Triburi Plagiate...

  • Autor subiect DeletedUser39591
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

avand in vedere ca si CIRC! si CIRCUS au membri din tribul de pe l1 care din cei 2 mamuti poate fi acuzat de plagiat

p.s cel ptin in circ! e un membru circ de pe l1
 

DeletedUser

Triburi plagiate...
Ce criteriii fac ca un trib sa fie plagiat ?
 

DeletedUser41597

Însuşiri
Numele tribului: [H]egemony
Prescurtare: [H]
Număr de membri: 51
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 32.224
Punctaj total: 38.807
Punctaj mediu: 760
Loc: 37
Inamici învinşi: 31.938 (33.)

Plagiat ?
 

DeletedUser

Triburi plagiate...
Ce criteriii fac ca un trib sa fie plagiat ?

PLAGIÁT1, plagiate, s. n. Acțiunea de a plagia; plagiere. ♦ (Concr.) Operă literară, artistică sau științifică a altcuiva, însușită (integral sau parțial) și prezentată drept creație personală. [Pr.: -gi-at] – Din fr. plagiat.
Pai inseamna cam ce zice DEX-ul, adica ati insusi ceva ca proprie creatie cand nu iti apartine. Faptul ca pe alta lume ai jucat intr-un trib cu acelasi nu me nu iti confera dreptul de a face acelasi trib pe alta.
Mare e gradina si multi sunt limitati in a fi originali.
Ei cred ca daca dau un nume faimos pe alta lume o sa faca playeri coada la intrarea in tribul lor. Din pacate multi asa procedeaza si apoi fac de ras numele original al tribului.
 

DeletedUser6077

Io pe lumea urmatoare o sa-mi fac IMMO.Bine...plus academiile respective
 

DeletedUser10519

pe lumea 1 acum 4 ani am facut un trib cu numele "Magic" asta inseamna ca de atunci toate triburile care au folosit numele mi-au plagiat tribul de pe lumea 1? pe ce sistem se stabileste care trib a fost originalul? pe memoria lui x sau y care parca isi aminteste ca pe o anumita lume a existat un trib cu un nume care e folosit in prezent de altcineva? nu e prea corecta treaba asta luand in considerare ca :
1 creativitatea unor jucatori care creeaza triburi e relativ limitata
2 exista posibilitatea ca ei sa nu fi jucat pana acum triburile si sa nu stie exact istoria tuturor lumilor.
as zice ca plagiat se poate numi numai atunci cand un trib e efectiv clonat (inclusiv descrierea), si chiar si atunci e discutabila decizia. nu cred ca un intemeietor al unui trib sa fi cumparat pana acum drepturile de autor pe numele tribului din antichitate.

oricum subiectul e extrem de discutabil.
 

DeletedUser

cornelutz, aici e vorba de triburi care au avut ceva faima pe alte lumi, nu de triburi de duzina.
1 - un jucator nou intrat pe joc in general nu stie cu ce se mananca jocul, dar sa isi faca trib
2 -creativitatea nu e limitata, limitata e gandirea lor care cred ca daca fac un trib plagiat care pe alta lume a fost faimos pe lumea nou deschisa o sa atraga jucatori ca mustele......
3 - aici nu discutam de drepturi de autor, nu se pune problema la asa ceva, aici discutam de bunul simt. nu se poate sa copiezi ceva fara acordul celui care l-a creat initial. mai au si nesimtirea sa copieze intocmai si poza de la profil si textul tribului.
 

DeletedUser37971

aa...salut...pai e langa voi acolo nu ati facut diplomatie?:D
 

DeletedUser39099

Toata lumea stie ca copia n-are valoare asa ca nu ma mai copiati atat de mult... Nu va mai faceti triburi... Un singur trib a fost trib adevarat si original, tribul meu, Rvansa... Restul sunt doar copii dupa Rvsansa... Deci nu ma mai copiati, nu va mai faceti triburi ceea ce consider a fi relativ de caraghios ...
 

DeletedUser39475

Numa' relativ ? Vad ca iti place sa folosesti cuvinte care nu sti ce inseamna. :cool: Sau vrei sa pari inteligent cu limbajul tau academic si pompos ?
 

DeletedUser

valjean promoveaza razboiul fiecare cu fiecare , parte in parte pana cade 1 jos :p
 

DeletedUser39591

Stiti ce am observat eu ? :)))))
Uitati-va la TBKM. si la celelante academii la emblema:)
La emblema scrie "The Brave Kinghs of Malakah" :))
La Numele tribului scrie "The Brave Knights of Malakh."
Deci...cine a gresit?
Analfabetul ala care a facut emblema si a scris "The Brave Kinghs of Malakah" sau cel care a scris denumirea tribului a gresit ? :)
 

DeletedUser

Toata lumea stie ca copia n-are valoare asa ca nu ma mai copiati atat de mult... Nu va mai faceti triburi... Un singur trib a fost trib adevarat si original, tribul meu, Rvansa... Restul sunt doar copii dupa Rvsansa... Deci nu ma mai copiati, nu va mai faceti triburi ceea ce consider a fi relativ de caraghios ...

cei Rvansa?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus