Triburi de viitor

  • Autor subiect GOGU aviatoru
  • Data de început

DeletedUser

Parerea mea, e ca o sa se schimbe mult toata harababura asta odata cu trecerea timpului...
din ce am vazut pana acum, putine adunari sunt "triburi"... C.K. este unu dintre ele.
O sa apara legaturi intre jucatori, pe langa legaturile intre membri tribului care o sa joace un rol ff important.
As vrea sa fac totusi o remarca, tribul pitziponcilor, adica tribu boracilor de cartier cu fitze, totusi ceva mai culti fatza de multi alti, imi inspira "placerea" de a juca JOCUL !:)
Sa ii vedem daca o sa mai fie la fel peste cateva luni, dupa ce o sa devina treaba serioasa iar sentimentele lor incolacite cu jocul :D sunt tare curios :rolleyes:
Sunt sigur ca sunt destui jucatori buni si pe lumea aceasta ca si pe alte lumi de asemenea, asa ca bucurativa si savurati jocul ! Cat mai aveti timp :cool:
 

DeletedUser25404

eu zic ca se exagereaza cand se zice ca CK va cadea dupa aparitia nobililor... eu zic ca e posibil ca mai multi sa ne lasam chiar inainte de a aparea nobilii.... daca nu imi bagam premimum cred ca erau sanse f mari sa ma las din cauza faptului ca merge fff greu :(
 

DeletedUser27408

nici eu nu am auzit de tine, dar onetiu parca l-am mai vazut pe undeva, pe L1 sau L2 sau L3 sau L Clasic sau una din primele lumi oricum :):rolleyes:

De curiozitate m-am uitat si eu la profilul tau dupa acest mesaj. In cele doua dati cand mi-ai cerut invitatie nu am fost curios. Mare mi-a a fost mirarea cand am gasit asta:
Sunt singur,
dar fac cat voi toti la un loc
pentru ca detin calitati supranaturale
si ador sa le folosesc in scopuri diabolice

Interesant. Se pare ca-ti folosesti calitatile supranaturale sa te mentii la 100 de puncte dupa atatea zile.
In ce priveste faptul ca nu ai auzit de mine nu e nici o suparare, cred ca nimeni nu a auzit. Totusi te-as sfatui sa-ti folosesti calitatile supranaturale pe joc nu pe extern. Asa poate mai creste si satul tau si mai auzi de unul altul. :rolleyes:
 

DeletedUser

De curiozitate m-am uitat si eu la profilul tau dupa acest mesaj. In cele doua dati cand mi-ai cerut invitatie nu am fost curios. Mare mi-a a fost mirarea cand am gasit asta:
Sunt singur,
dar fac cat voi toti la un loc
pentru ca detin calitati supranaturale
si ador sa le folosesc in scopuri diabolice

Interesant. Se pare ca-ti folosesti calitatile supranaturale sa te mentii la 100 de puncte dupa atatea zile.
In ce priveste faptul ca nu ai auzit de mine nu e nici o suparare, cred ca nimeni nu a auzit. Totusi te-as sfatui sa-ti folosesti calitatile supranaturale pe joc nu pe extern. Asa poate mai creste si satul tau si mai auzi de unul altul. :rolleyes:

:)) esti tare ca fularu cand bate vantu :))
1 la mana, eu am intrat acum 2 zile
2 la mana, sincer ai inceput sa ma cam scarbesti cu punctele, se vede ca nai avut niciodata peste 100 de sate ca sa intelegi si u atunci ce e ala "Moral" in jocul acesta. uitate la cei din jurul meu, ca sa ma compari momentan la puncte nu te uita in centrul harti pe K44, K45, K54 si K55 unde jucatori au inceput pe data de 29
3 la mana, am mult timp liber acum, ca doar suntem la inceput, nu avem cate 100 de sate, profit si eu de el.

da chiar nu stiu d c imi bat capu :rolleyes:
si vorba lui Illi... Nai auzit de onetiu ?!!?!? :))

ete ici a spus:
http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=-1 în data de 03.10. la ora 06:56
Bine aţi venit în lumea 22!


