Tribul perfect

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12196

nu cred ca ai dreptate pentru ca lipsa unui tel comun sau urmarirea doar a scopurilor proprii sunt incompatibile pe termen lung cu notiunea de joc in echipa.
 

DeletedUser38225

Merge crede-ma pe cuvant, am vazut asta in triburi mari care domina lumea, atat pe .net cat si pe .ro :)
 

DeletedUser19202

pana acum doar tribul SCITII a fost perfect,fiind singurul trib care a inchis vreo lume pe .ro

IN FEBRUARIE va fi si al doilea care inchide o lume

ce e trist e ca acest al doilea indeplinea conditiile cu mult inaintea scitilor(la fel cum mai e si pe 15 un trib care la fel ...sta pe harta si asteapta sa treaca timpul)

asa ca nu cred ca argumentul tau e foarte potrivit

e doar vina lor ca nu stiu sa-si faca reguli..si alea care le fac nu stiu sa si le respecte

daia vor avea mereu contestatari si pe buna dreptate

despre triburi perfecte e greu sa discutam..am jucat eu cu aproape toate triburile mari posibile si ...sincer nu m-a impresionat nici unul

intotdeauna dupa perioade bune urmeaza caderi si tot asa..asa ca nu e nimeni care poate domina o perioada mare de timp sau pe 2 lumi la rand..sau in acelasi timp

ca veni vorba de topicul dinainte cu jucatorul perfect tin minte ca au fost momente cand aveam cont pe 2 lumi de viteza 2 avansate (acelasi nick) in primii 20 ..atat la clasament cat si la oda...si cu toate astea nu insemna ca sunt cel mai bun

doar ca aveam pe vremea aia mai mult timp de joc
 

DeletedUser

Va zic eu trib perfect.

CIRC - Lumea 1, Lumea 14. Cele 2 sunt originale si au facut istorie, unul inca mai face.:)
 

DeletedUser40272

cata minte pe aici...:))

cica doar cel ce a incis l3 e trib perfec, muhahaha=))) ms ca m-ai amuzat... IMMO (L10) cred ca e mult peste cei care le-au inchis adminii l3-ul pt inactivitate, diferenta e ca pe l10 viteza e mai mica, lumea a inceput mult mai tarziu, adversari mai buni... mai sunt si alte triburi bune pe .ro, nu pe ultimele lumi, unde dupa 2 luni de la startul unei lumi vezi in clasament 2, 3 triburi bune, recrutari, recrutari, recrutari....

tribul perfect e cel ce invita cacalau sa aiba ce innobila intern, sa se bata/certe membrii intre ei, care innobileaza mai mult (moca, evident, eventual cu ceva spaga la conducatori:D)... sa creasca barosanii conturile sa arate la lume cat de buni/mari sunt ei:rolleyes:


tribul care mi-a placut cel mai mult pe .ro a fost "STF" L20, tribul lui "mine", acolo era distractie, nu ce am intalnit ulterior/anterior...lumea juca pt distractie, performanta venea de la sine
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41545

Nimic nu e perfect..de ce ar fi un trib , un jucator , un om?tribul care se apropie cel mai mult de perfectiune este quit de pe l27 , ingurul trib care a dominat de la inceput si va domina pana la sfarsti , restul e istorie findca majoritatea jucatorilor buni si vechi s-au retras asa ca daca nu ai playeri cu cine sa faci tribul
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Poate-mi raspundeti si la o intrebare pe care mi-o tot pun de ceva timp incoace...care este numarul optim de membri pentru un trib de top. Sub 100, peste 100...mai putin, mai mult? Daca sunt mai putini, in jur de 50, e ok, se pot coordona, dar daca sunt 100 si se coordoneaza la fel de bine? Conteaza numarul?
Intrebare, intrebari... :D
 

DeletedUser12196

nelimitat...dar am vazut triburi in care nu erau mai mult de 50 de jucatori si se mentineau bine merci in fruntea clasamentului, in ciuda unor triburi ce aveau peste 800 de menbri.:D
cred ca numarul de membri trebuie sa tina de politica interna a fiecarui trib si nu de setarile jocului.
 

DeletedUser

Nimic nu e perfect..de ce ar fi un trib , un jucator , un om?tribul care se apropie cel mai mult de perfectiune este quit de pe l27 , ingurul trib care a dominat de la inceput si va domina pana la sfarsti , restul e istorie findca majoritatea jucatorilor buni si vechi s-au retras asa ca daca nu ai playeri cu cine sa faci tribul
Lumea 27...poate 25 exact...?Pe 27 nu nu-mi se pare un trib ,,original``:D
 

DeletedUser40272

nu conteaza numarul, atata timp cat conducatorii gandesc la fel, am renuntat la l25 (unde ne mergea foarte bine) din cauza unor condducatori si acum se vede ce se intampla in Quit pe 25, dar e problema lor

luati exemplu de la illusi0n daca vreti sa invatati sa conduceti bine un trib
 

DeletedUser

tribul perfect e cel ce invita cacalau sa aiba ce innobila intern, sa se bata/certe membrii intre ei, care innobileaza mai mult (moca, evident, eventual cu ceva spaga la conducatori:D)... sa creasca barosanii conturile sa arate la lume cat de buni/mari sunt ei


a se vedea RP L21... desi e multa lipsa de bun simt acolo...si mai putina inteligenta :) daca ma intelegi ce vreau sa spun
 

DeletedUser32745

Toata lumea va veni macar cu un trib si va spune ca ala-i cel mai bun, ca e perfect... ceea ce-i imposibil.
 

DeletedUser

Poate-mi raspundeti si la o intrebare pe care mi-o tot pun de ceva timp incoace...care este numarul optim de membri pentru un trib de top. Sub 100, peste 100...mai putin, mai mult? Daca sunt mai putini, in jur de 50, e ok, se pot coordona, dar daca sunt 100 si se coordoneaza la fel de bine? Conteaza numarul?
Intrebare, intrebari... :D

24.. Cam atat incap intr-o conferinta - voce pe skype. Daca se mai si pricep la joc si au programul diferit, in sensul ca noaptea sa fie intotdeauna cativa online.. se apropie de perfectiune.

Sigur, nu pot ramane in niciun trib 20 de jucatori.. de obicei se recruteaza pana la 60-100, insa adevarul e ca in majoritatea triburilor joaca doar 20 de membrii. Depinde de colaborarea dintre acei 20, de simtul lor diplomatic si organizatoric. Daca atmosfera e buna se face treaba..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus