Triburi de urmarit

DeletedUser12026

Baieti,renuntati si voi la asemenea arogante ca ati adunat conturi suport cat pentru 2 lumi :)
 

maram

Game Suport
Scor reacție
17
Eu cred ca voi ati inteles total eronat jocul asta. Triburile care se apara... sunt pur si simplu TRIBURI. Ca va e voua ciuda e partea a doua. So... stergeti-va lacrimile, refaceti armata si veniti si a 4-a oara... ca berbecii:D
 

DeletedUser43947

Baieti,renuntati si voi la asemenea arogante ca ati adunat conturi suport cat pentru 2 lumi :)
Pai stai ma, n-ati zis ca ne vedem pe harta? ca ne aratati cum se joaca ? ca pac-pac ? :))) ce faceti acum? cautati scuze :eek: ntz ntz nu-i frumos.
P.S. incercati sa mai schimbati placa cu suportii, ca jocul avanseaza si incepeti sa va decredibilizati :D zice lumea dupa aia ca sunteti noobi :rolleyes:
 

DeletedUser12026

Bun,sa zicem ca nu mai e de actualitate "placa cu suportii" ca acuma lumea a crescut,are trupe,my bad. De cautat scuze,nu am cautat.
De vazut pe harta,ne vedem,ca doar ne cam atacam.

Eu m-am referit doar la anumite replici care mie nu prea imi plac , au atacat cativa de la noi , v-ati aparat cativa de la voi ,aia e.

Spor la joc.
 

DeletedUser3547

Vreau o lista cu cei sensibili si promit ca nu-i mai fac ppnari.Merci.
 

DeletedUser46527

draga jucatorule de Triburile ..eu iti propun sa te uiti in gradina ta deoarece credca tu ti-ai uitat cele 2 o'uri ...
wrong : n00b..
true: noob
 

DeletedUser10188

Pai stai ma, n-ati zis ca ne vedem pe harta? ca ne aratati cum se joaca ? ca pac-pac ? :))) ce faceti acum? cautati scuze :eek: ntz ntz nu-i frumos.
P.S. incercati sa mai schimbati placa cu suportii, ca jocul avanseaza si incepeti sa va decredibilizati :D zice lumea dupa aia ca sunteti noobi :rolleyes:


Vad ca suferiti de voi, ma face sa cred ca voi chiar sunteti noobi cu pp-uri. Ati spart de 2 ori cate 3 atacuri si sunteti buni, suferiti de atentie si aveti nevoie sa va laudati pe extern...nah, ce pot sa zic, felicitari noobilor :D
 

DeletedUser10188

draga jucatorule de Triburile ..eu iti propun sa te uiti in gradina ta deoarece credca tu ti-ai uitat cele 2 o ...
wrong : n00b..
true: noob


eu nu am niciun "o", ci 2 de "0".

rectific afirmatia de mai sus, nu numai ca sunteti noobi, dar nici sa cititi nu stiti :( (deja e trist)
 

DeletedUser10188

Te ajut eu sa scoti curtea?

Nu ma grabesc nicaieri...sau vreti sa fugiti de pe harta si ma grabiti sa va iau satele? :D

aaaa....nu, stai asa....iti dau pp-urile pe dinafara si vrei sa-mi dai si mie :D


PS: Esti "romanul" clasic, cand n-ai argumente injuri de mama, in cazul tau, ca sa nu-ti iei ban, te iei de chestiile astea de joc, banale practic! :D (hai, da totul din tine, mai scoate ceva, amuza-ma te rog :D )
 

DeletedUser46527

5YCz8V9.png


Sa sti ca noi chiar fugim de voi ...
 

DeletedUser10188

5YCz8V9.png


Sa sti ca noi chiar fugim de voi ...

Eu te-am intrebat doar daca fugi pe undeva de ma grabesti cu aceea curte, pe care n-am niciun interes sa o scot acum :)

Dar cum am vazut si stabilit deja ca nu poti venit cu argumente plauzibile, iti permit sa-mi raspunzi si cu poze, gif-uri, filmulete, semne si orice alte metode medievale de raspuns :D

Si ca sa nu zici ca sunt rau si nu-ti dau iar de gandire, iti raspund si la poza cu clasamentul. Acel clasament este irelevant. Asa cum ii spuneam si colegului meu, alex02dsa, organizatele si clasamentele sunt irelevant in acest moment al jocului. Momentan sunt 2 tipuri de jucator pe harta. Mai exact, am sa simplific si personalizez, eu si tu. Eu sunt jucatorul clasic, care joaca clasic, farmeaza(cat poate, cat prinde) si care cresc satul clasic(acum recunosc ca poate sparg niste pp-uri, dar nu mai mult de 500-1000). Tu esti jucatorul "nou" care creste satul in 2 saptamani si in 3 mai are inca 4 sate. Dar il cresti cu pp-uri(la cele 500-1000 ale mele, mai adaugam vreo 2-3 "0"-uri in coada la tine). Bun, si revenim, si acum este batalia eu vs tu. Una inegala in momentul de fata si automat aceasta batalie se reflecta in clasament si in organizate. Vorbim de 2-3 jucatori care folosesc pp-uri la noi vs 20-30 jucatori care folosesc pp-uri la voi. Este clar ca veti invinge in 90% din cazuri. Dar asta acum, cat inca va avantajeaza pp-urile, in momentul in care jucatorii de genul meu vor creste, lucrurile vor fi altfel, vor fi de la egal la egal, iar in acel moment te-as ruga sa mai pui niste poze, sa vedem acele "diferente" de clasament.

PS: Sa nu intelegi mot-a-mo ce am scris sau sa scoti din context ce-ti convine. Nu am specificat ca va vom invinge, am specificat ca pe harta se va discuta de la egal la egal. Momentan se discuta de la 2-3 jucatori zig-zag vs 1 trib green(si daca ne uitam totusi in statistici, nu's asa mari diferentele) :D

Haidi spor la farm, ca nu cred ca-ti mai raspund ca sigur vi cu vreo baliverna de raspuns, ca pana acum n-ai fost capabil de argumente solide si plauzibile si sigur nu vei scoate ceva din tine nici acum :)


PS2: Verificand acum statisticile din joc, imi sustin argumentul de mai sus:

TU, jucator cu 6 sate, ai farmat cel mai mult:
121 iulian mafia
76316_thumb
green 141.044


EU, jucator cu 1 sat, am farmat cel mai mult:
317 n00bSt3R
76641_thumb
Zig!?! 79.527

Pai scuza-ma, dar n-ar fi trebuit sa ai de 6 ori farmul meu? :D Sau n-ai nevoie ca mergi pe pp-uri angro? :))
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Ce suferiti voi de farmul vostru dar e aiurea, ca nu e argument.Green are 5-6 jucatori pe fiecare pagina la farm, voi ce aveti? 4 jucatori pe prima (dintre care unu e Varu, care e departe de nucleul propriu-zis al tribului) si in rest...pauza.Nu ti se pare logic sa se farmeze mai slabut pe zona noastra?

Exista 3 tipuri de jucatori: cei care se adapteaza jocului actual, isi vad de treaba si se dezvolta, cei care sunt mediocrii, ataca aiurea, se sparg si imediat dupa golesc depozitul si cei care stau pe margine, spera sa ajunga in late si se plang de aia care baga pp-uri ca ei "joaca clasic" (desi exista lume pt asta).

In batalia tu vs iuli, el va castiga in 90% din cazuri nu pentru ca baga pp-uri, tine de foarte multi factori (data inscrierii...si o zi intarziere, in timp se poate vedea; tribul in care te aflii, felul in care cooperezi cu colegii - de unde stii ca el n-a luat cu 1 nobil primul sat pt ca l-au ajutat cei din zona?).E aiurea sa dai vina doar pe pp-uri pt ca nu te poti adapta...sau nu stii coopera ;)
Oricum, la cat v-ati rupt voi si ati golit depozitul, cred ca toata lumea si-a scos deja "pierderile" :D
 
Ultima editare:

DeletedUser10188

Opa, stai ca domnul "iuli"(cum ii spui tu), nu a avut argumentul si a raspuns colegul.

Bun, permite-mi sa iti mai explic si tie odata ce am simplificat mai sus.

Toata discutia a plecat de la afirmatia colegul tau de pe pagina precedenta, cand a postat poza cu master card pp - gen noi spargem pp-urile.

Ce vroiam sa ii demonstrez colegului tau, cat si tie(acum) este ca nu poti fi la nivelul lui de joc, nici macar la al tau fara sa rupi pp-urile.

394 Sorin08
76316_thumb
green 68.070

Cel mai bun rezultat al tau si ai 2 sate. El are 6 sate si are 141k.

Deci intr-o medie zilnica, tu farmezi 60k si el 130k. Nu poti cu atat farm zilnic sa scoti curtea, trupe, sa iti refaci trupele de le rupi in atac(sau pierzi in aparare), sa bati taleri si sa scoti nobili. Matematica te bate din orice unghi ai privi. Iar atunci, singura posibilitate sa ai 2, respectiv 6 sate la nivelul asta este sa rupi pp-urile.

Pai hopa, ce facem acum? Venim pe forum sa acuzam pe cineva ca rupe pp-urile cand tu la randul tau faci acest lucru? Stii cum este asta...tie iti curge nasul pana in gura(ca sa nu zic ce curge defapt din nas) si razi de "vecinul" de pe harta ca si el are gura plina de acelasi rahat care iti curge si tie in gura....dar nu te uiti in ograda ta? :))) (asta ma amuza pe mine si asta arat cu degetul).

Am specificat si mai sus, sunt jucatori si la noi care folosesc pp-urile, dar noi nu aratam si nu facem misto de acest lucru pe extern(cel putin colegii mei nu fac, eu fac de voi, voi de noi, nah, asta-i viata), dar voi veniti pe extern si aratati acele poze care va caracterizeaza si pe voi! :)


In momentul de fata, aceea zi in plus sau in minus de care zici tu nu mai conteaza pentru ca se bate cu partea a 2a a afirmatiei tale, si anume: E aiurea sa dai vina doar pe pp-uri pt ca nu te poti adapta.

Te intreb eu, daca incepem acum o lume formata doar din noi 2, tu intri acum si joci fara a folosi deloc pp-uri, iar eu intru peste 5 zile si folosesc pp-urile, mai au rost cele 5 zile care le-ai avut avans? Pai nu! :)

Revin, fiecare joaca cum vrea, cu farm, cu pp-uri, dar pastrati topicul, nu radeti de altii ca folosesc pp-uri cand si voi faceti acelasi lucru.(in special colegul tau). Si da, intr-o lupta eu vs colegul tau 90% din cazuri teoretic ar trebui sa ma bata la nivelul asta de joc.

Sper ca mi-ai inteles ideea, o zi buna :) (daca nu ai nici tu vreun raspuns, astept alt coleg sa vina cu vreo "bomba" pe aici, vreun atac la persoana, etc...ceea ce face romanul cand n-are replica)
 
Sus