Triburile 8.15 -discutii

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Bifa respectiva, ca o parere personala, nu mi se pare o chestie majora.
Sunt altele majore, unele deja facute, altele pe drum...ma rog, nu se poate pune chiar tot ce se doreste, mai exista uneori si impedimente de ordin tehnic ( nu ma refer la multele aberatii propuse de-a lungul timpului, atat la noi cat si pe la altii ).
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
Cu acea bifa nu mai functiona jocul;nu stiu de ce este atat de deranjanta incat a fost scoasa si nici nu ma intereseaza in mod special vreo explicatie,ideea e ca..n-are rost.E doar enervant ca imi apare lista aia,adevarat ca faci mai putine click-uri si pana la urma vrei nu vrei,joci si asa,cu schimbari infipte in gat.Ne mai miram de ce scade considerabil numarul de playeri.Na,Roamania ca tara si-a pierdut mult din identitatea ei,pe un joc nemtesc conteaza ce se intampla afara,nu ceea ce zic roamanasi.Inchei discutia pana nu iti vine vreo idee impotriva contului meu.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Nu am de ce sa imi vina "vreo idee" atata timp cat discutia se pastreaza in limitele decentei si a bunului simt. Nu va mai simtiti ( credeti ) persecutati si urmariti, pentru orice protest facut pe forum. Atata timp cat discutia este civilizata si argumentata in mod corect si decent, nimeni nu se supara.
Tu singur creezi tensiune in discutie sugerand ca as putea recurge la sanctiuni pentru discutiile de mai sus.

PS. Daca nu am fi avut vreun cuvant, ar fi ramas rezidenta aia, asta asa ca o mica paranteza, ar mai fi multe altele, dar nu are rost sa intru in detalii.
 

DeletedUser

un + pentru inno e ca totusi dezvolta jocul continuu ceea ce pe alte jocuri nu se intampla . ca nu mereu dezvoltarea asta aduce ceea ce ne dorim noi e o alta discutie . eu 1 atata vreau , sa tina cont mai mult de parerea celor ce joaca acest joc pentru ca nu doar grafica trebuie dezvoltata ci si elemente ce tin de jocul in sine . iti amintesti raka , cand s-a deschis o lume cu unele setari ce nu mai fusesera cati au revenit in joc pentru a le testa ( l20 si ceva ) . nu a revenit nimeni pentru jocul pe mobil sau pentru altceva ci pentru noile setari in sine .

le : si tw-ul a schimbat interfata ;) arata bine .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39777

Mie nu-mi place cum arata tw-stats, dar asta nu tine de inno.
 

DeletedUser

Bifa respectiva, ca o parere personala, nu mi se pare o chestie majora.
Sunt altele majore, unele deja facute, altele pe drum...ma rog, nu se poate pune chiar tot ce se doreste, mai exista uneori si impedimente de ordin tehnic ( nu ma refer la multele aberatii propuse de-a lungul timpului, atat la noi cat si pe la altii ).

Pe mine ma scoate din minti. Inteleg ca ridica probleme de programare sa se revina, dar nu incurca treaba. Trebuiau sa il lase asa de la inceput !
 

DeletedUser43329

PS. Daca nu am fi avut vreun cuvant, ar fi ramas rezidenta aia, asta asa ca o mica paranteza, ar mai fi multe altele, dar nu are rost sa intru in detalii.

Pai scuza-ma, dar o "eroare" de traducere nu e treaba "nemtilor", daca ii intrebai pe ei.. Ei bine, nu stiu ce raspuns ar fi dat, poate are vreo idee frizerul ca el da pe-afara de atatea ideei(compliment!).. ;)
Revenind, daca se numeste CP sau Rezidenta era oricum problema noastra, fiind limba noastra! Nu vreau sa demonstrez nimic, dar comentariul asta trebuia scris..
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
S-a dorit un nume dintr-un singur cuvant ( din anumite considerente de ordin tehnic ), jucatorii au dorit inapoi CP, am facut tot posibilul sa fie asa.

Dar nah, ne place sa vorbim aiurea in necunostiinta de cauza....oricum ne-am obisnuit asa ca nu e problema.

Spre exemplu, pe serverele de limba engleza s-a modificat din Village Headquarters in Headquarters, pe engleza suna OK si fara Village, dar la noi...cu a noastra limba e mai greu, au fost 3 optiuni, Resedinta, rezidenta sau principala...ideea de "comandament" a venit mai tarziu dupa update, dar acum ramanem cu CP daca asa doriti.
 

DeletedUser39777

Asa s-au obisnuit toti. Daca ati fi schimbat numele de la o cladire gen statuie nu cred ca ar mai fi fost atatea discutii, e greu pana te obisnuiesti.
 

DeletedUser26181

Bah, daca nu va convin denumirile noi, eu propun sa le schimbam cu astea:
Clădirea principală = Primaria Sectorului 5
Cazarmă = LOCUL UNDE SFORAIE SOLDATII
Grajd = LOCUL UNDE STAU CAII NOAPTEA,FARA CALARETI
Atelier = Brutarie,Cofetarie ,Apaca(depinde cum va place voua)
Prima biserică = Bordelul Enoriaselor
Fierărie = Sidex Galati
Curtea Nobila = PALAT Tiganesc
Piaţa centrală = Lipscani
Statuie = Monument
Târg = OBOR
Tăietori de lemne = padurari
Mina de argilă = caramidari
Mina de fier = costorari
Fermă = Starea Civila
Magazie = Hambar
Ascunzătoare = Pitita
Zid = Gard de Araci

Varianta asta suna cel mai bine:p :)))0
 

DeletedUser43329

Bah, daca nu va convin denumirile noi, eu propun sa le schimbam cu astea:
Clădirea principală = Primaria Sectorului 5
Cazarmă = LOCUL UNDE SFORAIE SOLDATII
Grajd = LOCUL UNDE STAU CAII NOAPTEA,FARA CALARETI
Atelier = Brutarie,Cofetarie ,Apaca(depinde cum va place voua)
Prima biserică = Bordelul Enoriaselor
Fierărie = Sidex Galati
Curtea Nobila = PALAT Tiganesc
Piaţa centrală = Lipscani
Statuie = Monument
Târg = OBOR
Tăietori de lemne = padurari
Mina de argilă = caramidari
Mina de fier = costorari
Fermă = Starea Civila
Magazie = Hambar
Ascunzătoare = Pitita
Zid = Gard de Araci

Zis si facut..

 

DeletedUser

eu am schimbat si numele paladinului , acum se numeste Frizeru din Peru
 

DeletedUser18773

Ceea ce nu pot eu sa inteleg este de ce inainte de a intra serverul in mentenanta nu se anunta asta? Se joaca la ordinul secundelor si sutimilor de secunda si banuiesc ca nu putini au fost cei afectati in momentul in care serverul s-a blocat. Un train, un snipe, o curatare inainte de nobili, un sprijin etc etc. Ce va costa sa anuntati cu cateva ore inainte printr-un mesaj global?
Ca o completare in ceea ce priveste noile update-uri ar fi ideal ca pe lumile cu steaguri sa se poata restrictiona combinarea acestora de catre sitter.
 
Sus