Tribul anului!

quz0r

member
Scor reacție
144
hall_of_fame.jpg

Datorită faptului că moderez lumea 28 de o bună perioadă de timp şi sunt responsabil cu buna dispoziţie şi bârfa în topicul politic de propagandă, vă propun un vot mai special în ultima lună a anului 2013.
În ce constă şi cum se procedează, care sunt condiţiile de participare şi ce câştigaţi?



Tribul anului 2013!


seperator.gif
Se aşteaptă propuneri argumentate :
- Nume trib, însuşiri
- Data înfiinţării *
- Conducerea *
- Încă în activitate, sau nu ( se pot propune şi triburi care şi-au încheiat activitatea pe lumea 28, sau au fost desfiinţate)
- Perioadă de activitate (ex : 2,3,9 luni de zile)
- Argumente care să atragă voturile utilizatorilor (realizări, războaie câştigate, etc)

(* înseamă opţional)
seperator.gif
Cum se procedează?
Ţinând cont de faptul că pot edita mesajele în topic, voi copia şi posta într-un singur mesaj toate propunerile voastre. Voi puteţi "înscrie" un trib în concurs printr-un simplu mesaj în acest subiect.

seperator.gif
Cum se votează?
Prin vot argumentat, tot aici. Eu voi ţine evidenţa voturilor. Se poate vota sau propune până pe 30 decembrie 2013.

Ce se câştigă?
Ce se poate câştiga pe un joc de război în afară de reputaţie, apreciere şi statistici? Un loc în istoria lumii 28, argumentat şi arhivat pe forumul extern.

Atenţie:
Nu se face propagandă negativă, se votează prin mesaje de genul "Pentru X"- pozitiv.
Regulamentul este aplicabil şi nu voi adapta acest subiect spamului , ironiilor şi arătărilor cu degetul. Nu sunt mulţumit ca persoană (nu spun moderator) când sunt nevoit să avertizez sau editez mesaje nepotrivite, aşa că vă rog să rezumaţi doar la mesaje de bun simţ.


Distracţie plăcută!
 
Ultima editare:

quz0r

member
Scor reacție
144
Observ că sunteti prezenţi pe forum prin comentarii numai atunci când se învineţesc ochi şi se înjură ca la cort..Cam aşa funcţionează "Am venit, am văzut, am plecat" (acolo unde este nevoie de comentarii) , "Am venit, am văzut, am comentat şi voi mai comenta" (acolo unde trebuie calmate apele şi vorbit decent).
Tipic nouă... :D

Curaj prieteni... :)



Exemplu de vot:

Votez pentru X, din următoarele motive: nr. exemplu
La sfârşitul lunii voi calcula voturile si trage concluzia/arhiva topicul.
Propunerile pentru "Tribul anului" vor fi copiate şi postate în acest post.

Propunerea 1 : Lykan
user_image.php

Propunerea 2 :
= cu 0

user_image.php

Propunerea 3 : Leon
user_image.php

Numele tribului: LEON
Prescurtare: LEON
Număr de membri: 43
Punctajul celor mai buni 40 jucători 106.912.655
Punctaj total: 106.919.856
Punctaj mediu: 2.486.508
Loc: 5
Inamici învinşi: 1.821.679.724 (5.)
 
Ultima editare:

DeletedUser

q ar trebui sa inchizi deja topicul asta , tribul anului poate fi doar 1 :D:D:D si ala e LYKAN :p LYKAN1 LYKAN2 ... oricum suntem un singur grup ce sta in 2 triburi din cauza setarilor acestei lumi

- tot timpul am avut cea mai buna proportie intre satele pierdute si satele luate
- tot timpul ne-am luptat cu triburi care la momentul respectiv stateau mult mai bine in clasament ca noi ( rs , pcr , ro , cir , end , got , circ )
- nimeni de pe l28 nu se poate 'lauda' cu asa ceva : Rezumatul războaielor tribului
Războaie câştigate: 24 (100%)
- pentru ca suntem cel mai unit grup de pe l28
- pentru ca desi multi ne vad pe o panta descendenta realitatea e alta si vom mai scapa l28 de un trib curand

Asteptam critici .
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Deschis până pe 30 decembrie, la fel ca pe toate celelalte lumi.
Aici se scriu voturile, nu criticile.
 

liana

member
Scor reacție
35
Vot pt familia Lykan

Pt ca desi a fost greu,si au avut mereu adversari redutabili,nu doar tribulete de la marginea hartii,au rezistat si invins,in toate(dovada statisticile).
Pt ca desi aflati in doua triburi(datorita setarilor lumii),au fost uniti,au mers mereu umar la umar,si au avut o conducere mereu aceasi in ambele.
Pt diplomatia aleasa si respectata intotdeauna.De la inceputuri,pana la final,nu si.au inselat un aliat,si nu l.au tradat.
Pt gasca frumoasa construita acolo.
Si,mai ales,pt gestul facut,cand un aliat a fost inselat miseleste,gest prin care au dat poate rezultatul deznodamantului lumii 28,in numele caracterului si a ceea ce e omeneste corect,gest nemaintalnit pe Triburile.ro.
(Aici mentionez cu rusine ca unii nu au meritat gestul,din pacate).
Daca un trib merita acest titlu,acela e Lykan,familia lor.
 

DeletedUser

Numele tribului: Egal cu Zero
Prescurtare: = cu 0
- Data înfiinţării * 20 februarie 2012
- Conducerea * In-ofensiv
- Încă în activitate
- Perioadă de activitate aproape 2 ani
-Desi unii ne-ar dori sfarsitul ,nu vom disparea asa repede ,nu am castigat decat 12 razboaie dar de obicei tribul inamic se chema lykan,
 

quz0r

member
Scor reacție
144
O să şterg tot ce nu are legătură cu topicul..
V-am dat un subiect delicat de bârfă..păstraţi civilizaţia.
 

DeletedUser44022

da ce avea postarea mea? si cu ce ajuta votu asta?de parca influenteaza el invingatorul...zau asa dupa ce voteaza toata lumea care.i baiu'?
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Faceţi printscreen şi vă lăudaţi pe lumile viitoare. :)
Învingătorul de pe o lume poate nu a luat titlul "moral", după părerea unui/altui viteaz de după război. Aici aveti dreptul la opinii, la bârfe, la explicaţii şi la argumente la final de an. Vin sărbătorile, fiţi şi voi mai buni..contraţi voturile prin exprimări inteligente. Când o să apară Hall of fame cu învingătorul nu o să mai spuneţi decât "Felicitări".

4.1. Unele secțiuni au reguli specifice. Vă rugăm să le citiți înainte de a posta.
2.2. Vă rugăm să postaţi răspunsuri care au legătură cu topicul. Dacă nu puteţi oferi un răspuns potrivit cu topicul, este mai bine să nu postaţi nimic. Acest lucru este în special valabil în cazul posturilor foarte scurte şi fără relevanţă.

Nu mă face să te mai avertizez 1 dată. Au miere topicurile astea unde nu se acceptă spamul?
 
Ultima editare:

DeletedUser

De departe cel mai bun trib de pe L28, este LYKAN, toate laudele pentru ei. Au dovedit in timp ca sunt 2 triburi unite, care au fost ca o adevarata familie .
De asemenea as vrea sa felicit oamenii din Lykan deoarece sunt adevarati oameni, nu simpli jucatori in spatele unui laptop .
Vot : LYKAN & LYKAN 2
 

DeletedUser

Raspunsul la aceasta intrebare se va afla cand se termina lumea. Pana atunci sunt doar subiectivisme.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Să dăm puţină culoare forumului...:)

quz0r dec 02,2013 22:21
Ce trib crezi că merită titlul de "Trib al anului" şi de ce? :)
Cum ţi se pare harta şi activitatea pe 28, ţinând cont că eşti "boboc"?

