Triburi de urmarit

DeletedUser20252

Asta e marea problema de multe ori.Gandurile sau actiunile unui om sau doi sunt generalizate si atribuite intregului trib.
Zig a spus ca trece imediat de green.Total eronat,cativa jucatori au avut o opinie,nu inseamna ca toti au aceeasi opinie.
Cand o sa il vedeti pe angelblack pe extern si va spune ca va mucifica intr-o saptamana,da,atunci e alta treaba,e intemeietor si cand vorbeste el vorbeste pentru tot tribul.

Oricum mereu se tinde sa se exagereze.Razboi intre green si zig va fi,pentru ca nu se poate imparti un k la 2 triburi top 3,dar cine va castiga razboiul,nu poate sti nimeni,cu toate ca green pleaca cu prima sansa.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Angel-Dust tu esti ala care a intrat pe 42 pe Just-Elite, ca dregi ca faci, ai stat cateva zile pana la primu organizat si ai disparut :))))))) Stiam ca mi se pare cunoscut numele. Angel e clar ca nu esti, esti doar praf(dust).

Ai aparut! Ce bine :) Da, eu am jucat pe just-, dar am stat pâna dupa primul organizat, am luat sate si am recuperat ce am pierdut
apoi am vazut ca nu am cu cine juca, stilabil baiat bun si ion cu sapa, secure sau topor, nu mai stiu cine se mai implica si atât. si n-am mai intrat. probleme?
Cât am jucat, am jucat, am facut sute de nobili, am trimis atacuri si am înnobilat, n-am pierdut decât un sat sau doua la sorin care erau departe,
restul le-am recuperat. per total am iesit pozitiv când m-am lasat de lume, dupa mai putin de o saptamana.
de ce as fi praf din cauza aia? v-ati gasit voi de ce sa va luati de mine, anonimilor :D
mai praf va simt pe voi ca sunteti cu nasul pe sus când de fapt sunteti mediocri.


Pe bune acum, hai sa nu ne mai scriem.. te rog/va rog. Sorine, pe tine te simt mai spammer, daca vrei, ne deschidem un topic separat :mad:

Aline, tu scuza-ma ca nu-ti raspund acum, fie cum zici ca sunt eu hater obraznic si bagator de seama, doar ma stii.


Apoi.. Portile iadului, n-am citit toate comentariile tale dar am impresia ca suntem cumva de acord. Nu vreau sa generalizez, si când am zis ce am zis, am zis si zic despre astia care au sarit, turma asta de jucatori buni care o ard pe extern, dar pe joc sunt mediocri..

Nu vreau sa insult tribul green ca atare, întreg. sincer nici nu stiu ce admin l-a întemeiat, deci nu-mi permit.
Dar respect câtiva dintre ei pe care îi am si la prieteni, si stiu si ei cât sunt eu de om.. Critic restul, da.. e dreptul meu.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
în rest, bere pentru toti

giphy.gif


PS: Rog un moderator frumos sa-mi dea vacanta pentru orice motiv,
din doua motive:
1 - sa nu mai primesc notificari de la rralu, danicoste, ksi si alti viteji care ma scarpina-n frunte
2 - sa ma concentrez pe harta, ca acolo se joaca triburile, nu pe aici.

Mai am eu iesiri asa, când îmi permit, când îmi expira pedepsele doar :))
Hai noroc tuturor!
 

DeletedUser46527

Ai aparut! Ce bine :) Da, eu am jucat pe just-, dar am stat pâna dupa primul organizat, am luat sate si am recuperat ce am pierdut
apoi am vazut ca nu am cu cine juca, stilabil baiat bun si ion cu sapa, secure sau topor, nu mai stiu cine se mai implica si atât. si n-am mai intrat. probleme?
Cât am jucat, am jucat, am facut sute de nobili, am trimis atacuri si am înnobilat, n-am pierdut decât un sat sau doua la sorin care erau departe,
restul le-am recuperat. per total am iesit pozitiv când m-am lasat de lume, dupa mai putin de o saptamana.
de ce as fi praf din cauza aia? v-ati gasit voi de ce sa va luati de mine, anonimilor :D
mai praf va simt pe voi ca sunteti cu nasul pe sus când de fapt sunteti mediocri.
credca nu m-am facut inteles ? mai vrei inca o dat sa pun acel print?

http://i.imgur.com/i64AzSW.png

Deci draga jucatorul de triburile ..tu nu ai facut nimic practic pe 42 ..nu ai recuperat nimic ..ai pierdut 80 de sate la primul organizat iar dupa ai disparut :))
 

DeletedUser3547

Angel Praf, papagal ai fost, papagal ai ramas. Tu te bagi in seama apoi vrei sa iei ban ca sa te concentrezi pe harta? Tu probabil esti happy ca te-am bagat in seama, desi esti degeaba. Hai pa.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Oh dar ma bucur nespus de mult, înnobilator de prieteni de pe alte lumi ce esti.
Dar cât ma bucur ca te afirmi pe aici ca esti bun/a, nici nu stii!
Pe bune, sunt curios daca ai dat pp-uri prietenilor sa creasca satele pe care le-ai înnobilat moca :eek:
ZGSb9BV.jpg

RIP.ady
 
Ultima editare:

DeletedUser43947

Mai pielea-manzului, vad ca bati moneda pe acelasi lucru fara sa ai idee despre ce e vorba. "Anonimi" si "mediocri", momentan pe lumea asta daca suntem noi, tu esti sub-mediocru clar.
Cu madady am avut nenumarate divergente spre inchiderea lumii pe 42, cu iesiri din trib, jigniri, etc. A fost si este una dintre persoanele care a purtat in continuare ranchiuna pentru primul razboi iscat intre Green si SH, el si alti jucatori care formasera un grupulet rebel. Unii dintre ei s-au linistit si ne-am imprietenit, altii nu. C'est la vie ("asta e viata", in traducere pentru pielea-manzului).
Nu inteleg de ce stau sa-ti explic tie, cand esti practic un nimeni cu gura mare. Jocul este inca la inceput, nimeni nu este mai presus momentan, vezi-ti de joc si scuteste-ne cu impresiile tale de vidanjor.
P.S. daca ai pune mana pe o carte, ai descoperi ca "kkk" este acronimul pentru Ku Klux Klan, un trib de mafioti din Rahova...glumeam erau din Ferentari (am vrut sa vad daca te prinzi).
 

DeletedUser47255

Angel Praf, papagal ai fost, papagal ai ramas. Tu te bagi in seama apoi vrei sa iei ban ca sa te concentrezi pe harta? Tu probabil esti happy ca te-am bagat in seama, desi esti degeaba. Hai pa.
da ce nume are pe harta?:))
 

DeletedUser3547

Oh dar ma bucur nespus de mult, înnobilator de prieteni de pe alte lumi ce esti.
Dar cât ma bucur ca te afirmi pe aici ca esti bun/a, nici nu stii!
Pe bune, sunt curios daca ai dat pp-uri prietenilor sa creasca satele pe care le-ai înnobilat moca :eek:
ZGSb9BV.jpg

RIP.ady
tu chiar esti inapt. de aia eram top 1 la agresor atunci ca mi-a lasat satu? A fost cu noi in trib pe 42 dar nu am ramas prieteni, ba din contra. Cum l-am vazut langa mine i-am zis sa dea inceput nou sau n-o sa ii fie bine,. Hai pa. Esti pe dinafara ca de obicei
 

DeletedUser13059

ZIG? Sunt copii pe lânga green
Dupa ce au rugat zeci de jucatori de pe lumile vechi sa intre in trib cu ei sa le face deff,
au rugat pe altii sa intre în alte triburi, doar sa ridice cladirile, sa fie înnobilati când scot coloratii nobilil

cEweF1Y.png


Domnu'shoara ksi a înnobilat primele sate usor de tot.. doi fosti jucatori cu care a câstigat lumea 42.
Pai cum sa nu câstigi lumi în ritmul asta? Cum sa nu ajungi pe locul 1 când iei sate moca? mhm?

Sa va mai zic de tribul LeLe?

KQyGzcV.png


Eheheh, uite jucatori care cresc sate pentru prietenii green, sa le ia fara pierderi.
Si stiti ce? Acest trib LeLe a mai intrat si pe alte lumi în aceeasi formula.

Deci, un cont suport e unul în trib cu tine care face si trimite deff la cerere.
Un cont trimis în alt trib ca sa poata fi înnobilat cum se cheama? Tot o apa si-un pamânt..

Ah, stai, ca mi-a alunecat cursorul de la mouse si m-am uitat si pe lumea 52

KQyGzcV.png


Acelasi trib LeLe cu conturi suspecte, aceleasi ca pe lumea 53.. cherry blossom, gothic rose..
pesemne sunt niste amici doar, care intra sa faca pp-uri si sa cedeze satele la alti amici

HaiHai green, lasati vrajeala asta ieftina, ca nu sunteti deloc subtili. Dar pe extern nu va întrece nimeni..
Ce mare smecherie sa chemi prieteni, unii sa-ti faca deff altii sa-ti creasca satele? Macar shh..




Shh si tu Aline. Nu ma intereseaza sa câstig lumi necinstit, prin aliante precoce si fuziuni degeaba.
Chestia e ca tu chiar te crezi inteligent, ca ai facut o întelegere cu green sa nu va atacati pâna la sf. lumii si apoi sa fuzionati.
Pai merci fratelemeleu, dar nu-s curios sa închid o lume în stilul asta. Eu personal mereu am luptat împotriva "smecherilor" si-ale lor "smecherii"..
Ca lupt o zi, o luna, trei.. cât pot si eu. Dar macar nu o ard aiurea cu combinatii josnice. Hai bafta, asteptam sa fuzionati.
Pâna atunci spor ZIG-ului, singurul trib din top care joaca triburile adevarate. Nu obscenitatile voastre.

PS; Vad ca Adenauer colegu' englez nu mai intra sa faca un pic curat pe forumul asta..
invoc alt moderator sa-mi dea o mica vacanta si sa mai stearga din mesajele degeaba, de deasupra.



vezi ca lista aia de jucatori sunt cu mine pe lumea 51 , toate satele lor vor ajunge la mine + toate trupele lor defensive , daca nu iti convine poti sa faci tiket sa le spui adminilor ca am chemat niste prieteni sa joace cu noi sau pentru noi ... sunt sigur ca vor avea toti aceiasi reactie (facepalm) cand vor vedea ce aberatii scoti din tine
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Mai da-ti un facepalm raulito si nu-ti mai fa atâtea filme, ca lasi serverul fara curent :)
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Asta e marea problema de multe ori.Gandurile sau actiunile unui om sau doi sunt generalizate si atribuite intregului trib.
Zig a spus ca trece imediat de green.Total eronat,cativa jucatori au avut o opinie,nu inseamna ca toti au aceeasi opinie.
Cand o sa il vedeti pe angelblack pe extern si va spune ca va mucifica intr-o saptamana,da,atunci e alta treaba,e intemeietor si cand vorbeste el vorbeste pentru tot tribul.

Oricum mereu se tinde sa se exagereze.Razboi intre green si zig va fi,pentru ca nu se poate imparti un k la 2 triburi top 3,dar cine va castiga razboiul,nu poate sti nimeni,cu toate ca green pleaca cu prima sansa.

Imi e foarte greu sa cred ca Zig poate sa treaca de Green, dar poate sunt eu invechit si am pierdut putin din vedere valoarea jucatorilor(asta in cazul in care sunt noi).
 

DeletedUser47387

faceti cerere de invitatie de pe acum in tribul zig pentru data de 13 :)))...
 

DeletedUser20252

faceti cerere de invitatie de pe acum in tribul zig pentru data de 13 :)))...

Ma rafa,ai avut ocazia sa scoti zig si nu ai facut-o,ba din contra,ai pierdut lamentabil dand vina pe admini,motiv invocat de pierzatori.

Vezi-ti de joc si da-ne pace tinere,nu ne mai purta grija.
 
Sus