Triburi L15

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Vă invit să facem forumul atractiv şi interesant şi prin prisma jucătorilor/triburilor văzute din interior. Până acum sunt peste 1000 de triburi, dar sigur că cele din top vor avea continuitate şi recunoaştere.

De aceea provoc conducătorii/reprezentanţii triburilor care doresc şi ţin la o popularizare pe forumul extern să se prezinte aici, urmărind de exemplu un astfel de scenariu :

1) Despre el, ca jucător (experienţă ca joc şi în conducere)
2) Date de bază despre trib (data formării, întemeietori, scopuri)
3) Despre membrii săi (metode de recrutare, experienţă)
4) Propagandă (reprezentare pe forumuri, interne sau extern)
5) Reprezentanţi (conducerea)
6) Războaie (cea mai frumoasă parte, deşi cam devreme pentru ele).
7) Diplomaţie (în mare, strategii şi politici)
8) Inactivi (cum vă gîndiţi/îi trataţi)
9) Imagine (emblemă, PR, profil)
10)Ce le uraţi celorlalte triburi.




Felicitări triburilor care au afişat până acum (în ordinea posturilor) :

Wild Tribe --- profil --- prezentare 1 prezentare 2

Crazy noobs --- profil --- prezentare

Black Sea. --- profil --- prezentare


Ceilalţi vă invit să aveţi mai mult curaj.
 
Ultima editare:

DeletedUser17308

buna alegere cu deschiderea acestei teme Adex.. poate se reuseste dezvoltarea forumului.. de la un timp numai spam .. nu sunt in masura sa zic ceva despre BSea asa ca ii voi lasa pe Smoke sau Iurka sa faca o prezentare a Bsea legata de aceasta tema.. o seara buna
 

DeletedUser2821

In sfarsit un topic interesant :) .
Bravo Lord Adex :).

1.Experienta ca joc , joc din septembrie 2007 , am jucat serverele L3 , L5 , L10 , L12 , L13 , L15.O sa vorbesc doar despre triburile facute de mine , nu despre mine ca jucator.

Die.( un fel de copie dar am avut acordul conducerii de pe L3 ) de pe L5 trib cu MAXIM 15 jucatori , dar care a dus razboaie cu triburile de pe primul loc , CU TOATE si nu s-a dezbinat decat cand am ajuns sa nu mai avem jucatori ( prea multi se lasau ... )

[-_-] alaturi de mirificu pe L12 - acuma nu mai este, eiu m-am lasat cand inca nu aveam 2 sate. din pacate

CN impreuna cu dorm doze pe L13 - tribul era fost pe locul 2 cand m-am lasat, acuma a fuzionat si nu mai stiu restul ... .

WT l-am format singur dar dupa l-am adus si pe rookmaster fiind un conducator experimentat si un bun jucator.In prezent locul 3.

2.WT - scopuri ? Sa ne distram si sa ducem razboaie care sa ne provoace , si sa ne tina in "forma" .
Data formatii - in prima zi cand s-a deschis serverului la ora 14 : 00 dupa ce la ora 12 :00 nu era deschis am "Anulat" pentru ora 14 : 00 .Deci pe data de 30 . 06 . 2009 .
Intemeietor : Michelle2007
In conducere : rookmaster - dar poate fi considerat intemeietor.

3.Am cativa membrii cu experienta si care sunt cunoscuti ( nu o sa dau exemple ) ,
cativa jucatori mai necunoscuti dar pe care eu ii consider buni , si inca 3-4 care joaca sub alte aliasuri pentru ca identitatea lor sa nu se stie. Si probabil am si niste noobi - dar daca se dovedeste ca ei chiar nu stiu sa joace nu e nimic , problema ar fi daca nu vor sa invete - si atunci vor fi ferme .

4.Daca pe L5 am reusit un trib de pe locul 25-30 ( die. ) sa fie cunoscut desi era un trib local , mic , dar cu jucatori ambitiosi , nu neaparat foarte experimentati atunci ma gandesc ca o sa pot si acest trib care ca valoare este mult mai bun sa fie cunoscut pentru faptele lui .

5.Am mai spus odata Michelle2007 si Rookmaster.

6.Nu avem razboaie , nu cred ca la nivelul asta are vreun rost.

7.Nu avem diplomatia , poate in vreo 1-2 saptamani da .

8.Ii farmam , daca nu au un motiv intemeiat desi eu am recurtat in special dupa numarul de ore petrecute pe joc :) . Cu cateva exceptii .

9.
wildtribe5.jpg


Descriere
Lider&Diplomat:

Michelle2007
rookmaster

Diplomatia este inchisa !

10.Numai succese !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1) Experenta? Am inceput sa joc acest joc odata cu inceperea L3 si continuand cu L7,L11,L13,L15(cele pe care am jucat/joc serios).

- Am avut Drept de conducator in toate triburile in care am fost.



2) Date de baza despre trib?

- Data formarii - 30.06.2009
- Intemeietor - cuka returns
- Scopuri - Distractia si distrugerea MAMUTILOR!



3) Despre membrii

- Cativa jucatori cu expierenta sub alt nume.
- Restu noobi fara expierenta care ataca cu lancile (o sa-i descoperiti pe parcurs)


4) Cred ca o sa ne facem destul de cunoscuti!(fapte nu vorbe)




5) cuka returns



6) Deoarece tribul M.T. ne are trecuti la dusmani, o sa venim cu statistici frumoase, asta daca vor rezista pana la aparita nobililor.



7) Alianta cu tribul ~RL~ deoarece cei din conducere mi-au fost colegi pe L7 si au si cativa membri buni!



8) Concediat si farmat/inobilat. Dar nu cred ca va fi cazu datorita jucatorilor activi care sunt!



9)
crazynoobs.gif


★ Crazy noobs ★


╔═══════════════╗
Persoană de contact
~ Cuka returns ~
╚═══════════════╝


Fuziuni On / femeile voastre cu barbati nostri

Suntem un trib de ferme
deci trataţi-ne ca atare ...



10) Succese!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

In primul rand vreau sa il felicit pe Lord Adex pentru activitatea de pe forum (merita un premiu).
E prima oara (din cate am vazut eu) cand un moderator se implica in mod activ la dezvoltarea forumului, nu doar sa taie si sa spanzure.

In al doilea rand vreau sa precizez ca meritul pentru WT revine in mare parte lui michelle2007 ... eu sunt doar un invitat.
In general eu nu prea am timp pentru organizarea tribului ... dar incerc sa il ajut in masura timpului disponibil.

Ca experienta de joc pot sa spun ca debutul l-am facut cu un inceput tarziu pe L1 (nici acum nu stiu de ce nu am intrat pe ultima lume la acea vreme L4 ... deh ... am fost si eu un mare noob la acea vreme) ... unde nu am facut prea multi purici pentru ca a inceput L5 si am ajuns la concluzia ca ai mai multe sanse cu o lume noua.

Pe L5 am intrat in TBE o perioada scurta pana mi-am dat seama ca marimea nu conteaza si am intrat in IMMO. A urmat o perioada lunga cunoscuta sub numele de "vanatoare de mamuti", ca urmare am fost catalogat rapid ca:

aztecul a spus:
Genul de mercenar perfect .
Doar ca ai dori mereu ca el sa fi e in fata ta , niciodata in spatele tau ...
Nu se stie niciodata , cine l plateste mai mult ..
Killerul perfect ...

Apoi dupa ce am terminat cu ei au urmat cei din CHEMP, actiune ce a determinat un conflict cu "Alianta Veteranilor": O.S., noobs, Die, CHEMP ... razboi ce a generat multe controverse ... am fost tinta noobs in 2 valuri de atacuri organizate de martzian cu pierderi minore din partea mea si cu pierderi majore de partea lor (primul loc la aparare) ...


martzian a spus:
jucatori buni. rookmaster de la ei, un adevarat maestru, a fost nevoie sa mobilizam tot tribul, si a fost nevoie sa atacam in doua valuri ca sa putem lua 3 sate de la rook. si cand ma gandesc ca avea vreo 70... da. immo sunt adversari adevarati!

Intr-un final razboiul de uzura si-a spus cuvantul si rand pe rand toate triburile implicate in acest razboi au pierdut teren si au disparut

Pe L8 am ratacit de unul singur fara trib si mi-am facut de cap contra tribului ~EI~ aflat pe primu loc pe continent. Paradoxal, desi a juca fara trib este sinucidere curata, nu numai ca am supravietuit dar am reusit sa le sap groapa celor din ~EI~ (cu ajutorul unor prieteni).. . pentru detalii suplimentare referitoare la acest razboi aveti linkul de mai jos
http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=9601

Am avut o tentativa de formare a unui trib de romani pe w28 ... desi inceputul a fost promitator, schimbarea vitezei serverului in ultima clipa a generat o dezamagire generala ce a dus la retragerea treptata a jucatorilor ... dar poate urmatoarea lume de pe extern va avea mai mult succes.

Acum am in vedere 2 proiecte de viitor ... o noua tentativa de formarea a unui trib de romani pe .net si formarea unui trib pe o lume viitoare sub numele de BIG (astept doar sa apara o noua lume cu setarile dorite ... nu spun mai multe despre asta ... o sa fie o surpriza si totodata o provocare).
Sper ca numele nu e adjudecat ... daca este va rog sa ma anuntati ... daca nu ... acum e marca inregistrata :cool:

Referitor la nume si drepturi ... e pacat ca nu exista un sistem de rezervare a numelui de jucator sau de trib (chiar si contra cost ... platesti o data si il ai pe viata ... asa cum este rezervarea domeniilor .ro). In acest fel se evita plagiatul. In plus ar putea fi oferite si niste date de prezentare a evolutiei jucatorului sau tribului (date care de altfel dispar dupa ce jucatorul sau tribul isi incheie activitatea pe acea lume)

Sper ca nu v-am plictisit cu acest post si nu o sa insinuati ca lauda de sine nu miroase a bine ... dar ce sa fac daca mi-au murit laudatorii ... si pe criza asta cine mai isi permite sa angajeze altii :cool:
 

DeletedUser

BLACK SEA
Prezentare

  1. Iurka: Nu pot spune ca sunt aşa de experimentat ca cei ce au postat înaintea mea (Michelle2007 şi rookmaster), însă am depăşit de mult timp stadiul de noob.
    Prima lume pe care am jucat a fost L4,unde am învăţat unele taine ale jocului de la tribul $p@rt@,in special de la Buffy2008
    Următoarea lume a fost L5, unde am început ca general K62 în SWAT, apoi după destramarea sa, împreună cu baieţii de pe K-ul pe care-l conduceam am format tribul TROAN, apoi am mai jucat în VKS şi E~W. Ultimele 2-3 săptămâni pe L5 le-am jucat solo şi din plictiseală le-am dat satele unor vechi colegi.
    L12: Diplomat al tribului [-_-] condus de MirifiCu, top 10 jucatori până ce am dat contul unui prieten!
    w28: Am jucat puţin şi acolo în tribul -LD-, condus de rookmaster şi MirifiCu
    L4,unguri: Un proiect de trib nereuşit,însă mi-am făcut mulţi prieteni în urma lui, printre care şi Say Yes Smoke, întemeietorul B-Sea
    Am jucat puţin si pe 6,8,10,11, însă nu m-am afirmat cu nimic
    Momentan mai joc pe 13 în =nBz=

    Say Yes Smoke: Prefer să rămân anonim... mă pot lăuda cu o experineţă bogată în conducere, dar puteţi să mă consideraţi şi un player care joacă de pe 01.07.2009, chiar nu-mi pasă!

  2. În data de 30.07.2009, ora 14 a început aventura piraţilor pe ro15! Scopurile noastre ? Mai bine sa nu le ştiti...

  3. Cunoaştem capacităţile şi experienţa piraţilor noştri... e prea mult de povestit şi preferăm să o ţinem ascunsă! Recrutarile se fac pe baza de recomandare din partea membrilor B-Sea, în cazul în care sunt necesare!

  4. Pe viitor vom deschide un Thread Oficial... În prezent nu e nevoie!

  5. Conducatori: Say Yes Smoke, KOIOS (Iurka )

  6. Război = tot ce e roşu pe hartă

  7. Momentan jucăm fără diplomaţie...Dacă va fi cazul,vom încheia şi alianţe pe viitor!

  8. Inactivi?! Nu avem şi sper că nici nu vom avea

  9. — BLACK SEA™ —

    ▒▓▒▒▓▒▒▓▒▒▓▒▒▓▒▒▓▒▒▓▒▒▓▒
    Persoane de contact:
    ₪₪ Say Yes Smoke ₪₪
    ₪₪ KOIOS ₪₪

    Cine rămâne în urmă este lăsat în urmă!

    ▒▓▒▒▓▒▒▓▒▒▓▒▒▓▒▒▓▒▒▓▒▒▓▒

    _/_/_/_/_/

    Copyright © Say Yes Smoke – BLACK SEA™ 2009. Toate drepturile rezervate

  10. Le urăm să ducă o lupta strânsă pentru locul 2... Locul 1 e deja ocupat!

    0002u.png


    0001f.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

catamarius-sau gygypytok e nick-ul cu care am jucat pe l5 am fost in tribul NOI si pot spune ca acolo am invatat exact cum se joaca triburile ,bineinteles inca nu stiu toate chestiile dar is mai bun decat la inceput.pana la l9 am jucat pe toate lumile ,adica am inveput sa joc ,dar doar de l5 m-am tinut cu adevarat.acum am revenit pe l15 si printr-o minune fac parte din tribul C.K. mare dusman de pe l5.
am ales sa fac parte din tribul asta pentru ca sunt jucatori pe care ii stiu de pe celelalte lumi si stiu ca sunt buni si ca vom face treaba buna.in rest ce sa zic o sa vedeti ca nu suntem mamuti sau noobi si va urez bafta tuturor pe l15 si va multumesc ca mi-ati citit postul .cu respect GYGYPYTOK
 

DeletedUser

Joc sub numele NesQuick sau Arlic do Rei. Am inceput cu triburile pe Lclasica, de unde am invatat foarte multe de la tribul NGHT sau nu mai stiu exact prescurtarea.Am continuat cu L5 unde am intrat alaturi de doi prieteni si vecini.Pe L5 mi-am facut un trib, la inceput cand nu stiam cu ce se mananca triburile(nu ca as sti prea bine aqm, dar painea...)Lord* asta a fost tribul, dar era unul de mamuti, recrutam si jucatori de 116 pct.Am intrat in M.I..R., unde pe K82 alaturi de cativa colegi in special House-Max am incercat sa tinem piept newage-ului, dar in zadar.
Era sa uit de L7, unde tot asa un trib de ELITA care a rezistat foarte mult si a capatat putina putere, -NSR-, dar eu am fost tradat si NSR a fuzionat fara voia mea!
Am trait o aventura si pe L11 alaturi de darkacid si omydass, unde am dat gres datorita lipsei mele de experienta. Acum joc pe L15 K44 fara trib si incerc sa pun in aplicare tot ce am invatat in trecut, Mult Noroc!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ak-47, am jucat pe lumea 3, in tribul LS-AX..am ajuns sa am cateva satucuri(vro 50:)) ), dar m'am plictisit de tribul ala si m'am lasat; am avut o tentativa pe clasica in tribul Omerta, dar timpul nu ma lasat sa joc; pe w14 am fost intemeietor si conducatorul unui trib micut dar eficient, care pana la urma a fost absorbit de familia care domina zona

tribul 999 sa format in data 07/07/09, intemeietor fiind vampirizzza, cu scopul de a domina S-E k 64 pt inceput!

avem si membrii cu o oarecare experienta, dar majoritatea sunt noi in acest joc. in principiu recrutam jucatori care sa se incadreze in top 40 al tribului, dar avem o limita la trib de 100 de jucatori, limita pe care totusi nu cred ca o vom atinge!

nu suntem bine reprezentati pe extern, dar momentan nici nu ii nevoie, forumul intern este foarte bine structurat si usor de parcurs


sfarma pietre-diplomatie
respect21-administrare forum
dandi1super-comandant de armata(atac)
sfarma pietre-comandant de armata(aparare)
vampirizzza-recrutari

in principiu, avem razboi cu tribul SW

nu avem aliati, pna'uri! farmam tot in jurul nostru

la prima abatere din punct de vedere al activitatii jucatorul cu pricina este dat afara din trib! inactivitate=toleranta zero

noi cica suntem vampiri :)))

celorlalte triburi le uram bafta, si sa stea linistite ca incet incet venim din urma :p
 
Ultima editare de un moderator:
Sus