Triburile 8.16 -discuții

DeletedUser42531

Hai sa fim seriosi pe fiecare lume este o modalitate in plus de a da bani pe pp-uri si se gasesc din ce in ce mai multe modalitati.
De asemenea deschierea unei lumi noi fara facilitati si moduri inedite de a da iti consuma pp-urile pe diferite chestii este o ocazie destul de rara ! (De asemenea asta este o discriminare pentru oamenii care joaca si nu au posibilitatea de a da extrem de multi bani)

Si da butoanele acelea si bugurile existente deranjeaza foarte mult , de asemenea si acea bara rosie deranjeaza iar absoult de mult... Nu o spun doar eu ci o spun toti care scriu aici pe forum.
Dar asa e mereu parerile noastre incep sa conteze din ce in ce mai putin


Si inca o chestie, daca eu iti zic tie personal ca ma zgarie pe ochi culoarea cu care postezi pe forum si daca nu o schimbi fac scandal, cum e ?

Nu este nici o problema , inteleg omul si de asemenea pot schimba problema.
Asa ar trebui facut si cu noua versiune.
 
Ultima editare de un moderator:

liana

member
Scor reacție
35
Nu ma pricep la tehnica,dar din toate update.urile,am observat ca modificarile la grafica deranjeaza lumea.
La fiecare modificare de.asta semnificativa,au fost nspe chestii benefice,ce e drept.Acum,partea aia cu refreshul,de ex.
Super.
Nu ma pricep daca ingreuna asa tare o bifa...ca la cea trecuta,cu meniul rapid,sau ca acum,cu layout clasic.
Si ramanea la alegerea fiecaruia..
Din punct de vedere tehnic, la nivel de cod, vechile optiuni pentru recrutare/construire, erau de tip action links. Au fost inlocuite cu butoane
Nu cunosc,dar intreb: de ce?
Ca asta e ceea ce deranjeaza cel mai rau.
Nu fac misto,chiar intreb.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Ce nu iti convine pana la urma? Butoanele jocului sau butoanele pe care le au adminii? Sunt doua lucruri total diferite si cred ca butoanele noastre de pe joc sunt mai frumoase decat cele pe care le au ei in admin. Mie imi place foarte mult sa le apas, sa stii;)
 

DeletedUser44434

Ce nu iti convine pana la urma? Butoanele jocului sau butoanele pe care le au adminii? Sunt doua lucruri total diferite si cred ca butoanele noastre de pe joc sunt mai frumoase decat cele pe care le au ei in admin. Mie imi place foarte mult sa le apas, sa stii;)
Ne-ai zis de cel putin 3-4 ori ca iti place tie sa le apesi, te rog nu mai spama cu aceeasi afirmatie sub o alta forma.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Nu stiu ce va deranjeaza atat de mult, mie unul mi se par ok ( fara sa fiu subiectiv ).
butoane.jpg
 

DeletedUser44434

Sunt prea stridente. Ies prea mult in evidenta si nu ar trebui. Stiu si eu sa dau click pe recrutare in cazarma, nu trebuie sa-mi scoata asta in evidenta butoanele. Si sunt prea... mari. Daca ar fi mai mici, cu o culoare mai putin stridenta, un fel de fade pus pe el, ar fi perfect. Nu ma pricep atat de bine la estetica, desi am gustul ei (cat de cat), dar ma deranjeaza. Uite-te la butonul de la pagini din acest forum. La acel "Pagina 4 din 4". Subtil, putin fade sau culoarea asemanatoare cu forumul, literele mici si nebolduite. PERFECT!

Asa ar trebui sa arate. Parerea mea.

LE: uite-te la cel din stanga "Raspuns la subiect". Ala e un exemplu perfect de cum NU ar trebui sa arate un buton in joc, tocmai pentru ca se repeta foarte mult si este greu de digerat pt ochi. Ca e afisat odata, e ok. Dar intr-o lista de constructii, la fiecare cladire in dreptul ei sa aiba acelasi buton strident... prea mult.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Acum nu vreti sa schimbe butoanele ca sunteti voi 2-3 nemultumiti? Ati vazut, pana si lui raka ii plac, mie imi plac la nebunie, deci alte pareri nu prea conteaza! Astea raman, si punct ! :D
 

liana

member
Scor reacție
35
Nu stiu ce va deranjeaza atat de mult, mie unul mi se par ok ( fara sa fiu subiectiv ).
Vezi atașament 1480

Mod grafică clasică, în care sunt dezactivate noile elemente grafice. ~ daca modul clasic,ar fii chiar clasic...cum il dadea layout.ul ala...ar merge si asa,si asa.
Cu link,era finut si elegant,asa,pare de gradi...
Daca modul clasic de grafica ar scote butoanele,cred ca toata lumea ar fii multumita...
 

