Triburile 8.15 -discutii

liana

member
Scor reacție
35
Acum,
stand stramb si judacand drept...
E bine ca s.au rezolvat,sau imbunatatit unele probleme pe care probabil nu le vedem,pe joc,dar duc la buna functionalitate a lui..
In afara de asta...
Mie una imi pare aiurea sa opresti jocul,cand altii poate ataca,feresc nobili,ca sa ii spui la principala,rezidenta...ete fas.
Sau sa stergi optiunea de bifare meniu dinamic...mare problema mai era ,ca sunt jucatori care nu.l folosesc,sau care.l folosesc asa...
Asta chiar era vital rau,pt buna functionalitate..
In rest...vad dublari...razboiul tribului in doua parti,sau blocheaza jucatorul/expeditorul,ceea ce e totuna,iar in doua parti..
Nici ca e centrat totul pe bara de jos,sau era mai la stanga,nu cred ca importa pt cineva,si iar nu.si avea rostul intreruperea..
Cat despre partea cu protocolul,la premium,chiar nu.i vad rostul "ascunderii"..
Daca tot nu e capat de tara,sa activezi pe o luna cp...pai cred ca mai mare mi.e grija cui dau contul,decat de 200pp..
Iar eu una,chiar tin sa vad acel lucru,de ex..la altii.

Ce e facut,e bun facut...e parere proprie.
 

DeletedUser41602

Cat despre partea cu protocolul,la premium,chiar nu.i vad rostul "ascunderii"..

Mai sunt si spioni care primesc pp de la inamic pentru informatii:))
Sa nu vada sefu sa-l bage la intern.
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
M-au dat pe spate "ulta-modificarile" astea.Acum o sa joc mult mai mult timp si o sa chem toti prietenii,toti colegii sa joace aici,cu ultimile modificari.Stai,am o scoala generala si o gradinita langa domiciliu;merg sa impart fluturasi,lasa fluturasii,ii iau cu forta si le zic sa-si faca cont ca e super bestial jocu acum,dupa aceste modificari.Poate s-au rezolvat multe(despre care nu stim,evident) si cu,care va laudati la greu,parca va da cineva ceva moca(se gasesc ei e sa va dea) dar sa faci asemenea schimbari ridicole(le zic eu) ajuta ft mult participantii la acest joc,enorm de mult.Parca s-au rezolvat problemele cu multiconturile in proportie exagerata de mult(0.0001%) .

Vreau sa stiu daca se mai poate face ceva in privinta meniului dinamic.
Parerile pertinente venite din partea jucatorilor abia daca le bagati in seama,in schimb modificarea numelui din cladire principala in rezidenta se poate,era de importanta capitala asupra jocului.Atat de importanta incat nu se putea continua cu acesta denumire de mai bine de 6 ani cand a fost introdus jocul pe .ro.
Felicitari,le meritati pe toate.
 

DeletedUser

probabil chestiile astea cu ascunderea protocolului tin de confidentialitatea datelor personale , alt motiv pentru care sunt implementate nu vad . ascunderea ip-ului pentru siter a fost introdusa tot din acelasi motiv . si poate e ok sa fie asa dar intrebare e cu ce ma afecteaza ca vede siterul cat pp cumpar eu si cat folosesc ? ca doar nu cumpar pe banii lui ci pe ai mei si nu trimit nimanui din pp-ul altuia ci din al meu .
am inteles , unii isi bat joc de pp-ul altuia si din motivul asta s-a introdus optiunea aia . insa raka , carmi ... unde naiba sunt butoanele alea ? eu nu le vad .

din pacate da , ca unele butoane sunt in stanga pe centru sau in dreapta conteaza prea putin . in loc de a muta pe centru butoanele alea mai bine ar fi dat posibilitatea adminilor sa baneze pe mac-ul placii de retea in anumite cazuri ( fraude , furt de pp , vanzari ilegale de pp , folosire de scripturi ilegale .... ) . cu chestia asta il bat la cap pe raka de cand era bunica fata mare insa nu el decide ... :(

eu nu vreau butoane centrate . vreau un buton pt a retrage toate trupele trimise sprijin o data sus sa nu mai derulez pagina pana jos , vreau cand intru in piata centrala la cerere sprijin si vad 300 lanci sa fie 300 lanci nu sa le cer pe alea 300 si sa imi arate ca mai am inca 200 in sat , vreau sa pot crea sabloane ca le recrutare cand cer sprijin din satele proprii ca sa nu mai cer fuluri sau sa completez manual 1000lsag x N sate . astea ne-ar ajuta pe noi toti in joc nu ...

si mie ca si celorlalti update-ul asta ni se pare inutil deocamdata , astept misiunile inainte de a da verdictul final .

Dorim să dăm drumul la prima competiţie globală la începutul lunii septembrie !

o dezamagire am vis a vis de toate update-urile facute in ultimul timp si probabil ca si cele viitoare si anume ca nu sunt update-uri care sa ne fie utile in joc , oricand am putea face un rezumat cu propuneri utile dpdv al jocului si care au fost ignorate si nimeni dintre cei ce se ocupa de dezvoltarea jocului nu ne-ar putea spune pentru ce le ignora pe cele intradevar utile noua si pun accent pe ce nu ne intereseaza .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Aduceti inapoi debifarea meniului dinamic. Unii dintre noi au folosit-o !!
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
- S-a eliminat opţiunea de dezactivare a meniului dinamic dată fiind frecvenţa redusă de utilizare a acesteia.

s-o credeti voi p-asta.
eu vreau inapoi aceasta optiune.lasati-ma sa joc cum am fost invatat,nu sa-mi bagati voi pe gat ceea ce vreti.
 

DeletedUser13947

interesante modificari, in special cea cu restrictie pe premium...chestia e ca pana la urma, fiecare face ce vrea cu premium-ul si cum era inate de intrai sitter vedeai ca are pp-uri si activai, mi nu prea mi se parea normal, dar na' sitter lasi la cine ai incredere, zic si eu :)
ar fi interesant daca s-ar baga aceasta ''restrictie'' si pe sistemul de mesaje, dar, poate atunci o sa fie chestii de genul: nu ai mesaje, esti spion, ne ascunzi cate ceva :))
mie nu mi se pare normal si corect ca cine-mi intra pe cont sa-mi citeasca mesajele...
keep going!
 

DeletedUser39777

Inamici învinşi (Trib) O idee buna, Triburi inamice invinse suna ciudat, mai ales ca acolo nu era numarul de triburi invinse, ci de inamici.
La targ iti strica vederea daca te uiti mult la alte oferte :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41602

Acum vad ca au modificat si targu.
Arata mai bine asa ofertele
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Am revenit la "Cladirea Principala"... referitor la celelalte nemultumiri legate de update, au fost toate inaintate celor cu factor de decizie.
 

DeletedUser39777

Bun, mult mai bine asa cu Principala, rezidenta... neah, „e legal dar suna periculos” :))
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
Optiunea de meniu dinamic sa apara din nou.S-a putut la cladirea principala/rezidenta,se poate si la asta.
O seara placuta!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Spre deosebire de un simplu nume, la meniuri e mai greu, mult mai greu, fiind vorba setare globala.
Se pare ca afara nu este dorita acea dezactivare, si nici la noi dealtfel...statisticile facute in ultimii ani arata o folosire a acelei bife de sub 2%.
 

DeletedUser39777

La schimbarile acestea majore, ar fii bune sondajele de opinie... Nu stiu cat de greu este, dar imi scriu si eu aicișa parerea, ca sa nu mai existe dupa certuri sau discutii. Sondaje valabile cateva zile, ce se voteaza, aia ramane, dupa sa nu mai existe discutii.
 
Sus