Tribul NiMiC si Legendele sale

  • Autor subiect DeletedUser44048
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser44048

Se spunea ca nu demult un rocker asculta Metallica.
Nefiind original a creat un trib cu numele Nothing Else Matters ... asa e omul sa fure si nume.
Zi de zi trib-ul crestea , lumea era fericita ... cuceream pana a aparut un goblen cu nasul mare , cu ochii bulbucati si vineti din nastere si cu un accent de "dati mai aisi" a preluat o parte din hamurile trib-ului. Numele lui nu numai ca era urat .... dar era un nume de trebuia sa-ti fie rusine sa il pronunti ... si acela era Diogenes . (Momente de panica)
Din cauza acestuia lumea o lua razna... El se credea mare organizator , mare binefacator dar... mereu avea nevoie de ajutorul cuiva sa ia un sat si el nu ajuta decat pe regi ca sa-i mai pupe putin in fund.
Dintr-o data dupa multe zile un razboinic se intoarce in sat. Un razboinic care era emblema oras-ului . Toti oamenii din trib erau uluiti ... focul sperantei s-a aprins iar. Acest tip nu numai ca era un bun luptator ci era si un bun bucatar !
De la zi la zi acest om ajuta trib-ul sa creasca ... Era mai activ decat 20 de sateni din trib dar a venit o zi... o zi cu tunete si fulgere . Un "prieten" de al lui i-a spus
- A spus colegul din trib ca-mi lasa cele 4 locuinte(sate) ale sale mie.
si acest razboinic intreaba....
- Si cum mie nu-mi dai nici unul?
Prietenul sau fiind mai glumet si mai orgolios din fire a spus ...
- Nu iti dau nici unul din sate , el fiind mai glumet era ironic....
Si atunci razboinic-ul rabufneste!
- Gata nu mai iei nici o locuinta! Vorbesc cu restul satenilor sa ia ei toate locuintele ce ti-au fost cedate....
Prietenul sau fiind mahnit se supara si nu realizeaza cum s-a transformat dintr-o data razboinicul cel viteaz in razboinicul cel hapsan , ii spune ca nu mai are ce sa vorbeasca cu el.

Razboinic-ul fiind un om al sat-ului si avand pile a ordonat ca toate locuintele lui DemyPlay01 , prietenul sau , sa fie luate si daca cineva i se pune in cale si nu ii asculta ordinele va pati aceasi soarta.

Oameni din trib au inceput ....
De ce se intampla asta?
Multe persoane i-au trimis mesaj ca le pare rau ce se intampla si ca a fost aiurea motiv-ul deunde a plecat totul.
Au vorbit cu conducerea sa ma lase in pace dar nici o miscare.... s-a spus ca cine se impotriveste va avea aceasi soarta...
Acum prietenul sau traieste cu frica zilei de maine... dar avand si el prieteni acestia au inceput sa-l sprijine.
Cu mancare cu arme cu sateni ... si a inceput sa rupa armate...
Si va mai rupe... si se va mai razboi pana cand acestia se vor plictisi si el va cuceri!

Domn' Bucatar - ImperatoreLegione
Prietenul razboinicului - DemyPlay01
Goblenul cu nasul mare si urat - Diogenes

Va multumesc ca ati citit si pareri... sa intru in detalii mai mari?
Sa continui povestea?
Personaje noi?:rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38518

Ce e ala globen?

goblen nu globen...

asta-i un goblen:

goblen vara 2.jpg
 

DeletedUser44048

In fine ati inteles ideea Diogenes este un monstru Hidos care va pieri.
 

