Triburile 8.16 -discuții

DeletedUser42531

Phedrinho ai 4 treci acasa inapoi in trib ca ai treaba si nu mai posta pe forum doar sa imi faci in ciuda.
Stii cum e eu vreau ca in vorba aia si cu p.... in c... si cu sufletul in rai :D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Raka am citit toata postarea, insa, ma bate tehnologia, de aceea am cerut si tutorial ca la tamp(it).

Versiunea veche a fost scoasa pentru ca la nivel global nu este folosita decat de mai putin de 1% din jucatori, dar ea exista in acel CSS ( linkul pus exact cum am scris mai sus ), dar inca nu e complet...mai lucram la asta.
Dar trebuie sa intelegeti ca nu mai oferim suport decat pentru versiunea actuala.
 

DeletedUser

Raka scoateti naibii butoanele alea va rugam ca sunt niste tiganii
cred ca singura problema la versiune e grafica...atat..
 

DeletedUser

Noile setari sunt bune pentru cei care au probleme cu vederea , pentru cei care nu au...le cauzeaza .

Dupa 20 de minute in joc trebuie sa iau o pauza , parca nu mai vad asa bine .
 

liana

member
Scor reacție
35
Noile setari sunt bune pentru cei care au probleme cu vederea , pentru cei care nu au...le cauzeaza .

Dupa 20 de minute in joc trebuie sa iau o pauza , parca nu mai vad asa bine .

Da...exact de.asta nu tineam nici eu pagina colorata...Efectiv nu pot sta zece minute pe joc asa,ma deranjeaza...
Chiar nu e moft,deranjeaza pana in creier atata rosu..

Mai ok cu linkul ala,bun asa..A disparut culoarea.
 

DeletedUser42487

Sunt ok pentru cineva care acum descopera jocul, iti sar in ochi multe chestii, te ajuta sa te familiarizezi, dar pentru cineva care sta mult pe joc si cam stie cu ochii inchisi ce si pe unde... e obositor.
 

DeletedUser

Vorba lui Constantin...deja imi bubuie capul de la culoarea aia
 

DeletedUser

e bun! nu va mai plangeti atata...am intrat si noi in rand cu lumea ;)
 

DeletedUser40616

ce organizate sa dau, ca nu nimeresc sa atac sau sa sprijin!:)

am impresia ca e asa sa te deruteze, era sa consum de cateva ori pp-uri aiurea!:)
 

DeletedUser

Exista pachetul grafic vechi ( daca ati fi citit anuntul probabil ati fi observat ), doar ca este (inca) incomplet.

La setari/Pachet grafic in casuta Calea de fișier CSS se trece : https://dl.dropbox.com/s/l4646vnj6fhr41j/oldstyle.css


Tot nu ne scapa de acele "butoane" imense si insuportabile :|
Am incercat si prin optiunea pachetului grafic (Css)
Si prin bifarea optiuni ...
Grafică clasică: Mod grafică clasică, în care sunt dezactivate noile elemente grafice.

Se va lucra la un pachet grafic care sa ne scape de aceste lucruri sau sa ne oferiti grafica din versiunea 8.15 ?
Am inteles cu toti ca a inceput o mare exagerare cu atatea facilitati oferite de punctele premiul si treptat nu o sa mai poti juca fara 1000 pct pe luna :|
Dar acum am impresia ca vreti sa faceti acest joc pentru cei mici ( sub 8 ani) care sunt fascinati doar de desenele din grafica.
 

DeletedUser

eventual pe la ..ortografie daca se mai umbla ;)

ScreenShot049.jpg
 

DeletedUser

nu-mi place ca atunci cand stau pe privire grafica ( bine ca nu joc asa ) nu mai pot intra in cladire cand dau click pe ea ci o construieste :( in rest mi se falfaie ca-s butoanele mai maro sau mai verzi ori ca se masoara in kg sau pixeli . e ciudat pt ca e ceva nou . atat .
 

DeletedUser

Absolut oribil , ORIBIL , cred ca butoanele alea le-a facut in paint :))
 

DeletedUser

O sa ii ajute "enorm" pe cei care doreau sa trimita sprijin si... trimiteau atac :D.Acuma au butonul cu atac si sprijin ...MARE de tot ;)
 

DeletedUser43329

Pe mine ma enerveaza butoanele de cercetare de sub recrutare pentru ca joc pe lume cu limita 15 la cercetari si poate dau un click pe acolo :)) Ar fi bine daca ar scrie si cate cercetari ai facut acolo jos..
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Salutare,

Dupa cum v-a spus si raka, grafica veche si layout-ul classic nu mai sunt suportate.

Am lucrat intr-adevar la o solutie, insa nu indeplineste chiar toate 'cerintele' (cred) mentionate de voi in cadrul acestui thread.

Sunt 2 link-uri pe care trebuie sa le completati in campurile aferente.

Mergeti in pagina de setari:

- in dreptul optiunii: Calea de fișier pachet grafic: completati: http://utilitate.ro/graphic/
- in dreptul optiunii: Calea de fișier CSS: completati: http://utilitate.ro/graphic/oldstyle.css

Daca vreti o parte din grafica veche inapoi dar fara layoutul clasic (adica cel mai ... albicios sa zicem), completati doar cu link-ul pt pachetul grafic fara cel pt .css.

In ceea ce priveste noile butoane, acelea raman - o parte cel putin. Din punct de vedere tehnic, la nivel de cod, vechile optiuni pentru recrutare/construire, erau de tip action links. Au fost inlocuite cu butoane. O sa mai lucrez pe parcurs si poate ajung la o alta forma/dimensiune a butoanelor etc. Momentan aveti solutia de mai sus, daca modific ceva, va anunt. :)

Oricum, oricine doreste si are cunostinte, poate sa lucreze si sa modifice dupa cum considera. Link-ul pentru downloadarea fisierului a fost furnizat inca de la anuntarea update-ului.

daca sunt probleme cu cele mentionate, dati de stire si daca se poate, corectez (dar sa precizati si lumea pe care le-ati intampinat).
 

DeletedUser42531

De asemenea am gasit un mic bug :
x3iek0.png


Daca incercam sa trimitem mai multe rapoarte dupa ce apasam pe trimite mai departe si incercam sa trimitem la una din urmatoarele optiuni : Carte de adrese / Trib / Prieteni exista un bug dupa cum se vede si in imagine.

Am testat asta doar pe lumea 34.
 
Sus