Triburile 3D! - 1 Aprilie ;)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
104
Dragi jucători,


Viitorul

Actuala tendinţă generală către tehnologia 3D nu poate trece neobservată. Filmele au fost primul pas –acum este momentul ca Industria Jocurilor să facă un pas înainte şi să stabilească un nou reper în 3D. Ştim că v-aţi gândit la acest lucru – şi noi ne-am gândit. Tehnologia 3D ar fi perfectă pentru Triburile.ro!

Această idee este foarte nouă, dar noi suntem atât de încântaţi de evoluţia recentă în domeniu, încât ne-am gândit să facem o scurtă incursiune împreună! Conceptul este încă în stare brută, dar am inclus aici o imagine care vă poate oferi o idee despre cum se va schimba interfaţa jocului.

diestaemme3d.jpg


Dar planurile noastre nu se reduc doar la atât. Pe măsură ce vor fi disponibile, avem de gând să introducem o întreagă serie de îmbunătăţiri/upgrade-uri pe joc:

1. Lupte animate 3D: Datorită succesului deosebit avut de noile rapoarte de luptă cu imagini, am decis să dezvoltăm o nouă animaţie pentru fiecare bătălie. Fiecare va fi realizată pentru a descrie rezultatul din raport, oferind o reprezentare realistă a luptei. Suntem conştienţi de faptul că nu toţi vei dori să vedeţi desfăşurarea întregii lupte, aşa că vom include un buton de Repede înainte/Fast forward, astfel încât să treceţi direct la momentele importante. Odată bătălia încheiată, rezultatul va fi prezentat normal (în 3D!) într-un raport, astfel încât să puteţi revedea bătălia oricând doriţi.

2. Urmărirea mişcării pe hartă în 3D: V-aţi întrebat vreodată pe unde se află trupele dvs.? V-aţi gândit cum ar fi să vă puteţi vedea trupele când se află pe drum către alte sate? Ei bine, veţi putea face acest lucru în curând! Cu noua opţiune Trupe pe hartă/Map troops, vă veţi putea urmări unităţile parcurgând harta, de la un sat la altul, iar poziţia lor pe hartă va reprezenta exact distanţa pe care au parcurs-o şi cât mai au de străbătut. Şi nu numai atât, deoarece tehnicienii noştri deja lucrează la un sistem prin care, dacă vă veţi trece mouse-ul peste icoana de trupe, veţi vedea şi numărul lor, timpul rămas până la ţintă şi tipul de acţiune în care sunt implicate (Atac sau Sprijin), toate într-o nouă şi incitantă tehnologie 3D!


Detalii despre dezvoltare

Dată fiind amploarea însărcinării pe care singuri ne-am stabilit-o – transformarea interfeţei triburile.ro în 3D – vom fi obligaţi să abandonăm eforturile curente pe care le depunem pentru a îmbunătăţi performanţa de browser, până la noi ordine. Din punctul de vedere al dezvoltării, de asemenea nu vom putea să oferim atât o versiune full 3D, cât şi una full non-3D. Acest lucru înseamnă, din păcate, că jucătorii care nu au un monitor 3D se vor confrunta cu ceva asemănător imaginii dublate, pe care o ştiţi, probabil, dacă aţi încercat să vedeţi un film 3D fără ochelari speciali. În funcţie de placa video a computerului dvs., ne temem că jocul va deveni complet neoperaţional. Dacă într-adevăr se va întâmpla acest lucru, sperăm să avem o versiune completă text-based de intreţinere, care ar putea fi folosită ca proiect alternativ, pentru cei care chiar nu reuşesc să aibă un monitor 3D. Pentru varianta text-based va fi nevoie, cel mai probabil, de activarea de puncte premium suplimentar.



Hardware

Cu toţii ştim că cel puţin 17% din jucătorii noştri nu au un monitor capabil să ofere imaginile 3D la care lucrăm în prezent. Nu trebuie să vă faceţi griji! Special pentru acest procent, am reuşit să obţinem o înţelegere cu un fabricant de monitoare din Africa de Sud. Daca noi le vom oferi username-ul dvs., vă vor oferi un discount de 10% din preţul lor standard, care este de $649.95 pentru un monitor 3D de 13". Iar asta nu e tot! Toate transporturile cu discount vin cu logo-ul TribalWars înscris pe monitor, în lateral. Detaliile de contact vor urma. Transportul nu este inclus în preţ.

Vă aşteptăm în continuare să ne fiţi alături cu aceeaşi dedicaţie şi acelaşi sprijin, şi sperăm că sunteţi la fel de încântaţi ca şi noi de modificările viitoare şi de graficile noastre minunate şi îndrăzneţe.


Echipa Triburile Romania
http://www.triburile.ro
__________________
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus