Tribul perfect

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Adenauer

member
Scor reacție
105
@sven vath Prezinta-ti tu tribul sa vedem daca e oftica sau nu.
Prezinta defectele dar mai ales calitatile :).
 

DeletedUser

Nu cred ca se poate discuta despre un trib sau un jucator perfect...eu va spun ce trasaturmpul i consider eu ca trebuie sa aiba un jucator ca sa se apropie de perfectiune...sunt relativ nou pe triburile dar am mai jucat jocuri de genul asta si de departe cel mai important lucru este timpul petrecut online si nu ma refer sa stai sa faci spam pe forum...in al doilea rand conteaza IQ-ul jucatorului (a nu se confunda cu diplome, faculati etc) astfel incat sa optimizezi la maxim tipe care il petreci pe joc...
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Stii si tu tribu,ca doar ai jucat in el pe 21 :)

Cand jucam eu in el nu era perfect, tocmai pentru ca-l trageam in jos, abia dupa plecarea mea a devenit cu adevarat o forta.

Acum serios, hai ca tu ai experienta in conducerea unor triburi mari, cred ca poti sa prezinti cateva caracteristici importante pentru a tinde spre un trib perfect.
 

DeletedUser1061

Eu cred că un trib perfect e acela care câştigă Lumea în care joacă, la final! Altfel, e perfect doar în imaginaţie... Cred că perfecţiunea asta tebuie să o raportăm la rezultate... Evident, ca să câştigi cu un trib o Lume ai nevoie de nişte "calităţi", dar acestea nu cred că pot fi numite aşa, la general... Tribul câştigător şi PERFECT e o sumă de minim 40 de indivizi câştigători şi imperfecţi!
 

DeletedUser39475

Hai ca nu prea am ce face si imi spun si eu parerea, desi nu mi-a cerut-o nimeni, dar nu poate nici nimeni sa ma opreasca. :))

Tribul perfect trebuie format la inceput din cativa jucatori care se cunosc. Daca sunt mai multi cu atat mai bine. :p Bineinteles si jucatori buni... Vorbim legal acum . :D Sa intre cu mai multe conturi si fiecare sa joace cu acela ce il avantajeaza cel mai mult ( distanta fata de coleg, zona propriu zisa, numarul de barbare, etc ).

La inceput ( cum este si logic ), fiecare jucator sa joace pt el si sa se dezvolte cat mai bine. Atunci cand apar berbecii sa joace cu lancieri de veghe. De fiecare data sa fie cineva pe contul celuilalt coleg. Sa fie 20 de membri, ar fi perfect ! Recrutari in momentul asta sa nu existe. Juctorii se cunosc, nucelul e format.

Fiecare se dezvolta cum trebuie, isi domina zona, se lipesc spatiile si se formeaza un fel de "granita". In conceptia mea acum vine momentul recrutarii si a diplomatiei. Diplomatia pentru logetivitatea nucelului sa fie cat mai restransa, cu maxim un aliat sau PNA, hai sa zicem 2. Recrutarile sa fie facute foarte atent, pe baza de sitter, trofee ( te ajuta foarte mult sa iti dai seama de experienta unui jucator ) si palmaresul de pe celelalte lumi.
Numarul de membri sa ajunga intre maxim 60 - 80.

Specific un lucru. Conducerea tribului are nevoie de 3 oameni importanti ( doar atat ) : unul sa vada harta extrem de bine, sa vada ce se intampla in viitor pentru a se face alegerile eficiente in cadrul diplomatiei. Altul sa fie un bun strateg, sa aiba timp sa ia sitter de la conturi atacate cand proprietarul nu e on, sa se ocupe de atacuri organizate, oranizare de sprijin etc. Si al treilea sa fie acela cu "papagalul", sa stie sa voarbeasca cu membrii tribului, sa-i inteleaga, sa le rezolve problemele, etc. Bineinteles sa fie controversat in externul tribului, sa schimbe diplomatiile, sa faca diplomatii, etc. Parerea mea ca un razboi se castiga cu diplomatie si mai apoi cu trupele.

Toate atacurile, atunci cand este o granita stabilita sa se dea la aceeasi ora de toti jucatorii implicati, sa fie totul ok, fara sa comenteze nimeni. Fiecare membru sa isi dea seama ca daca ii e bine tribului ii e bine si el.

Trebuie sa fie activitate si sa nu existe nepasare. Cand cere cineva sitter, de fiecare data sa se ofere cineva ( si nu aceeasi persoana de fiecare data ), cand se cere sprijin sa se dea, indiferent de situatie. Sa joace toti, sa nu se plictiseasca ( mi se pare imposibil ), conturile inactive ( la un trib perfect nu ar trebui sa existe ) sa fie innobilate imediat. Activitatea membrilor, coeziunea, colaboararea si mai ales timpul fac tribul sa mearga.

Multe lucruri ce le-am zis sunt fictive, dar prin asta vad eu tribul perfect.

Sper ca nu am plictisit pe nimeni ! :)
 

DeletedUser

Nu stiu eu multe, da' secretul e "dictatura"
22284-whip.gif
... zic eu :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dictatura :)) consider ca fiecare are dreptul la o parere si la a alege ...pana la urma este un joc de socializare si de strategie ;)
Daca tie iti place sa faci parte dintr-un trib cu un dictator la conducere ,inseamna ca nu ai caracter si nu iti place sa iti impui punctul de vedere...

cum nu exista jucatorul perfect,asa nu exista nici conducatorul perfect ;) i-ar intr-o dictatura trebuie sa fie cineva care sa ,,dea ordine" si poate nu intotdeauna sunt bune ,acele ordine ;)
 

DeletedUser

Cand jucam eu in el nu era perfect, tocmai pentru ca-l trageam in jos, abia dupa plecarea mea a devenit cu adevarat o forta.

Acum serios, hai ca tu ai experienta in conducerea unor triburi mari, cred ca poti sa prezinti cateva caracteristici importante pentru a tinde spre un trib perfect.

Bre, tribu RP are acel ceva anume care nu poate fi explicat ..

Un trib bun dupa parerea mea e acela care nu ii trebuie conducere :) cand jucatori se cunosc si se organizeaza singuri .
Si sa punem cireasa pe tort, facem un pariu.. daca intra RP-ul pe o lume nu ii sta nimeni in cale :) Hai ca v-am dat subiect de discutie .

Spor, si o seara placuta !
 

DeletedUser

Bre, tribu RP are acel ceva anume care nu poate fi explicat ..

Un trib bun dupa parerea mea e acela care nu ii trebuie conducere :) cand jucatori se cunosc si se organizeaza singuri .
Si sa punem cireasa pe tort, facem un pariu.. daca intra RP-ul pe o lume nu ii sta nimeni in cale :) Hai ca v-am dat subiect de discutie .

Spor, si o seara placuta !

Imi place modestia ta.
 

DeletedUser

Skin:)
Quit:)
Clasic:)
Sunt triburi care pot tine pasul cu rp parerea mea:)
Si sunt multe altele:)
 

DeletedUser

Dictatura :)) consider ca fiecare are dreptul la o parere si la a alege ...pana la urma este un joc de socializare si de strategie ;)
Daca tie iti place sa faci parte dintr-un trib cu un dictator la conducere ,inseamna ca nu ai caracter si nu iti place sa iti impui punctul de vedere...

cum nu exista jucatorul perfect,asa nu exista nici conducatorul perfect ;) i-ar intr-o dictatura trebuie sa fie cineva care sa ,,dea ordine" si poate nu intotdeauna sunt bune ,acele ordine ;)

asa e, te pricepi la caractere :cool: ... n-am caracter :)))... si nici punct de vedere :)))...
smiley_whip.gif
 

DeletedUser

Skin:)
Quit:)
Clasic:)
Sunt triburi care pot tine pasul cu rp parerea mea:)
Si sunt multe altele:)

Daca nu cunosti mai bine nu raspunzi . parerea mea ..
ps, mai are baietii din triburile pe care le-ai dat exemplu sa ajunga la nivelul Rp-ului .


Parte 1:
Triburi: RP
Parte 2:
Triburi: BURN, PDB

Timeframe: Ultimele 3 luni

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 6,966
Tabăra 2: 1,882
Diferență: 5,084
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca nu cunosti mai bine nu raspunzi . parerea mea ..
ps, mai are baietii din triburile pe care le-ai dat exemplu sa ajunga la nivelul Rp-ului .


Parte 1:
Triburi: RP
Parte 2:
Triburi: BURN, PDB

Timeframe: Ultimele 3 luni

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 6,966
Tabăra 2: 1,882
Diferență: 5,084

Aici depinde si de adversari. E normal ca daca toti jucatorii buni de pe o anumita lume se strang intr-un singur trib vor controla lumea fara probleme.
 

DeletedUser37659

O lume nu se poate compara cu alta. Un trib bun pe o lume se poate face de ras pe alta(au fost exemple multe). Factorul decisiv,din punctu meu de vedere,pentru un trib ca sa poata fi numit bun este unitatea echipei si timpul alocat jocului. Un trib bun nu se sparge la primele probleme intalnite si isi revine dupa un razboi inceput prost (cu -1000 de sate) si rastoarna balanta in favoarea lor. Un trib bun nu are nevoie de conducator,fiecare membru stie exact ce are de facut(cum a zis si nervosu). Nu poti compara RPul de pe l21,trib care are o vechime de aproape 2 ani si care domina lumea 21 inca de la inceputul ei cu Skinu si Clasicu care sunt triburi aparute pe ultimele lumi(posibil sa fi fost si pe lumi mai vechi,insa n-au aratat nimic pe harta),asa cum nu poti compara RPul cu triburile care au dominat lumile vechi(Scitii pe 3,Diablo pe 7,IMMO pe 10,etc). Sa nu uitam ca pe ultimele lumi aparute,cel putin in faza de start,triburile de top isi cam impart jucatorii intre ei la fiecare start de lume. Sunt aceiasi si aceiasi jucatori in top de fiecare data,doar ca sub alta denumire.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser37659

Iar aici te contrazic cu jucator de rank 1 care l21 e prima data cand joaca triburile .

Asta nu mi se pare ceva ciudat sau nemaipomenit,sincer. Avand in vedere ca e prima lui lume,este dornic de afirmare si haleste interne in draci,ceea ce altii nu sunt dispusi sa faca si prefera sa ia sate muncite. Personal,nu vad ce farmec are jocul cand stai si iei numai sate moca,non stop. Au si ele utilitatea lor,insa nu numai mocaciune. Si nu uita ca e rang 1 doar de vreo 2 luni,ca mi-am demolat eu satele :p
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus