Tribul perfect

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Adenauer

member
Scor reacție
105
Nu scriam nimic, de fapt...scriam un raport si mi-a ramas pe site aici browserul :D
Tot nu ai descris RP.
 

DeletedUser37659

Pai,de ce sa descriu RPul? Topicul este dedicat tribului perfect,iar RP nu este un trib perfect. Nu exista tribul perfect,cel mult exista triburi bune. Oricum,daca ar fi vorba de descris triburi,eu zic ca ar trebui vorbit despre triburile care au dominat primele lumi,de la lumea 1 pana la lumea 10. Atunci se juca triburi,nu acum.
 

DeletedUser

asa e, te pricepi la caractere :cool: ... n-am caracter :)))... si nici punct de vedere :)))...
smiley_whip.gif

:D iti cam place cu biciul ala :))
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
O alta intrebare, un trib de jucatori incepatori, dar totusi activi si entuziasti, amestecati cu unii cu experienta, condusi de o mana de fier?
Sau un trib de jucatori experimentati si buni care sa se autoconduca mai mult?
 

DeletedUser

Incepatorii pot fi ei oricat de entuziasti si condusi de un conducator gen "Hitler" si tot nu vor face fata jocului. Sa zicem ca da, fac trupe cum cere conducatorul, dar tot nu vor sti celelalte amanunte importante
 

DeletedUser36233

Incepatorii pot fi ei oricat de entuziasti si condusi de un conducator gen "Hitler" si tot nu vor face fata jocului. Sa zicem ca da, fac trupe cum cere conducatorul, dar tot nu vor sti celelalte amanunte importante


Omul cât trăieşte învaţă. Exemplu: Nu poţi afirma că jucând triburile timp de 4,5 ani tot un noob rămâi, şi dacă ar fii asemenea exemple ar fii rare, părerea mea prima variantă!
Respect!
 

DeletedUser41505

nu exista trib perfect. sau daca ar exista ar fi cam asa:

toti online 24 h din 24.
toti "veterani" triburile.ro sau ma rog "tribalwars.net
toti ar fi pozitionati in cerc la o distanta optima unul fata de celalalt (sa nu se sugrume unul pe altul faramand si sa se sprijine repede la nevoie)
toti sa atace in aceeiasi secunda un sat sau 2 sau 10 apoi sa se coord perfect sa bage nobilii la o miime de sec dupa curatare sa nu se poata face dodge plus kill noble. (asta ignorand existenta catapultelor care dau jos piata centrala)
toti sa aiba acelasi caracter si sa respecte zicala : "toti pt unul, unul pt toti"
toti sa farmeze cat mai eficient in jur ptr a nu lasa pe altii sa creasca.
toti sa extinda raza tribului dispus in cerc , simetric.
last one: sa-i bata pe toti!


Credeti ca e vre-un trib care ar indeplini aceste conditii? ma indoiesc... in 6 ani de tribalwars & triburile nu am gasit pe nimeni sa faca asa ceva.

Este doar opinia mea in ceea ce priveste tribul perfect, nu dati cu pietre :D
 

DeletedUser35749

nu exista trib perfect. sau daca ar exista ar fi cam asa:

toti online 24 h din 24.
toti "veterani" triburile.ro sau ma rog "tribalwars.net
toti ar fi pozitionati in cerc la o distanta optima unul fata de celalalt (sa nu se sugrume unul pe altul faramand si sa se sprijine repede la nevoie)
toti sa atace in aceeiasi secunda un sat sau 2 sau 10 apoi sa se coord perfect sa bage nobilii la o miime de sec dupa curatare sa nu se poata face dodge plus kill noble. (asta ignorand existenta catapultelor care dau jos piata centrala)
toti sa aiba acelasi caracter si sa respecte zicala : "toti pt unul, unul pt toti"
toti sa farmeze cat mai eficient in jur ptr a nu lasa pe altii sa creasca.
toti sa extinda raza tribului dispus in cerc , simetric.
last one: sa-i bata pe toti!


Credeti ca e vre-un trib care ar indeplini aceste conditii? ma indoiesc... in 6 ani de tribalwars & triburile nu am gasit pe nimeni sa faca asa ceva.

Este doar opinia mea in ceea ce priveste tribul perfect, nu dati cu pietre :D



Daca se strang toti veteranii se strang si orgolii multe. Daca ai jucatori cu pofta de joc si ambitie treba vine de la sine, degeaba ai experti daca nu au chef de joc si se cearta toata ziua intre ei.Un trib care ar putea tinde spre perfectiune ar fi format din 50-60 de oameni cu caracter, experienta cat de cat, fara tradatori si timp petrecut pe joc cat mai mult.
 

DeletedUser32745

In primul caz, cel cu dictatura, faci o treaba excelenta, daca cel ce se ocupa de asta stie ce vrea sa faca si daca-si mai gaseste si cativa oameni care sa-l ajute( ma refer cand se mareste numarul de membri, eventual de triburi).
Daca-s multi jucatori buni, care stiu ce au de facut, e o varianta de succes, doar daca joaca fix pt distractie( sunt excluse prostiile gen: vom cuceri lumea).
 

DeletedUser39368

Nici un conducator din cei vechi nu mai au nervi si rabdare sa foloseasca dictatura . Acum triburile merg pe fiecare jucator trebuie sa stie ce are de facut , altfel nu se mai poate ..



Dezamagit cand vad topic-ul asta :(
 

DeletedUser

Omul cât trăieşte învaţă. Exemplu: Nu poţi afirma că jucând triburile timp de 4,5 ani tot un noob rămâi, şi dacă ar fii asemenea exemple ar fii rare, părerea mea prima variantă!
Respect!

Era vorba ca sunt incepatori la momentul jocului. "Un trib de incepatori condus de o mana de fier". :)
 

DeletedUser36233

Era vorba ca sunt incepatori la momentul jocului. "Un trib de incepatori condus de o mana de fier". :)


Daca omul este un adevărat conducător, ei sunt ascultători, şi îi formează să devină pro poate că merge şi această variantă :d, deşi nu cred că are nimeni răbdarea suficientă să înveţe pe altcineva de la 0... poate doar dacă sunt prieteni buni...
 

DeletedUser41505

Daca se strang toti veteranii se strang si orgolii multe. Daca ai jucatori cu pofta de joc si ambitie treba vine de la sine, degeaba ai experti daca nu au chef de joc si se cearta toata ziua intre ei.Un trib care ar putea tinde spre perfectiune ar fi format din 50-60 de oameni cu caracter, experienta cat de cat, fara tradatori si timp petrecut pe joc cat mai mult.


pai am zis asa : toti ptr unul unul ptr toti... aici implic si faptul ca se fac compromisuri intre orgoliile personale. In schimb asa e firea omului, ai si tu dreptate, daca un X ar fi un jucator bun, care a dovedit pe o alta lume ca detine reteta succesului, in subconstientul lui se acumuleaza intr-adevar fara sa stie sau cu stiinta lui, o doza de orgoliu capatata odata cu renumele.

Cand am zis toti online 24 din 24h ma refeream si la pofta de joc.
 

DeletedUser12196

Dumnezeule mare.astia trebuie sa joace cu senna pe ei si sa aiba servetele intime si pachetul la indemana.:p
trib antiviata socilala.sigur va cucerii lumea.:D:D:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus