Triburi scoala

DeletedUser

din pacate nici marii jucatori nu mai au obiceiul bun de a instrui incepatorii. in schimb au pretentia sa joace la fel cum joaca ei.
daca intri pe forumuri o sa gasesti in cel mai bun caz aceleasi tutoriale pe care le-am gasit si eu in 2007.
 

DeletedUser30442

Ai dreptate...De la o vreme , din cauza manelelor , a anturajului şi a altor factori , jucătorii buni încep să prindă arfe...
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Triburile bune indeplinesc şi această sarcină.
Dar, triburile specializate pe instruirea noilor jucători nu şi-au mai făcut propagandă.
Dacă nimereşti unde trebuie, prinzi jocul repede..
 

DeletedUser

Triburile bune indeplinesc şi această sarcină.
Dar, triburile specializate pe instruirea noilor jucători nu şi-au mai făcut propagandă.
Dacă nimereşti unde trebuie, prinzi jocul repede..

triburi "bune" se cred asa zisele triburi de "elitisti". iar unul care atunci se apuca de joc nu are nici o sansa sa intre ucenic macar la unul dintre membrii acelor triburi. ceea ce pot sa invete de la ei este numai tupeul si mistocareala cu care sunt tratati si pe care, multi dintre ei, o vor aplica altora, peste o luna pe forum, atunci cand vor deveni seniori membri.
 

DeletedUser4610

Nu mai exista multe triburi scoala, iar motivul este ca nu multi sunt dispusi sa invete. Nu poti sa iei tu, intemeietor de trib scoala, toti jucatorii si sa incepi sa ii recrutezi pentru ca ti se pare tie ca nu stiu sa joace. Daca jucatorii nu au dorinta de a invata si se bat cu pumnii in piept ca ei stiu sa joace, degeaba exista n^1000000 triburi scoala.
ABC... mi se pare ca e singurul trib scoala care a reusit sa atraga cat mai multi jucatori si sa ii invete sa joace.
 

DeletedUser29094

Insa ar fi o idee buna ca incepand cu Lumea 18 sa se puna de acord 10 cei mai rabdatori si buni oameni care au jucat triburile si sa infiinteze o astfel de scoala.
Daca nu gasesc invatacei.. hey, macar infiinteaza un trib bun si se pot distra.
Eu oricum vin ca invatacel! :p
 

DeletedUser

sunt tot felul de rubrici pe forumul asta...insa o rubrica de tutoriale nu vrea sa faca nimeni. stiu ca in triburile ABC au existat foarte buni profesori care au scris niste tutoriale excelente. si prin alte triburi au mai fost jucatori care s-au implicat. insa ma uitam pe la c.v.-urile postate. care mai de care se lauda acolo ce au facut ei, insa nu am vazut prea multi care sa se laude si ce urmasi au lasat ei in joc. unii intradevar aduc aminte de mentorii lor, cei de la care au deprins notiunile elementare de joc si de strategie. si cinste acelor jucatori.
poate unul dintre moderatori isi ia inima in dinti si infiinteaza un thread cu tutoriale, deosebit de utila zic eu, pe care o va modera ca la carte, nelasand loc de comentarii aiuristice.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ştiu că astfel de triburi şcoală mai avea obiceiul Mater Dolores să facă, din ce citisem eu mai demult de forum :)

Dar subscriu ceea ce afirmă unii pe aici ... prea multe vedete pe joc să mai dea importanţă noilor veniţi pe joc.
Poate de aceea şi numărul de playeri de pe www.triburile.ro , din 2007 şi până acum, a ajuns la jumate ;).


Un lucru foarte important, dacă te angajezi într-o astfel de muncă, de a înfiinţa o şcoală pentru începători, e să ai, în primul rând foarte mult timp liber şi apoi răbdare :).
 

DeletedUser11867

din pacate nici marii jucatori nu mai au obiceiul bun de a instrui incepatorii. in schimb au pretentia sa joace la fel cum joaca ei.
daca intri pe forumuri o sa gasesti in cel mai bun caz aceleasi tutoriale pe care le-am gasit si eu in 2007.

eu am invat intr-o o luna 70% din ce stiu restul venit cu experienta...sunt jucatori pe care mam chinuit sai invat vreo jumate de an jocul...le spuneam sa nu faca sate mixte si degeaba deci daca nu ai pe cine invata....si apropo cand mam apucat eu de jucat triburile rar gaseam jucatori sub 18 ani acuma incet incet ajung majoritatea deci si asta spune destule
cat despre tutoriale sunt foarte slabe...eu nu aplic decat vreo 50 la suta din ce scriu acolo...doar elementarul in rest...strategiile sunt majoritatea depasite si merg doar in fata celor care nu stiu jocul...
 

DeletedUser7039

Mai exista triburi scoala si daca da pe ce lumii?

Daca vrei sa inveti jocul, apuca-te la "hard".. joaca fara trib si comunica cu jucatorii de top despre care se presupune ca stapanesc triburile.. Multi nu o sa te bage in seama, cativa o sa iti zica sa dispari si putini o sa te ajute..
Asta va fi o lume de sacrificiu.. Probabil o sa ajungi ferma sau innobilat, dar pe urmatoarea lume deja ai niste amici cu care sa intri intr-un trib si care o sa te invete ce stiu ei .. o sa iti largesti cercul de cunostiinte tribale, o sa inveti mai bine, iar pe urmatoarea lume o sa te descurci bine.. :)

Sau tu intrebai daca exista triburi scoala pentru ca vrei un post de profesor? :)
 

DeletedUser30466

daca vrei intr-adevar sa inveti ceva care sa-ti si foloseasca ... pune mana pe o carte de specialitate din domeniul tau si buchiseste acolo pana ramai makar cu ceva. K din prostovania asta de joc nu te alegi cu absolut nimik; poate doar cu o gramada de timp pierdut......


Ai dreptul la o opinie, dar foloseste alt limbaj data viitoare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca vrei intr-adevar sa inveti ceva care sa-ti si foloseasca ... pune mana pe o carte de specialitate din domeniul tau si buchiseste acolo pana ramai makar cu ceva. K din prostovania asta de joc nu te alegi cu absolut nimik; ......

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".

sigur n-ai citit aceasta carte numita Regulament

Editat si citatul tau, nu a folosit un limbaj potrivit.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15142

De ce mintiti?

Eu.. Takeshi...Iurka cu un alt nick ...(numai zic ca facuse multiaccount doar ca sa ne ajute) aveam 20 de nobi cu concursuri etc..pe lumea 12..sau 11
 
Sus