va exista ceva, cel putin varianta de cont premium clasica asa cum e pe triburi.
 

DeletedUser44123

Da, la acea portare ma refeream. ok,cont nou. Aleg rakanishu.:D

Desi nu cred ca difera cu mult schimbarea (e doar o parere), ca si baza, tot acelasi principiu il are. Precum o masina: 4 roti,un sasiu,motor,un volan si caroserie. Ca una are totul computerizar si alta nu ----> ambele merg pe acelasi principiu.
Cu cat mai complex,cu atat mai bine.:)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Evident ca este vorba de acelasi principiu in mare, ca doar se numeste TribalWars 2, nu altfel.
"Engine-ul" este asemanator, dar exista cateva chestii in plus/diferite, dar astea le veti descoperi singuri jucand :)
 

DeletedUser35377

Stai prea mult la carciuma...te duci la spital :D

ON : La ce te referi cu "portare" ?
Daca e la ce ma gandesc eu ( contul de pe triburi --> pe tw2 ), nu. Sunt servere separate, trebuie cont nou acolo.

@murron

Nu este vorba doar de grafica noua, iti spun asta ca am apucat sa joc putin pe versiunea Alpha.
Legat de premium, nu stiu ce va fi, dar cu siguranta va exista ceva, cel putin varianta de cont premium clasica asa cum e pe triburi.

hmm,sa te auda Dumnezeu si sa fie ca tine,desi tare ma indoiesc.Odata ce au inceput cu avantajele marca Travian pt pp uri e greu sa se mai lase.Totusi,vom vedea,pana atunci putem doar spera ca ne vor "permite" sa ne apucam de joc
 

DeletedUser44123

Evident ca este vorba de acelasi principiu in mare, ca doar se numeste TribalWars 2, nu altfel.
"Engine-ul" este asemanator, dar exista cateva chestii in plus/diferite, dar astea le veti descoperi singuri jucand :)

Din cate am inteles ,pe harta o sa avem (ceea ce mi se pare f interesant) un "real time view - incoming/outging" Cu varianta CP (cred).
Interesante vor adaugirile "Spital" , "Carciuma" si am inteles bine eu...ceva de taxe si impozite? :D:confused: "Preceptura".

rakanishu, nu poti "scapa" vre-o doua-trei indicii din versiunea Alpha? :D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Perceptura....mda, este o traducere inca incipienta, probabil se va gasi alt cuvant potrivit cu functionalitatea cladirii...dar sigur nu e vorba de taxe si impozite :))

Eh, atat deocamdata...veti afla cand va fi deschis primul beta.
 

DeletedUser

Arata al naibii de bine 2 , si ceva mai complicat decat actualul , ma gandeam ca la cat e de simplu asta tot sunt multi carora li se pare cam greu de inteles , o multime de jucatori vechi de care tot nu s-a prins mare lucru , sa nu li se prinda urechile in Tribal Wars 2 .

O sa fie interesanta prima lume , in mod sigur toti cei carora le plac triburile or sa dea navala pe TW2 , presimt ca or sa fie la conturi de sutinere...fara numar fara numar .
 
Sus