DeletedUser

Se spunea ca nu demult un rocker asculta Metallica.
Nefiind original a creat un trib cu numele Nothing Else Matters ... asa e omul sa fure si nume.
Zi de zi trib-ul crestea , lumea era fericita ... cuceream pana a aparut un goblen cu nasul mare , cu ochii bulbucati si vineti din nastere si cu un accent de "dati mai aisi" a preluat o parte din hamurile trib-ului. Numele lui nu numai ca era urat .... dar era un nume de trebuia sa-ti fie rusine sa il pronunti ... si acela era Diogenes . (Momente de panica)
Din cauza acestuia lumea o lua razna... El se credea mare organizator , mare binefacator dar... mereu avea nevoie de ajutorul cuiva sa ia un sat si el nu ajuta decat pe regi ca sa-i mai pupe putin in fund.
Dintr-o data dupa multe zile un razboinic se intoarce in sat. Un razboinic care era emblema oras-ului . Toti oamenii din trib erau uluiti ... focul sperantei s-a aprins iar. Acest tip nu numai ca era un bun luptator ci era si un bun bucatar !
De la zi la zi acest om ajuta trib-ul sa creasca ... Era mai activ decat 20 de sateni din trib dar a venit o zi... o zi cu tunete si fulgere . Un "prieten" de al lui i-a spus
- A spus colegul din trib ca-mi lasa cele 4 locuinte(sate) ale sale mie.
si acest razboinic intreaba....
- Si cum mie nu-mi dai nici unul?
Prietenul sau fiind mai glumet si mai orgolios din fire a spus ...
- Nu iti dau nici unul din sate , el fiind mai glumet era ironic....
Si atunci razboinic-ul rabufneste!
- Gata nu mai iei nici o locuinta! Vorbesc cu restul satenilor sa ia ei toate locuintele ce ti-au fost cedate....
Prietenul sau fiind mahnit se supara si nu realizeaza cum s-a transformat dintr-o data razboinicul cel viteaz in razboinicul cel hapsan , ii spune ca nu mai are ce sa vorbeasca cu el.

Razboinic-ul fiind un om al sat-ului si avand pile a ordonat ca toate locuintele lui DemyPlay01 , prietenul sau , sa fie luate si daca cineva i se pune in cale si nu ii asculta ordinele va pati aceasi soarta.

Oameni din trib au inceput ....
De ce se intampla asta?
Multe persoane i-au trimis mesaj ca le pare rau ce se intampla si ca a fost aiurea motiv-ul deunde a plecat totul.
Au vorbit cu conducerea sa ma lase in pace dar nici o miscare.... s-a spus ca cine se impotriveste va avea aceasi soarta...
Acum prietenul sau traieste cu frica zilei de maine... dar avand si el prieteni acestia au inceput sa-l sprijine.
Cu mancare cu arme cu sateni ... si a inceput sa rupa armate...
Si va mai rupe... si se va mai razboi pana cand acestia se vor plictisi si el va cuceri!

Domn' Bucatar - ImperatoreLegione
Prietenul razboinicului - DemyPlay01
Goblenul cu nasul mare si urat - Diogenes

Va multumesc ca ati citit si pareri... sa intru in detalii mai mari?
Sa continui povestea?
Personaje noi?:rolleyes:
Ce poveste nasoala.Am citit numai despre un roker care cosea sau ce dreacu facea cu goblenurile!!Dreacu sa-l ia.Era mai misto o poveste cu un manelist care croseta la iglita.Rocker sa coasa golbenuri!!! Naspa rau. Daca din NIMIC se nasc LEGENDE,eu imi tai Stegozaurul si il dau la rate.Acum sa va aud care macaniti!!!!!!!hahahaha
 

DeletedUser44048

Da m-am plictisit... nu am vrut sa dau chiar din casa :)).
Daca as spune pe aici cum se cuceresc sate in trib-ul ala a-ti spune ca adimir e mic copil ^^.
 

DeletedUser

Madame DemyPlay01, cu stupoare am citit acest subiect avand in vedere urmatoarele:

1. ai fost data afara din trib iar eu te-am invitat inapoi, sperand ca vom face treaba buna impreuna. le-am spus celorlalti ca vei ramane alaturi de noi si asta e decizie finala. mi-am pus obrazul pentru dumneata.

2. la verificarile prin sitter, domnia ta nu s-a prezentat foarte bine la capitolul "raport nivel cladiri/numar de trupe/numar de puncte/sat". dar conducerea iar a trecut peste acest neajuns si a intors privirile spre altcineva.

3. cand a intrat la noi fcpalex, draga duduie, aveai doar un sat si ala era rezervat de mine. m-a rugat alex sa trec cu vederea si daca se poate chiar sa te invit in trib. m-am gandit sa fiu marinimos si sa fac un gest umanitar.

4. rzone is back si-a lasat contul in sitter lui diogenes, asta demonstrand clar ca nu a fost de acord cu decizia dumitale privind impartirea satelor sale exclusiv in contul dumneavoastra.

ideea principala este ca eu sunt foarte darnic si marinimos, iar cand vad ca sunt luat de prost de tampiti si idioti si dobitoci pe care ii protejam, ma transform... nu in golben, globen sau goblen, ci in cosmarul tintei mele.

bafta!