Ajutor pentru începutul jocului puteţi găsi aici:
http://ro22.triburile.ro/help2.php

De mare ajutor vă pot fi şi explicaţiile următoare:
http://forum.triburile.ro/announcement.php?f=5&a=11

Dacă mai aveţi probleme sau întrebări legate de joc şi nu puteţi găsi răspunsul pe forumul extern, vă rugăm să ne scrieţi un mesaj către suport.


Vă dorim distracţie plăcută în joc!

Team-Triburile

PS: cererea aia nu stiu daca o sa o mai primesti vreodata

+ sa nu omiti "Click My Song" de pe pagina de profil din joc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25287

:)) esti tare ca fularu cand bate vantu :))
1 la mana, eu am intrat acum 2 zile
2 la mana, sincer ai inceput sa ma cam scarbesti cu punctele, se vede ca nai avut niciodata peste 100 de sate ca sa intelegi si u atunci ce e ala "Moral" in jocul acesta
uitate la cei din jurul meu, ca sa ma compari momentan la puncte nu te uita in centrul harti pe K44, K45, K54 si K55 unde jucatori au inceput pe data de 29
da chiar **** d c imi bat capu :rolleyes:
si ** lui Illi... Nai auzit de onetiu ?!!?!? :))

Parerea mea este ca te poti considera norocos ca nu ai auzit de ingus, adevarul este ca atunci cand ingus se intereseaza de cineva, nefericitul ar face bine sa dea delete la cont nu de alta dar scapa de stres :)))

Stimabile la modul tau de gandire este clar ca nu vei ajunge niciodata in top, asa ca in locul tau as evita sa provoc pe cei mari fara sa-i cunosc :D
 

DeletedUser

e prea devreme ca sa facem declarati, dar e momentu potrivit ca sa ne cunoastem, noi prieteni si dusmani sau poate vechii, cine stie :))
oricum ma abtin, ca nu imi sta in caracter ca sa le arat, dar la ce discuti penibile am avut cu cativa din tribu lui... mia stricat toata imaginea buna pe care mio facusem in primele 7 secunde
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Triburi de viitor ca triburi de viitor...insa un razboi de viitor se intrevede intre pitzipoance si C.K :)...
 

DeletedUser27408

Triburi de viitor ca triburi de viitor...insa un razboi de viitor se intrevede intre pitzipoance si C.K :)...

Noi i-am trecut cu drag la War.
In rest astept sa apara Karma pe extern. Karmolitul se coboara mai usor la mintea lor si poate purta interminabilele si inutilele polemici de pe extern. Nu stiu unde umbla.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Degeaba faceţi voi aicea impresi proaste pe extern , în C.K sunt jucători buni şi activi acuma depinde dacă îi prinzi pe picior greşit !
E vorba aia frumoasă cum zic eu !( Ori o dai frumos , ori o iei frumos ! )
 

DeletedUser

C.K.;*BBH*;~SR~ imi par de viitor. Cred ca daca ar colabora ar ajunge departe
 

DeletedUser36817

Merlin e destins si afabil, ba chiar pus pe glumitze mici.

Uitand cele 5-6 posturi anterioare prin care ba promitea ca nu mai raspunde pe forum, ba chiar ne amenintase ca nu mai continua pe Lumea 22, il vedem acum zburdand si predicand linistea, armonia si floricelele.
Ma bucur sincer ca, desi a fost putin descumpanit de faptul ca el, tocmai el, a cazut intr-o capcana veche de cand triburile... iata ca s-a scuturat de praf si se pregateste sa scoata de pe harta toate acele rusini care inca nu au recunoscut superioritatea a-priori a legendelor.

De ce?

Pentru ca tocmai a incheiat o alianta impotriva Potziponcilor, mai pregateste inca una si atunci, nu-i asa... a regasit vechile conditii familiare de lupta cinstita si egala, 3-1 fiind, in opinia sa, un mod de a-ti arata calitatile de lider care, vorba cuiva, "a confirmat".
 

