TribalWars2. Și apoi?

  • Autor subiect DeletedUser44200
  • Data de început

DeletedUser45675

suna tentant:(
cand se anunta marea incepere (prima lume ma refer)
 

DeletedUser39777

Incet, incet invat si eu cum sta treaba..
Deja am 85 puncte, barbare pline.. :))
 

DeletedUser44123

Interesanta grafica. Vedem cu va arata si harta dupa ce va fi completa.
Mie unu imi place. Recrutari dintr-o singura cladire, unitate noua (inca nu am ajuns la cercerarea ei), spitalul si taverna (puncte strategice in jocul tau).
Harta lasa putin de dorit (cel putin din punctul meu de vedere). Grafic este faina,dar ar fi fain sa ai posibilitatea de a alege daca vrei sau nu, sa vezi tagurile de out si back. La 20 de farmari simultane nu mai vezi nimic pe harta...decat linii si taguri de time.
Interesante mai sunt si bonusurile noi. Imi place cel cu "reduce timpul tuturor unitatilor la nivel de nobil" :D Te spioneaza la nivel de nobil....., "sprijina cu toate unitatile la viteza de cai ", alt bonus interesant...
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
In mare parte jocul se bazeaza pe aceleasi principii dar au fost introduse si elemente noi, probabil vor mai fi introduse si altele. Oricum pana se va lansa oficial va mai dura pentru ca sunt foarte multe chestii de reparat si/sau de implementat pentru ca unele lucruri lipsesc cu desavarsire.
La momentul actual pe "Closed beta" o sa inceapa sa devina anost deoarece un trib are deja un avans substantial fata de restul :)
win.jpg
 

DeletedUser44123

Probabil unii au inceput mai devreme decat ceilalti, de aceea diferenta substantiala privint clasamentul.

In 3 zile am strans vre-o 50 de puncte ,bagand mare in constructii.

Sa revin la joc: Desi o sa par carcotas, spun ca o perioada mare chiar nu vi fi anost. Aici, pana se prind "baietii" cum poti profita de "push",sitter,timp.... o sa mai dureze. Scripturi lipsa = joc brut strategic. Probabil 2-3 lumi vor fi jucate pe bune apoi, incet incer vor incepe scurtaturile.

Desi are aceai platforma , jocul este f greu. Greu pt cei care pe versiunea veche nu joaca...doar isi bat joc. Pt cei ce joaca este la fel.
 

DeletedUser44123

Nimeni, nimeni ?

Nu impartasim experientele ? Sunt o sumedenie de lucruri noi pe tw2.
 

DeletedUser39777

Nu imi plac: Forumul tribului care arata oribil, harta cand farmezi si clasamentul.
In rest, mi se pare interesant.. pe parcurs poate va mai impartasesc din problemele intampinate in vizualizarea unitatilor in miscare (nu mai gaseam trupele) sau altele :)
 

DeletedUser44123

La harta mi-s de acord cu tine... greoaie si putin obositoare.

Trupele le gasesti pe toate pe bara de jos,butonul "Units" . Poate inca nu ai dat de asta:

"Research Training Grounds"
This research will increase your discipline by 33%. Discipline increases your army arrival time estimation.
Already researched.
 

DeletedUser44200

Băi, vă rog băgați careva o pilă undeva să-mi dea și mie un Betakey. Toți prietenii mei au și eu stau ca prostul și mă uit la prinscreenuri pe Facebook (valabil pentru tine Bogdane).

Nu știu cu ce algoritm se împart keyurile, dar e unul profund nașpa, teribil de dubios, probabil făcut în pauza de masă de la INNO de tipul adus provizoriu la departamentul de marketing! Rușine!

Serios... rog conducerea triburilor să îmi dea un Betakey! Promit să nu mai iau premium până atunci! Grevă!
 

DeletedUser39777

Nu se impart, pur si simplu se face publica o cheita care e valabila pentru un anumit timp sau are o limita de jucatori (nu stiu exact). Uneori posteaza pe pagina de fakebook..
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Se postează pe facebook, pe blog şi pe wiki. Şi se trimit şi invitaţii aleatoriu prin e-mail...

Noroc să ai :))))
 

DeletedUser44123

Dani, se va deschide curand prima lume. (mai au putin de aranjat la harta si multe altele)

Pana atunci produc toti cei 5 spioni disponibili, fac cunostinta cu cele 2 unitati noi si ..... si am flama! :))))
 

DeletedUser39777

Mare grija ca azi se va deschide W2, ora 14 (ora Romaniei), daca am inteles eu bine.
 

DeletedUser44200

Tocmai azi să deschidă prima lume? Acum, că mi-am primit și eu BetaKey/ul? Oamenii ăștia sunt nebuni! Nebuni am zis!
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Mare grija ca azi se va deschide W2, ora 14 (ora Romaniei), daca am inteles eu bine.

N-ai inteles bine si dezinformezi lumea. S-a deschis o a 2a lume pentru teste aditionale dar este tot in regim de closed beta. Au invitat multi dintre cei preinregistrati iar pe facebook s-a lansat o noua cheie de inregistrare.

@waterloo nu e o coincidenta ca ai primit betakey acum.
 
Sus