PS: sa inchida cineva topicul, este penibil.
 
Scor reacție
209
Ha ha. Acum mi-am dat seama ca toti ati citit povestea cap-coada cu sufletul la gura, numai eu nu :)).

Se spunea ca nu demult un rocker asculta Metallica.

Gresit! Rockerii asculta Inna mai nou. Drept pentru care am sarit direct la final.

Domn' Bucatar - ImperatoreLegione
Prietenul razboinicului - DemyPlay01
Goblenul cu nasul mare si urat - Diogenes

Va multumesc ca ati citit si pareri... sa intru in detalii mai mari?
Sa continui povestea?
Personaje noi?

Sa lasam fata sa continue, mai ales ca au inceput s-o atace orcii :)).
 

DeletedUser38518

imi cer scuze atunci, nu observasem...

insa, chiar si asa, ti-am aratat ce e un goblen. fii recunoscator :D
 

DeletedUser44048

Madame DemyPlay01, cu stupoare am citit acest subiect avand in vedere urmatoarele:

1. ai fost data afara din trib iar eu te-am invitat inapoi, sperand ca vom face treaba buna impreuna. le-am spus celorlalti ca vei ramane alaturi de noi si asta e decizie finala. mi-am pus obrazul pentru dumneata.

2. la verificarile prin sitter, domnia ta nu s-a prezentat foarte bine la capitolul "raport nivel cladiri/numar de trupe/numar de puncte/sat". dar conducerea iar a trecut peste acest neajuns si a intors privirile spre altcineva.

3. cand a intrat la noi fcpalex, draga duduie, aveai doar un sat si ala era rezervat de mine. m-a rugat alex sa trec cu vederea si daca se poate chiar sa te invit in trib. m-am gandit sa fiu marinimos si sa fac un gest umanitar.

4. rzone is back si-a lasat contul in sitter lui diogenes, asta demonstrand clar ca nu a fost de acord cu decizia dumitale privind impartirea satelor sale exclusiv in contul dumneavoastra.

ideea principala este ca eu sunt foarte darnic si marinimos, iar cand vad ca sunt luat de prost de tampiti si idioti si dobitoci pe care ii protejam, ma transform... nu in golben, globen sau goblen, ci in cosmarul tintei mele.

bafta!

PS: sa inchida cineva topicul, este penibil.

1.Am fost dat afara din trib de Diogenes pentru ca l-am blocat la mesaje . Trimitea mesaje prin care se dadea mare ca a luat sat cu 100 de pct.
2.Nu m-am prezentat bine ... Zici tu ... a fost problema decat la zid cred ca pe trupe eram 90% ferme pline ... asa ca vorbesti sa te aflii in treaba... tu ce ai in barbare? 1000 de lancieri de sat? :)) HAHA ce lake.
3.Tu nu esti marinimos tu esti hapsan.
4.R zone Back nu a avut nimic impotriva cu lasatu satelor mie. Prima data mie mi-a lasat sitter si ciudosul de Diogenes nu i-a convenit cum sa nu i-a si domnia sa un sat.
De ce nu ai spus motivul pentru care ma inobilati?
Rzone Back avea 4 sate ... Imperatore m-a intrebat nu imi dai si mie 1 sat? Eu am raspuns ca NU si de oftica a trimis circulara sa ma innobileze :)) HAHAHA Asa conducator mandru ce te simti vai steluta ta...
E foarte matur el... nu raspunde cand ii scrii pe skype ca e suparat ca aia micii...
De ce nu spuneti ca va dati mari ca voi ati creat HV ca o sa-i rupeti pe BLZ dar nici macar nu le-ati declarat razboi , Academia care a-ti facut-o vreti so innobilati , de ce nu spui ca , cuka mika rzoneback nu mai joaca ... De ce nu spui ca multi care s-au lasat de joc din trib doar voi conducerea i-ati innobilat de ce nu spuneti tot? :)) HAHAHA .
 

DeletedUser42770

Nu prea inteleg situatia si nu vreau sa o inteleg avand in vedere ca un om ca Imperatore mai rar gasesti intr-un mediu real sa nu vorbim de cel virtual ! Omul ala nu iti poate gresii nici macar cu un cuvant iar daca ii greseste cineva avand in vedere ce respect deosebit are trebuie sa te bagi in pamant si sa te ascunzi !

Am zis aka Mahan :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus