triburi copiate l10

DeletedUser10929

Triburi copiate....discutabila chestie - ceea fost prima data: oul sau gaina?

Am rasfoit si eu paginile pe aici si mi-au sarit cateva nume de triburi in ochi, in special BURN. nu ii cunosc, nu stiu pe ce alte lumi mai joaca, dar pot garanta ca acum vreo 2-3 ani tribul exista pe lumea clasica si alaturi de ~EC~, United...erau cei mai buni.

Lasati fratilor sa copieze fiecare ce vrea, toti suntem copiatorii inraiti ca doar preluam de la altii, nu suntem totii genii sa inventam ceva.
Pacat de aceia care copiaza profilele triburilor cu tot cu detaliile ce tin de alte lumi.
Dar cui nu-i convine, sa-si inregistrez numele sau brand-ul, nu sa faca misto de cei care abia au descoperit jocul si nu stiu cu ce se mananca. Prea multi ati facut dintr-un simplu JOC, o "meserie" si va strigati in gura mare profesionalismul.

Semnat: un noob, cu 1 an vechime pe clasica - va salut!
 

DeletedUser18686

repet ultima oara, burn nu e trib copiat, e facut de lovekryss cu unul dintre prietenii cei mai buni ai lui prophettul, cu acordul lui, pana acum prophettul ne-a ajutat cu sfaturi de cate ori am avut nevoie, trib copiat este atunci cand pe o lume apar nume de genul ~BURN~, etc., si tinand cont ca lovekryss face parte din burn pe 8..
 

DeletedUser

se pare ca unii dintre voi nu stiti sa faceti diferenta dintre inspirat si copiat.
Atata timp cat nu are acelasi profil,acelasi avatar ca orginalul ~leon~ inseamna ca e doar inspirat nu copiat.

Ce pot sa zic te duce mintea...atunci fac trib Die.. si gata nu e copiat doar inspirat:))
 

DeletedUser

stii ce inseamna copiat
Die.=Die. copiat
Die.=Die.. ?? daca astea sunt la fel inseamna ca eu sunt popa

Nevoie de posturi?Vrei sa ajungi senisor..?Oricum nu am calendar "domn parinte" dar te astept cu slujba...

On Topic:

Mah omule se vede ca este n00b cum doamne sa nu fie copiat daca difera un semn minuscul..cunosc ceva pshilogi care stiu jocul poate acei oameni te pot lamuri si pe tine...
 

DeletedUser

"mah omule" atat timp cat un trib nu foloseste numele tribului original inseamna ca nu ii copiaza,si ii lasa pe cei originali sa isi foloseasca numele

de exemplu daca mie mi-a placut filmul "300" vreau sa imi pun numele tribului 300,dar fiindca mai este un trib de "traditie" pe alta lume imi voi pune numele tribului 300.,asta inseamna ca vreau sa ii copiez??

De ce cand apare un personaj nou si incepe sa posteze si deranjeaza cativa "veterani" lumea ii sare in cap cum ca e in cautare de posturi,ca sa vezi ca nu sunt in cautare de posturi o sa imi sterg toate posturile in afara de acesta
Late edit: poftim am sters tot ce se putea sterge,esti happy acum :)

"Psiholog" -macar stii cu ce se ocupa?


Cat despre slujba,imi pare rau nu mai frecventez biserica de vreo 10 ani.
Cred ca v-ar trebui niste ochelari
Die.=Die.. intr-adevar sunt identice :)

Sa nu inteleaga lumea ca iau apararea copiatorilor,ci doar celor careau un nume asemanator dar nimic in comun cu tribul original

Stiu cu ce se ocupa pshilogii ii examineaza pe oameni care au probleme de aceea ti-am zis tie sa te duci pe la ei...

On topic:Men nu e original 300,chair daca tia placut aia nu se mai numeste inspiratie daca la altcineva ia venit ideea cu 300 prima data al lui e de drept si au drept sa-l faca pe alte lumi oameni care au condus tribul deal lungul timpului..insa asa e romanu intodeauna copiaza sau se inspiara decat sa caute ceva original...
 

DeletedUser

O intrebare.
Primul trib 300 a fost infintat pe lumea 1.A fost tribul 300 devenit mai apoi ~300~ prin intrarea in ~Lord Family~ .
Din intemeietorii de atunci nu vad sa mai joace vreunul.
Eu sunt cam singurul conducator din acel trib , general si mai apoi diplomat si intemeietor.
Inseamna ca pot sa cer dreptul de a poseda originalitatea acelui trib si de a considera orice trib cu acest nume ca o copie ?:-?
 