DeletedUser44434

Eu unul as fi perfect multumit. Imi plac schimbarile in care iti arata ce mai trebuie sa faci pt o anumita unitate etc... dar tot ce strica la update sunt butoanele alea. Atat...
 

liana

member
Scor reacție
35
Acum nu vreti sa schimbe butoanele ca sunteti voi 2-3 nemultumiti? Ati vazut, pana si lui raka ii plac, mie imi plac la nebunie, deci alte pareri nu prea conteaza! Astea raman, si punct ! :D


Tu cred ca ai ceva personal cu Raka.
Nu e cazul sa faci misto,serios vorbind.
Presupunem ca tema e facuta,pt ca (,) conteaza si parerile exprimate.
Ar fi cazul sa incetezi...
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
N-am nimic cu el, am chef doar sa va enervez pe voi :))) Multumiti? :D
Sustin butoanele alea, imi plac la nebunie :))
 

DeletedUser

Salut. Sa imi exprim si eu parerea despre noul update..
Cred ca se apropie Craciunul , am "impodobit" bradul (in cazul nostru jocul) cu brizbrizuri multicolorate , patratele excesiv de mari si foarte, dar foarte deranjante. Inca un minus cred ca are si "font size" , posibil setat asa si pentru cei care au ceva probleme de vedere,in fine.
Rakanishu si ceilalti care va ocupati de joc, am o rugaminte la voi ... incercati sa ne creati si noua anumite conditii si bineinteles sa tineti cont de parerea noastra, a jucatorilor . Pentru cei care stau mult pe joc ( astia care nu au "viata personala" ) este foarte deranjant sa vezi atatea culori si "guguloaiele" alea .. Incercati sa rezolvati aceasta situatie cat mai repede.
O seara buna va doresc.

P.S asta este scrict parerea mea ;)
 

DeletedUser

Pai daca arunci o privire pe forumuri ai sa observi ca 99% dintre jucatori urasc noua versiune. Banuiesc ca tu cunosti mai bine regulile si proceduriile de la innogames dar nu se fac niste statistici sau nu sunt niste servere beta pe care se introduc noile modificari pentru a vede opinia jucatoriilor?

ma mira cum dintr-o data apar tot felul de playeri pe care nu i-am mai vazut de cand era bunica fata mare si se plang de schimbarile facute astazi . de acord , suntem mii de jucatori pe toate serverele si nu putem fi multumiti cu totii . insa voi astia care va dati cu parerea acum , cand altii fac propuneri ce ne-ar folosi noua tuturor in joc unde sunteti in timpul ala in loc sa fiti aici ca sa dati un pro daca tot vreti sa fim bagati in seama ?
 

DeletedUser

..nu reusesc..sau nu se pot adăuga sau scoate triburi deloc de la nici unu din forumuri..

REVIN, am rezolvat.


Am rezolvat deoarece am folosit CHROME..

Cu MOZILA, nu merge sa scoti sau adauga triburi la impartirea formului.
 

DeletedUser43779

bre nenea nyx. eu sunt pe joc sa joc acest joc , ** acum deoarece noua grafica ma incurca sa imi vad de joc, daca nu ma incurca nici nu auzeai de mine pe aci. sincer acesta e un joc de strategie deci un joc in care tre sa iti incordezi inteligenta ori butoanele alea de le vede si bunica fara ochelari pe care mai scrie si ca la tampitei mare cat gara ce face fiecare tocmai gramu asta de inteligenta mi-l insulta.Plus ca totu e atat de mare ca nu imi incape pe eran de tre sa dau stanga dreapta nonstop de zici ca dansez nu joc triburile.Gabyy89 tu nu ai avut jucarii cand erai mic de te bucuri acum ca ai primit butoanele astea?:))
 

DeletedUser3633

Sunt foarte obositoare acele butoane ...sunt de nesuportat
 

DeletedUser

nu cred ca butoanele sunt o piedica in calea descatusarii inteligentei noastre . cu butoane mici sau mari fiecare vom fi la fel de inteligenti asa cum eram si azi dimineata . daca tot vrem sa se tina cont de noi trebuie sa facem si noi ceva in sensul asta nu doar sa ne postam parerile contra .
si asa cum zice gabyy ... si mie imi plac butoanele :p

le : crtl+minus si le-ati micsorat :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nyx, SUNT OBOSITOARE pentru multi jucatori acele butoane..

Combinatia de culori este PROST aleasa...streseaza ...

Pot fi facute ce modificari vor ADMINII..... dar lasatzi si varianta CLASICA.
 
Sus