Tribal Wars Android App

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Aici puteţi discuta despre Tribal Wars Android App!
 

DeletedUser36770

Super tare!
Se pare ca nu intereseaza pe nimeni aplicatia asta! Ori utilizatorii de OS Android nu joaca triburile!:)

Parere personala:
E interesanta, grafica este adaptata la dispozitivele cu touchscreen,(butoane mari, si accesibile) numai ca la prima vedere pare cu totul alt joc. Sunt sucite toate functiile, de am stat ore sa le gasesc pe toate. Harta zonala e aproape inutila, neoferind nicio informatie despre sate.
Singura utilitate adevarata pe care am gasit-o acestei aplicatii, este ca trimite alerte sonore tip mesaj, cand ai un eveniment pe cont. Nu trebuie sa stai cu ochii-n calculator, sa verifici mereu daca primesti vreun atac sau vreun mesaj!
Din ce am vazut eu primesti semnal sonor, si mesaj de alerta cand:
-apare un atac nou pe cont.
-primesti un mesaj nou,
-o cladire din circuitul de constructie s-a incheiat.

Deoarece am multe sate in constructie si CP, alertele de terminare de constructii nu ma intereseaza, si mai mult ma incurca si ma deruteaza. Daca cineva a gasit de unde se pot selecta anumite eventuri la care sa dea alertele, sau daca se poate lucrul asta, as fi foarte bucuros sa ne impartaseasca si noua acest lucru.
Sau daca cineva din stuff-ul oficial ma poate lamuri...

***

Scotocind nitel, m-am lamurit singur! dar daca tot am scris aici, am zis sa afle si altii..
Pe joc, la Setari > iOS & Android, jocul vede daca ai instalata aplicatia, si ai acolo setarile pentru alerte!

Spor la Joc!
 
Ultima editare de un moderator:

quz0r

member
Scor reacție
144
la Opţiuni vei găsi o setare iOS & Android :

Triburile îţi poate trimite înştiinţări (Push Notifications) pe telefonul mobil, dacă eşti atacat. Aici poţi face setările necesare pentru înştiinţări, de câte ori doreşti să fi înştiinţat sau dacă nu doreşti deloc.
Înştiinţări de atac- ai 3 opţiuni de bifat/debifat (una pentru activare, celelalte două pentru înştiinţări)
Înştiinţări prin mesaje- activare şi înştiinţări , cu 2 opţiuni
Notificare construcţie completă- activare/dezactivare
Memorie plină de mesaje- activare/dezactivare
Notificare Trupe pregătite- activare/dezactivare

Setări generale- de bifat:
Nu-mi mai trimite înştiinţări(Push Notifications), până la următoare conectare în joc.
Nu-mi mai trimite înştiinţări(Push Notifications), dacă am fost activ în ultimele minute.
Nu-mi trimite înştiinţări(Push Notifications) mai des decât o dată la minute.
Melodie, dacă am primit o înştiinţare(Push Notification).
 

DeletedUser45166

Vreau doar sa subliniez ca aceasta aplicatie TribalWars pt telefon este o inovatie si trebuie tratata ca atare. Nu putem sa ne asteptam ca totul sa fie perfect. E nevoie de timp mai ales ca nu este asa raspandita intre jucatori. Concret exista la inceput un bug la citirea rapoartelor dar in timp s-a remediat...oricum pt situatii de urgenta e ceva folositor daca dispui de mijloacele necesare.
 

DeletedUser29913

Eu folosesc, uneori, aplicatia pt android. Deseori, da eroare, la accesarea mesajelor si a rapoartelor, asa ca prefer sa intru din pagina de crome, de pe android.
Partea buna este ca primesc notificari cand am atacuri sau mesaje noi.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Modificari aduse la versiunea 2.4 al aplicatiei pentru Android.


- Cei care au descarcat aplicatia pentru prima oara, vor avea posibilitatea de a juca si fara a fi nevoiti sa se inregistreze inainte.
- Buguri reparate, include si un fix pentru lista de rapoarte neafisate.
 

DeletedUser47310

Pe Samsung I9300 Galaxy S III nu functioneaza "Push notifications". Aplicatia se misca ok, dar nu pot folosi aceasta functie. Nu sunt absolvent de universitate tehnica, dar pot spune ca ma descurc cu gadget-urile. Problema nu este din setari, am trimis si un ticket acum un an, iar raspunsul primit a fost recomandarea de a reseta device-ul. Am incercat si pe alte device-uri (culmea, cu Android mai mic) si a mers.

Daca cineva s-a mai batut de aceasta problema, il rog sa ma lumineze si pe mine. Multumesc anticipat!
 
Sus