dntsoldier10 dec 02,2013 22:53
Foarte incitanta. desi am pierdut k33 ma astept sa recuperez terenul pierdut pe k53. nu am mai avut parte de atatea atacuri de pe lumea 20 cand invatam si eu sa joc. Cat despre tribul meu pot spune ca au parte de tot respectul meu. Sunt niste luptatori. NU e usor sa te mentii ca trib atunci cand curg foarte multe atacuri, iar apoi sa revii si sa cureti zone intregi de puncte rosii. Dar si celelalte triburi sunt foarte bune. Cand am acceptat sa vin pe lumea asta ma gandeam la granite blindate, drepte cu sute de atacuri pe un sat fara sa darami zidul macar. am gasit exact opusul

quz0r dec 02,2013 23:02
Ce soluţii găseşti un jucător când se vede încolţit, pe graniţă ..fără ajutor din partea colegilor? Şi ce poate face el pentru trib?

dntsoldier10 dec 02,2013 23:08
Eu sunt un jucator care nu tine cu dintii de zone moarte. Prefer sa fac un pas inapoi apoi sa merg iar inainte decat sa merg inapoi de tot. Nu e greu sa iei sate cat tim ai cu ce. E vorba de a pretui apararea.

quz0r dec 02,2013 23:12
Fiind o lume cu secrete, cum te-ai adaptat? Ce poziţie trebuie să adopte un trib care deţine secrete?

Cu cine am onoarea ? ca persoană, nu jucător. (vârstă, opţional)

dntsoldier10 dec 02,2013 23:18
Am castigat o lume cu secrete (l27) si am fost unul din primii jucatori de pe RO care a detinut secrete deci nu e problema cu adaptarea. E interesant cu secrete si palpitant. Cat despre pozitie: sa aiba grija ca secretele importante sa fie la jucatori de incredere.
Iar jucatorul din spate: ma numesc Florin, am 21 de ani, sunt student la facultatea de Inginerie Electrica Si Stiinta Calculatoarelor, specializarea Electronica aplicata si telecomunicatii

quz0r dec 02,2013 23:24
Îmi pare bine Florin..

De când joci triburile?

dntsoldier10 dec 02,2013 23:25
La fel.
Joc de cand a inceput lumea 20. Cred ca sunt 4 ani de atunci

quz0r dec 02,2013 23:27
Crezi că există trib perfect? Ai întâlnit până acum un trib perfect?

dntsoldier10 dec 02,2013 23:32
Nu exista. Totul tine de pozitionarea pe harta, diplomatie si conducere dar orice trib si orice jucator are perioade bune, pe rioade proaste, perioade in care entuziasmul domneste si perioade cand vrei sa stergi contul. In general triburile adevarate afiseaza caracterele conducatorilor si jucatorilor ce alcatuiesc nucleul

quz0r dec 02,2013 23:33
Mersi frumos.Votul tău merge spre..?

Un mesaj pentru toţi cititorii jucători de triburile?

dntsoldier10 dec 02,2013 23:41
Votul meu merge spre Leon pentru ca e un trib facut sa reziste sa reziste sa reziste..........

Iar pentru jucatori:
In primul rand jucati de placere si faceti-va prieteni asa cum mi-am facut si eu.

Sa aveti sarbatori frumoase alaturi de cei dragi.
Iar eu personal astept pace pe toate lumile de joc macar trei zile anul acesta. Lucrurile au inceput sa mearga pe directia gresita iar unii nu se pot bucura de mirosul de brad si colinde din grija ca dau sau primesc atacuri
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Închidem seara cu un interviu mai argumentat, mulţumesc lui mitycus pentru timpul acordat:

quz0r dec 02,2013 22:21
Ce trib crezi că merită titlul de "Trib al anului" şi de ce? :)

mitycus dec 02,2013 22:40
Daca vrei o parere impartiala trebuie sa o hotarasti tu dar nu in baza laudelor care le posteaza unii "aplaudaci" pe Forumul extern .

ci in pe baza a tot ce s a intamplat anul asta pe harta .

pot sa spun ca tribul anului putem fi chiar noi .

de ce ?

- pentru ca de cand am ajuns aici in luna martie am gasit acest trib pe locul 1 iar acum se gaseste pe acelasi loc .
deci asta inseamna o constanta a directiei alese si o buna Conducere .

- pentru ca in ciuda granitei imense avute : 4 continente, mereu ne am putut apara impotriva a 3-4 triburi atacatoare.
rezultatele Organizatelor facute de inamici pe acest trib nu au fost niciodata rasunatoare .

- pentru ca in ciuda tuturor necazurilor avute , conturi spion , stergeri de conturi , conturi vandute sau sparte , conturi barbarizate in granite si cate si mai cate necazuri, jucatorii din acest trib , cei care mai sunt si acum , nu au cedat si nu au dat bir cu fugitii din calea atacatorilor .

- pentru ca de ceva vreme incoace am reusit alaturi de noii Aliati sa intoarcem soarta in favoarea nostra si suntem pe o panta ascendenta in ce priveste cucerirea satelor inamice si inaintarea pas cu pas dar sigur spre mijlocul dusmanilor .


- pentru ca multi , desi oameni in toata firea cu tot felul de probleme , copii , servici , au ales sa continue lupta sa joace pana la sfarsit , multi din ei modesti si neinteresati decat de joc si nu de balacarelile de pe Forumul Extern .


- pentru alte motive care nu mi vin in minte dar sunt sigur ca exista .


Poate sunt subiectiv dar asa vad eu deocamdata .


Dar ... Tribul anului poate fi si Leon pt ca au dat dovada de curaj si coloana vertebrala si au intors armele impotriva unui inamic mult mai puternic si mai numeros .
Iar pt asta iti trebuie curaj si vointa sau viziune in acest joc de strategie .

Ca sa nu mai spun ca in decurs de 2 luni au reusit practic sa faca disparut de pe harta tribul Wolves .



quz0r dec 02,2013 22:42
Aveam de gând un mic interviu pe baza subiectului, dacă ai răbdare cu mine..

Ce duşmani tari a avut CIRCUS până acum?
Dă-mi te rog permisiunea să postez citatele pe extern..

mitycus dec 02,2013 22:56



Din moment ce am venit aici din luna Martie pot sa ti spun ce s a intamplat de atunci incoace .

Dusmanii tribului de cand am ajuns aici au fost :
[ally]Leon[/ally]
[ally]Lykan[/ally]
[ally]Lykan2[/ally]
[ally]Wolves[/ally]

si binenteles academiile fiecaruia dintre ei .


Dusmani tari ?
Nu stiu daca e corect spus "tari" pt ca atunci cand te aperi impotriva a 4-5 triburi si iti sunt atacate toate granitele care le ai in mod clar esti depasit numeric .
Oricat ai incerca undeva trebuie sa pierzi .

Deci nu pot sa atribui vreunui trib meritul ca au fost mai buni ca noi .


Noi am fost atacati de 4 triburi constant . Lykan erau cei care reuseau sa ne ia cele mai multe sate .
Dar era ceva controlat , un risc asumat de noi .
Nu spun ca toate satele cucerite de ei sunt pe nedrept sau le au luat moka , dar o parte din ele au fost lasat intentionat de noi ca sa putem asigura zona de sud .

cand joci un joc de strategie trebuie sa gandesti inainte de a actiona de multe ori .

noi am mers pe ideea ca zona care a trebuit aparata foarte mult a fost zona de sud .
este o vorba : " cea mai sigura granita e marginea"
noi am vrut sa ne pastram marginea pe cat posibil.

de aceea ne riscam sa pierdem constant sate in Nord pt ca acolo puteam sa controlam acele pierderi .

plus ca jucatorii de baza au fost mereu in Nord .

