Tribul ideal

  • Autor subiect DeletedUser26181
  • Data de început

DeletedUser37481

Va spun eu un conducator mare care nu a fost apreciat la adevarata lui valoare..Fazy..Cand m-am lasat de l17,am lasat tribul Spor pe mainile lui Cucubaux..Dupa cateva luni,tribul a ajuns la Fazy..Eram inconjurati de dusmani..Tot ma ruga sa ma reapuc,si cand am facut-o,am constatat cat de multe putea omul asta sa faca..Tinea n sittere cu atacuri,era un bun mediator,stia cand sa puna un jucator la punct si cand nu..Liderii se vad la greu,iar el a fost un lider.

Legat de tribul ideal,eu cel putin nu cred ca a existat vreun trib care sa se aproprie macar de un astfel de statut..Toate triburile,indiferent de nume,rang,lume,au ajuns prin intermediul conducatorilor,mai mult sau mai putin constienti de gravitatea faptelor lor,sa comita diverse imoralitati..Exista triburi "de elita" cu jucatori foarte buni care rup harta in doua,dar au mari carente in ceea ce inseamna moralitatea,si exista triburi "normale",cu jucatori ceva mai integri(in principiu),care in urma unui context favorabil si a unor decizii potrivite in anumite momente,ajung sa "faca istorie" cum ar spune multi,dar,care au carente mari la nivel de joc efectiv..

Trebuie sa recunosti ca SR de pe lumea 17 a fost de la inceput pana la sfarsit unit,iar de perioada cand spui tu...v-am facut fata destul de lejer,chiar si cand jucai tu.Conducerea a fost buna,cea mai buna de pana acum,de cand joc triburi,dar nu doar in conducere pui bazele unui trib,ci in tot tribul.Noi eram toti intr-un singur nume,foarte rar sa nu fie cineva cu activitate.Deci jucatorii fac tribul,nu tribul pe jucatori.Daca n-ai colegi cu care sa colaborezi si sa actionezi cand si cum trebuie,poti sa fii tu zmeul zmeilor de pe triburi,ca nu faci nimic,si cred ca esti de acord,ca ati avut cel putin 1-2 jucatori care s-au descurcat pana tarziu cu atacurile noastre,dar au cedat si au fugit,probabil ca ceilalti le-au intors spatele
 
Sus