DeletedUser

Si eu tin minte acel trib.. am facut si eu parte din el... pe vremea cand eram noob :D
 

DeletedUser

mah daca aveti tupeu jucati si singuri in trb, nu mai urlati ca acopiat nu stiu cine ce nume de trib! nu amestecati L1,L2,L3,L4,L5,L6,L7,L8,L9 cu L10!!!
sunteti varza
 

DeletedUser

O intrebare.
Primul trib 300 a fost infintat pe lumea 1.A fost tribul 300 devenit mai apoi ~300~ prin intrarea in ~Lord Family~ .
Din intemeietorii de atunci nu vad sa mai joace vreunul.
Eu sunt cam singurul conducator din acel trib , general si mai apoi diplomat si intemeietor.
Inseamna ca pot sa cer dreptul de a poseda originalitatea acelui trib si de a considera orice trib cu acest nume ca o copie ?:-?

Buna spartane..tribul 300 o sa-l infintez si eu pe o lumea viitoare eu am condus 300 pe alte lumi....

PS.Dami un id de mess..;)
 

DeletedUser

mah daca aveti tupeu jucati si singuri in trb, nu mai urlati ca acopiat nu stiu cine ce nume de trib! nu amestecati L1,L2,L3,L4,L5,L6,L7,L8,L9 cu L10!!!
sunteti varza

Mah da o facut tara asa la n00bi de te impiedici de ei al tot pasul...mah oameni buni jucati mai intai,invatati jocul si apoi dativa cu parerea..;)
 

DeletedUser

Nu vad care ii problema ta,parca topicul se numeste "triburi copiate l10" .
Daca mi-a reply la post era normal sa-i raspund.Fiecare are parerea lui si are dreptul sa si-o sustina.

problema mea e cu cei care spameaza inutil... si prostia acuta... si prin faptul ca ai continuat aceasta discutie inutila teai coborit la nivelul lui...era simplu sa zici ca nu are nici o legatura cu tribul tau de pe l1 si gata...
 

DeletedUser8906

Hei ... ne cam intindem. Tribul 300 nu a facut mare lucru pe L1 ... a fost acolo, dar asta nu inseamna ca acela e adevaratul trib 300 ... Adica pentru mine nu ... :p
Pentru mine primul trib 300 care a facut ceva(realizari importante, nu care a aprut primu si prostii de-astea) ... E cel de pe L3, apoi cel de pe Clasica, apoi cel de pe L5 ... si acum se pare ca cel de pe L10
Cel de pe L3, pe cand am jucat acolo era in top 10(nu mai stiu exact pozitia, dar mi se pare ca locul 6 la general) ... Era unul dintre cele mai valoaroase triburi din acea vreme de pe L3 ... A avut realizari, dar dupa ce m-am lasat eu si mai cativa jucatori, nu stiu ce sa intamplat ... dar daca nu ma insel chiar sa destramat.
Apoi pe L Clasica a aparut iar, cativa din jucatori de pe L3 au intrat si acolo daca nu ma insel, acel trib de pe L clasica nu este o copie ci o "prelungire" al tribului 300 dupa parerea mea, a existat cel mai mult si a impus foarte mult respect. De acolo multi membri stiu de 300 ... majoritatea.
Apoi, eu si un bun prieten Waler ... (Unu din cei mai loiali jucatori al tribului 300) am facut pe L5 acest trib, am primit sustinerea lui dracula93 si a inca catorva jucatori din zona si am ajuns o putere ... in scurt timp ... K-ul unde se afla tribul nostru era dominat de L.O.D. si WANTED (daca nu ma insel) ... dar prin o cooperare foarte buna am ajuns sa dam la o parte cateva dintre triburile din acel K si ne-am facut loc pentru a ajunge in frutea acelui K ... eram mult peste toti in zona respectiva, dar odata cu puterea "ca echipa" au intervenit problemele de "orgoliu" si alte probleme individuale ... Iar dupa ce eu am decis sa ma las si restul au lasat acel trib, au mers in WaRooM, M.T. , T.T. ... etc
Si acum in prezent, am reusit sa "readun" cativa dintre jucatori de Elita din 300, de pe L clasica, L5 ... Am reusit sa facem un trib si se pare ca merge bine, speram ca va anunge mult mai sus decat unde e acum.


In fine, deci ... mai pe scurt ... Pentru mine nu primul trib conteaza, ci primul care a avut marile realizari ... acela fiind 300 L3 ...
Cum au mai zis si alti membri, se intelege multe prin cuvantul "copiat" ... Dar dupa parerea mea, toate triburile 300 (sau asemanatoare) care nu au rezistat si nu au realizat chiar nimik ... sunt copiate (de ce ele ?) pentru ca nu au fost creeat de un jucator loial al acestui trib ... de ce rezista sau au rezistat si au realizat ceva triburile de pe L clasica, L5 ? Pentru ca acele triburi au fost infiintate de jucatori de pe L3 (de unde a inceput adevaratul trib 300) sau au avut membri in componenta sa ... (acestai fiind membri cu experienta si LOIALITATE) ...

Si nu numai in cazul 300 ... si in cazul celorlalte triburi ... cum sunt BURN, noobs si altele ... cele care au cazut , FOARTE REPEDE, au fost facute de copii ... de membri care vroiau sa fie in centrul atentiei ...
 
Ultima editare de un moderator:
Sus