Cred ca Lykan au fost cei care ne au pus cele mai mari probleme avand in vedere ca la un moment dat aveau mai multi jucatori activi ca noi .




quz0r dec 02,2013 23:00
Cum vezi tu harta peste 1 lună de zile? Dar peste 24 de ore?

quz0r dec 02,2013 23:14
Fă un rezumat la un răspuns convenabil pentru tine.. :)

Ce soluţii caută un conducător de trib, când se luptă în 4 direcţii?

mitycus dec 02,2013 23:17
Author a spus:
Cum vezi tu harta peste 1 lună de zile? Dar peste 24 de ore?


Daca totul decurge ca pana acum si nici una din Aliante nu reuseste sa acumuleze cele 20 de secrete cred ca balanta va inclina logic de partea celor mai activi mai numerosi .

Nu zic ca noi am fi aceia , pt ca de Sarbatori e posibil multi sa plece in concedii , munte , ski si tot felul de altfel de activitati specifice Sarbatorilor de iarna .

Dar e posibil ca si noi sa fim cei pe val si sa ne continuam lupta ca si pana acum .de 2 luni incoace ma refer .

Peste 24 de ore daca nu se intampla ceva deosebit harta ramane la fel cu siguranta :)


quz0r dec 02,2013 23:22
Crezi că există trib perfect? Nu am jucat pe o lume cu secrete până acum..ce presupune un astfel de joc?

mitycus dec 02,2013 23:27
Author a spus:
Ce soluţii caută un conducător de trib, când se luptă în 4 direcţii?

Intrebarea asta cred se refera de fapt la ce ar face un conducator cand este atacat din 4 directii diferite .

In mod normal , dupa parerea mea , cum am procedat si aici in trib ,
incerci sa minimalizezi pierderile si sa te gandesti in asa fel ca mereu sa lasi o portita de scapare undeva intr-o zona accesibila .

Oricum sunt multi factori care depind de luarea unei decizii cand esti impartit in 4 parti .
E posbil uneori sa nu gasesti pe moment solutia ideeala .
De cand am venit aici si pana am stabilizat granita de Sud au trecut aproape 4 luni .
Au fost mutati jucatori experimentati in zonele importante , jucatori activi , au fost gandite mai bine strategiile de aparare si intr-un final s a ajuns ca din 4 directii sa se reduca la 2 .
sau mai bine zis din 4 triburi de care trebuia sa ne ferim sa ajungem la doar 2 pt ca in celelalte 2 directii deja reusisem sa fim acoperiti.




quz0r dec 02,2013 23:29
În altă ordine de idei.. de când joci triburile şi cu cine am onoarea să vorbesc? La persoană mă refer, nu la jucător.


mitycus dec 02,2013 23:44
Author a spus:
Ce crezi că trebuie să aibă un trib, pentru a câştiga o lume? Dar pentru a câştiga respectul rivalilor?

Cred ca cel mai important lucru la jucatorii unui trib este ca timpul care il aloca acestia sa fie cat mai mare .
Timpul plus experienta sunt lucrurile necesare .
Dupa asta Conducerea este un alt factor important .

De fapt sunt o multime de factori care poate face ca un trib sa ajunga sa castige o lume :
de la jucatori activi pana la jucatori care dispun de bani si pot achizitiona puncte premium , jucatori maturi , jucatori care sa traga pe altii dupa ei , cercuri de prieteni care joaca impreuna si mult altele dar toate la un loc ar putea duce la castigarea unei lumi .

Nu stiu daca cineva are formula ideeala dar cred ca toate imbinate perfect ar putea duce la victoria pe o lume .

Unul din lucrurile care il stiu din viata despre respect stiu ca are legatura cu frica .

Indubitabil un jucator puternic si abil va raspandi frica mereu si respect automat .
Plus cu cat stii mai putine despre acel jucator si cu cat este mai misterios cu atat devine mai respectat si de temut .
Desigur si faptul ca nu intra in polemici si nu ia parte la discutii prostesti sau subiecte de barfa il poate face un jucator respectat.

Cred ca cu atat mai mult iti vezi de joc si de treaba ta vei castiga mereu respectul tuturor .


Oricum nu intra aici si categoria de "Kinderi" cu acces la un calculator si internet .
Acestia nu stiu ce e respectul si de prea putine ori dai peste jucatori tineri care sa fie si cizelati .


Pt ca tre sa recunoastem Triburile poate si un joc si un loc unde unii vor sa refuleze .


quz0r dec 02,2013 23:54
Ai fost vreodată numit "trădător" în jocul ăsta? A fost pe merit?

Un scurt mesaj pentru toţi cititorii jucători de triburile?

Votul tău merge spre...?

mitycus dec 02,2013 23:57
Author a spus:
Crezi că există trib perfect? Nu am jucat pe o lume cu secrete până acum..ce presupune un astfel de joc?


Da si nu

Poate exista in conditiile spuse mai jos .
Sau nu poate exista daca nu exista cei care sa indeplineasca conditiile de mai jos .

Cred ca un trib perfect se formeaza in timp .

Jocul cu secrete a fost si pt mine o prima experinta. Nu este ceva foarte greu sau deosebit doar ca nu cred ca este agreat de multi jucatori .

Adica nu se bazeaza efectiv pe jocul in sine : ataci si cuceresti inamici . asta e partea secundara .
Tot ce trebuie sa faci la un moment dat e sa acumulezi secrete si sa le aperi .
Plus ca exista riscul ca 2 triburi sa fuzionezi si sa si aduca toate secretele intr-un singur trib si apoi 2 saptamani sa fie declarat castigator chiar daca situatia lor pe harta nu e cea mai grozava .

Adica "nu e intotdeauna pt cel ce se pregateste ci pentru cel care se nimereste" .


Noi puteam sa pierdem lumea f usor daca Alianta inamicilor gaseste secretele care ii lipsesc sau invers
Deci degeaba am luptat sa ne pastram satele si pozitia in ierarhie pt ca unii gasesc ceva secrete si deodata din pierzanti ajung castigatori .


Eu sincer sunt pt lupta pana la ultimile sate .

Sunt castigator de lume recent si stiu ce inseamna sa lupti pana la albastrirea hartii .


mitycus dec 02,2013 23:59
Author a spus:
În altă ordine de idei.. de când joci triburile şi cu cine am onoarea să vorbesc? La persoană mă refer, nu la jucător.

cred ca anul viitor in aprilie se fac 4 ani de cand am inceput sa joc .

Adi ma numesc .


quz0r dec 03,2013 00:03
Sergiu, îmi pare bine.

Un mesaj de final de an pentru toţi cititorii de pe extern, jucătorii de triburile? Dar pentru colegi? Pentru rivali?

mitycus dec 03,2013 00:10
Author a spus:
Ai fost vreodată numit "trădător" în jocul ăsta? A fost pe merit?

Un scurt mesaj pentru toţi cititorii jucători de triburile?

Votul tău merge spre...?


Tradator ca sa fii trebuie sa-ti tradezi niste colegii sau principii .

Posibil sa-mi incalcat principiile in decursul timpului petrecut pe joc dar a fost pt a ajuta pe cei care le am fost conducator sau coleg .

Tradator nu am avut "onoarea" sa fiu numit pt nu am tradat pe nimeni , cred eu .
Nici nu am jucat pe multe lumi ca sa fiu sincer .
L20 , L29 si aici .

Mesajul meu pt toti jucatorii ?

Cred ca as vrea sa le transmit la toti un lucru care unii il uita prea des :

"Nu conteaza cat de lung am parul
Important e cat de mult gandesc "


Vreau ca unii sa inteleaga ca acest joc este un joc de razboi si nu FACEBOOK sau TWITER .
mai vreau sa inteleaga unii ca din spatele monitorului nu se vad " gradele " de pe umar si nici cele 3 facultati .

le doresc la toti sa castige jocul asta dar dupa cei care imi sunt colegi .


Votul meu merge spre tribul Leon .


mitycus dec 03,2013 00:12
Author a spus:
Un mesaj de final de an pentru toţi cititorii de pe extern, jucătorii de triburile? Dar pentru colegi? Pentru rivali?


La toti le doresc o viata mai buna si un sfarsit de an cat mai bun .

Sarbatori Fericite si La Multi Ani !


quz0r dec 03,2013 00:19
Mulţumesc frumos pentru răbdare, a fost o plăcere.
 

DeletedUser18634

Nu stiu daca cel mai bun trib e CIRCUS, dar sigur e acolo sus pe podium... Pana nu demult 4 triburi il atacau non stop si nu au reusit sa-l distruga. In schimb stiu ca cel mai slab trib de pe lumea asta e Wolves. Nici un trib nu a cazut asa de repede cum a cazut Wolves-ul. De fapt cum au fost conducatorii asa a fost tribul ;)

Oricum din partea mea o bila alba CIRCUS-ului.
 

DeletedUser

Clar lykanii

Pentru ca mereu au fost cele mai stabile triburi , pt ca nu au stat niciodata cu granita de 20 sate sa se dea mari jucatori ca altii si pentru ca .... merita desi titlul e onorific
 

quz0r

member
Scor reacție
144
YdnErTs dec 02,2013 22:30
LEON PENTRU CA SUNT TRADATORI ASA ZICE LUMEA, ATUNCI ASTA E CEL MAI BUN EXEMPLU :)) MAI ALES CA SUNT PE PRIMUL LOC IN RAZBOAIE. LA SATE CUCERITE DESI E LA AL 2LEA FORMAT. INAINTE AU MAI FOST RAZBOAIE CASTIGATE IN FORMULA TRIBULUI DRQ ACEEASI JUCATORI PLUS MINUS :)
in-ofensiv dec 03,2013 11:58
Salut,votul meu l as imparti intre Circus si Lykan,dar avand in vedere ca in Circ cunosc mult mai bine situatia si luand in considerare faptul ca ne sunt aliati de atata timp,tribul Circus are votul meu.
quz0r dec 02,2013 22:36
Cât la sută sigur eşti că tribul care încheie lumea va fi cel mai ..şi cel mai?

profetul X dec 02,2013 22:42
Atat timp cat iese invingator inseamna ca a merita toate laudele. Inseamna ca acel trib a rezistat multor probleme aparute si a facut fata tuturor provocarilor.

quz0r dec 02,2013 22:46
Chiar dacă se înfiinţează cu 24 de ore înainte de finalul lumii?
Felicitări în primul rând pentru poziţia din clasament şi pentru activitate. Ce înseamnă pentru tine pe 28 să fii în top 3? Este importantă poziţia din clasament pentru un jucător? Dar pentru un trib?

profetul X dec 02,2013 23:05
Inca de cand joc triburile am considerat ca nu conteaza pozitia unui jucator in clasament sau numarul sau de sate. In primul rand satele apartin tribului. Acesta este un joc de echipa. Nimeni, oricat de bun jucator ar fi nu va rezista fara sustinerea unui trib.

In ceea ce priveste satele cucerite, mereu am mers pe principiul, nu conteaza cine innobileaza satele atat timp cat ajung in trib.


Am facut abstractie insa de la acest principiu la cateva luni de la inceperea L28, fiind dezgustat de foarte multe lucruri din acea perioada si am inceput sa joc putin individualist.

quz0r dec 02,2013 23:16
Ce înseamnă perseverenţă pe un joc statistic de război după părerea ta? Care sunt cuvintele ce pot caracteriza tribul din care faci parte?

Dacă ar fi să votezi pentru un rival, înspre cine ar merge votul tău?

profetul X dec 03,2013 00:03
Inseamna sa nu cedezi atunci cand te afli intr-o situatie dificila, sa nu dai dovada de lasitate si sa te lupti pana la ultima lance pentru ultimul sat. Chiar daca ai esuat o data, incearca si a doua si a treia data, intr-un final tot vei reusi sa iti atingi scopul.

"Care sunt cuvintele ce pot caracteriza tribul din care faci parte?" Aici e putin mai dificil. Evolutia acestui trib este sinuoasa. Daca eram intrebat acum un an si jumatate cum pot caracteriza tribul spuneam: degringolada, absorbtie. Nu am fost de acord cu multe actiune intreprinse atunci. Dovada ca am parasit tribul adevarat intrand initial intr-un trib propriu si apoi intr-o academie, la scurt timp fiind asaltat de multi jucatori care vroiau sa vina alaturi de mine. Tribul actual este de fapt fostul Circ 5 (una din academiile de atunci).

Situatia s-a schimbat radical, iar de aproximativ un an pot spune ca acet trib este caracterizat de onestitate, loialitate, spirit de echipa.


Daca ar fi sa votez pentru un rival ca trib cred? Mai inchegat pare a fi Lykan2. Insa am fost dezgustat de reactia multor jucatori din triburile rivale si aici ma refer in primul rand la limbjul si la jignirile lor frecvente pe oriunde au postat.

quz0r dec 03,2013 00:05
Ai trişat vreodată în acest joc? Ce părere ai despre cei care încearcă să facă asta? Ce i-ai sfătui?

profetul X dec 03,2013 00:27
NICIODATA. Nu am avut nici macar vreun cont de sustinere. Intotdeauna am jucat cu un singur cont pe o lume, chiar daca am posibilitatea (ca multi altii) sa intru de pe calculatoare diferite cu net-uri diferite. Imi place sa respect cu strictete toate regulile.

Pe cei care triseaza ii consider niste lasi, oameni fara demnitate, persoane care nu au ce sa caute aici.

Ce sfat poti da unor delincventi, ca pana la urma asta sunt. O persoana care triseaza inseamna ca incearca sa fure de la o alta persona si prin urmare este un hot. Ca sa ai satisfactie deplina trebuie sa castigi corect nu prin alte mijloace.

quz0r dec 03,2013 00:35
Dacă ar fi să presupui, cum se poate încheia această lume? Când?

profetul X dec 03,2013 00:43
In aceste momente totul este posibil. Fiecarei aliante, conform setarilor, ii mai trebuie doua secrete pentru a inchide lumea. Probabil lumea se va inchia prin posesia acelor secrete fara sa fie un trib care sa domine harta peste 75%. Eu unul, daca ar fi un sondaj de opinie pe aceasta tema, as opta pentru victoria clasica.

Probabil in vreo 6 luni ar trebui sa se inchele si aceasta lume (asta in conditiile actuale).

quz0r dec 03,2013 00:46
Este 28 o lume "de suflet" pentru tine, sau ai văzut şi mai frumoase?

profetul X dec 03,2013 00:49
Cu siguranta am alte lumi de suflet (un exempple ar fi L13 - chiar imi pare rau ca am dat stergere acolo din orguliu). In general lumile cu viteza 2 sunt frumoase.
 

DeletedUser32839

Aici se voteaza tribul "cel mai". Ieri as fi votat wolves pentru "cel mai" rapid innobilat trib de pe lume.
Cu schimbarile de azi, tribul anului poate fi doar lycan.
 

DeletedUser40858

daca ai fi ramas s-o ajuti pe liana, poate nu era cel mai inobilat trib:p
 

DeletedUser35645

Familia Lykan... fara discutie... cred ca lumea asta se va termina inainte sa se incheie sondajul asta :)
E mare lucru in a reusi sa te bati cu toata harta si sa mai si castigi... in locul inamicilor as da stergere ca sa nu asiste la umilinta de peste 2 saptamani...

pentru Circus & Co. am 2 cuvinte: Tic-Tac :)
 
Sus