DeletedUser

Dap, propun sa mergem loviti si nemultumiti la topicul cu propuneri si sa solicitam lui carmi sa ne bage o lume viitoare fara skypeuri (cu dedicatie pt merlin) si fara posibilitatea de a incheia mai mult de 2 aliante impotriva unui trib, ca nu-i fair play si tare mi-e ca intru in clubul suferind al lui merlin :D
 

DeletedUser33975

Dap, propun sa mergem loviti si nemultumiti la topicul cu propuneri si sa solicitam lui carmi sa ne bage o lume viitoare fara skypeuri (cu dedicatie pt merlin) si fara posibilitatea de a incheia mai mult de 2 aliante impotriva unui trib, ca nu-i fair play si tare mi-e ca intru in clubul suferind al lui merlin :D

in propunerea ta...daca nu ai alianta poti ataca acelasi trib?:confused: nu crezi ca ceri ceva imposibil???:rolleyes: explica-ne cum vrei sa fie...un tib poate fi atacat indiferent daca este la dusmani sau ba...cred ca ceri sa nu poti fi atacat de mai mult de 2-3 triburi,nu sa nu se poata face mai mult de 2-3 aliante...:)


Pentru ca tocmai a incheiat o alianta impotriva Potziponcilor, mai pregateste inca una si atunci, nu-i asa... a regasit vechile conditii familiare de lupta cinstita si egala, 3-1 fiind, in opinia sa, un mod de a-ti arata calitatile de lider care, vorba cuiva, "a confirmat".

zi-ne ca nu cauti aliante impotriva altor triburi din zona voastra(cu toate ca deja se stie ca ati cerut aly unui trib din top3 sa colaborati impotriva unui trib,nu dau nume...dar voi stiti despre cine este vorba) si atunci te lasam sa vii cu aceasta replica...


imi place romanu'....ceea ce tie nu iti place altuia nu face,sper sa intelegeti ceva din asta pitzibongilor;)
 

DeletedUser

Mai atat de finut am fost incat nu mi-ai prins ironia la postul in care m-ai citat ? :)
Nu am solicitat nimanui din top 3 alianta impotriva cuiva, doar lui mine mai devreme si mi-a zis ca mergem impreuna peste SR dupa ce pica base :D
Ca am vorbit cu prieteni si s-a pus in discutie "cum ar fi daca in viitor daca"... e altceva maestre ;)
 

DeletedUser36817

Oftopic
imi place romanu'....ceea ce tie nu iti place altuia nu face,sper sa intelegeti ceva din asta pitzibongilor;)

Cu asta sunt perfect de acord, cam asta am facut si noi la inceputul acestei lumi, am facut unor vedete ceea ce fac ei de obicei altora:D

Spre deosebire de altii, eu chiar nu ma supar; stiu ca am 90% sanse sa zbor de pe harta; daca eram zeu, dadeam restart, dar asa... ne distram oleaca si gata.

Ontopic

C.K.;*BBH*;~SR~ par o alianta de viitor, istorica as putea spune, pentru ca in afara de pitziponcii noobi, prosti, inculti, aroganti, nu prea vad ce vor farma/cuceri.
 

DeletedUser33975

Ontopic

C.K.;*BBH*;~SR~ par o alianta de viitor, istorica as putea spune, pentru ca in afara de pitziponcii noobi, prosti, inculti, aroganti, nu prea vad ce vor farma/cuceri.

aici se discuta de triburi de viitor,nu aliante de viitor...repede va place sa intepati...nu uita,daca nu ai pna/alianta cu un trib nu inseamna ca ai alianta cu celelalte care ataca acelasi trib...vorbiti sa va aflati in treaba

on:

nici un trib nu e de viitor :))
 

DeletedUser27408

Parerea mea e ca nici pe lumea asta nu avem cu cine duce un razboi serios. Va fi cred ca si pe alte lumi un war contra nobia. Singurele conflicte mai animate vor fi pe extern care se pare e unicul loc unde vor sa se afirme unii. Noroc ca nu stam mult.
 
Sus